Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναλυτικά οι Όμιλοι σε Β΄και Γ΄ ΕΠΣΑ

Γνωστοί έγιναν οι όμιλοι στην Β’ και Γ’ ΕΠΣΑ, με τα ντέρμπι να μην λείπουν από τις πρεμιέρες κάθε ομίλου.

Δείτε αναλυτικά τους Ομίλους των Κατηγοριών:

Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ροίτικα
Πείρος-Αχαιός Σαραβαλίου
Απόλλων Βίδοβας-Ατρόμητος Λάππα
Ωλενιακός-Φαραϊκός
Σταροχώρι-Προοδευτική
Λέων Αλισσού-Λιμνοχώρι
Ικαρος Πετρωτού-Καμίνια

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πείρος-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ροίτικα-Απόλλων Βίδοβας
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Ατρόμητος Λάππα-Σταροχώρι
Φαραϊκός-Λέων Αλισσού
Προοδευτική-Ίκαρος Πετρωτού
Λιμνοχώρι-Καμίνια

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας
Ωλενιακός-Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Ροϊτικα
Λέων Αλισσού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα
Καμίνια-Φαραϊκός
Λιμνοχώρι-Προοδευτική

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Πείρος-Λέων Αλισσού
Ροίτικα-Ίκαρος Πετρωτού
Αχαϊός Σαραβαλίου-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα-Λιμνοχώρι
Φαραϊκός-Προοδευτική

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίυ-Σταροχώρι
Λέων Αλισσού-Ωλενιακός
Ίκαρος Πετρωτού-Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια-Πείρος
Λιμνοχώρι-Ροίτικα
Προοδευτική-Αχαϊός Σαραβαλίου
Φαραϊκός-Ατρόμητος Λάππα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων Αλισσού-Αστέρας Μιντιλογλίου
Σταροχώρι-Ίκαρος Πετρωτού
Ωλενιακός-Καμίνια
Απόλλων Βίδοβας-Λιμνοχώρι
Πείρος-Προοδευτική
Ροίτικα-Φαραϊκός
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ίκαρος Πετρωτού
Καμίνια-Λέων Αλισσού
Λιμνοχώρι-Σταροχώρι
Προοδευτική-Ωλενιακός
Φαραϊκός-Απόλλων Βίδοβας
Ατρόμητος Λάππα-Πείρος
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ροίτικα

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Λιμνοχώρι
Λέων Αλισσού-Προοδευτική
Σταροχώρι-Φαραϊκός
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα
Απόλλων Βίδοβας-Αχαϊός Σαραβαλίου
Πείρος-Ροίτικα

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Λιμνοχώρι
Προοδευτική-Καμίνια
Φαραϊκός-Ίκαρος Πετρωτού
Ατρόμητος Λάππα-Λέων Αλισσού
Αχαίός Σαραβαλίου-Σταροχώρι
Ροίτικα-Ωλενιακός
Απόλλων Βίδοβας-Πείρος

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Προοδευτική-Αστέρας Μιντιλογλίου
Λιμνοχώρι-Φαραϊκός
Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα
Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Λέων Αλισσού-Ροίτικα
Σταροχώρι-Πείρος
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραϊκός
Ατρόμητος Λάππα-Προοδευτική
Αχαϊός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι
Ροίτικα-Καμίνια
Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Πετρωτού
Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού
Σταροχώρι-Ωλενιακός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραϊκός-Αχαϊός Σαραβαλίου
Προοδευτική-Ροίτικα
Λιμνοχώρι-Πείρος
Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας
Ίκαρος Πετρωτού-Ωλενιακός
Λέων Αλισσού-Σταροχώρι

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ροίτικα-Ατρόμητος Λάππα
Πείρος-Φαραϊκός
Απόλλων Βίδοβας-Προοδευτική
Ωλενιακός-Λιμνοχώρι
Σταροχώρι-Καμίνια
Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού

Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Πολύτεκνος
Δόξα-Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδας-Πετεινοί
Παναχαϊκός-Ρωμανός
Περιβόλα-Πυρσός
Γαλήνη-Αχαϊκός
Ολυμπιακός-Ηρακλής

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα-ΑΠΟ Αρόης
Πολύτεκνος-Απόλλων Εγλυκάδας
Ψηλαλώνια-Παναχαϊκός
Πετεινοί-Περιβόλα
Ρωμανός-Γαλήνη
Πυρσός-Ολυμπιακός
Αχαϊκός-Ηρακλής

