Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Αυτή την Δευτέρα στη «Match»: Είναι βαριά η φανέλα!

Published

on

Νίκη ψυχής, φανέλας και μαγκιάς. Ο Απόλλωνας τεράστιο διπλό μέσα στο Ιβανόφειο, βήμα σωτηρίας και ηχηρό μήνυμα πως μπορεί και εκτός έδρας

ΗΡΩΑΣ Ο ΜΟΛΦΕΤΑΣ,

ΠΑΡΤΙ Ο ΚΟΟΥΛΜΑΝ

 

ΒΕΤΟΥΛΑΣ: ΨΑΧΝΕΙ

ΠΛΕΙ-ΜΕΙΚΕΡ ΗΓΕΤΗ

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: ΑΓΝΩΡΙΣΤΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Βάλτωσε η Παναχαϊκή στη Λευκάδα χωρίς να καταφέρει απέναντι στον Τηλυκράτη να φανεί απειλητική, σε κανένα σημείο του αγώνα (1-0)

*Επί του πιεστηρίου: «Καμία σκέψη για αντικατάσταση του Κάλαϊτζιτς, η ομάδα είναι εντελώς νέα, θα βρει ρυθμό στην πορεία» τονίζει η διοίκηση στη «Match»

 

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

Για το restart τώρα

που είναι νωρίς

Ακυβέρνητος από τον πάγκο και με τους παίκτες να πελαγοδρομούν ο Προμηθέας γνώρισε ήττα – σοκ στο «Τόφαλος» από τον Άρη *Έπιασε δουλειά ο Ζούρος κι έχει πολλά να διορθώσει ενόψει «τελικού» με Μπούρσασπορ

 

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ανέπαφη η κορυφή

Καμιά αλλαγή στα ψηλά. Λιμνοχώρι, Θύελλα Π., Πάτραι και Κεραυνός τις πρωτιές στους 3 ομίλους της Α’ Κατηγορίας. Με αμείωτο ενδιαφέρον η δράση σε όλα τα πρωταθλήματα *7 σελίδες με ερασιτεχνικό!

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Κύμα κρουσμάτων

χτυπά «καμπανάκι»

 

SUPERLEAGUE

Χρυσό διπλό

Ο ΠΑΟΚ μέσα

στη Λεωφόρο

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

Πρώτος και αήττητος

ο Αίολος Αγυιάς

 

ΠΟΛΟ

ΝΟΠ και ΝΕΠ πέτυχαν

σημαντικά τρίποντα

 

 

 

 

 

 

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ κατηγορία: Δοκιμασίες για Ατρόμητο Λάππα και Πανιώνιο Αχιλλέα, το πρόγραμμα της 12ης

Published

on

Με τέσσερις αναμετρήσεις θα ανοίξει η αυλαία σήμερα στην Β κατηγορία και την 12η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Λάππα δοκιμάζεται στην Πάτρα με τον Ατλάντα, ενώ ο Φαραϊκός μονομαχεί με τον Ίκαρο Λακκόπετρας σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι. Ο Πυρσός καλείται να επανέλθει στις νίκες και είναι φαβορί με τα Καμινια.

Ντέρμπι προμηνύεται στον 2ο όμιλο, με την ΑΕ Αιγίου να είναι σκληρός αντίπαλος για τον Πανιώνιο/ Αχιλλέα, που θέλει τη νίκη, για να παραμείνει σε στενή επαφή με την πρώτη δυάδα.

Το πλήρες πρόγραμμα της 12ης:

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.30: Καμίνια – Πυρσός, Αργυρόπουλος.

Γηπ. Ντα Λουζ, 15.30: Φαραϊκός – Ικαρος Λακκόπετρας, Μπακόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Ατλας – Ατρόμητος Λάππα, Καμζόλας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 13.00: Γαλήνη – Ολυμπιακός Πατρών, Γκαβός.

Γηπ. Μιντιλογλίου, 15.30: Αστέρας Μιντιλογλίου – Πείρος, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.30: Σταροχώρι – Περιβόλα, Τηλιγάδας.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.30: Δάφνη – Αστραπή, Αργυρόπουλος.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Πλαστήρα, 15.30: ΑΕ Αιγίου – Πανιώνιος/Αχιλλέας, Φωκάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Πετρωτού, 12.30: Πετεινοί – Αβυθος, Δανιήλ.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Ζαβλάνι – Αχιλλέας Καμαρών, Καμζόλας.

