Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαϊκή: Εγγραφές και έναρξη στις υποδομές με σούπερ τεχνικό τιμ

Published

on

Υπεύθυνος των τμημάτων υποδομής της Αχαϊκής θα είναι ο Γιώργος Νικολακόπουλος, ο οποίος προστίθεται στη «νέα εποχή» της ιστορικής ομάδας, που δίνει πλέον ιδιαίτερη βαρύτητα στο κομμάτι των υποδομών.

Ο Νικολακόπουλος έχει περάσει από το ίδιο πόστο στις ακαδημίες της Παναχαϊκής, ενώ ήταν τεχνικός στις υποδομές των Παμπατραϊκού και Αχαϊκού και διαθέτει δίπλωμα προπονητή UEFA A.

Παράλληλα οι εγγραφές στα τμήματα υποδομής ξεκινούν την Τετάρτη (1/9) και οι προπονήσεις ανοίγουν την αυλαία τους στις 6 του ίδιου μήνα. Υπεύθυνος της Ακαδημίας συνεχίζει να είναι ο Κώστας Στεργιώτης, Τεχνικός Διευθυντής θα είναι ο Γιώργος Λαγός και στο τεχνικό επιτελείο προαναφέραμε και την έλευση του Γιώργου Νικολακόπουλου ως «άρχων» των τμημάτων υποδομής της ομάδας.

Φιλικά για την πρώτη ομάδα

Αύριο Τρίτη η Αχαϊκή θα αντιμετωπίσει σε φιλικό προετοιμασίας τον Ατρόμητο Λάππα εκτός έδρας και το προσεχές Σάββατο (4/9) θα πραγματοποιηθεί στο «σπίτι» της το τουρνουά, του οποίου τα έσοδα θα προσφερθούν σε πυρόπληκτους.

Στα μεταγραφικά, ο Μάριος Μούζος θα φοράει τα «κιτρινόμαυρα» και αποτελεί νέο μεταγραφικό απόκτημα για τα «καναρίνια».

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία: Με τρεις μάχες κλείνει η αυλαία της 5ης στροφής

Published

on

Χθες σερβιρίστηκε το κυρίως μενού στην 5η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και τα παιχνίδια είχαν πολλά γκολ και έντονες συγκινήσεις.

Ωστόσο και σήμερα υπάρχουν ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις. Στον Α΄όμιλο Δόξα Νιφορείκων και Πανμοβριακός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στα Νιφορέικα, ενώ στον Β΄όμιλο Πάτρα 2005 και Εθνικός Πατρών/Πολύτεκνος θα παλέψουν για τη νίκη.

Στον όμιλο της Αιγιαλείας, Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Καλάβρυτα στοχεύουν στην παραμονή, οπότε η νίκη θα προσφέρει μεγάλη ανάσα, σε όποιον την αποσπάσει.

Το πρόγραμμα της Κυριακής και οι βαθμολογίες:

(στις 16:00)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Νιφορεΐκων-Πανμοβριακός  (Νιφορείκων- Παπαδόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005- Εθνικός/Πολύτ.  (Α.Κάνιστρας- Φωκάς)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Καλάβρυτα  (Ρίου- Πετρόπουλος)

Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή- Δόξα Παραλίας 1-0  (68΄Μπουρλάκης)

Ίκαρος Πετρωτού-Δίας  4-4

Αστέρας Τσουκαλ.- Λιμνοχώρι  2-1  (17΄Β.Τογαντζής, 40΄Κατσαρός/8΄Γκότσης)

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Θύελλα Π.- ΑΠΟ Αρόη  6-1 (4΄Κ.Κωνσταντινίδης, 13΄Γκάτσης, 37΄Παναγόπουλος, 42΄Κατριβέσης, 52’, 74΄Τσότρας/22΄Θεοδωρακόπουλος)

Αναγέννηση Π.- ΑΠΣ Πάτραι  1-5 (43’ Τσίμπιτσης/25΄, 56΄, 64΄Δημητρακόπουλος, 34΄Σαμπανέι, 75΄Γραμματικόπουλος)

Άρης Π.- Πήγασος Μπεγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Καμζόλας)

Ηρακλής Π.- Ατρόμητος Π.  0-3 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Άνω Καστρίτσι-Δαβουρλής   1-1  (11΄Γεωργίου/ 41’ Μακρής)

Κεραυνός Α.Β.- Θύελλα Αιγίου 4-1  (2΄αυτογκόλ Ραυτόπουλος, 40΄Σπανογιάννης, 48΄Μιχαηλίδης, 60΄Κούστα/ 69΄Καραϊνδρος)

