Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εκλογές στον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Published

on

Την Κυριακή 11 Ιουλίου θα πραγματοποιηθούν οι εκλογές για Δ.Σ. και πρόεδρο στον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Η ανακοίνωση της ομάδας αναφέρει:

  1. Με απόφαση της εφορευτικής επιτροπής η οποία ορίστηκε από την Γενική Συνέλευση του Συλλόγου την 30/6/2021, οι υποψηφιότητες για Δ.Σ. (9 τακτικά μέλη και 3 αναπληρωματικά μέλη) και της εξελεγκτικής επιτροπής (3 τακτικά μέλη και 2 αναπληρωματικά μέλη) να κατατεθούν μέχρι την Παρασκευή 9/7/2021 και έως 21:00 εγγράφως στην εφορευτική επιτροπή.
  2. Η εφορευτική επιτροπή σύμφωνα με το καταστατικό ορίζει ημερομηνία εκλογών την Κυριακή 11/7/2021 και ώρα 19:00 – 21:00 της ίδιας ημέρας στα Γραφεία της κοινότητας Αγ. Βασιλείου Πατρών.
  3. Δικαίωμα ψήφου και υποβολής αίτησης υποψηφιότητας για Δ.Σ. και εξελεγκτική επιτροπή, έχουν τα μέλη του Συλλόγου που είναι ταμειακώς εντάξει. Τυχόν οφειλές μελών προς το Σύλλογο θα μπορούν να εξοφλούνται και την ημέρα της ψηφοφορίας και πριν την αίτηση του δικαιώματος της εκλογής

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ορίστηκαν τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α΄κατηγορία

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα ανοίξει η αυλαία στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, με την Ένωση να ορίζει πριν από λίγο τις αναμετρήσεις της 1ης στροφής.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής, στον 2ο όμιλο, στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Άρη Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών στα Ζαρουχλέικα, ενώ η Θύελλα αντιμετωπίζει τον αξιόμαχο Πήγασο και στον 3ο όμιλο ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θέλει να μπει με το «δεξί» απέναντι στον σκληροτράχηλο Αετό Ρίου.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους 3 ομίλους:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας  (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα η Δοξα Χαλανδ.)

Πετρωτού (17:00): Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαίκή και Θύελλα Αιγίου λίγο πριν την…σέντρα

Published

on

Αύριο στις 17:30 η Αχαϊκή θα φιλοξενήσει στο Δημοτικό Στάδιο Κάτω Αχαϊας την Θύελλα Αιγίου.

Το τεστ θα είναι κρίσιμο και για τις δύο ομάδες, αφού θα είναι μία πρόβα τζενεράλε, πριν από την πρεμιέρα της Α΄κατηγορίας (25 και 26 Σεπτεμβρίου).

Γιώργος Λαγός και Κυριάκος Αθανασίου θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, με την Αχαϊκή να συμμετέχει στον 1ο όμιλο και την ομάδα από το Αίγιο να λαμβάνει μέρος στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φιλική επικράτηση του Κεραυνού απέναντι στην Δάφνη

Published

on

Ο Κεραυνός φιλοξένησε την Δάφνη Πατρών στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» και επιβλήθηκε φιλικά με 4-1.

Παρά την διαφορά κατηγορίας, η ομάδα του Σάκη Κατσαντούλα έδειξε καλά στοιχεία και βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα εκ νέου.

Από την άλλη, η αντίστοιχη του Παναγιώτη Λάγκη πήρε ακόμα μία νίκη στα φιλικά προετοιμασίας. Τα γκολ σημείωσαν οι Κούστα (1-0), Στασινός (2-0), Κούστα (3-1) και Καραχανίδης (4-1).

Ο Κούστα αστόχησε σε πέναλτι, όταν το σκορ ήταν 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Continue Reading
Advertisement

Facebook