Connect with us

Α2 ΕΣΚΑΗ

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Πέφτει η αυλαία με Αγυιά-Κρόνος

Published

on

Στο γήπεδο του Αίολου Αγυιάς η ΑΕ Αγυιάς θα φιλοξενήσει απόψε στις 21:30 τον Κρόνο Πατρών στο τελευταίο ματς της 18ης στροφής του πρωταθλήματος.

Η Αγυιά με νίκη θα πιάσει τον αήττητο Αστέρα Τέμενης στην κορυφή, ο οποίος έχει ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ο Κρόνος επιδιώκει την παραμονή και προέρχεται από συνεχόμενες νίκες, οπότε θα προσπαθήσει να προβάλλει σθεναρή αντίσταση στην ομάδα του Άγγελου Χατζαρά.

Τα αποτελέσματα- φύλλα αγώνα- Βαθμολογία (18η)

Αστέρας Τέμενης-Ηρακλής Πύργου 65-30

Τα 10λεπτα: 12-8, 30-18, 43-23, 65-30.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Ξενούλης): Καρακάσης 13 (3), Δουβος 18, Βαγενάς 11 (1), Σωτηρόπουλος 6, Τεμπέλης 3 (1), Βούλγαρης, Βλάχος 14 (3).

ΗΡΑΚΛΗΣ Π. (Μπεκρής): Κοντάρης 5, Κωσταρέλλος 7, Ρουμελιώτης, Γεωργίπουλος 16, Πλάγος, Κωνσταντόπουλος 2, Βακαλόπουλος.

Δύμη-Πανωλενειακός 66-56

Τα 10λεπτα: 14-16, 37-30, 55-41, 66-56.

ΔΥΜΗ (Μαντάς): Τούμπουλης 21 (4), Χρυσανθακόπουλος 20 (1), Κεπενός 11 (3), Τόκας 5, Σοφιανός 6 (2), Ρίπις 2, Στεφανόπουλος, Παπαδόπουλος 1, Λιάκος, Τζούδας.

ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ (Γιαννόπουλος): Μάρκος 14 (2), Μπούκλης 6 (2), Παρασκευόπουλος 14 (2), Παπαδόπουλος Β. 14, Παπαδόπουλος Κ. 2, Μπεκυράς 3 (1), Κουκουλης 3 (1).

Διαγόρας Βραχν.- Σκαγιοπούλειο  60-55

Τα 10λεπτα: 20-10, 28-26, 44-42, 60-55.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝ. (Σουλιντζής): Αναστασόπουλος 5 (1), Βαλκανάς 15 (2), Πατέντας 16, Τσότσος 4, Τάγκαλος 3 (1), Καρκαβούλιας 2, Μουστρής 10, Πίτσος 5.

ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ: Φωστέρης 22 (1), Αγγελόπουλος 14 (1), Ζαβέρδας 9 (1), Σακελλάρης 6, Κορδάς 3, Θεοδωράκης 1, Καλογερόπουλος.

Ροίτικα- Ακράτα  61-67

Τα 10λεπτα: 15-10, 26-28, 49-48, 61-67.

ΡΟΪΤΙΚΑ (Στούμπανος): Σταυρογιαννόπουλος 8 (2), Τόλιας 3, Βρακάς 20, Λάππας 9 (2), Κοντόγεωργας 9 (1), Κακλαμάνης 5 (1), Κυριαζής 7.

ΑΚΡΑΤΑ  (Ζίζηλας): Τσινούκας 21 (1), Πετρόπουλος 6, Μανωλόπουλος 2, Βασιλάτος 14 (4), Ανδρικόπουλος 2, Μαλλής 17 (3), Τάρναρης 1, Βασιλακόπουλος 4, Γιαννόπουλος.

Πυρσός- Φαέθων  69-71

Τα 10λεπτα: 13-22, 36-40, 58-62, 69-71.

ΠΥΡΣΟΣ (Σολωμός): Κουραχάνης 19, Τριανταφύλλου 5 (1), Μουλαράς 20, Κεφαλάς 7, Ζάγγος 4, Αγαλόπουλος 14 (4), Γιαννόπουλος, Στρέκλας.

