Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αλλαγή φιλικού στον Παναιγιάλειο

Published

on

Αλλαγή πλάνων για τον Παναιγιάλειο ο οποίος τελικά δεν θα δώσει φιλικό τεστ με τον Αίαντα Γαστούνης όπως αρχικά ήταν προγραμματισμένο.

Η ομάδα του Αιγίου θα δώσει φιλικό το Σάββατο εκτός έδρας, με τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου και το ματς θα ξεκινήσει στα 15:00.

Ο Φάνης Γκέκας αναμένεται να δώσει χρόνο  συμμετοχής σε όλους τους παίκτες όμως επειδή είναι το τελευταίο φιλικό θα κάνει δοκιμές εντεκάδας ενόψει της πρεμιέρας.

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Το πλήρες πρόγραμμα στον 4ο όμιλο!

Published

on

Στον 4ο όμιλο τοποθετήθηκε η Παναχαϊκή και οι ομάδες της ΕΠΣ Αχαϊας (Διαγόρας Βραχνείκων, Παναιγιάλειος) ενόψει της έναρξης του νέου πρωταθλήματος στην Γ΄Εθνική.

Στην πρεμιέρα η Παναχαϊκή αγωνίζεται στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου και ο Παναιγιάλειος πηγαίνει στην Άρτα, ενώ ο Διαγόρας θα φιλοξενήσει στα Βραχνέικα τον Τηλυκράτη.

Το πρόγραμμα της σεζόν (αντίστροφα οι έδρες στον Β΄Γύρο)

1η αγωνιστική

Αχέρων Καναλακίου – Παναχαϊκή

Εθνικός Σκουλικάδου – Αίας Γαστούνης

Διαγόρας Βραχνείκων– Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας – Παναιγιάλειος

Αμβρακικός – ΠΑΟ Βάρδας

Ναυπακτιακός Αστέρας– Διαβολίτσι

Ρεπό ο Παναγρινιακός

2η αγωνιστική                  

Παναγρινιακός –            Εθνικός Σκουλικάδου

Αίας Γαστούνης                –            Διαγόρας Βραχνέικων

Τηλυκράτης       –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναιγιάλειος  –            Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αμβρακικός Λουτρού

Παναχαϊκή         –            ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό:                    Αναγέννηση Άρτας

3η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Διαγόρας Βραχνέικων

Αναγέννηση Άρτας         –            Παναγρινιακός

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αίας Γαστούνης

Αμβρακικός Λουτρού    –            Τηλυκράτης

ΠΑΟ Βάρδας      –            Παναιγιάλειος

Παναχαϊκή         –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό:                    Αχέρων Καναλακίου

4η αγωνιστική                  

Αναγέννηση Άρτας         –            Εθνικός Σκουλικάδου

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναγρινιακός –            Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης                –            Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης       –            Παναχαϊκή

Παναιγιάλειος  –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό:                    ΠΑΟ Βάρδας

5η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Αχέρων Καναλακίου      –            Αναγέννηση Άρτας

Αμβρακικός Λουτρού    –            Διαγόρας Βραχνέικων

ΠΑΟ Βάρδας      –            Παναγρινιακός

Παναχαϊκή         –            Αίας Γαστούνης

Παναιγιάλειος  –            Τηλυκράτης

Ρεπό:                    ΑΟ Διαβολιτσίου

6η αγωνιστική                  

Αχέρων Καναλακίου      –            Εθνικός Σκουλικάδου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αμβρακικός Λουτρού

Αναγέννηση Άρτας         –            ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Παναχαϊκή

Παναγρινιακός –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης                –            Παναιγιάλειος

Ρεπό:                    Τηλυκράτης

7η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Αμβρακικός Λουτρού

ΠΑΟ Βάρδας      –            Αχέρων Καναλακίου

Παναχαϊκή         –            Ναυπακτιακός Αστέρας

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αναγέννηση Άρτας

Παναιγιάλειος  –            Διαγόρας Βραχνέικων

Τηλυκράτης       –            Παναγρινιακός

Ρεπό:                    Αίας Γαστούνης

8η αγωνιστική                  

ΠΑΟ Βάρδας      –            Εθνικός Σκουλικάδου

Αμβρακικός Λουτρού    –            Παναχαϊκή

Αχέρων Καναλακίου      –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Παναιγιάλειος

Αναγέννηση Άρτας         –            Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –            Αίας Γαστούνης

Ρεπό:                    Διαγόρας Βραχνέικων

9η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Παναχαϊκή

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            ΠΑΟ Βάρδας

Παναιγιάλειος  –            Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης       –            Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης                –            Αναγέννηση Άρτας

