Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αρχίζουν οι “δοκιμαστικές μάχες» * “Οδηγός» με όλα τα φιλικά

Μπορεί για κάποιους η χρονιά να μην έχει αρχίσει καν και για άλλους να ξεκίνησε πριν λίγο, αλλά ήδη οι ομάδες της Α’ Κατηγορίας έχουν προγραμματίσει τα φιλικά τους για την περίοδο της προετοιμασίας τους.

Η αρχή γίνεται σήμερα στο “Φ. Αραβαντινός» , όπου η Θύελλα του Σάκη Πεφάνη θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο Πατρών, όπου βρισκόταν για χρόνια ο νυν τεχνικός της.

Το “matchnews.gr» συγκέντρωσε και σας παρουσιάζει τα -περισσότερα- φιλικά, ώστε να προετοιμαστείτε, να απολαύσετε τις ομάδες σας και να… κατασκοπεύσετε τους αντιπάλους.

Παρακάτω η λίστα με ΟΛΑ τα φιλικά των ομάδων της Α’ Κατηγορίας:
(σ.σ. η λίστα θα ενημερώνεται καθημερινά)

Τετάρτη 08/08/18 (6μ.μ.)
Γηπ. «Φ. Αραβαντινός»: ΘΥΕΛΛΑ Π. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π.

Σάββατο 11/08/18
Νίκη Προαστείου – Θύελλα Αιγίου
ΑΠΣ Πάτραι – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας

Σάββατο 18/08/18
Διαγόρας Βρ. – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστίου – ΑΕ Δρεπάνου
ΑΠΣ Πάτραι – Δαβουρλής Κ. ‘92
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.

Κυριακή 19/08/18
Θύελλα Π. – Θύελλα Αιγίου

Τετάρτη 22/08/18
ΠΑΟ Βάρδας – Ατρόμητος Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Αντιρρίου – Νίκη Προαστίου
ΑΠΣ Πάτραι – Διαγόρας Βρ.
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Κ20 Παναιτωλικού

Σάββατο 25/08/18
Αναγέννηση Πατρών – Πήγασος Μπεγουλακίου
Νίκη Προαστίου – Δαβουρλής Κ. ‘92
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Θύελλα Π.

Κυριακή 26/08/18
Όμηρος Νεοχωρίου – Θύελλα Αιγίου
ΑΠΣ Πάτραι – ΑΕ Δρεπάνου

Τετάρτη 29/08/18
Αναγέννηση Π. – Αχαϊκή
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Χαλανδρίτσας
Ζαβλάνι/Αίας – Πάτρα 2005
Θύελλα Αιγίου – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Νίκη Προαστίου – Ατρόμητος Αντιρρίου

Σάββατο 01/09/18
Θύελλα Αιγίου – Νίκη Προαστίου
Ζαβλάνι/Αίας – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Παραλίας
Εθνικός Σαγεΐκων – Αναγέννηση Πατρών

Κυριακή 02/09/18
Ατρόμητος Πατρών – Όμηρος Νεοχωρίου

Τετάρτη 05/09/18
Πανμοβριακός – Θύελλα Αιγίου
Ζαβλάνι/Αίας – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Π.
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αναγέννηση Πατρών
ΑΠΣ Πάτραι – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Σάββατο 08/09/18
Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Πατρών – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Νίκη Προαστίου – Θύελλα Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Κυριακή 09/09/18
Θύελλα Αιγίου – Καλάβρυτα

Τετάρτη 12/09/18
Νίκη Προαστίου – Αργυρά
Θύελλα Αιγίου – ΑΠΣ Πάτραι
Ζαβλάνι/Αίας – Δόξα Παραλίας
Αναγέννηση Πατρών –Ατρόμητος Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Απόλλων Αιγίου

Σάββατο 15/09/18
Αχαϊκή – Αναγέννηση Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Ατρόμητος Πατρών
Ζαβλάνι/Αίας – Πανιώνιος/Αχιλλέας
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Γαλήνη

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Ο Κεραυνός “καθάρισε” με Ζαφειρόπουλο *Το πανόραμα της 13ης!

Ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής από τον Αετό Πατρών, χάρη σε τέρμα του Διονύση Ζαφειρόπουλου στο 27ο λεπτό και αποσπάστηκε στο +5 από τους “κιτρινόμαυρους” στον 2ο όμιλο της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο, Θύελλα Πατρών, Αχαϊκή και Δόξα Παραλίας έκαναν εύκολα το καθήκον τους κόντρα σε Εθνικό Σαγείκων, Α.Ε. Πάτρα 2005 και Αναγέννηση Πατρών αντίστοιχα, ενώ για τον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Ψαθόπυργου με πέναλτι του Λυμπέρη στο 78΄, πιάνοντας στην 2η θέση τον Αετό Πατρών.

Η Α.Ε. Δρέπανου σημείωσε 2η σερί νίκη κόντρα στην Θύελλα Αιγίου και πιστοποιεί ότι βρίσκεται σε ανοδική τροχιά, ενώ ο Δαβουρλής έριξε στο καναβάτσο την Νίκη Προαστίου με “δράστη” τον Θωμά στο 88΄. Ο Φοίνικας Ζήριας πήρε άλλο ένα “τρίποντο” στην έδρα του, επικρατώντας επί του Πανιώνιου/Αχιλλέα με 3-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τριταιϊκός-Ατρόμητος Πατρών 0-3 α.α.

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας 2-5

Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεϊκων  4-1

Αχαϊκή- Α.Ε. Πάτρα 2005  4-1

Κυριακή 16/12  (στις 12.15)

Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος  («Κ.Ζάρρας»- Μέρμηγκας)

Δευτέρα 17/12 (στις 15:00)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας (Βραχνείκων- Καλύβας)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών  1-0

ΑΕ Δρεπάνου-Θύελλα Αιγίου  2-1

Δαβουρλής- Νίκη Προαστίου  1-0

Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας  3-1

Αναγέννηση Ψαθόπυργου- Άρης Πατρών  0-1

Κυριακή 16/12  (στις 15:00)

Ζαβλάνι/Αίας-ΑΠΣ Πάτραι  (Αγυιάς- Παπαδόπουλος)

 

Οι Βαθμολογίες: (σε 13 παιχνίδια)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών 36

2 Ατρόμητος Πατρών 36

3 Αχαϊκή 26

4 Δόξα Παραλίας 25

——————————–

5 Δίας 17

6 Πάτρα 2005 16

7 Δόξα Χαλανδρίτσας 16

8 Πήγασος Μπεγ. 15

9 Αστέρας Τσουκαλ. 13

10 Αναγέννηση Πατρών 12

11 Εθνικός Σαγείκων 6

—————————————–

12 Τριταιϊκός (έχει παραιτηθεί)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 33

2 Αετός Πατρών 28

3 Άρης Πατρών 28

4 Θύελλα Αιγίου 23

——————————

5 Πάτραι 20

6 Φοίνικας Ζήριας 18

7 Δαβουρλής 16

8 Νίκη Προαστ. 12

9 Αναγέννηση Ψαθόπ. 11

10 Ζαβλάνι/Αίας 10

11 Δρέπανο 10

———————————-

12 Πανιώνιος/Αχιλλέας 5

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Συνεχίζεται η Α΄κατηγορία με μεγάλες μάχες και έχουμε φτάσει αισίως στην 13η αγωνιστική, που είναι η 2η στον 2ο Γύρο του ενδιαφέροντος πρωταθλήματος.

Στον 1ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών φιλοξενεί τον Εθνικό Σαγείκων, ενώ ο Ατρόμητος παίρνει άκοπα το “τρίποντο”, καθότι το πρόγραμμα δείχνει Τριταιϊκό. Αναγέννηση Πατρών και Δόξα Παραλίας θα λύσουν τις διαφορές τους στα Ζαρουχλέικα, ενώ αμφίρροπο ζευγάρι είναι και το Δίας-Πήγασος. Η Αχαϊκή θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί της κόντρα στην Πάτρα 2005 από την οποία είχε ηττηθεί με 2-0 στον 1ο Γύρο. Την Δευτέρα θα γίνει το παιχνίδι Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας, αφού την Κυριακή στα Βραχνέικα θα αγωνιστεί ο Πανμοβριακός με την Νίκη Τραγανού για την Γ΄Εθνική.