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας
Παναχαϊκός-Δόξα
Περιβόλα-Πολύτεκνος
Γαλήνη-Ψηλαλώνια
Ολυμπιακός-Πετεινοί
Ηρακλής-Ρωμανός
Αχαϊκός-Πυρσός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναχαϊκός-ΑΠΟ Αρόης
Απόλλων Εγλυκάδας-Περιβόλα
Δόξα-Γαλήνη
Πολύτεκνος-Ολυμπιακός
Ψηλαλώνια-Ηρακλής
Πετεινοί-Αχαϊκός
Ρωμανός-Πυρσός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Περιβόλα
Γαλήνη-Παναχαϊκός
Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας
Ηρακλής-Δόξα
Αχαϊκός-Πολύτεκνος
Πυρσός-Ψηλαλώνια
Ρωμανός-Πετεινοί

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γαλήνη-ΑΠΟ Αρόης
Περιβόλα-Ολυμπιακός
Παναχαϊκός-Ηρακλής
Απόλλων Εγλυκάδας-Αχαϊκός
Δόξα-Πυρσός
Πολύτεκνος-Ρωμανός
Ψηλαλώνια-Πετεινοί

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Γαλήνη
Αχαϊκός-Περιβόλα
Πυρσός-Παναχαϊκός
Ρωμανός-Απόλλων Εγλυκάδας
Πετεινοί-Δόξα
Ψηλαλώνια-Πολύτεκνος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής-ΑΠΟ Αρόης
Ολυμπιακός-Αχαϊκός
Γαλήνη-Πυρσός
Περιβόλα-Ρωμανός
Παναχαϊκός-Πετεινοί
Απόλλων Εγλυκάδας-Ψηλαλώνια
Δόξα-Πολύτεκνος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Αχαϊκός                                                                                                                                                        Πυρσός-Ηρακλής
Ρωμανός-Ολυμπιακός
Πετεινοί-Γαλήνη
Ψηλαλώνια-Περιβόλα
Πολύτεκνος-Παναχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδας-Δόξα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός-ΑΠΟ Αρόης
Αχαϊκός-Ρωμανός
Ηρακλής-Πετεινοί
Ολυμπιακός-Ψηλαλώνια
Γαλήνη-Πολύτεκνος
Περιβόλα-Δόξα
Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ρωμανός
Πετεινοί-Πυρσός
Ψηλαλώνια-Αχαϊκός
Πολύτεκνος-Ηρακλής
Δόξα-Ολυμπιακός
Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη
Περιβόλα-Παναχαϊκός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πετεινοί-ΑΠΟ Αρόης
Ρωμανός-Ψηλαλώνια
Πυρσός-Πολύτεκνος
Αχαϊκός-Δόξα
Ηρακλής-Απόλλων Εγλυκάδας
Ολυμπιακός-Παναχαϊκός
Γαλήνη-Περιβόλα

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος-Πετεινοί
Δόξα-Ρωμανός
Απόλλων Εγλυκάδας-Πυρσός
Παναχαϊκός-Αχαϊκός
Περιβόλα-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Γαλήνη

Β’ ΕΠΣΑ – Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αυτόνομη
Αιγείρα/Ακράτα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Άνω Κατρίτσι-Αργυρά
Κεραυνός 2016-Απόλλων Συν.
Φλόγα Ροδιάς-Φλόγα Κ. Κ.
Αστέρας Τέμενης-Αετός Ρίου
Κεραυνός Σελ.-Καλάβρυτα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αιγείρα/Ακράτα-Δόξα Ελαιώνα
Αυτόνομη-Άνω Κατρίτσι
Ολυμπιακός Ζαρ.-Κεραυνός 2016
Αργυρά-Φλόγα Ροδιάς
Απόλλων Συν.-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός Σελ.
Αετός Ρίου-Καλάβρυτα

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός 2016-Αιγείρα/Ακράτα
Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη
Αστέρας Τέμενης-Ολυμπιακός Ζαρ.
Κεραυνός Σελ.-Αργυρά
Καλάβρυτα-Απόλλων Συν.
Αετός Ρίου-Φλόγα Κ.Κ.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κεραυνός 2016-Δόξα Ελαιώνα
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Ροδιάς
Αιγείρα/Ακράτα-Αστέρας Τέμενης
Αυτόνομη-Κεραυνός Σελ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Καλάβρυτα
Αργυρά-Αετός Ρίου
Απόλλων Συν.-Φλόγα Κ.Κ.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Φλόγα Ροδιάς
Αστέρας Τέμενης-Κεραυνός 2016
Κεραυνός Σελ.-Άνω Καστρίτσι
Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα
Αετός Ρίου-Αυτόνομη
Φλόγα Κ.Κ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Απολλων Συν.-Αργυρά

