Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Αυτοί σφυρίζουν στο ερασιτεχνικό
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Αχαΐας το προσεχές Σαββατοκύριακο, όπου Α’ και Β’ Κατηγορία έφτασαν στην 16η αγωνιστική, πρώτη του β’ γύρου (!)
Αναλυτικά όλοι οι ρέφερι που θα σφυρίξουν τις αναμετρήσεις:
Αγώνες του Σαββάτου 13-01-2018 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ | ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ | ||||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Θύελλας (Χόρτο) | Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου | – | ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Σαγεΐκων | Εθνικός Σαγεΐκων-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου | – | ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) | Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών | – | ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Άρης Πατρών-Αναγέννηση Πατρών | – | ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Άνω Αλισσού | Λέων Α. Αλισσού-Πήγασος Μπεγουλακίου | – | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Οβρυάς | Φωστήρ Οβρυάς-Δαβουρλής K. 92 | – | ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 15:00 | Ζαρουχλεΐκων | Ατρόμητος Πατρών-Δόξα Παραλίας | – | ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -16η | 16:00 | Νίκης Προαστίου | Νίκη Προαστείου-Λιμνοχώρι | – | ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Χαλανδρίτσας | Σταροχώρι-Αστέρας Μιντιλογλίου | – | ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Βραχνεΐκων | Διαγόρας 2010-Καλλιθέα | – | ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ | |||||
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-12η | 15:00 | Αγυιάς | Σπάρτακος-Περιβόλα | – | ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-12η | 15:00 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Α.Ε. Αρόης-ΠΑΟΚ Πατρών | – | ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ρίου | Αετός Ρίου-Πολύτεκνος | – | ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 15:00 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Απόλλων Εγλυκάδος-Δάφνη Πατρών | – | ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Τέμενης | Αστήρ Τέμενης-Αχιλλέας Καμαρών | – | ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Καμαρών | Φοίνικας Σαλμενίκου-Κεραυνός 2016 | – | ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Καλαβρύτων | Σκεπαστό-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου | – | ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Αγώνες της Κυριακής 14-01-2018 | ||||||||||
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ | ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ | ||||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 12:30 | Βραχνεΐκων | Πήγασος Πατρών-Πείρος Ισώματος | – | ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Δίας Σαραβαλίου-Απόλλων Βίδοβας | – | ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Θύελλας (Χόρτο) | Ωλενιακός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων | – | ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Λάππα | Ατρόμητος Λάππα 2015-Δόξα Χαλανδρίτσας | – | ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Βραχνεΐκων | Καμίνια-Τριταιικός | – | ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Φαραικός-Αχαιός Σαραβαλίου | – | ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-12η | 10:00 | Ζαρουχλεΐκων | Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Πυρσός Πατρών | – | ΑΣΠΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-12η | 12:30 | Λακκόπετρας | Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Γαλήνη | – | ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-12η | 12:30 | Αγυιάς | Δόξα Πατρών-Ρωμανός | – | ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-12η | 15:00 | Άρλας | Άρλα-Πετεινοί | – | ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ | |||||
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-12η | 15:00 | Ροιτίκων | ΑΕ Ροϊτίκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων | – | ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-12η | 10:00 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Προοδευτική Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών | – | ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-12η | 12:30 | Ροδιάς | Λύκοι Αιγιάλειας-Παναχαϊκός | – | Δεν έχει οριστεί | |||||
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-12η | 15:00 | Καμαρών | Κεραυνός Σελιανιτίκων-Δόξα Ελαιώνος | – | ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 12:30 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Α.Π.Ο. Αρόη-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ | – | ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 12:30 | Ρίου | Μέγας Δικέφαλος-Αχαϊκός | – | ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 12:30 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Ικαρος Πετρωτού-Αυτόνομη Π.Ο. | – | ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 12:30 | Ζαρουχλεΐκων | Ολυμπιακός Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου | – | ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ζαρουχλεΐκων | Ψηλαλώνια-Πάτρα 2005 A.E. | – | ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-16η | 15:00 | Αγυιάς | Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Πάτραι Α.Π.Σ. | – | ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Νίκης Προαστίου | A.E. Δρέπανου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. | – | ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ζήριας | Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αργυρά Πατρών | – | ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ρίου | Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Φλόγα Ρόδιας | – | ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Ροδιάς | Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα | – | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-16η | 15:00 | Αιγείρας | Θύελλα Αιγείρας-Καλάβρυτα | – | ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ |
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γεωργαντόπουλος: «Ματς σαν τελικοί»
Πολύ καλή εμφάνιση είχε στη νίκη επί της Νίκης Προαστείου ο μέσος του Άρη Πατρών, Φώτης Γεωργαντόπουλος, που ξεχώρισε στη μεσαία γραμμή.
