Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Ορίστηκαν οι 2 πρώτες αγωνιστικές στους 2 ομίλους!

Published

on

Η ΕΠΣ Αχαϊας όρισε τις ημερομηνίες και τις ώρες διεξαγωγής στις 2 πρώτες στροφές της Α΄κατηγορίας.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου και οι δύο όμιλοι περιλαμβάνουν σημαντικά και αμφίρροπα παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 26/9  (στις 17:00)

Δόξα Παραλίας- Ίκαρος Πετρωτού (Γήπεδο Παραλίας)

Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Χαλανδρ. (Γήπεδο «Α.Κάνιστρας)

Πανμοβριακός- Δίας (Γήπεδο Ριόλου)

Ατρόμητος Πατρών- Δόξα Νιφορείκων (Γήπεδο Ζαρουχλείκων)

Λιμνοχώρι- Πάτρα 2005 (Γήπεδο Λιμνοχωρίου)

Κυριακή 27/9  (στις 17:00)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Αναγέννηση Πατρών (Γήπεδο Βραχνείκων)

Αχαιός Σαρ.- Εθνικός/ Πολύτεκνος (Γήπεδο «Κ.Ζάρρας»)

 

2η αγωνιστική

Σάββατο 3/10 (στις 16:30)

Λιμνοχώρι- Δόξα Παραλίας (Γήπεδο Λιμνοχωρίου)

Ίκαρος Πετρωτού- Αχαιός Σαρ. (Γήπεδο Πετρωτού)

Εθνικός/Πολύτεκνος- Ατρόμητος Π. (Γήπεδο «Κ.Ζάρρας»)

Αναγέννηση Π.- Πανμοβριακός (Γήπεδο Ζαρουχλείκων)

Κυριακή 4/10 (στις 16:30)

Δίας- Δόξα Χαλανδρ. (Γήπεδο «Κ.Ζάρρας»)

Δόξα Νιφορείκων- Πήγασος Μπεγ.  (Γήπεδο Νιφορείκων)

Πάτρα 2005- Αστέρας Τσουκαλείκων (Γήπεδο «Α.Κάνιστρας»)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 26/9  (στις 17:00)

Νίκη Πρ.- Αιγείρα/Ακράτα (Γήπεδο Προαστίου)

Κεραυνός- Δαβουρλής (Γήπεδο «Θ.Χρυσανθόπουλος»)

Αετός Πατρών- Θύελλα Αιγίου (Γήπεδο Αγυιάς)

Καλάβρυτα- Άνω Καστρίτσι (Γήπεδο Καλαβρύτων- 18:00)

Κυριακή 27/9  (στις 17:00)

Ηρακλής Πατρών- ΑΠΣ Πάτραι (Γήπεδο Πετρωτού)

Αετός Ρίου- Αναγέννηση Ψαθοπύργου (Γήπεδο Ρίου)

Άρης Πατρών- ΑΠΟ Αρόης (Γήπεδο «Α.Κάνιστρας»)

 

2η αγωνιστική

Σάββατο 3/10 (στις 16:30)

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός Ρίου (Γήπεδο Ακράτας)

Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Αετός Πατρών (Γήπεδο Ρίου)

Δαβουρλής- Καλάωβρυτα (Γήπεδο Αγυιάς)

Άρης Πατρών- Νίκη Πρ. (19:00- Γήπεδο «Α.Κάνιστρας»)

Κυριακή 4/10 (Στις 16:30)

Άνω Καστρίτσι- ΑΠΣ Πάτραι (Γήπεδο Ρίου)

Θύελλα Αιγίου- Ηρακλής Πατρών (Γήπεδο Αιγίου)

ΑΠΟ Αρόης- Κεραυνός (Γήπεδο Πετρωτού)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με το Μεσολόγγι στο Κύπελλο Ελλάδος ο Ατρόμητος Πατρών

Published

on

Δύσκολη αποστολή με το Μεσολόγγι εκτός έδρας θα έχει ο Ατρόμητος Πατρών, όσον αφορά στην 1η Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ΑΕΜ αγωνίζεται στην φετινή Γ΄Εθνική, και κρίνεται πολύ δυνατός αντίπαλος, όπως απέδειξε και στο πρόσφατο φιλικό με την Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 5-2.

Το παιχνίδι είναι νοκ άουτ και ενδέχεται να οριστεί στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ακόμα δύο λύσεις στο ρόστερ του Πάτραι

Published

on

Ο ΑΠΣ Πάτραι έχει ξεκινήσει δυνατά στο πρωτάθλημα της Α κατηγορίας και μετράει 3Χ3 στον 2ο όμιλο.

Ωστόσο η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή ανακοίνωσε ακόμα δύο προσθήκες και δυναμώνει περαιτέρω.

