Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές για τους αγώνες της ΕΠΣ Αχαΐας το Σαββατοκύριακο

Σημαντική αγωνιστική έρχεται στην Α κατηγορία όπου ανοίγει ο δεύτερος γύρος στο πρωτάθλημα και δεσπόζουν τα ντέρμπι του 2ου ομίλου ανάμεσα σε Πάτραι-Αετο Πατρων και Θύελλα Αιγίου-Κεραυνό Α.Β.

Το ενδιαφέρον είναι έντονο φυσικά και σε Β’- Γ’ κατηγορία με την 10η και 8η στροφή αντίστοιχα μα περικλείει αμφίρροπες συναντήσεις στα υψηλά και χαμηλά επίπεδα των βαθμολογιών.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Κώστας Ανδριανός ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στο ΑΠΣ Πάτραι και τον Αετό Πατρών, ενώ ο Αλέξανδρος Φωκάς το ματς της Θύελλας Αιγίου με τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου.

Αναλυτικά οι ορισμοί όλων των διαιτητών:

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12 (3μ.μ.)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Δίας Σαραβαλίου, Γεωργία Ντάβλα

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Πατρών, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πήγασος Μπεγουλακίου-Αχαΐκή, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Σαγεΐκων: Εθνικός Σαγεΐκων-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Παναγιώτης Καδδάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου: Πάτραι Α.Π.Σ.-Αετός Πατρών, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστείου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Φοινικας/Ζήριας, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Ντα Λουζ: Άρης Πατρών-Ζαβλάνι/Αίας, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Άνω Αλισσού: Λέων Αλισσού-ΑΕ Ροϊτίκων, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Ικαρος Πετρωτού-Αχαιός, Γιάννης Καλύβας

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πάτρα 2005 -Ατρόμητος Πατρών, Γιάννης Καλύβας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Δρέπανο, Νίκος Χρονάς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:15μ.: Προοδευτική Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου, Κώστας Τσιρίνης

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Βραχνεΐκων, 3μ.μ.: Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 2015, Δημήτρης Πολυγένης

Γήπ. Λιμνοχωρίου, 3μ.μ.: Λιμνοχώρι-Φαραικός, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Πυρσός Πατρών-Α.Π.Ο. Αρόη, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Βραχνεΐκων, 10π.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ψηλαλώνια, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Αχαϊκός-Ρωμανός, Νίκος Παναγιωτόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 11π.μ.: Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί, Στέφανος Μπλίκας

Γήπ. Βραχνεΐκων, 12:15μ.μ.: Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδος, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Περιβόλα-Δόξα Πατρών, Δημήτρης Τάγαρης

Γήπ. Ντα Λουζ Οβρυάς, 3μ.μ.: Γαλήνη-Πολύτεκνος, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 12:15μ.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Δόξα Ελαιώνος, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Αιγείρας/Ακράτας, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Δημητροπουλου, 3μ.μ.: Κεραυνός Σελιανιτίκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Αετός Ρίου-Απόλλων Συνοικισμού, Γεωργία Ντάβλα

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος, 3μ.μ.: Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Α.Ε. Αρόης-Σπάρτακος, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:15μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Κρίνος, Στυλιανός Παρδάλης

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 12:15μ.μ.: Καλλιθέα-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Σωτήρης Ασημακόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας, 3μ.μ.: Δόξα Νιφορεΐκων-Α.Ε.Κ. Πατρών, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Μετοχίου, 3μ.μ.: Μετόχι-Σκεπαστό, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Αθανασόπουλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

“Διπλά” για Ατρόμητο Πατρών και Δρέπανο

Η Α΄κατηγορία έριξε την αυλαία της στην 12η αγωνιστική με δύο παιχνίδια, όπου καταγράφηκαν ισάριθμες νίκες φιλοξενούμενων.

Στο “Κ. Ζάρρας” ο Ατρόμητος Πατρών έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 38΄, λόγω αποβολής του Τσάμη, η Πάτρα 2005 είχε δοκάρι στο 72΄με τον Πουρνατζή και τελικά ο Αγγελόπουλος έδωσε την λύση στο 83′.

Για τον 2ο όμιλο, η Α.Ε. Δρεπάνου νίκησε τον Πανιώνιο/Αχιλλέα με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Οικονομόπουλου στο 73΄ και νίκησε για 2η φορά φέτος τον Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Έ”Χ”ασε ευκαιρία ο Διαγόρας, αναμενόμενη ήττα για Ριόλο, θρίλερ στο Αίγιο

Ο Διαγόρας Βραχνείκων κρατούσε μέχρι το 97΄τη νίκη μέσα στην έδρα της Νίκης Τραγανού, αλλά ο Παπαχριστόπουλος στο 97΄”έκλεψε” την ισοπαλία για τους Ηλείους και άφησε σύξυλο τον Διαγόρα.

Ο Πανμοβριακός το πάλεψε με τον Ιάλυσο στην Ρόδο, αλλά έχασε δίκαια με 2-1, αφού τον “λύγισαν” οι βασικές ελλείψεις. Ο Παναιγιάλειος έχανε στο 18΄από τον Πανηλειακό στο Αίγιο με 2-0, αλλά δύο γκολ στο 75΄και 84΄ του χάρισαν ένα ψυχωμένο βαθμό.

Αναλυτικά Τα αποτελέσματα- Η Βαθμολογία και η Επόμενη:

Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός 2-1
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχνείκων 1-1
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός 2-2
Αχαρναϊκός- Θύελλας Ραφήνας 3-0
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Ρεπό: Φοίβος Κρεμ.

Η Βαθμολογία (σε 11 ματς)
Ιάλυσος Ρόδου 25
——————————
Διαγόρας Ρόδου 22
——————————
Παλληνιακός 20
ΠΑΟ Βάρδας 16
Πανηλειακός 15
Διαγόρας Βραχν. 14
Αχαρναϊκός 13
Νίκη Τραγανού 12
———————————
Παναιγιάλειος 11
Θύελλα Ραφήνας 11
Πανμοβριακός 10
Φοίβος Κρεμ. 7
Αστέρας Αμαλιάδας 2

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παλληνιακός 15/12 Διαγόρας Ρόδου
Φοίβος Κρεμ. 16/12 Αχαρναϊκός
Πανμοβριακός 16/12 Νίκη Τραγανού
Θύελλα Ραφήνας 16/12 Διαγόρας Βραχνείκων
Πανηλειακός 16/12 Ιάλυσος Ρόδου
Αστέρας Αμαλιάδας 16/12 Παναιγιάλειος
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική (11η): Κομβικές αναμετρήσεις για τους εκπροσώπους του Νομού μας

Σε μία σημαντική αγωνιστική ρίχνονται οι ομάδες του Νομού Αχαϊας, που μας εκπροσωπούν φέτος στο απαιτητικό και δύσκολο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και τον 6ο όμιλο.

Ο Διαγόρας Βραχνείκων θέλει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Νίκη Τραγανού, για να παραμείνει σε απόσταση από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο Πανμοβριακός πηγαίνει στην έδρα του Ιάλυσου Ρόδου με πολλές απουσίες (Αποστολόπουλος, Κοκκίνης, Π.Νιφορόπουλος, Λιάκος) και το έργο του είναι δύσκολο.

Τέλος, ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί στο Αίγιο τον Πανηλειακό και η νίκη αποτελεί μονόδρομο, για να «καβαλήσει» τις επικίνδυνες θέσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός (12:45)
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός (15:00)
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχν. (15:00)
Αχαρναϊκός- Θύελλα Ραφήνας (15:00)
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλ. (15:00)

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Facebook