«Ήταν σημαντική η νίκη απέναντι στη δυνατή ομάδα της Νίκης. Παίξαμε καλά και κερδίσαμε δίκαια. Ακολουθούν τρεις τελικοί και αυτά τα ματς έτσι πρέπει να τα αντιμετωπίσουμε, στοχεύοντας στη νίκη» σχολίασε στη «Match».
Ο Άρης αγωνίζεται το Σάββατο (30/3) με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου στο “Α.Κάνιστρας” και θέλει μόνο νίκη, όντας στη 2η θέση της κατάταξης των πλέι-οφ, ένα πόντο πίσω από τον πρωτοπόρο Ατρόμητο, που δοκιμάζεται στο “Φ.Αραβαντινός” κόντρα στην Θύελλα Πατρών.
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Πρωταθλητής Αχαΐας: Μαθαίνει το πρόγραμμα για την άνοδο στην Γ΄Εθνική
Το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας βρίσκεται σε εξέλιξη και απομένουν τρεις στροφές πριν το φινάλε των πλέι-οφ, για να γίνει γνωστός ο πρωταθλητής.
Στη συνέχεια θα διεκδικήσει σε μίνι πρωτάθλημα την άνοδο στην Γ΄Εθνική με τους πρωταθλητές των ΕΠΣ Ηλείας, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αρκαδίας, Ζακύνθου και Κεφαλλονιάς-Ιθάκης.
Η κλήρωση για τα μπαράζ ανόδου θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη (2/4) σε ξενοδοχείο της Αθήνας και θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι της ΕΠΟ στο YouTube.
Η διαδικασία θα ξεκινήσει στις 11:00. Θυμίζουμε ότι οι τρεις πρώτες ομάδες από τον όμιλο θα κερδίσουν την άνοδο.
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Αποστολόπουλος: «Ορίζουμε τη μοίρα μας»
Ο απόλυτος πρωταγωνιστής της νίκης του Ατρόμητου Πατρών με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων ήταν ο Κίμης Αποστολόπουλος.
Ο ικανός μέσος σκόραρε και τα δύο γκολ της ομάδας του Σάκη Πεφάνη, η οποία παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης των πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας και παράλληλα έβγαλε αντίδραση μετά από την ήττα στο Προάστειο.
Μιλώντας στη «Match» ο Αποστολόπουλος αναφέρθηκε στο παιχνίδι με τους «μπλε» του Κώστα Τσιπιανίτη, αλλά και στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια, τα οποία θα καθορίσουν τους κόπους ολόκληρης της σεζόν.
«Ήταν δύσκολο το ματς με τον Διαγόρα. Είναι ομάδα με ενθουσιασμό και δεν έχει άγχος, οπότε είναι ικανή να κάνει ζημιές. Ωστόσο κάναμε το παιχνίδι μας και κερδίσαμε δίκαια χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα.
Πλέον ακολουθούν τρία παιχνίδια δύσκολα με Θύελλα, Πανμοβριακό και Άρη, που διεκδικούν επίσης το πρωτάθλημα. Το καλό είναι ότι ορίζουμε την τύχη μας ως πρωτοπόροι και αν πετύχουμε το απόλυτο θα πάρουμε τον τίτλο.
Βέβαια το μυαλό μας είναι στο παιχνίδι που ακολουθεί με την Θύελλα Πατρών και δουλεύουμε για αυτό, αφού μας περιμένει ένα ντέρμπι σε μία δυνατή έδρα».