ΦΑΕΘΩΝ (Μυλωνόπουλος): Αζής 17 (3), Θωμάς, Καπόπουλος 12, Σωτηρόπουλος 15, Στολλάκης, Αμπλάς 9 (2), Δελάρτας 13 (3), Μπιλιάνης Ι. 5, Νικολάου.

Προφήτης Ηλίας- ΕΑ Παραλίας  58-57

Τα 10λεπτα: 19-13, 28-26, 47-32, 58-57.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ  (Σιαμαντάς): Δέμης 14 (1), Σαρρής 4, Κούμενος 19 (2), Ζαρίφης 1, Θεοχάρης 6, Παίσιος, Διδάχος 2, Αγραφιώτης, Ανωγιάτης, Ρέβελος 12.

ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ  (Καλλίγας): Θεοδωράτος 18 (2), Παπακωνσταντίνου 9 (1), Σιδέρης 3 (1), Γιαννιώτης, Σταυρόπουλος 14, Ζαβέρδας 3 (1), Κοντογιάννης 10.

Αγυιά- Κρόνος (Σήμερα- 21:30)

Ρεπό: Πήγασος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 18 παιχνίδια)

Αστέρας Τέμενης 32  (+320)

Αγυιά 30  (+165)

——————————-

Φαέθων 28  (+51)

Δύμη 28  (+40)

Ακράτα 27  (+110)

————————————–

Ροϊτικα 25  (-56)

Προφ. Ηλίας 25   (-8)

Ηρακλής Πύργου 24  (-86)

Πανωλενειακός 24   (-40)

Πυρσός 23  (-26)

Διαγόρας 23   (-47)

————————————-

ΕΑ Παραλίας 22  (+20)

Σκαγιοπούλειο 22  (-157)

—————————————

Κρόνος 20  (-146)

Πήγασος 19  (-140)

Α2 ΕΣΚΑΗ

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Το πλήρες πρόγραμμα του α’ γύρου με την παρουσία και του ΠΑΣ Ναυπάκτου

Με 14 ομάδες στο σύνολο

Published

on

Με τη συμμετοχή συνολικά 14 ανάμεσά τους και ο γειτονικός ΠΑΣ Ναυπάκτου κληρώθηκε η Α2 ΕΣΚΑ-Η και αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του α’ γύρου είναι:

1η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Διαγόρας

Προφήτης Ηλίας -Ακράτα

Πήγασος -Νίκη Προαστίου

Σείριος-Τρίτων

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Πυρσός

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Σκαγιοπουλείο

Αιγέας-Α.Γ.Ε.Ζακύνθου

 

2η Αγωνιστική

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Σκαγιοπουλείο-Π.Α.Σ.Ναυπάκτου

Πυρσός-Σείριος

Τρίτων-Πήγασος

Νίκη Προαστίου-Προφήτης Ηλίας

Ακράτα -Κεφαλληνιακός

Διαγόρας -Αιγέας

 

3η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Νίκη Προαστίου

Προφήτης Ηλίας -Τρίτων

Πήγασος -Πυρσός

Σείριος-Σκαγιοπουλείο

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Αιγέας

Διαγόρας -Ακράτα

 

4η Αγωνιστική

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Διαγόρας

Αιγέας-Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Σείριος

Σκαγιοπουλείο-Πήγασος

Πυρσός-Προφήτης Ηλίας

Τρίτων-Κεφαλληνιακός

Νίκη Προαστίου-Ακράτα

 

5η Aγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Πυρσός

Προφήτης Ηλίας -Σκαγιοπούλειο

Πήγασος -Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Σείριος-Αιγέας

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Ακράτα -Τρίτων

Διαγόρας -Νίκη Προαστίου

 

Αγωνιστική

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Διαγόρας

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Σείριος

Αιγέας-Πήγασος

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Προφήτης Ηλίας

Σκαγιοπούλειο-Κεφαλληνιακός

Πυρσός-Ακράτα

Τρίτων-Νίκη Προαστίου

 

7η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Προφήτης Ηλίας -Αιγέας

Πήγασος -Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Σείριος-Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Νίκη Προαστίου-Πυρσός

Ακράτα -Σκαγιοπούλειο

Διαγόρας -Τρίτων

 