Γηπ. Ζήριας, 15.30: Φοίνικας Ζήριας – ΠΑΟΚ Πάτρας, Μαρδάς.

Γηπ. Τέμενης, 15.30: Αστέρας Τέμενης – Απόλλων Συνοικισμού, Ταξιάρχης.

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Αργυρά – Απόλλων Εγλυκάδας, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Αγυιάς. 18.00: Αυτόνομη – ΑΕ Δρεπάνου, Σπυρόπουλος.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Τα βλέμματα σε Παραλία και Προάστειο

Published

on

Η 14η αγωνιστική της Α κατηγορίας ανοίγει σήμερα την αυλαία της με 8 αναμετρήσεις.

Τα πιο αμφίρροπα παιχνίδια θα διεξαχθούν σε Παραλία και Προάστειο.

Στον 1ο όμιλο, η Δόξα Παραλίας υποδέχεται την πρωτοπόρο Αχαϊκή, την οποία καταδιώκει στη βαθμολογία, ενώ στον 3ο όμιλο η Νίκη Προαστείου περιμένει τον Αετό Πατρών και αμφότεροι θέλουν τη νίκη, για να πλησιάσουν πιο κοντά στα πλέι οφ.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Παραλίας, 15.30: Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή, Αντωνίου.

Γηπ. Ριόλου, 15.30: Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων, Χρονάς.

Γηπ. Λιμνοχωρίου, 15.30: Λιμνοχώρι – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Πράνταλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.30: ΑΠΟ Αρόη – Θύελλα Πατρών, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.30: ΑΠΣ Πάτραι – Αναγέννηση Πατρών, Ταξιάρχης.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Νίκη Προαστείου – Αετός Πατρών, Τηλιγάδας.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Δαβουρλής – Ανω Καστρίτσι, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Καλαβρύτων, 16.30: Καλάβρυτα – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Καδδάς.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21  (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων  16  (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  35 (27-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-20)

7 Πάτρα 2005  15  (18-21)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Νίκη Προαστ.  24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22  (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

Continue Reading

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

ΕΠΣΑ: Το πλήρες πρόγραμμα (22-23/1) και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα

Published

on

«Γεμάτο» θα είναι το αγωνιστικό μενού και αυτό το σαββατοκύριακο σε Α΄, Β΄και Γ΄κατηγορία στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαϊας.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βαθμολογίες:

A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Παραλίας, 15.30: Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή, Αντωνίου.

Γηπ. Ριόλου, 15.30: Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων, Χρονάς.

Γηπ. Λιμνοχωρίου, 15.30: Λιμνοχώρι – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Πράνταλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.30: Δίας – Ίκαρος Πετρωτού, Μπακόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Πετρωτού, 15.30: ΑΠΟ Αρόη – Θύελλα Πατρών, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.30: ΑΠΣ Πάτραι – Αναγέννηση Πατρών, Ταξιάρχης.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.30: Πήγασος – Αρης Πατρών, Φωκάς.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτρα 2005, Πετρόπουλος.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Νίκη Προαστείου – Αετός Πατρών, Τηλιγάδας.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Δαβουρλής – Ανω Καστρίτσι, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Καλαβρύτων, 16.30: Καλάβρυτα – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Καδδάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Δημοτικό Στάδιου Αιγίου, 15.30: Θύελλα Αιγίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Ρίου, 15.30: Αετός Ρίου – Αιγείρα/Ακράτα, Βαβαρούτας.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.30: Καμίνια – Πυρσός, Αργυρόπουλος.

Γηπ. Ντα Λουζ, 15.30: Φαραϊκός – Ικαρος Λακκόπετρας, Μπακόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Ατλας – Ατρόμητος Λάππα, Καμζόλας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 13.00: Γαλήνη – Ολυμπιακός Πατρών, Γκαβός.

