Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποχώρησε ο Σούφης και έρχεται ο Μπίτρας στον Άρη Πατρών

Published

on

Ένα από τα αγαπημένα παιδιά του Άρη Πατρών, που τα τελευταία 4 χρόνια φόρεσε την φανέλα της ιστορικής ομάδας από τα Προσφυγικά ο Παναγιώτης Σούφης αποχώρησε από τους “ερυθρόλευκους”.

Ολοκληρώνοντας τις σπουδές τους στην πόλη μας, αποχωρεί από την ομάδα και η διοίκηση του εύχεται τα καλύτερα στην ζωή του, ενώ τον ευχαριστεί για τα όσα προσέφερε στο σύλλογο. Παράλληλα, η ομάδα του Πέτρου Χρηστίδη απέκτησε για την επίθεση τον 20χρονο Ηλία Μπίτρα που αγωνιζόταν στους Νέους Παναιγιάλειου και έχει περάσει από την Αχαϊκή.

Σίγουρα πολύ καλή μεταγραφή αν υλοποιηθεί, αφού απομένουν τυπικές λεπτομέρειες, για να ολοκληρωθεί και τυπικά η απόκτηση του νεαρού φορ.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκες για Ατρόμητο Πατρών και Πανμοβριακό (Οι βαθμολογίες σε πλέι-οφ και πλέι-άουτ)

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο ολοκληρώθηκε η 22η και τελευταία πράξη της κανονικής διάρκειας της Α΄κατηγορίας. 

Ο Ατρόμητος Πατρών και ο Πανμοβριακός νίκησαν εύκολα εκτός έδρας τον Ατρόμητο Λάππα και τα Ροΐτικα αντίστοιχα, με Γκάτση από τη μία και Ρουμπάτο από την άλλη, να πετυχαίνουν χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ 

Ροΐτικα- Πανμοβριακός  1-4

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. 0-3

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ 

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-οφ:

  1. Ατρόμητος Π. 19

———————–

  1. Άρης Π. 18
  2. Πανμοβριακός 17
  3. Θύελλα Π. 16
  4. Πάτραι 15
  5. Διαγόρας Βρ. 15
  6. Κεραυνός Α.Β. 15
  7. Νίκη Προαστ. 14

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-άουτ:

Αχαϊκή 14

Αιγείρα/Ακράτα 14

Εθνικός Πατρών 13

Πήγασος Μπεγ. 13

Αχαϊκός 11

Δόξα Νιφορεΐκων 10

Αχαιός Σαραβ. 9

Ατρόμητος Λάππα 6

——————————-

Ροΐτικα 6

Δόξα Παραλίας 5

Αστέρας Τσουκαλεΐκων 4

Δαβουρλής 4

Αετός Ρίου 3

Αναγέννηση Πατρών 3

Καλάβρυτα 3

Θύελλα Αιγίου 2.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Πέφτει η αυλαία στην κανονική διάρκεια σε Ροΐτικα και Λάππα

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο θα ολοκληρωθεί η 22η και τελευταία πράξη της κανονικής διάρκειας της Α΄κατηγορίας. 

Ο Ατρόμητος Λάππα φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Ατρόμητο Πατρών, ενώ στα Ροΐτικα η ομώνυμη ομάδα μάχεται με τον Πανμοβριακό, ο οποίος με νίκη θα τερματίσει στη 2η θέση. 

Τα αποτελέσματα:   

Α΄ΟΜΙΛΟΣ   

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2   

Ροΐτικα- Πανμοβριακός (16:00, Ροϊτίκων, Πετρόπουλος)  

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. (16:00, Λάππα, Οικονόμου)  

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0  

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3  

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0  

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1  

  

  

Β΄ΟΜΙΛΟΣ   

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2  

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2  

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0  

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2  

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2  

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1
  

Οι Βαθμολογίες:  

Α’ Όμιλος  

1 Ατρόμητος Πατρών 54 (65-23)  

2 Θύελλα Πατρών 49 (54-12)  

3 Πανμοβριακός 48 (54-10)  

4 Διαγόρας Βραχν. 44 (47-25)  

———————————  

5 Αχαϊκή 43 (31-17)  

6 Δόξα Νιφορ. 30 (30-27)  

7 Αχαιός Σαρ. 28  (37-34)  

8 Ροΐτικα 18 (19-45)  