8η Αγωνιστική

Σείριος-Διαγόρας

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Πήγασος

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Προφήτης Ηλίας

Αιγέας-Κεφαλληνιακός

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Ακράτα

Σκαγιοπούλειο-Νίκη Προαστίου

Πυρσός-Τρίτων

 

9η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Προφήτης Ηλίας -Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Πήγασος -Σείριος

Τρίτων-Α.Ο. Σκαγιοπούλειο

Νίκη Προαστίου-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Ακράτα -Αιγέας

Διαγόρας -Πυρσός

 

10η Αγωνιστική

Πήγασος -Διαγόρας

Σείριος-Προφήτης Ηλίας

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Κεφαλληνιακός

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Ακράτα

Αιγέας-Νίκη Προαστίου

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Τρίτων

Σκαγιοπούλειο-Πυρσός

 

11η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Σείριος

Προφήτης Ηλίας -Πήγασος

Πυρσός-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Τρίτων-Αιγέας

Νίκη Προαστίου-Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Ακράτα -Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Διαγόρας -Σκαγιοπούλειο

 

12η Αγωνιστική

Προφήτης Ηλίας -Διαγόρας

Πήγασος -Κεφαλληνιακός

Σείριος-Ακράτα

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου -Νίκη Προαστίου

Γ.Ε.Π. Ίφιτος-Τρίτων

Αιγέας-Πυρσός

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου -Σκαγιοπούλειο

 

13η Αγωνιστική

Κεφαλληνιακός -Προφήτης Ηλίας

Σκαγιοπούλειο-Αιγέας

Πυρσός-Γ.Ε.Π. Ίφιτος

Τρίτων-Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Νίκη Προαστίου-Σείριος

Ακράτα -Πήγασος

Διαγόρας -Α.Γ.Ε. Ζακύνθου.

Continue Reading

Α2 ΕΣΚΑΗ

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου έρχεται και θα αγωνιστεί στην Α2 ΕΣΚΑ-Η!

Η ανακοίνωση από την ΕΣΚΑ-Η

Published

on

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΚΑ-Η στη σημερινή συνεδρίαση του (4/9), αποφάσισε ομόφωνα να κάνει δεκτό το αίτημα του σωματείου Π.Α.Σ. Ναυπάκτου για διοικητική και αγωνιστική μεταφορά του συλλόγου στη δύναμη της ΕΣΚΑ-Η.

Η ανδρική ομάδα θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας ΕΣΚΑ-Η 2023-2024. Τα τμήματα Παίδων – Εφήβων θα αγωνιστούν στην Β’ Κατηγορία, ενώ τα υπόλοιπα ενσωματώνονται κανονικά στα πρωταθλήματα που διοργανώνει η ένωση.

Continue Reading

Α2 ΕΣΚΑΗ

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Με 15 ομάδες στην αφετηρία

Published

on

Συνολικά 15 ομάδες έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η βάσει της προκήρυξης που δόθηκε στη δημοσιότητα, μένει όμως να φανεί αν όλες θα εμφανιστούν στην αφετηρία.

Οι δηλώσεις συμμετοχής είναι μέχρι τις 12 Σεπτεμβρίου, η κλήρωση θα γίνει στις 19 του ίδιου μήνα στο «Δ. Τόφαλος» (7μ.μ.) και η πρεμιέρα θα γίνει στις 7 Οκτωβρίου.

Ισχύουν οι ίδιοι όροι με την Α1 κατηγορία σε ότι αφορά την παρουσία των νεαρών αθλητών (γεννημένοι το 2000 και νεότεροι) και δεν υπάρχει καμία αλλαγή στα πλέι-οφ.

Οι ομάδες που δικαιούνται συμμετοχή είναι: Διαγόρας, Ακράτα, Ίφιτος Πύργου, Νίκη Προαστείου, Προφήτης Ηλείας, Σείριος, Ζάκυνθος, Πήγασος, Τρίτωνας, Πυρσός, Σκαγιοπούλειο, Κεφαλληνιακός, Αιγέας, Πανωλενειακός και Παναχαϊκός.

Μίλτος Σπυρόπουλος

Continue Reading
Advertisement

Facebook