Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ελεύθερος ο πολύπειρος Νίκος Φράγκος

Published

on

Ο Νίκος Φράγκος δεν θα συνεχίσει στην Αστραπή Ψαροφαίου και έτσι είναι μία εξαιρετική λύση για την επίθεση όποιας ομάδας “ψάχνεται” στην γραμμή κρούσης.

Φέτος είχε “γεμάτη” χρονιά με την “Μπάρτσα” και αρκετά γκολ και η αξία του, όπως και η πολυετή παρουσία του στα ερασιτεχνικά γήπεδα μπορούν να προσφέρουν πολλαπλά αγωνιστικά οφέλη.

Έχει δεχθεί ήδη προτάσεις και μία είναι αρκετά καλή, ωστόσο δεν έχει αποφασίσει ακόμα για τον επόμενο ποδοσφαιρικό σταθμό του και τις επόμενες ημέρες ενδέχεται να προκύψει κάτι ανακοινώσιμο.

Advertisement

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ΕΠΣΑ: Νίκες για Λακκόπετρα και Τέμενη, άνετα η Περιβόλα (το πρόγραμμα)

Published

on

Νίκες γηπεδούχων είχαμε στα παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα στην 1η στροφή της Β΄κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο ο Ίκαρος Λακκόπετρας νίκησε το Σταροχώρι με 3-1 και ανατροπή, ενώ η Περιβόλα είχε εύκολο έργο με τα Καμίνια, επικρατώντας με 5-0.

Στον 2ο όμιλο ο Αστέρας Τέμενης επιβλήθηκε του Απόλλωνα Εγλυκάδας στο Αίγιο με 2-1. Το γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Ντινόπουλος στο ντεμπούτο του, αλλά δεν έφερε γούρι.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Λακκόπετρας- Σταροχώρι 3-1

Περιβόλα- Καμίνια 5-0

Άτλας- Φαραϊκός (19:30- σε εξέλιξη)

ΚΥΡΙΑΚΗ (27/9) (τα παιχνίδια στις 17:00)

Ολυμπιακός Πατρών- Αστραπή Ψαροφαίου (12:00- Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Πυρσός- Γαλήνη (Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Αστέρας Μιντιλ.- Αχαϊκός (Μιντιλογλίου- Πράνταλος)

Πείρος Ισώματος- Λέων Αλισσού (Χαλανδρίτσας- Ταξιάρχης)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αστήρ Τέμενης- Απόλλων Εγλυκάδας 2-1

Κυριακή 27.9 (17:00)

Αυτόνομη- Απόλλων Αιγίου (12:00- Αγυιάς- Παλαιολόγος)

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου- Πετεινοί (12:00- Ρίου- Αρκουμάνης)

Φλόγα Ροδιάς- Άβυθος Αιγιαλείας (Ροδιάς- Καμζόλας)

Ζαβλάνι/Αίας- Φοίνικας Ζήριας (Αγυιάς- Οικονόμου)

Αχιλλέας Καμαρών- Δρέπανο (Καμαρών- Σαφαρίκας)

Αργυρά- Πανιώνιος/Αχιλλέας (Προαστίου- Μαχαίρας- Μουστάκας)

ΠΑΟΚ Πατρών- ΑΕ Αιγίου (19:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό (πρόγραμμα): Μία «ασυνήθιστη» πρεμιέρα με αμφίρροπες μάχες

Published

on

Ξεκινάει σήμερα η νέα αγωνιστική περίοδος στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του Νομού Αχαϊας με 9 παιχνίδια στην Α΄κατηγορία και ακόμα 4 στην Β΄κατηγορία.

Η πρεμιέρα είναι πρωτόγνωρη, στις νέες συνθήκες του κορονοϊού, που επιβάλλει απουσία κόσμου και πιο «κρύα» ατμόσφαιρα, οι ομάδες θα ριχθούν στην μάχη σε επίσημο επίπεδο, μετά από περίπου 7 μήνες αποχής!

