Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναγέννηση Πατρών: Καυστική ανακοίνωση για την διαιτησία

Published

on

Πολλά παράπονα έχει η Αναγέννηση Πατρών για το ματς με τον Ατρόμητο, στο οποίο ηττήθηκε με 1-0. Μάλιστα, ο σύλλογος του Λαδόπουλου εξέδωσε ανακοίνωση κατά των διαιτητών του αγώνα.

Πιο αναλυτικά:

«Ο διαιτητής ενός αγώνα ορίζεται προκειμένου να τηρεί  εντός του αγωνιστικού χώρου την ισονομία μεταξύ των δύο ομάδων. Όμως, το Σάββατο21/10/2018 στον αγώνα της ομάδας μας με τον Ατρόμητο Πατρών ο διαιτητής κ. Ανδριανός Κων/νος σε αγαστή συνεργασία με τον επόπτη του κ.Σωτηρόπουλο Δημήτριο, μόνο αυτό δεν ήθελαν.

Σε ένα παιχνίδι που θα έπρεπε να είναι διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο της Αχαΐας αυτοί οι δύο κύριοι θέλησαν να είναι- και το κατάφεραν απόλυτα- οι αρνητικοί πρωταγωνιστές, καθώς είναι αυτοί που καθόρισαν  και το τελικό αποτέλεσμα.

Χωρίς αιδώ ο κ. Ανδριανός ξεκίνησε το έργο του από το πρώτο λεπτό του αγώνα έχοντας ορθάνοιχτα τα μάτια του σε κάθε μαρκάρισμα ποδοσφαιριστή μας και ερμητικά κλειστά σε κάθε μαρκάρισμα αντιπάλου, έχοντας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου «κιτρινίσει» τη μισή μας ομάδα.

Και φτάνουμε στο αποκορύφωμα στο 72ο λεπτό όπου κλείνει για άλλη μια φορά τα μάτια σε σκληρό μαρκάρισμα αντιπάλου σε ποδοσφαιριστή μας (ο ήχος του χτυπήματος πρέπει να ακούστηκε μέχρι το κέντρο της Πάτρας και ισοδυναμούσε τουλάχιστον με δεύτερη κίτρινη ,άρα κόκκινη κάρτα) και ως δια μαγείας τα ξανανοίγει στο αμέσως επόμενο λεπτό όπου δίνει με χαρακτηριστική ευκολία την εσχάτη των ποινών σε μαρκάρισμα ποδοσφαιριστή μας σε αντίπαλο( το ίδιο ακριβώς μαρκάρισμα στο 90ο λεπτό σε ποδοσφαιριστή μας στην περιοχή του Ατρομήτου μετατράπηκε, πάλι με μαγικό τρόπο, σε επιθετικό φάουλ).

Kερασάκι στην τούρτα ο τραγικός επόπτης κ. Σωτηρόπουλος που είχε ακριβώς την ίδια πάθηση με τον κ. Ανδριανό.

Ασχολούμαστε πολλά χρόνια με το ποδόσφαιρο και είναι μεγάλο λάθος να νομίζουν κάτι τέτοιοι τύποι ότι δεν καταλαβαίνουμε τι γίνεται και ότι θα δεχτούμε μοιρολατρικά να ασελγούν εναντίον της ομάδας μας χωρίς να αντιδράσουμε. Έχει ο καιρός γυρίσματα. ‘Οποιος γρήγορα ανεβαίνει , γρήγορα πέφτει ΄ και «ο νοών νοείτω».

Το ελάχιστο που κάνουμε για αρχή είναι να ζητήσουμε την εξαίρεση των ανεκδιήγητων αυτών κυρίων -Ανδριανού Κων/νου και Σωτηρόπουλου Δημήτριου- από τους επόμενους αγώνες της ομάδας μας. Δεν θέλουμε τόση «ποιότητα», δεν την αντέχουμε.

Ελπίζουμε να μην χρειαστεί να επανέλθουμε, γιατί πιστεύουμε ότι το επίπεδο της διαιτησίας στο νόμο μας δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έκαναν αυτοί οι δύο κύριοι.

Υ.Γ.1   Τα μάτια του πέταγαν σπίθες και εκτός αγωνιστικού χώρου , όπου μπορούσε να ξεχωρίσει με άνεση τους φιλάθλους των δύο ομάδων. Άλλο ένα μαγικό από τον κ. Ανδριανό.

Υ.Γ.2    Συγχαρητήρια στον α΄ βοηθό κ. Ανδριανό Μιχάλη που δεν τους ακολούθησε στο θεάρεστο έργο τους».

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (11η): Το σημερινό πρόγραμμα, αναβολή στην Ακράτα

Published

on

Οι συνεχείς βροχοπτώσεις θα επηρεάσουν από ότι φαίνεται και την 11η στροφή της Α κατηγορίας.

