Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές για τους αγώνες της ΕΠΣ Αχαΐας το Σαββατοκύριακο

Published

on

Σημαντική αγωνιστική έρχεται στην Α κατηγορία όπου ανοίγει ο δεύτερος γύρος στο πρωτάθλημα και δεσπόζουν τα ντέρμπι του 2ου ομίλου ανάμεσα σε Πάτραι-Αετο Πατρων και Θύελλα Αιγίου-Κεραυνό Α.Β.

Το ενδιαφέρον είναι έντονο φυσικά και σε Β’- Γ’ κατηγορία με την 10η και 8η στροφή αντίστοιχα μα περικλείει αμφίρροπες συναντήσεις στα υψηλά και χαμηλά επίπεδα των βαθμολογιών.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Κώστας Ανδριανός ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στο ΑΠΣ Πάτραι και τον Αετό Πατρών, ενώ ο Αλέξανδρος Φωκάς το ματς της Θύελλας Αιγίου με τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου.

Αναλυτικά οι ορισμοί όλων των διαιτητών:

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12 (3μ.μ.)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Δίας Σαραβαλίου, Γεωργία Ντάβλα

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Πατρών, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πήγασος Μπεγουλακίου-Αχαΐκή, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Σαγεΐκων: Εθνικός Σαγεΐκων-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Παναγιώτης Καδδάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου: Πάτραι Α.Π.Σ.-Αετός Πατρών, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστείου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Φοινικας/Ζήριας, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Ντα Λουζ: Άρης Πατρών-Ζαβλάνι/Αίας, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Άνω Αλισσού: Λέων Αλισσού-ΑΕ Ροϊτίκων, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Ικαρος Πετρωτού-Αχαιός, Γιάννης Καλύβας

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πάτρα 2005 -Ατρόμητος Πατρών, Γιάννης Καλύβας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Δρέπανο, Νίκος Χρονάς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:15μ.: Προοδευτική Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου, Κώστας Τσιρίνης

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Βραχνεΐκων, 3μ.μ.: Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 2015, Δημήτρης Πολυγένης

Γήπ. Λιμνοχωρίου, 3μ.μ.: Λιμνοχώρι-Φαραικός, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Πυρσός Πατρών-Α.Π.Ο. Αρόη, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Βραχνεΐκων, 10π.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ψηλαλώνια, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Αχαϊκός-Ρωμανός, Νίκος Παναγιωτόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 11π.μ.: Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί, Στέφανος Μπλίκας

Γήπ. Βραχνεΐκων, 12:15μ.μ.: Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδος, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Περιβόλα-Δόξα Πατρών, Δημήτρης Τάγαρης

Γήπ. Ντα Λουζ Οβρυάς, 3μ.μ.: Γαλήνη-Πολύτεκνος, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 12:15μ.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Δόξα Ελαιώνος, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Αιγείρας/Ακράτας, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Δημητροπουλου, 3μ.μ.: Κεραυνός Σελιανιτίκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Αετός Ρίου-Απόλλων Συνοικισμού, Γεωργία Ντάβλα

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος, 3μ.μ.: Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Α.Ε. Αρόης-Σπάρτακος, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:15μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Κρίνος, Στυλιανός Παρδάλης

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 12:15μ.μ.: Καλλιθέα-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Σωτήρης Ασημακόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας, 3μ.μ.: Δόξα Νιφορεΐκων-Α.Ε.Κ. Πατρών, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Μετοχίου, 3μ.μ.: Μετόχι-Σκεπαστό, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Αθανασόπουλος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαιός Σαραβαλίου και ΑΠΟ Αρόης στην Α΄κατηγορία

Published

on

Ο Αχαιός Σαραβαλίου και ο ΑΠΟ Αρόης πήραν τα παιχνίδια-θρίλερ στην τελευταία στροφή των πλέι-οφ της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και έτσι τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στα «σαλόνια» του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου της Αχαϊας.

Ο Αχαιός με ευρεία νίκη «λύγισε» στο Ντα Λουζ τον Φαραϊκό με 3-0 και πανηγύρισε την δίκαια άνοδο στον 1ο όμιλο, ενώ ο ΑΠΟ Αρόης με τέρμα του Γιώργου Σύρου έριξε στο καναβάτσο τον Απόλλωνα Εγλυκάδας με 1-0 και «έκλεψε» την άνοδο στον 2ο όμιλο, αφού ήθελε μόνο «τρίποντο», για να τα καταφέρει.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

To “ευχαριστώ” του Πάτραι

Published

on

Αξιόλογη πορεία φτάνοντας μέχρι τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική ήταν η φετινή για το Πάτραι.