Στον 2ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κεραυνό Αγίου Βασιλείου και Αετό Πατρών κλέβει αναμφίβολα την παράσταση, ενώ ο Άρης Πατρών έχει δοκιμασία εκτός έδρας με την ανεβασμένη Αναγέννηση Ψαθόπυργου. Ο Φοίνικας Ζήριας με σύμμαχο την έδρα του θέλει τη νίκη επί του Πανιωνίου/Αχιλλέα, ενώ η Α.Ε. Δρεπάνου θα επιδιώξει να βάλει δύσκολα στην Θύελλα Αιγίου, που με την σειρά της θα κυνηγήσει την επάνοδο στις επιτυχίες. Ο Δαβουρλής περιμένει την Νίκη Προαστίου στο ντέρμπι ταλέντων, ενώ το Πάτραι καλείται να ξεπεράσει τον σκόπελο του Ζαβλανίου/Αίαντα, για να παραμείνει σε τροχιά πλέι οφ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 13ης στροφής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (όλα στις 15:00)

Τριταιϊκός-Ατρόμητος Πατρών 0-3 α.α.

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας  (Ζαρουχλείκων- Ανδριανός)

Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεϊκων  (Θύελλας-  Κουτρουμάνης)

Αχαϊκή- Α.Ε. Πάτρα 2005  (Σαγείκων- Πετρόπουλος)

Κυριακή 16/12  (στις 12.15)

Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος  («Κ.Ζάρρας»- Μέρμηγκας)

Δευτέρα 17/12 (στις 15:00)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας (Βραχνείκων- Καλύβας)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12  (Στις 15:00)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών  («Θ. Χρυσανθόπουλος»- Χρονάς)

ΑΕ Δρεπάνου-Θύελλα Αιγίου  (Χαλανδρίτσας-  Αθανασόπουλος)

Δαβουρλής- Νίκη Προαστίου  (Αγυιάς- Ασπρουλόπουλος)

Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας  (Ζήριας- Σαφαρίκας)

Αναγέννηση Ψαθόπυργου- Άρης Πατρών  (Ρίου- Ντάβλα)

Κυριακή 16/12  (στις 15:00)

Ζαβλάνι/Αίας-ΑΠΣ Πάτραι  (Αγυιάς- Παπαδόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα τοπικά μας πρωταθλήματα αυτό το Σαββατοκύριακο.

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Κερ. Αγ. Βασιλείου και τον Αετό Πατρών θα σφυρίξει ο Νίκος Χρονάς, ενώ να σημειωθεί ότι θα γίνει και ένα παιχνίδι τη Δευτέρα, αυτό ανάμεσα σε Αστέρα Τσουκαλεϊκων και Δόξα Χαλανδρίτσας που θα διευθύνει ο Γιάννης Καλύβας.

Αναλυτικά τα παιχνίδια με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12 (15:00)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Σαγεΐκων: Αχαΐκή-Πάτρα 2005, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζήριας: Φοινικας/Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Δρέπανο-Θύελλα Αιγίου, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Νίκη Προαστίου, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Άρης Πατρών, Γεωργία Ντάβλα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: ΑΕ Ροϊτίκων-Καμίνια, Κώστας Τηλιγάδας

B’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Απόλλων Εγλυκάδος-Γαλήνη, Γιάννης Ιωαννίδης

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς: Δόξα Ελαιώνος-Απόλλων Συνοικισμού, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Ανδρέας Καραβασίλης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (12:15μ.μ.)

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Αχιλλέα: Ζαβλάνι/Αίας -Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Σταροχώρι-Ωλενιακός, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Μαζαρακίου: Πείρος Ισώματος-Ικαρος Πετρωτού, Νίκος Παναγιωτόπουλος

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Προοδευτική Πατρών, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός, Στέφανος Μαχαίρας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 10π.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Ρωμανός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Στυλιανός Παρδάλης

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Πετεινοί-Πυρσός Πατρών, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10:30π.μ.: Ψηλαλώνια-Αχαϊκός, Στέφανος Μπλίκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:15μ.μ.: Περιβόλα-Παναχαϊκός, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 11π.μ.: Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Ακράτας, 3μ.μ.: Αιγείρας Ακράτας ΑΕ-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Δημήτρης Τάγαρης

Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Καλάβρυτα, Κώστας Τηλιγάδας

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Ρίου, 11π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Αχιλλέα, 12:15μ.μ.: Σπάρτακος-Μετόχι, Γιάννης Πραντάλος

Γήπ. Αβύθου      , 3μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Καλλιθέα, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαΐου, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Ριόλου, 3μ.μ.: Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών, Ανδρέας Καραβασίλης

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεϊκων, 3:30μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεϊκων-Δόξα Χαλανδρίτσας, Γιάννης Καλύβας.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Διαφήμιση

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.