Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Δεν βιάζεται ο Πεφάνης!

Published

on

Μετά από τρία χρόνια παρουσίας στην άκρη του πάγκου της Θύελλας Πατρών ο Σάκης Πεφάνης αποφάσισε να αποχωρήσει από την ιστορική ομάδα, με το πέρας της σεζόν στη Γ΄ Εθνική και τον υποβιβασμό στην Α΄ κατηγορία.

Ο έμπειρος τεχνικός έχει ορισμένες προτάσεις στα χέρια του, αλλά δεν «καίγεται» να αποφασίσει αν θα δεχθεί κάποια από αυτές και ενδέχεται να ξεκουραστεί την χρονιά που ακολουθεί, όπως δηλώνει στη «Match».

«Έχω δεχθεί κάποιες προτάσεις, αλλά στο μυαλό μου είναι να απέχω τουλάχιστον για την χρονιά που έρχεται. Μετά από 20 συνεχόμενα χρόνια σε πάγκους και σε προετοιμασίες ομάδων ίσως ήρθε η ώρα να πάρω μερικές ανάσες».

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αναβολή στην κλήρωση της Γ’ Εθνικής

Published

on

Αναβάλλεται η προγραμματισμένη για την προσεχή Πέμπτη (23/9) κλήρωση του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική.

Η διαδικασία θα γίνει σε νέα ημερομηνία, κατόπιν απόφασης της ΕΠΟ.

Πληροφορίες της mikriliga.com αναφέρουν ότι η κλήρωση της Γ’ Εθνικής, κι αφού πρώτα ολοκληρωθεί ο καταρτισμός των ομίλων, θα πραγματοποιηθεί εντέλει τη Δευτέρα (27/9).

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποχώρησε ο Λεγάτος από την Αναγέννηση

Published

on

Λίγες μέρες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας, ο Γιάννης Λεγάτος αποχώρησε από τον πάγκο της Αναγέννησης Πατρών.

Οι λόγοι αυτού του ξαφνικού διαζυγίου δεν έχουν διευκρινιστεί πλήρως.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κανονικά η σέντρα στην Α’ Κατηγορία

Published

on

Κανονικά θα διεξαχθεί η πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας το προσεχές Σαββατοκύριακο 25/26 Σεπτεμβρίου.

Ορίστηκαν και οι αγώνες του Ηρακλή Πατρών, αλλά και της Δόξας Χαλανδρίτσας που ωστόσο δεν θα κατέβουν να αγωνιστούν.

 

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Πετρωτού (17:00): Ίκαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου.

Continue Reading
Advertisement

Facebook