9 Ατρόμητος Λάππα 18 (23-48)  

10 Δόξα Παραλίας 14 (18-58)  

11 Αστέρας Τσουκ. 13 (17-53)  

12 Αναγέννηση Π. 8 (15-59)  

   

Β Όμιλος  

1 Άρης Πατρών 55(66-14)  

2  Πάτραι 44  (57-23)  

Κεραυνός Αγ. Βασ. 44 (59-18) 

4 Νίκη Προαστείου 42  (55-22)  

———————————  

5 Αιγείρα/Ακράτα 41 (39-29)  

6 Εθνικός Πατρών 40 (42-19)  

7 Πήγασος Μπεγ. 39 (43-32)  

8 Αχαϊκός 34 (39-44)  

9 Δαβουρλής 12 (16-45)  

10 Αετός Ρίου 10 (19-66)  

11 Καλάβρυτα 8 (17-76)  

12 Θύελλα Αιγίου 7 (19-80)  

Γιάννης Γεωργακόπουλος 

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία (22η αγ.): “Χαμογέλασαν” και οι δύο στο Προάστειο

Published

on

Νίκη Προαστείου και Πάτραι τσέκαραν τα δύο τελευταία εισιτήρια για τα πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας, καθότι σήμερα άνοιξε η αυλαία της τελευταίας (22ης) στροφής της κανονικής διάρκειας. 

Η Αιγείρα/Ακράτα ηττήθηκε από τον Εθνικό Πατρών με 4-0, με τους “μπλε” να παίζουν για την υστεροφημία τους, αλλά και για να μπουν με ψυχολογία στα πλέι-άουτ, όπου θέλουν να “καθαρίσουν” γρήγορα με την παραμονή. Έτσι η ισοπαλία στο Προάστειο έστειλε το Πάτραι στην 2η θέση και η Νίκη κατέλαβε την 4η θέση. Ο Άρης Πατρών νίκησε τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, που τερματίζει 3ος. 

Στον 1ο όμιλο, τα πάντα είχαν κριθεί από την περασμένη εβδομάδα. Η Αχαϊκή πήρε νίκη γοήτρου επί του Διαγόρα με Καρμοκόλια και Κριμπά, ενώ η Θύελλα Πατρών συνέτριψε τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων, με κεκτημένη ταχύτητα μετά από την πρόκριση επί του Παναιγιάλειου στο Κύπελλο. 

Τα αποτελέσματα:  

Α΄ΟΜΙΛΟΣ  

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0 

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3 

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0 

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2  

Ροΐτικα- Πανμοβριακός (16:00, Ροϊτίκων, Πετρόπουλος) 

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. (16:00, Λάππα, Οικονόμου) 

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ  

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2 

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2 

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0 

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2 

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2 

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1
 

Οι Βαθμολογίες: 

Α’ Όμιλος 

1 Ατρόμητος Πατρών 54 (65-23) 

2 Θύελλα Πατρών 49 (54-12) 

Πανμοβριακός 48 (54-10) 

4 Διαγόρας Βραχν. 44 (47-25) 

——————————— 

5 Αχαϊκή 43 (31-17) 

6 Δόξα Νιφορ. 30 (30-27) 

7 Αχαιός Σαρ. 28  (37-34) 

8 Ροΐτικα 18 (19-45) 

9 Ατρόμητος Λάππα 18 (23-48) 

10 Δόξα Παραλίας 14 (18-58) 

11 Αστέρας Τσουκ. 13 (17-53) 

12 Αναγέννηση Π. 8 (15-59) 

  

Β Όμιλος 

1 Άρης Πατρών 55(66-14) 

2  Πάτραι 44  (57-23) 

Κεραυνός Αγ. Βασ. 44 (59-18)

4 Νίκη Προαστείου 42  (55-22) 

——————————— 

5 Αιγείρα/Ακράτα 41 (39-29) 

6 Εθνικός Πατρών 40 (42-19) 

7 Πήγασος Μπεγ. 39 (43-32) 

8 Αχαϊκός 34 (39-44) 

9 Δαβουρλής 12 (16-45) 

10 Αετός Ρίου 10 (19-66) 

11 Καλάβρυτα 8 (17-76) 

12 Θύελλα Αιγίου 7 (19-80) 

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading
Advertisement

Facebook