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Τέμενης-Δόξα Ελαιώνα
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός Σελ.
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Άνω Καστρίτσι-Αετός Ρίου
Αιγείρα/Ακράτα-Φλόγα Κ.Κ.
Αυτόνομη-Απόλλων Συν.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αργυρά

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Κεραυνός Σελ.
Καλάβρυτα-Αστέρας Τέμενης
Αετός Ρίου-Φλόγα Ροδιάς
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός 2016
Απόλλων Συν.-Άνω Καστρίτσι
Αργυρά-Αιγείρα/Ακράτα
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αυτόνομη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλάβρυτα-Δόξα Ελαιώνα
Κεραυνός Σελ.-Αετός Ρίου
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Κ.Κ.
Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Συν.
Κεραυνός 2016-Αργυρά
Άνω Καστρίτσι-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αιγείρα/Ακράτα-Αυτόνομη

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αετός Ρίου
Φλόγα Κ.Κ.-Καλάβρυτα
Απόλλων Συν.-Κεραυνός Σελ.
Αργυρά-Αστέρας Τέμενης
Ολυμπιακός Ζαρ.-Φλόγα Ροδιάς
Αυτόνομη-Κεραυνός 2016
Άνω Καστρίτσι-Αιγείρα/Ακράτα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φλόγα Κ.Κ.-Δόξα Ελαιώνα
Αετός Ρίου-Απόλλων Συν.
Καλάβρυτα-Αργυρά
Κεραυνός Σελ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη
Φλόγα Ροδιάς-Αιγείρα/Ακράτα
Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συν.
Αργυρά-Φλόγα Κ.Κ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αετός Ρίου
Αυτόνομη-Καλάβρυτα
Αιγείρα/Ακράτα-Κεραυνός Σελ.
Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός 2016

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά-Δόξα Ελαιώνα
Απόλλων Συν.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Φλόγα Κ.Κ.-Αυτόνομη
Αετός Ρίου-Αιγείρα/Ακράτα
Καλάβρυτα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός Σελ.-Κεραυνός 2016
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Ροδιάς

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αυτόνομη-Αργυρά
Αιγείρα/Ακράτα-ΑπόλλωνΣυν.
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Κ.Κ.
Κεραυνός 2016-Αετός Ρίου
Φλόγα Ροδιάς-Καλάβρυτα
Κεραυνός Σελ.-Αστέρας Τέμενης

