Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Αυτοί θα παίξουν για την πρόκριση της Μικτής

Την πρόκρισή της στους 8 του πρωταθλήματος Μικτών στους Παίδες θα διεκδικήσει η ΕΠΣ Αχαΐας σήμερα, καθώς κοντράρεται με την αντίστοιχη της Κορινθίας.

Έτσι στην αποστολή βρίσκονται οι παρακάτω:

1. ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (Πάτρα 2005)
2. ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΑΛΕΞΗΣ (Αχαϊκός)
3. ΖΕΚΙΑΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΝίκηΠρ.)
4. ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Δίας)
5. ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΣΑΧΙ – ΓΙΑΝΝΗΣ (Κερ.Αγ.Βασιλείου)
6. ΚΥΡΣΑΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (Πάτρα 2005)
7. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Θύελλα Π.)
8. ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΝίκηΠρ.)
9. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αχαϊκός)
10. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Πρωτέας)
11. ΣΙΑΡΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κ.Δαβ 92)
12. ΣΟΥΓΛΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Πάτρα 2005)
13. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝίκηΠρ.)
14. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΝίκηΠρ.)
15. ΤΙΜΟΘΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (Θύελλα Αιγίου)
16. ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Θύελλα Π.)
17. ΧΑΡΙΤΑΤΟΣ ΕΜΜ-ΦΩΤ (Θύελλα Π.)
18. ΧΑΡΜΑΝΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Θύελλα Π.)

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Η Γ΄Εθνική ολοκληρώνεται για το 2018, αφού η 12η αγωνιστική που έρχεται είναι η τελευταία για το έτος που μας αφήνει σε λίγες ημέρες.

Πάντως τα παιχνίδια είναι κρίσιμα για τις ομάδες της Αχαϊας με τον Πανμοβριακό να θέλει μόνο “τρίποντο” επί της Νίκης Τραγανού, αφού αν τα καταφέρει θα μπει “ζεστά” στο στόχο της παραμονής. Ο Διαγόρας Βραχνείκων αντιμετωπίζει την Θύελλα Ραφήνας εκτός έδρας και είναι ικανός να παραμείνει αήττητος για 7ο διαδοχικό παιχνίδι, ενώ ο Παναιγιάλειος αν παρουσιαστεί σοβαρός και συγκεντρωμένος δεν θα έχει πρόβλημα για τους 3 πόντους, αφού ο Αστέρας Αμαλιάδας δεν δείχνει ικανός να τον απειλήσει.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

Σάββατο 15/12 (15:00)

Παλληνιακός-Διαγόρας Ρόδου  Νταουλας (Δυτικής Αττικής)

Κυριακή 16/12 (12:00)

Πανηλειακός-Ιάλυσος Ρόδου  Τσουκαλάς (Αθηνών)

Κυριακή 16/12 (12:30)

Φοίβος Κρεμαστής-Αχαρναϊκός  Φίτσας (Δυτικής Αττικής)

Κυριακή 16/12 (15:00)

Αστέρας Αμαλιάδας-Παναιγιάλειος Κακρίδης (Κορίνθου)

Θύελλα Ραφήνας- Διαγόρας Βραχνείκων  Ευσταθίου (Αθηνών)

Πανμοβριακός Ριόλου-Νίκη Τραγανού  Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

ΡΕΠΟ: ΠΑΟ Βάρδας

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Συνεχίζεται η Α΄κατηγορία με μεγάλες μάχες και έχουμε φτάσει αισίως στην 13η αγωνιστική, που είναι η 2η στον 2ο Γύρο του ενδιαφέροντος πρωταθλήματος.

