Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί σφυρίζουν στην πρεμιέρα του τοπικού

Published

on

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές που θα διευθύνουν στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων τους αγώνες της Α’ και Β’ Κατηγορίας.

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν την 1η αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία, τόσο στην κατηγορία των μεγαλων, όσο και στους 3 ομίλους της φετινής ανανεώμενης Β’.

Πολλά νέα πρόσωπα θα διευθύνουν ακόμη και τα ντέρμπι, σε μια προσπάθεια να προωθηθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι νέοι διαιτητές.

Αναλυτικά όλοι οι διαιτητές έχουν ως εξής

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/9 (5 μ.μ.)
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Νίκη Προαστίου, Νίκος Χρονάς
Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Πήγασος Μπεγουλακίου-Λέων Αλισσού, Στέφανος Μαχαιράς-Μουστάκας
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Θύελλα Πατρών, Κώστας Ανδριανός
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Άρης Πατρών., Κώστας Σαμαρτζής
Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Ατρόμητος Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Γήπ. Αβύθου: Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Εθνικός Σαγεΐκων, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γήπ. Αγυιάς: Δαβουρλής K. 92-Φωστήρ Οβρυάς, Παναγιώτης Σακελλαρίου
Γήπ. Προαστίου: Αετός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Νίκος Μέρμηγκας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015, Δημήτρης Πολυγένης
Γήπ. Μαζαρακίου: Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ντα Λουζ: Πάτραι Α.Π.Σ.-Πανιώνιος/ Αχιλλέας, Λάμπρος Τζαγκαράκης
Γήπ. Ρίου: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ολυμπιακός Πατρών, Σπύρος Παππάς

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. «Θ. Χρυσανθόπουλος»: Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου, Γεωργία Ντάβλας
Γήπ. Ροδιάς: Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Γήπ. Καμαρών: Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης, Νίκος Τρίγκας
Γήπ. Καλαβρύτων: Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας, Νίκος Μιχαλόπουλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 11 π.μ.: Καλλιθέα-Διαγόρας 2010, Στέφανος Μπλίκας
Γήπ. Βραχνεΐκων, 2 μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Ωλενιακός, Γιώργος Αθανασόπουλος
Γήπ. Λιμνοχωρίου, 5 μ.μ.: Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου, Κώστας Οικονόμου
Γήπ. Σταυροδρομίου, 5 μ.μ.: Τριταιϊκός-Καμίνια, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γήπ. Βραχνεΐκων, 5 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Σταροχώρι, Σπύρος Παλαιολόγος
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 5 μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός, Νίκος Μακρυπόδης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Αγυιάς, 11 π.μ.: Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Α.Π.Ο. Αρόη, Παναγιώτης Κάδδας
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 2 μ.μ.: Πολύτεκνος-Αετός Ρίου, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 2 μ.μ.: Πάτρα 2005 A.E.-Ψηλαλώνια, Στέφανος Μαχαίρας/Μουστάκας
Γήπ. Αγυιάς, 5 μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5 μ.μ.: Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος, Γιώργος Ασπρουλόπουλος
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5 μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Παναγιώτης Τιμολέων

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ακράτας, 5 μ.μ.: Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο., Νίκος Μέρμηγκας
Γήπ. Ροδιάς, 5 μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού-Σκεπαστό, Νίκος Χρονάς
Γήπ. Προαστίου, 5 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93, Σωτήρης Παπαχρήστος
Γήπ. Αβύθου, 5 μ.μ.: Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Δρέπανου, Γιάννης Ιωαννίδης

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Εξ’ αναβολής αναμέτρηση στον Ριόλο

Published

on

Σήμερα στις 15:00 ο Πανμοβριακός θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.

Η αναμέτρηση αφορά την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας και ουσιαστικά θα πέσει η αυλαία στον πρώτο Γύρο του πρωταθλήματος.

Την συνάντηση θα διευθύνει ο Ταξιάρχης.

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-8)

————————————

5 Δίας 13  (16-18)

6 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 12 (14-12)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  20 (24-6)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (14-9)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκη Προαστείου: Fair play για… βραβείο που έδειξε πολλά

Published

on

Η Νίκη Προαστείου ανέδειξε για πολλοστή φορά το «ευ αγωνίζεσθαι» στο ματς με τα Καλάβρυτα.

Στην φάση του γκολ του Πατρώνη, χτύπησε μέσα στη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, ο Σ.Τσαβαλάς, σε σύγκρουση με παίκτη των γηπεδούχων, αλλά η φάση συνεχίστηκε και ήρθε το γκολ.

Ωστόσο, ο Νίκος Πατρώνης έδωσε εντολή στους παίκτες του να αφήσουν τα Καλάβρυτα να ισοφαρίσουν, κάτι που έπραξε ο Γ.Τσαβαλάς.

Η αντίπαλη ομάδα εξέδωσε ανακοίνωση και συνεχάρη την πατρινή ομάδα για το fair play που επέδειξε. Ομολογουμένως η ενέργεια των γηπεδούχων αξίζει πολλά μπράβο.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Καραίνδρος, Λαζανάς, Δημητρακόπουλος, Σπανός σκοράρουν κατά ριπάς

Published

on

Μπορεί ο Βαγγέλης Γκάτσης να παραμένει στην κορυφή της λίστας των σκόρερ, αλλά τον καταδιώκουν πολλοί «μνηστήρες», μετά το πέρας της 10ης στροφής στην Α΄κατηγορία, αν και η Θύελλα έχει ματς λιγότερο με τον Πήγασο.

Ο Καραίνδρος σκόραρε στο 2-2 της Θύελλας Αιγίου με την Αναγέννηση Ψαθοπύργου, ο Λαζανάς βρήκε δίχτυα στο ντέρμπι της Αχαϊκής με τον Πανμοβριακό, ενώ σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Σπανός, που πέτυχε χατ τρικ στο 5-1 της Αιγείρας-Ακράτας επί του Δαβουρλή.

Το σκορ άνοιξε για το Πάτραι ο Δημητρακόπουλος στη νίκη επί του Εθνικού Πατρών με 2-0.

Οι σκόρερ του πρωταθλήματος:

10 γκολ: Γκάτσης (Θύελλα Π.)

9 γκολ: Καραίνδρος (Θύελλα Αιγ.)

8 γκολ: Λαζανάς (Αχαϊκή), Αποσκίτης (Πηγασος)

7 γκολ: Δημητρακόπουλος (Πάτραι), Σπανός (Αιγείρα-Ακράτα)

6 γκολ: Γραμματικόπουλος (Πανμοβριακός), Γαβριήλ (Ίκαρος Πετρωτού), Αγγελής (Άρης Π.), Διαμαντόπουλος (Νίκη Πρ.), Σπανός (Κεραυνός Α.Β.)

5 γκολ: Μικελάτος (Αχαιός), Δ.Παναγιωτόπουλος (Δίας), Μπουρλάκης (Αχαϊκή), Γραμματικόπουλος (Πάτραι), Αναγνώστου (Ατρόμητος), Προσκεφαλάς (Πάτρα 2005), Ξύδης (Αιγείρα-Ακράτα), Παναγιωτόπουλος (Αιγείρα-Ακράτα)

4 γκολ: Νίκας (Δόξα Παρ.), Κοκκίνης (Πανμοβριακός), Χ.Κυριακόπουλος (Δόξα Νιφορ.), Μητρόπουλος (Άρης), Σουγλέρης (Πάτρα 2005), Ντόμας (Κεραυνός), Σαμαντάς (Νίκη Πρ.), Καλούδης (Αναγέννηση Ψαθ.)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.