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Παναγρινιακός

Ρεπό:                    Ναυπακτιακός Αστέρας

10η αγωνιστική                               

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Εθνικός Σκουλικάδου

Παναχαϊκή         –            Παναιγιάλειος

ΠΑΟ Βάρδας      –            Τηλυκράτης

Αχέρων Καναλακίου      –            Αίας Γαστούνης

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Παναγρινιακός

Αναγέννηση Άρτας         –            Διαγόρας Βραχνέικων

Ρεπό:                    Αμβρακικός Λουτρού

11η αγωνιστική                               

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Παναιγιάλειος

Τηλυκράτης       –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης                –            ΠΑΟ Βάρδας

Παναγρινιακός –            Αμβρακικός Λουτρού

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Αχέρων Καναλακίου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αναγέννηση Άρτας

Ρεπό:                    Παναχαϊκή

12η αγωνιστική                               

Τηλυκράτης       –            Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αίας Γαστούνης

Παναχαϊκή         –            Παναγρινιακός

ΠΑΟ Βάρδας      –            Διαγόρας Βραχνέικων

Αμβρακικός Λουτρού    –            Αναγέννηση Άρτας

Αχέρων Καναλακίου      –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό:                    Παναιγιάλειος

13η αγωνιστική                               

Αίας Γαστούνης                –            Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –            Παναιγιάλειος

Διαγόρας Βραχνέικων   –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αναγέννηση Άρτας         –            Παναχαϊκή

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            ΠΑΟ Βάρδας

Αμβρακικός Λουτρού    –            Αχέρων Καναλακίου

Ρεπό:                    Εθνικός Σκουλικάδου

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Πρεμιέρα εκτός για Παναχαϊκή και εντός για Διαγόρα Βραχν.

Published

on

Αυτήν την ώρα στα γραφεία της ΕΠΟ διεξάγεται η κλήρωση της Γ΄Εθνικής, ύστερα από αλλεπάλληλες αναβολές.

Στην 1η στροφή η Παναχαϊκή θα δοκιμαστεί στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου, ενώ ο Διαγόρας θα υποδεχθεί στα Βραχνέικα τον Τηλυκράτη. Ο Παναιγιάλειος παίζει στην Άρτα με την τοπική Αναγέννηση και ο ΠΑΟ Βάρδας ξεκινάει μακριά από το «Γ.Καλάκος» με τον Αμβρακικό.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στον 4ο όμιλο:

Αχέρων Καναλακίου – Παναχαϊκή

Εθνικός Σκουλικάδου – Αίας Γαστούνης

Διαγόρας Βραχνείκων– Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας – Παναιγιάλειος

Αμβρακικός – ΠΑΟ Βάρδας

Ναυπακτιακός Αστέρας– Διαβολίτσι

Ρεπό ο Παναγρινιακός

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Έφτασε (;) η ώρα – Κληρώνει… επιτέλους για τη Γ’ Εθνική

Published

on

Μετά από πέντε και… πλέον αναβολές, έφτασε η ώρα… Στις 11 το πρωί, στα γραφεία της ΕΠΟ, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος της Γ’ Εθνικής

Η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ έκανε γνωστό ότι η κλήρωση για το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2021-22 θα διεξαχθεί σήμερα (15/10) στις 11 το πρωί, στα γραφεία της Ομοσπονδίας, στο Πάρκο Γουδή.

Η κλήρωση θα γίνει χωρίς παρουσία κοινού και δημοσιογράφων και θα μεταδοθεί μέσω live streaming. Να σημειώσουμε ότι οι 82 συνολικά ομάδες θα χωριστούν σε επτά ομίλους των 11, 12, 13 και 14 σωματείων.

Το πρωτάθλημα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Οκτωβρίου και η αυλαία θα πέσει στο τέλος Μαρτίου.

Με έγγραφο που απέστειλε στην ΕΠΟ την Τετάρτη (13/10) η Ζάκυνθος ενημέρωσε ότι δεν θα δηλώσει συμμετοχή στη Γ’ Εθνική γιατί, όπως υποστήριξε, θα πάρει μέρος στη Super League 2.

Σε αυτό το σενάριο ο όμιλος των ομάδων της Αχαΐας θα είναι “δωδεκάρης” και θα αποτελείται από τις Ενώσεις Αχαΐας, Ηλείας, Αιτωλοακαρνανίας, Μεσσηνίας, Ζακύνθου και Άρτας.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.