Ήδη το ντέρμπι ανάμεσα σε Αιγείρα/Ακράτα και Κεραυνό Αγίου Βασίλειου αναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Από τα σημερινά ματς, ξεχωρίζει η μάχη του Πανμοβριακού με τον Αχαιο, η δοκιμασία του Ατρόμητου με την Πάτρα 2005 και η δύσκολη έξοδος του Αετού Πατρών στο Αίγιο με αντίπαλο την τοπική Θύελλα.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Αναβολή)

Οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό: Το πλήρες πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες (4-5/12) και οι βαθμολογίες

Published

on

Και αυτή την εβδομάδα τα ντέρμπι δεν λείπουν από τις τρεις ερασιτεχνικές κατηγορίες ποδοσφαίρου του Νομού Αχαϊας.

Στην Α΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο, ξεχωρίζει η μάχη του Άρη με την Θύελλα, αλλά και της Αιγείρας-Ακράτας με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Αμφίρροπες μάχες περιλαμβάνονται και στην 9η στροφή της Β΄κατηγορίας, ενώ από την Γ΄ΕΠΣΑ δεσπόζει το ντέρμπι του 2ου ομίλου μεταξύ Ρωμανού και Αστέρα Λεοντίου.

Το πρόγραμμα του ΣΚ και οι βαθμολογίες:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12  (όλα στις 15:00)

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Ακράτας- Καδδάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Αχαϊκός – Καμίνια  (20:00- «Α.Κάνιστρας»- Πολυγένης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αστραπή – Άτλας (10:00- «Α.Κάνιστρας»- Κονιδάρης)

Περιβόλα – Πυρσός  (12:00- Αγυιάς- Καραβασίλης)

Ολυμπιακός Πατρών – Ατρόμητος Λάππα  (12:15- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)

Γαλήνη – Αστέρας Μιντιλογλίου  (12:30- «Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Δάφνη- Φαραϊκός  (15:00- Ζαρουχλείκων- Αγγελόπουλος)

Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Λακκόπετρας  (15:00- Χαλανδρίτσας- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Ρεπό:  Σταροχώρι

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Απόλλων Εγλυκάδας – ΠΑΟΚ Πάτρας   (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Μπακόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δρέπανο- Φλόγα Ροδιάς  (12:00- Ρίου- Παπαχρήστος)

Ζαβλάνι- Πετεινοί  (15:00- Αγυιάς- Τηλιγάδας)

Αργυρά- Αστέρας Τέμενης  (15:00- Προαστείου- Σπυρόπουλος)

Απόλλων Συνοικισμού – Αβυθος  (15:00- Ροδιάς- Καμζόλας)

Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας/Ζήριας  (15:00- Καμαρών- Μέρμηγκας)

Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου  (18:00- Αγυιάς- Μάρδας)

Ρεπό:  Πανιώνιος Αχιλλέας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ωλενιακός – Κρίνος  (15:00- «Φ.Αραβαντινός»- Γεντεκάκης)

Τριταία- Βασιλικό  (15:00- Χαλανδρίτσας- Γκαβός)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δόξα Πατρών – Νεάπολη  (09:30-  Ζαρουχλείκων- Χαμουζάς)

Ροίτικα- Μετόχι  (10:00- Βραχνείκων- Δανιήλ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ρωμανός – Αστέρας Λεοντίου  (15:00- Προαστείου- Δανιήλ)

ΑΕ Αρόης – Σπάρτακος  (15:00- Ντα Λουζ- Αργυρόπουλος)

ΑΕΚ Π.- Σκεπαστό  (18:00- Αγυιάς- Παπαχρονόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Ολυμπιακός Καμαρών – Παναχαϊκός  (15:00- Ντα Λουζ- Πολυγένης)

Ρεπό: Αίας Π.

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 19 (16-3)

2 Πυρσός Π. 19  (17-7)

3 Γαλήνη 18 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16  (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11  (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6  (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5  (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4  (6-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18  (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14  (17-7)

3 Δρέπανο 13  (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13   (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13  (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13   (8-7)

7 Αργυρά Π. 11   (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9   (8-14)

9 Ζαβλάνι 8   (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7  (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6   (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5   (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5  (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)

 

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 7   (7-2)

2              ΑΟ Τριταίας       5  (2-0)

3              Νεάπολη             5  (2-1)

4              Μετόχι 4 (2-1)

5             Κρίνος  3  (2-2)

6              Δόξα Πατρών  3  (3-4)

7              Βασιλικό 1  (1-6)

8              Ωλενιακός 0 (0-3)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ρωμανός 9  (15-0)

2 Αίας Π.  9 (8-4)

3 Παναχαϊκός  9  (14-4)

4 ΑΕ Αρόης  7 (11-6)

5 Αστέρας Λεοντίου 4  (5-4)

6 Σπάρτακος 4 (4-13)

7 Ολυμπιακός Καμαρών 2  (2-4)

8 ΑΕΚ Π.  1  (3-15)

9 Σκεπαστό 0 (1-14)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Εξ’ αναβολής αναμέτρηση στον Ριόλο

Published

on

Σήμερα στις 15:00 ο Πανμοβριακός θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.

Η αναμέτρηση αφορά την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας και ουσιαστικά θα πέσει η αυλαία στον πρώτο Γύρο του πρωταθλήματος.

Την συνάντηση θα διευθύνει ο Ταξιάρχης.

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-8)

————————————

5 Δίας 13  (16-18)

6 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 12 (14-12)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  20 (24-6)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (14-9)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.