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός Ρίου  3-1 (15΄(πέν.) Μητρόπουλος, 50΄ Σπανός, 57΄αυτογκόλ Αποστολόπουλος/ 83΄Παπαχριστόπουλος)

Αετός Π.- Νίκη Προαστ.  1-0  (65΄Λαζανάς)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  13  (12-3)

2 Λιμνοχώρι 12 (11-2)

3 Δίας 10  (11-11)

4 Δόξα Παραλίας 9  (8-6)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αχαιός Σαραβ.  7  (6-8)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 6 (7-7)

8 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-6)

9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (7-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  13 (19-5)

2 ΑΠΣ Πάτραι  13 (10-2)

3 Ατρόμητος Πατρών 12  (10-3)

4 Άρης Πατρών  8 (9-5)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  6  (9-8)

6 Πάτρα 2005  6  (6-8)

7 ΑΠΟ Αρόη 6 (9-13)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (6-15)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  13  (15-3)

2 Αιγείρα-Ακράτα 10 (7-1)

3  Αετός Πατρών 7  (4-4)

4 Νίκη Προαστ.  7  (6-5)

————————————

5 Δαβουρλής 6 (4-6)

6 Άνω Καστρίτσι 5 (5-6)

7 Θύελλα Αιγίου 5 (8-12)

8   Καλάβρυτα 4 (2-3)

9 Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

10 Αετός Ρίου 2 (4-12)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Άνετα τα φαβορί, ματσάρα στο Πετρωτό, το ντέρμπι στον Αετό Π.

Published

on

Με τρομερές μάχες συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας και η 5η αγωνιστική προσέφερε πολλά γκολ και έντονες συγκινήσεις.

Το ματς που ξεχώρισε πάντως ήταν το Ίκαρος Πετρωτού-Δίας, αφού το σκορ έληξε 4-4 και μάλιστα δόθηκαν 5 πέναλτι, με τον Γαβριήλ των γηπεδούχων να κάνει χατ τρικ από τα 11…βήματα!

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Αστέρας Τσουκαλείκων, διακόπτοντας το αήττητο του Λιμνοχωρίου, ενώ η Αχαϊκή πήρε το ντέρμπι από την Δόξα Παραλίας και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στον Β΄όμιλο, Θύελλα και Πάτραι λύγισαν με άνεση και εμφατικά σκορ την Αρόη και την Αναγέννηση Πατρών αντίστοιχα, ενώ στον Γ΄όμιλο ο Αετός Πατρών πήρε το ντέρμπι από την Νίκη Προαστείου και επέστρεψε στις νίκες, μετά από καιρό.

Με νίκες προχώρησαν και ο Κεραυνός με την Αιγείρα-Ακράτα, που υπερασπίστηκαν τις έδρες τους, ενώ ισοπαλία είχαμε στο Άνω Καστρίτσι-Δαβουρλής.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή- Δόξα Παραλίας 1-0  (68΄Μπουρλάκης)

Ίκαρος Πετρωτού-Δίας  4-4

Αστέρας Τσουκαλ.- Λιμνοχώρι  2-1  (17΄Β.Τογαντζής, 40΄Κατσαρός/8΄Γκότσης)

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Θύελλα Π.- ΑΠΟ Αρόη  6-1 (4΄Κ.Κωνσταντινίδης, 13΄Γκάτσης, 37΄Παναγόπουλος, 42΄Κατριβέσης, 52’, 74΄Τσότρας/22΄Θεοδωρακόπουλος)

Αναγέννηση Π.- ΑΠΣ Πάτραι  1-5 (43’ Τσίμπιτσης/25΄, 56΄, 64΄Δημητρακόπουλος, 34΄Σαμπανέι, 75΄Γραμματικόπουλος)

Άρης Π.- Πήγασος Μπεγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Καμζόλας)

Ηρακλής Π.- Ατρόμητος Π.  0-3 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Άνω Καστρίτσι-Δαβουρλής   1-1  (11΄Γεωργίου/ 41’ Μακρής)

Κεραυνός Α.Β.- Θύελλα Αιγίου 4-1  (2΄αυτογκόλ Ραυτόπουλος, 40΄Σπανογιάννης, 48΄Μιχαηλίδης, 60΄Κούστα/ 69΄Καραϊνδρος)

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός Ρίου  3-1 (15΄(πέν.) Μητρόπουλος, 50΄ Σπανός, 57΄αυτογκόλ Αποστολόπουλος/ 83΄Παπαχριστόπουλος)