Η διοίκησή του ευχαρίστησε όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα και έδωσε συγχαρητήρια στην πρωταθλήτρια Θύελλα και τον Κυπελλούχο Ατρόμητο.

Η ανακοίνωση:

«Η διοίκηση του ΑΠΣ Πάτραι, με αφορμή τη λήξη της αγωνιστικής περιόδου θέλει να ευχαριστήσει όλους όσοι εργάστηκαν για το σύλλογο από την αρχή της περιόδου και συνέβαλλαν ο καθένας από το πόστο του, στην εύρυθμη λειτουργία του ποδοσφαιρικού τμήματος.

Η φετινή σεζόν αποτελεί οδηγό για το μέλλον και υποσχόμαστε στους φίλους και τα μέλη του ΑΠΣ Πάτραι που μας ακολούθησαν και φέτος, ότι με σεβασμό στην ιστορία της ομάδας, συνεχίσουμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για το σύλλογο.

Το προσεχές διάστημα θα ανακοινωθεί η έδρα που θα χρησιμοποιήσει το σωματείο μας την προσεχή αγωνιστική περίοδο.

Επίσης, συγχαίρουμε τη Θύελλα για την άνοδό της στη Γ΄Εθνική, τον Ατρόμητο για την κατάκτηση του κυπέλλου καθώς και τις ομάδες που κέρδισαν ανόδους σε Β΄και Γ΄ΕΠΣΑ.

Τέλος, πολλά «μπράβο» αξίζουν φυσικά και στους παράγοντες που με μεράκι, προσωπικές και υλικές θυσίες υπηρέτησαν αυτό που αγαπούν βοηθώντας το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο σε δύσκολες εποχές.

Καλό καλοκαίρι σε όλους…

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ 1967

Η Ιστορία συνεχίζεται…»

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φινάλε για μη καρδιακούς στα πλέι-οφ της Β΄ΕΠΣΑ *4 ομάδες για 2 θέσεις ανόδου!

Published

on

Σήμερα ολοκληρώνεται το φετινό πρωτάθλημα στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία, με την 6η και τελευταία αγωνιστική της διαδικασίας των πλέι-οφ.

Δύο θέσεις έχουν μείνει κενές για την άνοδο στην Α΄κατηγορία και σε 1ο και 2ο όμιλο γίνεται μεγάλη μάχη και όλα θα ξεκαθαρίσουν σήμερα. Στον 3ο όμιλο τα ματς αποτελούν τυπική διαδικασία, αφού η Αιγείρα/Ακράτα έχει εξασφαλίσει την 1η θέση και συνεπώς την άνοδο.

Στον 1ο όμιλο, Φαραϊκός και Αχαιός Σαραβαλίου λύνουν τις διαφορές τους στο Ντα Λουζ της Οβρυάς. Ο Φαραϊκός θέλει μόνο νίκη, ενώ ο Αχαιός θα πανηγυρίσει ακόμα και με ισοπαλία. Στον 2ο όμιλο, ΑΠΟ Αρόης και Απόλλων Εγλυκάδας ισοβαθμούν στους 12 πόντους, αλλά στην ισοβαθμία υπερτερούν οι “μελανόλευκοι”.

Έτσι τους κάνει και η μοιρασιά, ενώ στους “λύκους” της Αρόης είναι χρήσιμο μόνο το “τρίποντο”, προκειμένου να υλοποιηθεί ο στόχος της ανόδου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης στροφής και οι βαθμολογίες:

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5  (όλα τα παιχνίδια στις 17:30)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός- Αχαιός Σαραβαλίου  (Γήπεδο: Ντα Λουζ/  Διαιτητής: Ανδριανός)

Σταροχώρι- Ατρόμητος Λάππα (Γήπεδο: Χαλανδρίτσας/  Διαιτητής: Μιχαλόπουλος)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόης- Απόλλων Εγλυκάδας  (Γήπεδο: Αγυιάς (Αχιλλέα)/  Διαιτητής: Παπαδόπουλος)

Περιβόλα- Πολύτεκνος  0-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου- Αιγείρα/Ακράτα  (Γήπεδο: Ρίου/  Διαιτητής: Πράνταλος)

Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς  (Γήπεδο: Προαστίου/  Διαιτητής: Σπυρόπουλος)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 5 παιχνίδια)

Β1 όμιλος: Αχαιός Σαρ. 11, Φαραϊκός 10, Σταροχώρι 6, Ατρόμητος Λάππα 4.

Β2 όμιλος: Απόλλων Εγλ. 12, ΑΠΟ Αρόης 12, Περιβόλα 8, Πολύτεκνος 0.

Β3 όμιλος: Αιγείρα/Ακράτα 17, Αργυρά 7, Αετός Ρίου 7, Φλόγα Ροδιάς 5.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.