Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Άτλας: Από την Ακαδημία του στον Ιωνικό!

Published

on

Ακόμα ένα παιδί του Άτλαντα αποχωρεί από την Ακαδημία της ομάδας και του δίνεται η ευκαιρία να κυνηγήσει το όνειρο του.

Ο λόγος για τον Άγγελο Κοντομίχη, ο οποίος θα ενσωματωθεί στον Ιωνικό και θα συμμετέχει στην ομάδα Κ19 της Νίκαιας.

Η ανακοίνωση του Άτλαντα αναφέρει

Ολοκληρώθηκε η μετακίνηση του αθλητή της ανδρικής ομάδας του Άτλαντα Πατρών , Αγγελου Κοντομίχη , στην Κ19 της ΠΑΕ Ιωνικός.

Ο Άγγελος ήταν μέλος της ανδρικής ομάδας την περσινή χρονιά , και μέσα από  την συστηματική «δουλειά» που γίνετε στην ομάδα , όσο και την προσωπική του , κατάφερε να πείσει τους υπευθύνους της Κ19 της ΠΑΕ Ιωνικός να τον εντάξουν στο δυναμικό τους.

Άγγελε σου ευχόμαστε καλή επιτυχία με την νέα σου ομάδα!

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄Κατηγορία: Το πανόραμα και οι βαθμολογίες μετά την 3η στροφή

Published

on

Ολοκληρώθηκε χθες βράδυ η 3η αγωνιστική στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία και το matchnews.gr σας μεταφέρει τα όσα συνέβησαν στους 2 ομίλους.

Α΄όμιλος: Με σπασμένα… φρένα

Η 3η αγωνιστική στην Β’ Κατηγορία δεν ολοκληρώθηκε, αφού απομένουν οι εκκρεμότητες των Καμινίων με την Περιβόλα (27/10), αλλά και ο ορισμός του ντέρμπι στο γήπεδο Λάππα ανάμεσα στον εκεί Ατρόμητο και τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας αποφάσισε ορθά να ακυρώσει την διεξαγωγή του κυριακάτικου αγώνα, αφού οι φιλοξενούμενοι έχουν 4 επιβεβαιωμένα κρούσματα covid στο ρόστερ τους και θα υπήρχε κίνδυνος να εξαπλωθεί ο ιός.

Προς τιμήν του ο Ατρόμητος Λάππα συναίνεσε στην αναβολή του παιχνιδιού και η Ένωση έκανε το αυτονόητο.

Με φόρα η Γαλήνη

Με 2-0 νίκησε την Δάφνη στα Ζαρουχλέικα η Γαλήνη και πέτυχε το 3Χ3, ενώ δεν έχει δεχθεί ακόμα γκολ, δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στην ιστορική ομάδα.

Πολύ καλό ξεκίνημα έχει κάνει και ο Πείρος Ισώματος, ο οποίος έριξε στο καναβάτσο τα πιτσιρίκια του Βασίλη Μπαλατή (1-0 τον Άτλα), που υπέστησαν την 1η ήττα, αλλά το πάλεψαν και πάλι.

Μοιρασιά στο Μιντιλόγλι

Χωρίς τέρματα έληξε το αμφίρροπο παιχνίδι του Αστέρα Μιντιλογλίου με την Αστραπή Ψαροφαΐου.

Αυτή ήταν η 2η ισοπαλία για τους γηπεδούχους, ενώ η «Μπάρτσα» δεν κατάφερε να «χτίσει» νικηφόρο σερί, μετά την επιτυχία επί των Καμινίων.

Άνετο απόγευμα είχε το Σταροχώρι, που έκαμψε την σθεναρή αντίσταση του νεανικού Αχαϊκού με 4-0. Φαραϊκός και Ολυμπιακός «κόλλησαν» στο μηδέν. Ο Φαραϊκός είχε δοκάρι με τον Λάβδα (42΄), αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ: Έσπασε το ρόδι!

Με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας και τον Αχιλλέα Καμαρών να κερδίζουν ξανά, πορεύτηκε ο όμιλος της Αιγιαλείας, αφού οι δύο ομάδες έκαναν το 3Χ3 και συνεχίζουν ακάθεκτες.

Βέβαια ο Απόλλωνας ζορίστηκε από τη νεανική, αλλά μαχητική ομάδα των Πετεινών και τελικά επικράτησε με 2 γκολ στα «χασομέρια» (4-2), αφού οι μικροί του Χρήστου Γκρέκα λίγο έλειψε να κάνουν την ζημιά. Αντίθετα, ο Αχιλλέας Καμαρών είχε εύκολο απόγευμα με τον Αστέρα Τέμενης και τον «φιλοδώρησε» με 4 γκολ.