Στον 1ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών φιλοξενεί τον Εθνικό Σαγείκων, ενώ ο Ατρόμητος παίρνει άκοπα το “τρίποντο”, καθότι το πρόγραμμα δείχνει Τριταιϊκό. Αναγέννηση Πατρών και Δόξα Παραλίας θα λύσουν τις διαφορές τους στα Ζαρουχλέικα, ενώ αμφίρροπο ζευγάρι είναι και το Δίας-Πήγασος. Η Αχαϊκή θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί της κόντρα στην Πάτρα 2005 από την οποία είχε ηττηθεί με 2-0 στον 1ο Γύρο. Την Δευτέρα θα γίνει το παιχνίδι Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας, αφού την Κυριακή στα Βραχνέικα θα αγωνιστεί ο Πανμοβριακός με την Νίκη Τραγανού για την Γ΄Εθνική.

Στον 2ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κεραυνό Αγίου Βασιλείου και Αετό Πατρών κλέβει αναμφίβολα την παράσταση, ενώ ο Άρης Πατρών έχει δοκιμασία εκτός έδρας με την ανεβασμένη Αναγέννηση Ψαθόπυργου. Ο Φοίνικας Ζήριας με σύμμαχο την έδρα του θέλει τη νίκη επί του Πανιωνίου/Αχιλλέα, ενώ η Α.Ε. Δρεπάνου θα επιδιώξει να βάλει δύσκολα στην Θύελλα Αιγίου, που με την σειρά της θα κυνηγήσει την επάνοδο στις επιτυχίες. Ο Δαβουρλής περιμένει την Νίκη Προαστίου στο ντέρμπι ταλέντων, ενώ το Πάτραι καλείται να ξεπεράσει τον σκόπελο του Ζαβλανίου/Αίαντα, για να παραμείνει σε τροχιά πλέι οφ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 13ης στροφής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (όλα στις 15:00)

Τριταιϊκός-Ατρόμητος Πατρών 0-3 α.α.

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας  (Ζαρουχλείκων- Ανδριανός)

Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεϊκων  (Θύελλας-  Κουτρουμάνης)

Αχαϊκή- Α.Ε. Πάτρα 2005  (Σαγείκων- Πετρόπουλος)

Κυριακή 16/12  (στις 12.15)

Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος  («Κ.Ζάρρας»- Μέρμηγκας)

Δευτέρα 17/12 (στις 15:00)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας (Βραχνείκων- Καλύβας)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12  (Στις 15:00)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών  («Θ. Χρυσανθόπουλος»- Χρονάς)

ΑΕ Δρεπάνου-Θύελλα Αιγίου  (Χαλανδρίτσας-  Αθανασόπουλος)

Δαβουρλής- Νίκη Προαστίου  (Αγυιάς- Ασπρουλόπουλος)

Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας  (Ζήριας- Σαφαρίκας)

Αναγέννηση Ψαθόπυργου- Άρης Πατρών  (Ρίου- Ντάβλα)

Κυριακή 16/12  (στις 15:00)

Ζαβλάνι/Αίας-ΑΠΣ Πάτραι  (Αγυιάς- Παπαδόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

Και αυτό το σαββατοκύριακο τα παιχνίδια της Β΄κατηγορία είναι αμφίρροπα και γεμάτα σασπένς, ενώ στον 1ο και 2ο όμιλο υφίστανται αρκετές μάχες στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Πιο συγκεκριμένα, το πρωτοπόρο Λιμνοχώρι φιλοξενείται στο “Κ.Ζάρρας” από τον Αχαιό Σαραβαλίου την Κυριακή και ο Φαραϊκός καλείται να επιστρέψει στις νίκες μετά από 3 σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, αλλά ο Αστέρας Μιντιλογλίου είναι πάντα επικίνδυνος. Σπουδαίο ματς αναμένεται στην Χαλανδρίτσα, με το Σταροχώρι να θέλει 4η σερί νίκη κόντρα στον Ωλενιακό, που διαθέτει εξαιρετικό σύνολο.