Αετός Π.- Νίκη Προαστ.  1-0  (65΄Λαζανάς)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  13  (12-3)

2 Λιμνοχώρι 12 (11-2)

3 Δίας 10  (11-11)

4 Δόξα Παραλίας 9  (8-6)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αχαιός Σαραβ.  7  (6-8)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 6 (7-7)

8 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-6)

9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (7-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  13 (19-5)

2 ΑΠΣ Πάτραι  13 (10-2)

3 Ατρόμητος Πατρών 12  (10-3)

4 Πήγασος Μπεγ.  6  (8-5)

————————————

5 Πάτρα 2005  6  (6-8)

6 ΑΠΟ Αρόη 6 (9-13)

7 Άρης Πατρών  5 (6-4)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (6-15)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  13  (15-3)

2 Αιγείρα-Ακράτα 10 (7-1)

3  Αετός Πατρών 7  (4-4)

4 Νίκη Προαστ.  7  (6-5)

————————————

5 Δαβουρλής 6 (4-6)

6 Άνω Καστρίτσι 5 (5-6)

7 Θύελλα Αιγίου 5 (8-12)

8   Καλάβρυτα 4 (2-3)

9 Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

10 Αετός Ρίου 2 (4-12)

Το πρόγραμμα της Κυριακής (24/10)

(στις 16:00)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Νιφορεΐκων-Πανμοβριακός  (Νιφορείκων- Παπαδόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005- Εθνικός/Πολύτ.  (Α.Κάνιστρας- Φωκάς)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Καλάβρυτα  (Ρίου- Πετρόπουλος)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (5η): Συγκρούσεις σε Κ.Αχαγιά, «Α.Κάνιστρας» και Αγυιά

Published

on

Με σπουδαίες αναμετρήσεις και μπόλικο ενδιαφέρον συνεχίζεται σήμερα η Α΄κατηγορία, η οποία θα ξετυλίξει το κουβάρι της 5ης φετινής αγωνιστικής της.

Από τον Α΄όμιλο δεσπόζει η μάχη αναμεσα σε Αχαϊκή και Δόξα Παραλίας, ενώ στον Β΄όμιλο Άρης Πατρών και Πήγασος θα μονομαχήσουν με μοναδικό σκοπό τους τρεις βαθμούς.

Ντέρμπι έχουμε και στον όμιλο της Αιγιαλείας, με τον Αετό Πατρών να ψάχνει αντίδραση απέναντι στην καλοδουλεμένη ομάδα της Νίκης Προαστείου.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (όλα στις 16:00)

Ικαρος Πετρωτού-Δίας  (Πετρωτού- Μαχαίρας)

Αχαϊκή- Δόξα Παραλίας (Κ.Αχαγιάς- Πράνταλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Λιμνοχώρι  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (στις 16:00)

Θύελλα Π.- ΑΠΟ Αρόη  (Α.Κάνιστρας- Ασπρουλόπουλος)

Αναγέννηση Π.- ΑΠΣ Πάτραι  (Ζαρουχλείκων- Ταξιάρχης)

Άρης Π.- Πήγασος Μπεγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Καμζόλας)

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (όλα στις 16:00)

Άνω Καστρίτσι-Δαβουρλής   (Ρίου- Φωκάς)

Κεραυνός Α.Β.- Θύελλα Αιγίου (Θ.Χρυσανθόπουλος- Πετρόπουλος)

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός Ρίου  (Ακράτας- Καδδάς)

Αετός Π.- Νίκη Προαστ.  (Αγυιάς- Παπαδόπουλος)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 12 (10-0)

2 Αχαϊκή  10  (11-3)

3 Δόξα Παραλίας 9  (8-5)

4 Δίας 9  (7-7)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αχαιός Σαραβ.  4  (3-8)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (5-6)

8 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-6)

9 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  10 (13-4)

2 ΑΠΣ Πάτραι  10 (5-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 9  (7-3)

4 Πήγασος Μπεγ.  6  (8-5)

————————————

5 ΑΠΟ Αρόη 6 (8-7)

6 Πάτρα 2005  6  (6-8)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (5-10)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  10  (11-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  7  (6-4)

4 Αετός Πατρών 4  (3-4)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 5 (7-8)

6 Δαβουρλής 5 (3-5)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8   Άνω Καστρίτσι 4 (4-5)

9 Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

10 Αετός Ρίου 2 (3-9)

Continue Reading
Advertisement
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ13 mins ago