Σεφτές με Φοή

Ο Φώτης Φοής ξεκίνησε νικηφόρα στο πρωτάθλημα, μετά την πρόκριση της περασμένης Τετάρτης στο Κύπελλο επί της Δάφνης.

Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας ήταν ανώτερος από το Δρέπανο και επικράτησε δίκαια με 3-0, χάρη σε γκολ των Μάριου Γκλαβά (2) και Νίκου Μάγκου. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα του Χρήστου Λάιου.

«Χ» με θέαμα

Στο γήπεδο της Αγυιάς, το Ζαβλάνι με την Αργυρά μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις (2-2). Ωστόσο το ματς τα είχε όλα, με το Ζαβλάνι να προηγείται 2 φορές, την Αργυρά να ισοφαρίζει εις διπλούν και τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με 10 παίκτες (88΄αποβολή Τσαγκρώνης).

Ο ΠΑΟΚ Πάτρας πήρε τον παρθενικό βαθμό του απέναντι στην Άβυθο, που μετράει 2 ισοπαλίες, ενώ η Φλόγα Ροδιάς συνέτριψε την Αυτόνομη.

 

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Λέων Αλισσού-Πυρσός 0-3 α.α.

Φαραϊκός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας αναβλήθηκε

Άτλας-Πείρος Ισώματος 0-1

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστραπή 0-0

Σταροχώρι-Αχαϊκός 4-0

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη 0–2 Καμίνια-Περιβόλα (27/10)

Β΄Όμιλος

Δρέπανο-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-3

Ζαβλάνι-Αργυρά 2-2

Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη 5-0

Αστέρας Τέμενης-Αχιλλέας Καμαρών 1-4

Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδας 2-4

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Συνοικισμού 3-0

ΠΑΟΚ Πάτρας-Άβυθος Αιγ.  1-1

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 9 (7-0)

2 Γαλήνη 9 (7-0)

3 Άτλας 6  (7-3)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Σταροχώρι 6  (5-2)

7 Πυρσός Π. 6  (5-3)

8 Αστραπή Ψ. 4  (3-3)

9 Καμίνια 3  (3-3)

10 Αχαϊκός 3 (4-10)

11 Αστέρας Μιντ. 2 (1-2)

12 Ολυμπιακός Π. 1 (1-4)

13 Δάφνη Π. 1 (2-6)

14 Φαραικός 1  (1-6)

15 Περιβόλα 0 (0-3)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Απόλλων Εγλ. 9  (11-3)

2 Αχιλλέας Καμ. 9  (8-2)

3 Φοίνικας Ζήρ. 6   (11-5)

4 Αργυρά Π. 5   (6-3)

5 Φλόγα Ρόδιας 4  (8-6)

6 Πετεινοί 4 (7-6)

7 Δρέπανο 4  (5-4)

8 Ζαβλάνι-Αίας 4   (4-4)

9 Πανιώνιος Αχιλ. 3   (5-4)

10 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

11 Απόλλων Συν. 3   (2-8)

12 Άβυθος Αιγ. 2   (2-2)

13 ΠΑΟΚ Πατρών 1  (2-4)

14 Αστήρ Τέμενης 1  (4-8)

15 Αυτόνομη 0 (2-18)

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναβολή στο Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Published

on

Αναβλήθηκε τελικά η αναμέτρηση Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας έκανε το αυτονόητο σήμερα, αφού υπήρχαν 4 επιβεβαιώμενα κρούσματα covid στους φιλοξενούμενους και έτσι το ματς θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία.

Στο μοναδικό ματς που έγινε χθες για τον Α όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (αναβολήλ

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (3η): Φαραϊκός-Ολυμπιακός Π. για την 1η νίκη (το πρόγραμμα)

Published

on

Με μόλις μία αναμέτρηση θα ανοίξει σήμερα η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον Α΄όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός Πατρών διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Ντα Λουζ» και θα δώσουν μάχη για την παρθενική επιτυχία τους στο πρωτάθλημα. Το ματς θα διευθύνει ο Βαγγέλης Σαφαρίκας.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Σάββατο 23/10

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών (Ντα Λουζ Οβρυάς- Σαφαρίκας)

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (Λάππα- Καδδάς)

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.