Γ’ ΕΠΣΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ     

Κρίνος-ΠΑΟΚ Πατρών

Άβυθος 2017-Σπάρτακος

ΑΕ Αρόης-ΑΕΚ Πατρών

Δοξα Νιφορεϊκων-Σκεπαστό

Μετόχι-Αχιλλέας Καμαρών

Δάφνη-Αστραπή

Ρεπό : Καλλιθέα

2η αγωνιστική

Καλλιθέα-Κρίνος

ΠΑΟΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Δόξα Νιφορείκων

ΑΕΚ Πατρών-Μετόχι

Σκεπαστό-Δάφνη Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Αστραπή

Ρεπό: ΑΕ Αρόης

3η αγωνιστική

Κρίνος-Άβυθος 2017

ΑΕ Αρόης-Καλλιθέα

Δόξα Νιφορείκων-ΠΑΟΚ Πατρών

Δάφνη-Σπάρτακος

Αστραπή-ΑΕΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Σκεπαστό

Ρεπό: ΑΕ Μετοχίου

4η αγωνιστική

ΑΕ Αρόης-Κρίνος

Άβυθος-Δόξα Νιφορείκων

Καλλιθέα-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Αχιλλέας Καμαρών

ΑΕΚ Πατρών-Σκεπαστό

Ρεπό: Αστραπή

5η αγωνιστική

Κρίνος-Δόξα Νιφορείκων

Μετόχι-Αρόη

Δάφνη-Άβυθος

Αστραπή-Καλλιθέα

Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πατρών

ΑΕΚ Πατρών-Σπάρτακος

Ρεπό: Σκεπαστό

6η αγωνιστική

Μετόχι-Κρίνος

Δόξα Νιφορείκων-Δάφνη

Αρόη-Αστραπή

Άβυθος-Αχιλλέας Καμαρών

Καλλιθέα-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕΚ Πατρών

Ρεπό: Σπάρτακος

7η αγωνιστική

Κρίνος-Δάφνη

Αστραπή-Μετόχι

Αχιλλέας Καμαρών-Δόξα Νιφορείκων

Σκεπαστό-ΑΕ Αρόης

ΑΕΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Καλλιθέα

Ρεπό: ΠΑΟΚ Πατρών

8η αγωνιστική

Αστραπή-Κρίνος

Δάφνη-Αχιλλέας

Μετόχι-Σκεπαστό

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕΚ Πατρών

ΑΕ Αρόης-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΠΑΟΚ Πατρών

Ρεπό: Άβυθος 2017

9η αγωνιστική

Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών

Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαίου

ΑΕΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕ Αρόης

Άβυθος 2017-Καλλιθέα

Ρεπό: Δόξα Νιφορείκων

10η αγωνιστική

Σκεπαστό-Κρίνος

Αχιλλέας Καμαρών-ΑΕΚ Πατρών

Αστραπή-Σπάρτακος

Μετόχι-ΠΑΟΚ Πατρών

Δόξα Νιφορείκων-Καλλιθέα

ΑΕ Αρόης-Άβυθος 2017

Ρεπό: Δάφνη Πατρών

11η αγωνιστική

Κρίνος-ΑΕΚ Πατρών

Σπάρτακος-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-Αστραπή

Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών

Άβυθος-Μετόχι

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕ Αρόης

Ρεπό: Αχιλλέας Καμαρών

12η αγωνιστική

Σπάρτακος-Κρίνος

Σκεπαστό-ΠΑΟΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Καλλιθέα

Αστραπή-Άβυθος

Δάφνη-ΑΕ Αρόης

Μετόχι-Δόξα Νιφορείκων

Ρεπό: ΑΕΚ Πατρών

13η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Πατρών-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΑΕΚ Πατρών

Άβυθος-Σκεπαστό

ΑΕ Αρόης-Αχιλλέας Καμαρών

Δόξα Νιφορείκων-Αστραπή

Δάφνη-Μετόχι

Ρεπό: Κρίνος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

Και αυτό το σαββατοκύριακο τα παιχνίδια της Β΄κατηγορία είναι αμφίρροπα και γεμάτα σασπένς, ενώ στον 1ο και 2ο όμιλο υφίστανται αρκετές μάχες στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Πιο συγκεκριμένα, το πρωτοπόρο Λιμνοχώρι φιλοξενείται στο “Κ.Ζάρρας” από τον Αχαιό Σαραβαλίου την Κυριακή και ο Φαραϊκός καλείται να επιστρέψει στις νίκες μετά από 3 σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, αλλά ο Αστέρας Μιντιλογλίου είναι πάντα επικίνδυνος. Σπουδαίο ματς αναμένεται στην Χαλανδρίτσα, με το Σταροχώρι να θέλει 4η σερί νίκη κόντρα στον Ωλενιακό, που διαθέτει εξαιρετικό σύνολο.

Στον 2ο όμιλο, ο Ηρακλής Πατρών που κινεί τα νήματα στην βαθμολογία με νέο τεχνικό τον Ανδρέα Λελάκη αντιμετωπίζει τον σκληροτράχηλο Πολύτεκνο, ενώ ο Απόλλων Εγλυκάδας θα επιδιώξει νέο νικηφόρο αποτέλεσμα, αλλά η Γαλήνη δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Ενδιαφέρον συγκεντρώνει και η “σύγκρουση” της Περιβόλας με τον Παναχαϊκό.

Στον 3ο όμιλο, η Αιγείρα/Ακράτα και η Φλόγα Ροδιάς που μοιράζονται την κορυφή αντιμετωπίζουν στα “σπίτια” τους τον Κεραυνό Σελιανιτίκων και τον Κεραυνό 2016 αντίστοιχα, ενώ ο Αετός Ρίου παίζει εκτός με τον ανεβασμένο Ολυμπιακό Ζαρουχλείκων. Αμφίρροπη μάχη αναμένεται ανάμεσα σε Αργυρά και Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, ενώ το Άνω Καστρίτσι υποδέχεται τον Αστέρα Τέμενης, με την Αυτόνομη έπειτα από το “διπλό” στην Τέμενη να θέλει να βάλει τρικλοποδιά και στα ισχυρά Καλάβρυτα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 11ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ροίτικα-Καμίνια, Τηλιγάδας

Κυριακή 16/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ωλενιακός, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού, Τιμολέων

Γήπεδο Μαζαρακίου, Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Πετρωτού, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Αχαϊός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Χρονάς

Γήπεδο Λάππα, Ατρόμητος Λάππα-Προοδευτική, Παλαιολόγος

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη, Ιωαννίδης

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών, Οικονόμου

Κυριακή 16/12

Ώρα 10.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Παρδάλης

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πετεινοί-Πυρσός, Αρκουμάνης

Γήπεδο Αγυιάς, ΑΠΟ Αρόης-Ρωμανός, Ασπρουλόπουλος

Ώρα 10.30

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ψηλαλώνια-Αχαϊκός, Μπλίκας

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Παναχαϊκός, Πετρόπουλος

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12

Ώρα 15.00

Γήπεδο Προαστίου, Αργυρά-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Καραβασίλης