Α΄Κατηγορία: Με τρεις μάχες κλείνει η αυλαία της 5ης στροφής

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ1 hour ago

Προς αντικατάσταση η φθαρμένη εξέδρα στο γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 hours ago

Αναβολή στο Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ2 hours ago

Επιτέλους δράση στη Γ’ Εθνική, χωρίς το μεγάλο φαβορί ο Α’ όμιλος του Νότου (το πρόγραμμα)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ3 hours ago

Δύσκολη αποστολή για Απόλλωνα στο Λαύριο

Γ ΕΘΝΙΚΗ3 hours ago

Γ’Εθνική: Πρεμιέρα στο Καναλάκι για Παναχαϊκή, εντός ο Διαγόρας με Τηλυκράτη

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ4 hours ago

Πως η Γιαννακοπούλου πέτυχε τον άθλο ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί της Ευρώπης (vid)

ΤΟΠΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ5 hours ago

ΑΧΑΓΙΑ ’82: Δείπνο χθες στα “Πεύκα” πριν τη σημερινή αναμέτρηση με Ένωση Ηλίου

ΒΟΛΕΙ14 hours ago

Ήττα στην πρεμιέρα της Pre League για τον ΑΟ Αιγιαλέων από τον Πανιώνιο

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ17 hours ago

Κασιμίρο: “Βελτιωμένη εικόνα στο β’ ημίχρονο, δική μου απόφαση η χρησιμοποίηση του Μπαζίνα”

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ19 hours ago

Α΄κατηγορία: Άνετα τα φαβορί, ματσάρα στο Πετρωτό, το ντέρμπι στον Αετό Π.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ24 hours ago

Η αποστολή της Παναχαϊκής για το ματς της πρεμιέρας στο Καναλάκι

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ17 hours ago

Κασιμίρο: “Βελτιωμένη εικόνα στο β’ ημίχρονο, δική μου απόφαση η χρησιμοποίηση του Μπαζίνα”

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ22 hours ago

Σεμιτέκολος σε Σταθάκη: “Καλή αρχή – Η σκέψη και το μυαλό μου, όπως και όλης της πόλης, δίπλα στα παιδιά”

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ2 hours ago

Επιτέλους δράση στη Γ’ Εθνική, χωρίς το μεγάλο φαβορί ο Α’ όμιλος του Νότου (το πρόγραμμα)

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ22 hours ago

Παναχαϊκή Γ.Ε.: Στέλνει «μήνυμα» με τα κορίτσια βόλεϊ για τον καρκίνο του μαστού 

ΤΟΠΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ5 hours ago

ΑΧΑΓΙΑ ’82: Δείπνο χθες στα “Πεύκα” πριν τη σημερινή αναμέτρηση με Ένωση Ηλίου

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ18 hours ago

Επιστροφή στις νίκες με άνεση ο Προμηθέας

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ1 hour ago

Προς αντικατάσταση η φθαρμένη εξέδρα στο γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Γ ΕΘΝΙΚΗ3 hours ago

Γ’Εθνική: Πρεμιέρα στο Καναλάκι για Παναχαϊκή, εντός ο Διαγόρας με Τηλυκράτη

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ13 mins ago

Α΄Κατηγορία: Με τρεις μάχες κλείνει η αυλαία της 5ης στροφής

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ1 hour ago

Προς αντικατάσταση η φθαρμένη εξέδρα στο γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 hours ago

Αναβολή στο Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ2 hours ago

Επιτέλους δράση στη Γ’ Εθνική, χωρίς το μεγάλο φαβορί ο Α’ όμιλος του Νότου (το πρόγραμμα)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ3 hours ago

Δύσκολη αποστολή για Απόλλωνα στο Λαύριο

Γ ΕΘΝΙΚΗ3 hours ago

Γ’Εθνική: Πρεμιέρα στο Καναλάκι για Παναχαϊκή, εντός ο Διαγόρας με Τηλυκράτη

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ4 hours ago

Πως η Γιαννακοπούλου πέτυχε τον άθλο ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί της Ευρώπης (vid)

ΤΟΠΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ5 hours ago

ΑΧΑΓΙΑ ’82: Δείπνο χθες στα “Πεύκα” πριν τη σημερινή αναμέτρηση με Ένωση Ηλίου

ΒΟΛΕΙ14 hours ago

Ήττα στην πρεμιέρα της Pre League για τον ΑΟ Αιγιαλέων από τον Πανιώνιο

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ17 hours ago

Κασιμίρο: “Βελτιωμένη εικόνα στο β’ ημίχρονο, δική μου απόφαση η χρησιμοποίηση του Μπαζίνα”

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.