Στον 2ο όμιλο, ο Ηρακλής Πατρών που κινεί τα νήματα στην βαθμολογία με νέο τεχνικό τον Ανδρέα Λελάκη αντιμετωπίζει τον σκληροτράχηλο Πολύτεκνο, ενώ ο Απόλλων Εγλυκάδας θα επιδιώξει νέο νικηφόρο αποτέλεσμα, αλλά η Γαλήνη δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Ενδιαφέρον συγκεντρώνει και η “σύγκρουση” της Περιβόλας με τον Παναχαϊκό.

Στον 3ο όμιλο, η Αιγείρα/Ακράτα και η Φλόγα Ροδιάς που μοιράζονται την κορυφή αντιμετωπίζουν στα “σπίτια” τους τον Κεραυνό Σελιανιτίκων και τον Κεραυνό 2016 αντίστοιχα, ενώ ο Αετός Ρίου παίζει εκτός με τον ανεβασμένο Ολυμπιακό Ζαρουχλείκων. Αμφίρροπη μάχη αναμένεται ανάμεσα σε Αργυρά και Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, ενώ το Άνω Καστρίτσι υποδέχεται τον Αστέρα Τέμενης, με την Αυτόνομη έπειτα από το “διπλό” στην Τέμενη να θέλει να βάλει τρικλοποδιά και στα ισχυρά Καλάβρυτα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 11ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ροίτικα-Καμίνια, Τηλιγάδας

Κυριακή 16/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ωλενιακός, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού, Τιμολέων

Γήπεδο Μαζαρακίου, Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Πετρωτού, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Αχαϊός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Χρονάς

Γήπεδο Λάππα, Ατρόμητος Λάππα-Προοδευτική, Παλαιολόγος

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη, Ιωαννίδης

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών, Οικονόμου

Κυριακή 16/12

Ώρα 10.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Παρδάλης

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πετεινοί-Πυρσός, Αρκουμάνης

Γήπεδο Αγυιάς, ΑΠΟ Αρόης-Ρωμανός, Ασπρουλόπουλος

Ώρα 10.30

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ψηλαλώνια-Αχαϊκός, Μπλίκας

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Παναχαϊκός, Πετρόπουλος

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Προαστίου, Αργυρά-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Καραβασίλης

Γήπεδο Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συνοικισμού, Παπαδόπουλος

Κυριακή 16/12

Ώρα 10.30

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ολυμπιακός Ζαρουχλείκων-Αετός Ρίου, Ταξιάρχης

Ώρα 15.00 

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός 2016, Οικονόμου

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Ακράτας, Αιγείρα/Ακράτα-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Τάγαρης

Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Καλάβρυτα, Τηλιγάδας

Διάβασε Περισσότερα
Α2 ΕΣΚΑΗ1 ώρα πριν

Σημαντική νίκη της Ε.Α. Παραλίας επί της Κρήνης ΄97

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ3 ώρες πριν

Κασελάκης: “Δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με τον Άρη”

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ8 ώρες πριν

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

ΔΙΕΘΝΗ21 ώρες πριν

Ο πρώην παίκτης του… Πλατανιά έστειλε τον ΠΑΟΚ σπίτι του

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ23 ώρες πριν

Υψηλοί προσκεκλημένοι στο “Δ. Τόφαλος” (pics)

Α2 ΕΣΚΑΗ22 ώρες πριν

Φωτορεπορτάζ από το Γαλήνη-Αχαιός ’47-Το πανόραμα της Α2 ΕΣΚΑ-Η

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ24 ώρες πριν

Ο Τζήλος σφυρίζει την Παναχαϊκή στον αγώνα Κυπέλλου με Λεβαδειακό

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Α2 ΕΣΚΑΗ1 ώρα πριν

Σημαντική νίκη της Ε.Α. Παραλίας επί της Κρήνης ΄97

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ3 ώρες πριν

Κασελάκης: “Δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με τον Άρη”

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ8 ώρες πριν

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

Facebook

Διαφήμιση

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.