Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ακαρέπης: «Δίκαιο το 4-4 με Παναχαϊκό»

Published

on

Ο τεχνικός της Καλλιθέας, Χρήστος Ακαρέπης, δεν έκρυψε την πικρία του για την ισοπαλία με τον Παναχαϊκό, αλλά χαρακτήρισε τρομερό το παιχνίδι και διαφήμιση για το ποδόσφαιρο.

«Χάναμε με 3-1 στο ημίχρονο και ήμουν έξαλλος στα αποδυτήρια. Οι παίκτες μου ξύπνησαν και γυρίσαμε το παιχνίδι, αλλά το 4-4 έγινε στο 93΄και σίγουρα στεναχωρηθήκαμε, αφού θα ήταν επική η ανατροπή.

Πάντως το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο και οι δύο ομάδες προσέφεραν ματς υψηλού επιπέδου».

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (15η): Μεγάλες νίκες για Δόξα Νιφορείκων και Άνω Καστρίτσι (+Βαθμ.)

Published

on

Άνοιξε η αυλαία στην 15η στροφή της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και οι αναμετρήσεις είχαν μεγάλο ενδιαφέρον.

Στον 1ο όμιλο η Δόξα Νιφορείκων με γκολ του Ραυτακόπουλου λύγισε την αντίσταση της Περιβόλας και πέρασε στην κορυφή, με το Σταροχώρι να παίζει αύριο με τους Πετεινούς. Ο Ίκαρος Πετρωτού πήρε την μάχη των πλέι-οφ από τον Λέοντα Αλισσού, ενώ ο Εθνικός/Πολύτεκνος δεν είχε πρόβλημα με τον Παναχαϊκό. Στο «Χ» έκατσε η μπίλια στο ντέρμπι των ουραγών ανάμεσα σε Καμίνια και Δάφνη Πατρών.

Στον 2ο όμιλο, το Άνω Καστρίτσι νίκησε με 3-0 τον Απόλλωνα Εγλυκάδας, με ηγέτη τον Γιώργο Γκοτσόπουλο, που σκόραρε εις διπλούν. Έτσι έπιασε την Αναγέννηση Ψαθοπύργου στην κορυφή, αφού η ομάδα του Βασίλη Φίλιππα δεν ξεπέρασε το εμπόδιο της Αργυράς (1-1). Ισοπαλία έφερε ο Αετός Ρίου χωρίς γκολ στην έδρα του Αχιλλέα Καμαρών, έχοντας απώλεια μετά από συνεχόμενες νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Καμίνια-Δάφνη Πατρών  2-2

Δόξα Νιφορεϊκων-Περιβόλα  1-0

Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού  1-0

Εθνικός/Πολύτεκνος-Παναχαϊκός  3-0

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00, Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.00, Καλλιθέα-Φαραϊκός, Ιωαννίδης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Σταροχώρι-Πετεινοί, Χρονάς

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Καλύβας

 

Β’ Όμιλος

Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου 0-0

Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά  1-1

Απόλλων Εγλυκάδας-Άνω Καστρίτσι 0-3

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Άβυθος Αιγιαλείας, Ταξιάρχης

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπαδόπουλος Γ.

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Δρέπανο-Ολυμπιακός Πατρών, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Ζαβλάνι/Αίας-Αστέρας Τέμενης, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.30, ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Καραβασίλης

 

Οι Βαθμολογίες (σε 15 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Δόξα Νιφ. 35

——————————

2 Σταροχώρι 33

3 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  30

4 Ικαρος Πετρ. 29

5 Αστέρας Μιντ. 28

——————————-

6 Λέων Αλισσού 24

7 Αστραπή Ψαρ. 23

8 Περιβόλα 21

9 Πετεινοί 20

10 Ατρόμ. Λάππα 19

11 Αχαϊκός 17

—————————

12 Φαραικός 14

13 Καλλιθέα 12

14 Παναχαϊκός 11

15 Καμίνια 5

——————

16 Δάφνη Π. 4

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 38

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 38

3 Αετός Ρίου 32

4 Φοίνικας Ζήρ. 26

5 Απόλλων Εγλ. 26

—————————

6 Αργυρά Π. 25

7 Φλόγα Ρόδιας 24

8 Πανιώνιος Αχιλ. 24

9 Ζαβλάνι/Αίας 17

10 Άβυθος 17

11 Αχιλλέας Καμ. 16

———————————

12 Αστήρ Τέμενης 12

13 Ολυμπιακός Π. 11

14 Απόλλων Συν. 10

15 Δρέπανο 5

—————————

16 ΠΑΟΚ Πατρών 5

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ κατηγορία (15η): Επικίνδυνες αποστολές για τους πρωτοπόρους στον Β΄όμιλο

Published

on

Με σημαντικές αναμετρήσεις συνεχίζεται η δράση στην Β΄κατηγορία και η 15η στροφή περικλείει δύσκολα ματς για τους πρωτοπόρους στον 2ο όμιλο.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει η μάχη για πλέι-οφ ανάμεσα σε Ίκαρο Πετρωτού και Λέων Αλισσού, ενώ η Δόξα Νιφορείκων θέλει να παραμείνει στην 2η θέση, αλλά η Περιβόλα είναι δύσκολο εμπόδιο.

Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Άνω Καστρίτσι και Αετός Ρίου αναμετρούνται με Αργυρά, Απόλλωνα Εγλυκάδας και Αχιλλέα Καμαρών αντίστοιχα και θα επιδιώξουν να συνεχίσουν με νίκες, αν και οι αντίπαλοι διαθέτουν σκληροτράχηλα ρόστερ και οι συναντήσεις κρίνονται αμφίρροπες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Καμίνια-Δάφνη Πατρών, Ταξιάρχης

Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Περιβόλα, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού, Σαμαρτζής

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Παναχαϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00, Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.00, Καλλιθέα-Φαραϊκός, Ιωαννίδης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Σταροχώρι-Πετεινοί, Χρονάς

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Καλύβας

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου, Φωκάς

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00, Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά, Πράνταλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30, Απόλλων Εγλυκάδας-Άνω Καστρίτσι, Αθανασόπουλος

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Άβυθος Αιγιαλείας, Ταξιάρχης

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπαδόπουλος Γ.

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Δρέπανο-Ολυμπιακός Πατρών, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Ζαβλάνι/Αίας-Αστέρας Τέμενης, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.30, ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Καραβασίλης

 

Οι Βαθμολογίες (σε 14 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Σταροχώρι 33

——————————

2 Δόξα Νιφ. 32

3 Αστέρας Μιντ. 28

4 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  27

5 Ικαρος Πετρ. 26

——————————-

6 Λέων Αλισσού 24

7 Αστραπή Ψαρ. 23

8 Περιβόλα 21

9 Πετεινοί 20

10 Ατρόμ. Λάππα 19

11 Αχαϊκός 17

—————————

12 Φαραικός 14

13 Καλλιθέα 12

14 Παναχαϊκός 11

15 Καμίνια 4

——————

16 Δάφνη Π. 3

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 37

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 35

3 Αετός Ρίου 31

4 Απόλλων Εγλ. 29

5 Φοίνικας Ζήρ. 26

—————————

6 Φλόγα Ρόδιας 24

7 Αργυρά Π. 24

8 Πανιώνιος Αχιλ. 24

9 Ζαβλάνι/Αίας 17

10 Άβυθος 17

11 Αχιλλέας Καμ. 15

———————————

12 Αστήρ Τέμενης 12

13 Ολυμπιακός Π. 11

14 Απόλλων Συν. 10

15 Δρέπανο 5

—————————

16 ΠΑΟΚ Πατρών 5

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ακόμα μία σημαντική προσθήκη για Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Published

on

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου στοχεύει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και στην άνοδο στην Α΄κατηγορία, διατηρώντας τα ηνία στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΑ.

Έτσι δυνάμωσε ακόμα περισσότερο με την έλευση του Νίκου Καλαμπόκα από τον ΑΠΣ Πάτραι, ενός νεαρού αθλητή που δεδομένα θα δώσει πολύτιμες λύσεις.

Σήμερα η ομάδα του Βασίλη Φίλιππα δίνει επικίνδυνο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Αργυρά και φυσικά μοναδικός σκοπός είναι το τρίποντο.

Διάβασε Περισσότερα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ17 ώρες πριν

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ LIVE!

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ21 ώρες πριν

Όργια Μαντζούκα με 49 πόντους στη νίκη επί της Άλμπα!

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ19 ώρες πριν

Ανακοινώθηκε η αποστολή της Παναχαϊκής για Κέρκυρα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ17 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η): Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών πήραν τα ντέρμπι

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ16 ώρες πριν

Παλεύει γερά στο Μεσολόγγι ο Απόλλωνας με Χ.Τρικούπη (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Β΄ κατηγορία (15η): Επικίνδυνες αποστολές για τους πρωτοπόρους στον Β΄όμιλο

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ18 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Προηγείται η Δόξα στο ντέρμπι, μπροστά ο Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ21 ώρες πριν

Α΄ κατηγορία (17η): Ντέρμπι σε Παραλία και Αγυιά (αναλυτικά το πρόγραμμα)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ21 ώρες πριν

Ακόμα μία σημαντική προσθήκη για Αναγέννηση Ψαθοπύργου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ14 ώρες πριν

Πάλεψε στα ίσια ο Απόλλωνας στο Μεσολόγγι και έχασε στην παράταση

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.