Οι Στέλιος Αγριμάκης και Χρήστος Ζέλος (φωτογραφία) θα προσφέρουν με τις ικανότητες τους στο ήδη πολύπλευρο σύνολο της ιστορικής ομάδας, που αναμφίβολα βάζει τον πήχη των βλέψεων πολύ ψηλά.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Ντέρμπι σε «Κ.Ζάρρας» και Άγιο Βασίλειο (το πρόγραμμα της 4ης)

Published

on

Με πολύ δυνατά και σημαντικά παιχνίδια συνεχίζεται η δράση στην Α΄κατηγορία με την 4η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο θα έχουμε αναβολή, αφού δεν θα γίνει το παιχνίδι Αστέρας Τσουκαλείκων-Δόξα Παραλίας στο γήπεδο Βραχνείκων, που έχει υποστεί απολύμανση, έπειτα από τα κρούσματα κορονοϊού που σημειώθηκαν στις τάξεις του Διαγόρα Βραχνείκων. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεσπόζει το ντέρμπι της Κυριακής στο «Κ.Ζάρρας» ανάμεσα σε Αχαιό Σαραβαλίου και Ατρόμητο Πατρών.

Στον 2ο όμιλο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου και Νίκη Προαστίου θα μονομαχήσουν για την διατήρηση του απόλυτου, αφού έχουν μπει στο πρωτάθλημα με 3Χ3, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον συγκεντρώνει το ντέρμπι νεοφώτιστων μεταξύ Αναγέννησης Ψαθόπυργου και Άνω Καστριτσίου.

Δύσκολη αποστολή στο Ρίο με τον τοπικό Αετό έχει ο έτερος Αετός Πατρών, ενώ ο ΑΠΣ Πάτραι θα επιδιώξει την 4η διαδοχική επιτυχία απέναντι στον ΑΠΟ Αρόης.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10 (στις 16:30)

Εθνικός/Πολύτεκνος Πατρών- Δίας (Κ.Ζάρρας- Μέρμηγκας)

Λιμνοχώρι- Πανμοβριακός (Λιμνοχωρίου- Χρονάς)

Ίκαρος Πετρωτού- Πήγασος Μπεγ.  (Πετρωτού- Αθανασόπουλος)

Αναγέννηση Πατρών- Δόξα Νιφορ. (Ζαρουχλείκων- Τηλιγάδας)

Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας (19:00- Α.Κάνιστρας- Ρουμπάνης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10  (στις 16:30)

Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Πατρών (Κ.Ζάρρας- Φωκάς)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Παρ. (αναβολή)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10 (στις 16:30)

Δαβουρλής- Θύελλα Αιγίου (Αγυιάς- Σαφαρίκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Ηρακλής Πατρών (Ακράτας- Παπαδόπουλος)

Αναγέννηση Ψαθ.- Άνω Καστρίτσι (Ρίου- Ανδριανός)

Κεραυνός Α.Β.- Νίκη Πρ.  (Θ.Χρυσανθόπουλος- Φωκάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10 (Στις 16:30)

ΑΠΟ Αρόης- Πάτραι (Πετρωτού- Σαμαρτζής)

Άρης Πατρών- Καλάβρυτα (Α.Κάνιστρας- Μαχαίρας- Μουστάκας)

Αετός Ρίου- Αετός Πατρών (Ρίου- Καλύβας)

 

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (σε 3 αγωνιστικές)

1 Πήγασος Μπεγ. 9

2 Πανμοβριακός 9

—————————–

3 Δόξα Παρ. 9

4 Ατρόμητος Π. 7

5 Αχαιός Σαρ.  6

6 Αστέρας Τσουκαλ. 6

7 Λιμνοχώρι 6

8 Δόξα Χαλανδρ.  3

9 Δίας 3

—————————

10 Δόξα Νιφορ. 3

11 Ίκαρος Πετρωτού 1

12 Πάτρα 2005 0

13 Εθνικός/Πολύτεκνος 0

———————————-

14 Αναγέννηση Π.  0

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (σε 3 αγωνιστικές)

1 Κεραυνός Α.Β. 9

2 ΑΠΣ Πάτραι 9

—————————–

3 Νίκη Πρ. 9

4 Αετός Πατρών 9

5 Αετός Ρίου 6

6 Άνω Καστρίτσι 6

7 Καλάβρυτα 6

8 Άρης Πατ. 3

9 Θύελλα Αιγίου 3

—————————

10 Αναγέννηση Ψαθοπ. 3

11 Δαβουρλής 0

12 Αιγείρα/Ακράτα 0

13 Ηρακλής Πατ. 0

———————————-

14 ΑΠΟ Αρόη 0

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.