Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Αγωνιστική δράση αύριο σε Κύπελλο και Β΄, Γ΄ κατηγορία *Ντέρμπι στο Ρίο

Αρκετές αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Τετάρτης (5/12) με Κύπελλο Ερασιτεχνών και μάχες για την Β΄και Γ΄κατηγορία.

Το πιο σημαντικό ματς ανήκει στον 3ο όμιλο της Β΄κατηγορίας με την αναβληθείσα αναμέτρηση του Αετού Ρίου με την Φλόγα Ροδιάς, που θα αναμετρηθούν στο γήπεδο Ρίου, σε ένα αμφίρροπο ζευγάρι, που έχει υψηλές βλέψεις τη φετινή σεζόν. Επίσης σπουδαία μάχη αναμένεται και στα Ζαρουχλέικα στο ματς που ρίχνει την αυλαία στον 2ο όμιλο και την 9η στροφή της Β΄ΕΠΣΑ, με τα Ψηλαλώνια να περιμένουν την Περιβόλα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τετάρτης (5/12)

Ατρόμητος Λάππα – Πανμοβριακός  (14:30- Λάππα- Μιχαλόπουλος)

Αιγείρα/Ακράτα – Δόξα Παραλίας  (14:30- Αιγείρας- Τζαγκαράκης)

Δόξα Νιφορεΐκων – Αρης Πατρών  (14:30- Λακκόπετρας- Κουτρουμάνης)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ροΐτικα – Ωλενιακός  (15:00- Βραχνείκων- Ταξιάρχης)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Ψηλαλώνια – Περιβόλα  (15:00- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)

 

Εξ΄αναβολής αναμετρήσεις:

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (στις 15:00)

Φλόγα Κ. Καστριτσίου – Κεραυνός 2016  (Αγυιάς- Τάγαρης)

Αετός Ρίου – Φλόγα Ροδιάς  (Ρίου- Ασπρουλόπουλος)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (στις 15:15)

Αχιλλέας Καμαρών- ΠΑΟΚ Πατρών  (Ζήριας- Ιωαννίδης)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

“Διπλά” για Ατρόμητο Πατρών και Δρέπανο

Η Α΄κατηγορία έριξε την αυλαία της στην 12η αγωνιστική με δύο παιχνίδια, όπου καταγράφηκαν ισάριθμες νίκες φιλοξενούμενων.

Στο “Κ. Ζάρρας” ο Ατρόμητος Πατρών έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 38΄, λόγω αποβολής του Τσάμη, η Πάτρα 2005 είχε δοκάρι στο 72΄με τον Πουρνατζή και τελικά ο Αγγελόπουλος έδωσε την λύση στο 83′.

Για τον 2ο όμιλο, η Α.Ε. Δρεπάνου νίκησε τον Πανιώνιο/Αχιλλέα με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Οικονομόπουλου στο 73΄ και νίκησε για 2η φορά φέτος τον Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Έ”Χ”ασε ευκαιρία ο Διαγόρας, αναμενόμενη ήττα για Ριόλο, θρίλερ στο Αίγιο

Ο Διαγόρας Βραχνείκων κρατούσε μέχρι το 97΄τη νίκη μέσα στην έδρα της Νίκης Τραγανού, αλλά ο Παπαχριστόπουλος στο 97΄”έκλεψε” την ισοπαλία για τους Ηλείους και άφησε σύξυλο τον Διαγόρα.

Ο Πανμοβριακός το πάλεψε με τον Ιάλυσο στην Ρόδο, αλλά έχασε δίκαια με 2-1, αφού τον “λύγισαν” οι βασικές ελλείψεις. Ο Παναιγιάλειος έχανε στο 18΄από τον Πανηλειακό στο Αίγιο με 2-0, αλλά δύο γκολ στο 75΄και 84΄ του χάρισαν ένα ψυχωμένο βαθμό.

Αναλυτικά Τα αποτελέσματα- Η Βαθμολογία και η Επόμενη:

Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός 2-1
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχνείκων 1-1
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός 2-2
Αχαρναϊκός- Θύελλας Ραφήνας 3-0
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Ρεπό: Φοίβος Κρεμ.

Η Βαθμολογία (σε 11 ματς)
Ιάλυσος Ρόδου 25
——————————
Διαγόρας Ρόδου 22
——————————
Παλληνιακός 20
ΠΑΟ Βάρδας 16
Πανηλειακός 15
Διαγόρας Βραχν. 14
Αχαρναϊκός 13
Νίκη Τραγανού 12
———————————
Παναιγιάλειος 11
Θύελλα Ραφήνας 11
Πανμοβριακός 10
Φοίβος Κρεμ. 7
Αστέρας Αμαλιάδας 2

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παλληνιακός 15/12 Διαγόρας Ρόδου
Φοίβος Κρεμ. 16/12 Αχαρναϊκός
Πανμοβριακός 16/12 Νίκη Τραγανού
Θύελλα Ραφήνας 16/12 Διαγόρας Βραχνείκων
Πανηλειακός 16/12 Ιάλυσος Ρόδου
Αστέρας Αμαλιάδας 16/12 Παναιγιάλειος
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική (11η): Κομβικές αναμετρήσεις για τους εκπροσώπους του Νομού μας

Σε μία σημαντική αγωνιστική ρίχνονται οι ομάδες του Νομού Αχαϊας, που μας εκπροσωπούν φέτος στο απαιτητικό και δύσκολο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και τον 6ο όμιλο.

Ο Διαγόρας Βραχνείκων θέλει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Νίκη Τραγανού, για να παραμείνει σε απόσταση από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο Πανμοβριακός πηγαίνει στην έδρα του Ιάλυσου Ρόδου με πολλές απουσίες (Αποστολόπουλος, Κοκκίνης, Π.Νιφορόπουλος, Λιάκος) και το έργο του είναι δύσκολο.

Τέλος, ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί στο Αίγιο τον Πανηλειακό και η νίκη αποτελεί μονόδρομο, για να «καβαλήσει» τις επικίνδυνες θέσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός (12:45)
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός (15:00)
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχν. (15:00)
Αχαρναϊκός- Θύελλα Ραφήνας (15:00)
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλ. (15:00)

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Facebook