Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δ.Σαρρής: «Κανονικά η σέντρα»

Published

on

Πολλά ακούστηκαν τις τελευταίες ημέρες για το αν θα μεταφερθεί χρονικά η πρεμιέρα της Α’ κατηγορίας και με την πανδημία να συνεχίζει να προκαλεί προβλήματα.

Τα ράπιντ τεστ και τα θέματα που δημιουργούνται με τους ανεμβολίαστους ποδοσφαιριστές είναι στην πρώτη γραμμή των συζητήσεων, αλλά οι άνθρωποι της Ένωσης δηλώνουν μεν προβληματισμένοι, αλλά κι αισιόδοξοι πως όλα θα πάνε καλά. Στο μεταξύ, οι ανανεώσεις των δελτίων στις ομάδες έχουν καθυστερήσει με τον Γ.Γ. της ΕΠΣΑ, Δημήτρη Σαρρή, να αναφέρει στην «Match»:

«Έχουμε ενημερώσει εδώ και περίπου 1 μήνα τις ομάδες για το συγκεκριμένο ζήτημα και πολλές έχουν καθυστερήσει. Οφείλουν να οργανωθούν καλύτερα.

Από εκεί και πέρα, η πρεμιέρα στην Α΄ κατηγορία της Ένωσης μας θα γίνει κανονικά το σαββατοκύριακο που έρχεται και είμαστε αισιόδοξοι γενικότερα, ότι όλα θα κυλήσουν ομαλά και κάθε εμπόδιο θα ξεπεραστεί».

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τα σκορ ημιχρόνου σε Α’ και Β’ κατηγορία

Published

on

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον συνεχίζονται τα πρωταθλήματα σε Α’ και Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Αχαΐας με την 4η και τη 2η αγωνιστική αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα των ημιχρόνων στους αγώνες του Σαββάτου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι – Ικαρος Πετρωτού 2-0 (14’ Λιβάνης, 37’ Π. Νιφόρας)

ΚΟΚΚΙΝΗ: 10’ Κατσαϊτης (Ικαρος)

Πανμοβριακός – Δίας 0-2 (25’ Ζησιμόπουλος, 36’ Στρέκλας)

Δόξα Παραλίας – Αστέρας Τσουκαλεΐκων 1-0 (43’ Δημακόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΣ Πάτραι – Πάτρα 2005 0-0

Αναγέννηση Πατρών – Θύελλα Πατρών 1-3 (30’ Τζακώστας – 2’ Κ. Κωνσταντινίδης, 27’ Χουντας, 35’ Νικολόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Πατρών – Κεραυνός 0-0

Νίκη Προαστίου – Αναγέννηση Ψαθοπύργου 1-1 (7’ Φούντος – 44’ Π. Παπαδόπουλος)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστραπή – Καμίνια 1-0 (18’ Ανάγνου)

Απόλλων Εγλυκάδας – Φοίνικας Ζήριας (19.00)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Ντέρμπι Αετού Π.-Κεραυνού, μάχη στο Ντα Λουζ

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία στην 4Η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού αναβλήθηκε το ματς Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, μετά τις άσχημες καιρικές συνθήκες.

Επίσης το αμφίρροπο ματς μεταξύ Δόξας Παραλίας και Αστέρα Τσουκαλείκων θα διεξαχθεί στο Ντα Λουζ στην Οβρυά και όχι στην φυσική έδρα της Δόξας.

Από το σαββατιάτικο πρόγραμμα δεσπόζει η σύγκρουση ανάμεσα σε Αετό Πατρών και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου. Οι «κιτρινόμαυροι» απέχουν από τη νίκη τις τελευταίες 2 αγωνιστικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν στην κορυφή του Γ ομίλου.

Το πρόγραμμα της 4ης στροφής και οι βαθμολογίες:

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  (Λιμνοχωρίου- Ρουμπάνης)

Πανμοβριακός- Δίας  (Ριόλου- Πετρόπουλος)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  (Ντα Λουζ Οβρυά- Φωκάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Πάτραι-Πάτρα 2005  (Πετρωτού- Αντωνίου)

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.  (Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Προαστείου- Καδδάς)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  (Αγυιάς- Πράνταλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ  17/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  («Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (Τέμενης- Καμζόλας)

Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 9 (7-0)

2 Πανμοβριακός 7 (8-2)

3 Αχαϊκή  7  (8-3)

4 Δόξα Παραλίας 6  (5-4)

————————————

5 Δίας 6  (5-6)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (4-3)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-5)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  7 (8-3)

2 ΑΠΣ Πάτραι  7 (3-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

————————————

5 Πάτρα 2005  6  (6-6)

6 Πήγασος Μπεγ.  3  (5-5)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (4-5)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  7  (10-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  4  (4-3)

4 Αετός Πατρών 4  (3-3)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (3-5)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε Α’ και Β’ κατηγορία

Published

on

Η ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων της Α’ και της Β’ κατηγορίας για το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά οι διαιτητές των πρωταθλημάτων:

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού, Δημήτρης Ρουμπάνης

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Δίας Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Αλέξανδρος Φωκάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)

Γήπ. Πετρωτού: Πάτραι Α.Π.Σ.-Πάτρα 2005, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.: Νίκη Προαστίου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Αχιλλέα, 4:30μ.μ.: Αετός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 6μ.μ.: Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτας, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 4:30μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Καμίνια, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κάνιστρας, 7μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Φοίνικας/Ζήριας, Κώστας Ταξιάρχης

ΚΥΡΙΑΚΗ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 4:30μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων, Γιώργος Αθανασόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 4:30μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Ατρόμητος Πατρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7μ.μ.: Εθνικός/ Πολύτεκνος-Άρης Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 4:30μ.μ.: Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Τέμενης, 4:30μ.μ.: Θύελλα Αιγίου-Δαβουρλής K. 92, Αλέξης Καμζόλας.

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 9:30π.μ.: Αχαϊκός-Φαραικός, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.μ: Ολυμπιακός Πατρών-Άτλας Α.Σ., Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Πετρωτού, 12μ.: Περιβόλα-Ατρόμητος Λάππα 2015, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:15μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Γαλήνη-Σταροχώρι , Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 4:30μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Πυρσός Πατρών, Γιάννης Κονιδάρης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Πετεινοί, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Καμαρών, 4:30μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Αιγίου ΑΕ, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροδιάς, 4:30μ.μ.: Απόλλων Αιγίου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Αβύθου, 4:30μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-A.E. Δρέπανου , Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέας, 4:30μ.μ.: Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Αστέρας Τέμενης, Γιώργος Μπακόπουλος.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.