Γήπεδο Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συνοικισμού, Παπαδόπουλος

Κυριακή 16/12

Ώρα 10.30

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ολυμπιακός Ζαρουχλείκων-Αετός Ρίου, Ταξιάρχης

Ώρα 15.00 

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός 2016, Οικονόμου

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Ακράτας, Αιγείρα/Ακράτα-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Τάγαρης

Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Καλάβρυτα, Τηλιγάδας

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

Η αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας εξέδωσε ανακοίνωση, για να υπερασπιστεί τον Λεωνίδα Γεροντίδη για τα όσα συνέβησαν μεσοβδόμαδα και τον ανάγκασαν να παραιτηθεί άδικα από την προεδρία του ΑΠΟ Αρόης.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της αντιπολίτευσης:

ΠΡΟΣ:        ΕΠΣ ΑΧΑΙΑΣ

< 1)  ΤΟΝ ΠΡΌΕΔΡΟ ΤΗΣ ΕΠΣ ΑΧΑΙΑΣ

2) ΠΡΌΕΔΡΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΉΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

3) Δ/Σ

«Σε διάφορα Πατρινά sites δημοσιεύθηκε η παραίτηση του Λεωνίδα Γεροντίδη από τη θέση του Προέδρου της ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ, κύριος λόγος της οποίας υπήρξε η κατάπτυστη αναφορά  (όπως γράφτηκε στα πρακτικά του συλλόγου)  του Νίκου Καραγιάννη ταμία του συλλόγου αυτού, για δήθεν άσκηση πίεσης από τα μέλη της αντιπολίτευσης του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ, στη Πειθαρχική Επιτροπή αυτής προκειμένου να επιβληθεί πρόστιμο 500 ΕΥΡΩ στο ανωτέρω σωματείο.

Ως εκ τούτου καλούμε τον Πρόεδρο της ΕΠΣ ΑΧΑΙΑΣ καθώς και τον πρόεδρο της Πειθαρχικής Επιτροπής να μας γνωρίσει άμεσα αν αυτά που ανέφερε ο εν λόγω ταμίας είναι αληθινά και ποιος είναι αυτός μέσα από την ΕΠΣ ΑΧΑΙΑΣ τον ενημέρωσε όπως είπε ο ίδιος στο Δ/Σ της ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ ποιος από εμάς που άσκησε πίεση και σε ποιόν. Στη περίπτωση που δεν συνέβησαν όσα αναφέρθηκαν τότε θα έχουμε να κάνουμε με αισχρές συκοφαντίες του Καραγιάννη που θα υποστεί τις νόμιμες συνέπειες γιατί θα πρέπει κάποτε να σταματήσει η κατρακύλα αυτών που βλέπουν το Αχαϊκό ποδόσφαιρο σαν ευκαιρία βιοπορισμού χρησιμοποιώντας κάθε αθέμιτο και ανήθικο μέσο.»

τα μέλη

ΤΟΥ Δ/Σ ΤΗΣ ΕΠΣ ΑΧΑΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΛΟΥΜΗΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

Ο Ανδρέας Λελάκης θα είναι ο νέος τεχνικός του Ηρακλή Πατρών, αντικαθιστώντας τον Βασίλη Σπαθή, με το Δ.Σ. να τον παρουσιάζει χθες βράδυ στην επέτειο των 88 χρόνων ίδρυσης στους παίκτες.

Ο Λελάκης θα κάνει ντεμπούτο στο αυριανό παιχνίδι με τον Πολύτεκνο εκτός έδρας για την 11η αγωνιστική της Β΄κατηγορίας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της διοίκησης του Ηρακλή Πατρών:

«Ο Ηρακλής Πατρών με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή κύριο Ανδρέα Λελάκη.

Ο κύριος Λεκάκης έχει αγωνιστεί με επιτυχία ως τερματοφύλακας του Ηρακλή Πατρών ενώ παράλληλα έχει εργαστεί στην ομάδα μας ως προπονητής.

Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια μας και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία.

Χθες το βράδυ κατά τη διάρκεια δείπνου το Δ.Σ. παρουσίασε στους ποδοσφαιριστές τον νέο προπονητή Ανδρέα Λελάκη ενώ σε οικογενειακό κλίμα γιορτάστηκε η επέτειος των 88 χρόνων από την ίδρυση του συλλόγου.»

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Διαφήμιση

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.