Γηπ. Μιντιλογλίου, 15.30: Αστέρας Μιντιλογλίου – Πείρος, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.30: Σταροχώρι – Περιβόλα, Τηλιγάδας.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.30: Δάφνη – Αστραπή, Αργυρόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Πλαστήρα, 15.30: ΑΕ Αιγίου – Πανιώνιος/Αχιλλέας, Φωκάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Πετρωτού, 12.30: Πετεινοί – Αβυθος, Δανιήλ.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Ζαβλάνι/Αίας – Αχιλλέας Καμαρών, Καμζόλας.

Γηπ. Ζήριας, 15.30: Φοίνικας Ζήριας – ΠΑΟΚ Πάτρας, Μαρδάς.

Γηπ. Τέμενης, 15.30: Αστέρας Τέμενης – Απόλλων Συνοικισμού, Ταξιάρχης.

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Αργυρά – Απόλλων Εγλυκάδας, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Αγυιάς. 18.00: Αυτόνομη – ΑΕ Δρεπάνου, Σπυρόπουλος.

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.30: Βασιλικό – Μετόχι, Αγγελόπουλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 12.00: ΑΟ Τριταίας «Τριταιικός» – Νεάπολη, Καραβασίλης.

Αναβλήθηκαν: Ωλενιακός- Ροίτικα, Δόξα Πατρών-Κρίνος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.30: Ρωμανός – Ολυμπιακός Καμαρών, Βαβαρούτας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Πετρωτού, 10.00: ΑΕΚ Πατρών – ΑΕ Αρόης, Παπαχρήστος.

Γηπ. Αγυιάς, 12.00: Αίας Πατρών – Παναχαϊκός ,  Παλαιολόγος

Σκεπαστό – Αστέρας Λεοντίου (Αναβολή)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21  (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων  16  (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  35 (27-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-20)

7 Πάτρα 2005  15  (18-21)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Νίκη Προαστ.  24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22  (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Οι Βαθμολογίες:

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 31 (32-4)

2  Γαλήνη 22 (18-6)

————————————

3 Πυρσός Π. 22  (19-14)

4 Άτλας 20  (23-15)

5 Αχαϊκός 20 (17-15)

6 Ικαρος Λακ. 20 (22-7)

7 Σταροχώρι 20  (21-15)

8) Πείρος Ισώματος 20 (21-18)

9 Αστέρας Μιντ. 18 (24-5)

10 Περιβόλα 12 (12-20)

11 Φαραϊκός 10  (16-20)

——————————————

12 Ολυμπιακός Π. 10 (10-25)

13 Αστραπή Ψαρ. 7  (6-16)

14 Δάφνη Π. 9 (15-22)

15 Καμίνια 6  (12-33)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Δρέπανο 25  (27-11)

2 Αχιλλέας Καμ. 25  (25-9)

————————————

3 Απόλλων Εγλ. 22  (25-10)

4 Φλόγα Ρόδιας 20  (23-16)

5  Πανιώνιος Αχιλ. 19   (23-11)

6  Αργυρά Π. 17   (17-9)

7 ΑΕ Αιγίου 17  (15-10)

8 Απόλλων Συν. 15   (11-18)

9 Ζαβλάνι 12   (23-14)

10 Αστήρ Τέμενης 10  (18-17)

11 Φοίνικας Ζήρ. 10   (18-22)

———————————-

12 ΠΑΟΚ Πατρών 9  (13-21)

13 Πετεινοί 7 (17-37)

14 Άβυθος Αιγ. 5   (6-13)

15 Αυτόνομη 3 (5-49)

 

Οι Βαθμολογίες

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 14   (15-6)

2              Μετόχι 11 (9-7)

3              ΑΟ Τριταίας       8  (6-4)

4              Δόξα Πατρών  8  (7-7)

5             Κρίνος  7  (8-8)

6              Νεάπολη             5  (5-7)

7              Βασιλικό 5  (5-9)

8              Ωλενιακός 4 (3-7)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΕ Αρόης  13 (20-10)

2 Παναχαϊκός  11  (13-8)

3  Αστέρας Λεοντίου 10  (13-8)

4  Ρωμανός 10  (19-6)

5 Αίας Π.  9 (16-8)

6  ΑΕΚ Π.  7  (8-15)

7 Σπάρτακος 4 (4-19)

8 Ολυμπιακός Καμαρών 3  (8-11)

9 Σκεπαστό 0 (1-17)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.