Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εθελοντική αιμοδοσία της Θύελλας Αιγίου την προσεχή Κυριακή

Published

on

Σε μία αξιέπαινη πρωτοβουλία προέβη η ομάδα της Θύελλας Αιγίου, αφού την προσεχή Κυριακή έχει προγραμματίσει εθελοντική αιμοδοσία στο Tiger Sport.

Όσοι επιθυμείτε να βοηθήσετε και να δώσετε το παρόν μπορείτε να το κάνετε από τις 09.00 μέχρι την 13.00 και το σύνθημα της εκδήλωσης είναι “ΔΙΝΩ ΑΙΜΑ, ΔΙΝΩ ΖΩΗ- Η ΖΩΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ”.

Στο αγωνιστικό σκέλος, η ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου υποδέχεται αύριο την Νίκη Προαστίου στις 16:00 για την 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και αναμένεται μεγάλη μάχη ανάμεσα σε δύο εξαιρετικές ομάδες του 2ου ομίλου, που παραμένουν αήττητες, με 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (5η): Τα ντέρμπι σε Πανμοβριακό και Παναιγιάλειο

Μεγάλες νίκες για Πανμοβριακό και Παναιγιάλειο. Το πανόραμα της 5ης στροφής και οι βαθμολογίες

Published

on

Ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο ο Πανμοβριακός λύγισε με 3-1 την Αχαϊκή και μάλιστα στην έδρα της «Κυρίας», ενώ στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος ήταν ανώτερος από τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου και επικράτησε με 3-0, κάνοντας το 5/5.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας  0-0

Αχαΐκή-Πανμοβριακός Ριόλου 1-3

Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου 4-1

Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου  1-2

Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0

Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι 1-0

Ρεπό: Δίας

Β’ Όμιλος 

Αιγείρα Ακράτα-Εθνικός Πατρών  0-0

Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 3-0

Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005 1-1

Νίκη Προαστείου-Αετός/Αστραπή 0-0

Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος 3-1

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος Αχιλλέας 3-3

Ρεπό: Ατρόμητος Πατρών

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 15 (15-4)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (13-5)
    3. Πανμοβριακός 10 (9-5)
    4. Αχαϊκή 10 (8-5)
    5.   Δόξα Νιφ. 8 (6-6)
    6. Αστέρας Τσουκ. 7 (7-5)
    7. Ατρόμητος Λάππα 6 (9-5)
    8. Αχαιός Σαρ. 6 (5-7)
    9. Ίκαρος Λακκ. 3 (5-7)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (5-11)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-11)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 2 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1.   Παναιγιάλειος 15 (11-1)
    2.   Άρης Πατρών 15 (11-2)
    3.   Κεραυνός Α.Β. 12 (10-5)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 10 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 7 (5-3)
    6.  Αετός/Αστραπή 7 (4-2)
    7. Εθνικός Πατρών. 7 (4-3)
    8.  Νίκη Προαστ. 6 (5-5)
    9. Πάτρα 2005 2 (3-4)
    10. Αναγέννηση Ψαθ. 2 (6-11)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 1 (3-14)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (2-12)
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (5η): Τα βλέμματα σε Κατω Αχαΐα και Αίγιο

Με ντέρμπι ολοκληρώνεται η 5η αγωνιστική.

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα πέσει η αυλαία στην αγωνιστική της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Αχαϊκή υποδέχεται τον Πανμοβριακό, ενω στον 2ο όμιλο οι αήττητοι Παναιγιάλειος και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θα λύσουν τις διαφορές τους στο Αίγιο.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Όμιλος

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Οικονόμου

Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 15:00, Αχαΐκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Καλύβας

Λάππα, 15:00, Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Πράνταλος

Λακκόπετρας, 15:00, Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Πετρόπουλος

Ρεπό : Δίας

Β’ Όμιλος 

Ακράτας, 15:00, Αιγείρα Ακράτα-Εθνικός Πατρών, Mέρμηγκας

Δημοτικό Στ. Αιγίου, 15:00, Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Καδδάς

Ρεπό : Ατρόμητος Πατρών

 

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0

Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι 1-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005 1-1

Νίκη Προαστείου-Αετός/Αστραπή 0-0

Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος 3-1

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος Αχιλλέας 3-3

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 15 (15-4)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (13-5)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Δόξα Νιφ. 8 (6-6)
    5.  Πανμοβριακός 7 (6-4)
    6. Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-11)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Άρης Πατρών 15 (11-2)
    2.  Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    3.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 7 (5-3)
    6.  Αετός/Αστραπή 7 (4-2)
    7. Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    8.  Νίκη Προαστ. 6 (5-5)
    9. Πάτρα 2005 2 (3-4)
    10. Αναγέννηση Ψαθ. 2 (6-11)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 1 (3-14)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (2-12)
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (5η): Ακάθεκτη η Θύελλα πήρε το ντέρμπι από τον Διαγόρα Βραχνεΐκων (pics)

Νίκη στο φινάλε για την Θύελλα Πατρών επί του Διαγόρα Βραχνεΐκων

Published

on

Με γκολ του Σκεπετάρη στο 93′ η Θύελλα Πατρών επικράτησε του Διαγόρα Βραχνεΐκων με 2-1 και έκανε το 5/5 στον 1ο όμιλο.

Ο Κατριβέσης έδωσε το προβάδισμα στο 69′, ο Δημητρακόπουλος ισοφάρισε στο 88′, αλλά οι γηπεδούχοι με buzzer beater του Σκεπετάρη πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη σε ένα σπουδαίο παιχνίδι, αντάξιο της ποιότητας των δύο ομάδων.

Στο άλλο ματς του 1ου ομίλου, η Δόξα Νιφορεΐκων λύγισε το Λιμνοχώρι με τέρμα του Νταλάπα.

Στον 2ο όμιλο ο Αετός/Αστραπή πέρασε νικηφόρα από το Προάστειο (1-0 τη Νίκη) με “δράστη” τον Παπαδιονυσίου, ενώ ματσαρα έγινε στο “Α.Κάνιστρας”, αλλά το ΠήγασοςΠάτρα 2005 δεν είχε νικητή, παρά το χορταστικό 2-2.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0

Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι 1-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005 1-1

Νίκη Προαστείου-Αετός/Αστραπή 0-0

Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος 3-1

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος Αχιλλέας 3-3

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Όμιλος

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Οικονόμου

Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 15:00, Αχαΐκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Καλύβας

Λάππα, 15:00, Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Πράνταλος

Λακκόπετρας, 15:00, Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Πετρόπουλος

Ρεπό : Δίας

Β’ Όμιλος 

Ακράτας, 15:00, Αιγείρα Ακράτα-Εθνικός Πατρών, Mέρμηγκας

Δημοτικό Στ. Αιγίου, 15:00, Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Καδδάς

Ρεπό : Ατρόμητος Πατρών

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 15 (15-4)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (13-5)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Δόξα Νιφ. 8 (6-6)
    5.  Πανμοβριακός 7 (6-4)
    6. Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-11)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Άρης Πατρών 15 (11-2)
    2.  Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    3.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 7 (5-3)
    6.  Αετός/Αστραπή 7 (4-2)
    7. Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    8.  Νίκη Προαστ. 6 (5-5)
    9. Πάτρα 2005 2 (3-4)
    10. Αναγέννηση Ψαθ. 2 (6-11)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 1 (3-14)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (2-12)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.