Στον 1ο όμιλο της Α΄ΕΠΣΑ θα έχουμε 5 αναμετρήσεις, στον 2ο όμιλο οι συναντήσεις θα είναι 4 τον αριθμό, ενώ στην Β΄ΕΠΣΑ ο όμιλος της Δυτικής Αχαϊας έχει 3 παιχνίδια και μόλις μία αναμέτρηση ο έτερος της Αιγιαλείας, με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας να δοκιμάζεται στην έδρα του Αστέρα Τέμενης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της ημέρας:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Α΄όμιλος (στις 17:00)

Πανμοβριακός- Δίας  (Ριόλου- Σαφαρίκας)

Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Χαλανδρ.  (Α.Κάνιστρας-  Οικονόμου)

Ατρόμητος Π.- Δόξα Νιφορ.  (Ζαρουχλείκων- Ανδριανός)

Λιμνοχώρι- Πάτρα 2005 (Λιμνοχωρίου- Καδδάς)

Δόξα Παραλίας- Ίκαρος Πετρωτού  (Παραλίας- Φωκάς)

Β’  όμιλος  (στις 17:00)

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου- Δαβουρλής Κ΄92  (Θ.Χρυσανθόπουλος- Πράνταλος)

Αετός Π.- Θύελλα Αιγίου  (Αγυιάς- Ταξιάρχης)

Νίκη Πρ.- Αιγείρα/Ακράτα  (Προαστίου- Καλύβας)

Καλάβρυτα- Άνω Καστρίτσι (18:00– Καλαβρύτων- Ρουμπάνης)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’  όμιλος (στις 17:00)

Ίκαρος Λακκόπετρας- Σταροχώρι (Λακκόπετρας- Τηλιγάδας)

Περιβόλα- Καμίνια (Πετρωτού- Βαβαρούτας)

Άτλας- Φαραϊκός (19:30– Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Β’  όμιλος (στις 17:00)

Αστήρ Τέμενης- Απόλλων Εγλυκάδας  (Τέμενης- Σαμαρτζής)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με 4 παιχνίδια ανοίγει αύριο η αυλαία στη νέα Β΄κατηγορία

Published

on

Με 3 αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο και με 1 στον 2ο όμιλο θα αρχίσει η δράση στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας.

Ο κάθε όμιλος θα απαρτίζεται από 16 ομάδες, άρα δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με πέρυσι, όπως δεν θα αλλάξει το θέαμα και το υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού στο πρωτάθλημα, με ιστορικές ομάδες και με μερικές να έχουν «χτίσει» συμπαγή και εξαιρετικά σύνολα.

Στον 1ο όμιλο, ο Ίκαρος Λακκόπετρας υποδέχεται το Σταροχώρι σε ένα αμφίρροπο και δυνατό ματς, ενώ η Περιβόλα θέλει να μπει νικηφόρα απέναντι στα Καμίνια. Ο νεανικός Άτλας περιμένει τον Φαραϊκό.

Στον 2ο όμιλο ο Απόλλων Εγλυκάδας του Άρη Πλέγα δοκιμάζεται στο Αίγιο με τον επικίνδυνο Αστέρα Τέμενης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των 2 ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (Σάββατο 26/9)

Ίκαρος Λακκόπετρας- Σταροχώρι  (Λακκόπετρας- Τηλιγάδας- 17:00)

Περιβόλα- Καμίνια  (Πετρωτού- Βαβαρούτας-  17:00)

Άτλας- Φαραϊκός  (Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος- 19:30)

ΚΥΡΙΑΚΗ (27/9) (τα παιχνίδια στις 17:00)

Ολυμπιακός Πατρών- Αστραπή Ψαροφαίου (12:00- Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Πυρσός- Γαλήνη (Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Αστέρας Μιντιλ.- Αχαϊκός  (Μιντιλογλίου- Πράνταλος)

Πείρος Ισώματος- Λέων Αλισσού  (Χαλανδρίτσας- Ταξιάρχης)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (Σάββατο 26/9- 17:00)

Αστέρας Τέμενης- Απόλλων Εγλυκάδας  (Τέμενης- Σαμαρτζής)

Κυριακή 27.9  (17:00)

Αυτόνομη- Απόλλων Αιγίου  (12:00- Αγυιάς- Παλαιολόγος)

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου- Πετεινοί  (12:00- Ρίου- Αρκουμάνης)

Φλόγα Ροδιάς- Άβυθος Αιγιαλείας (Ροδιάς- Καμζόλας)

Ζαβλάνι/Αίας- Φοίνικας Ζήριας  (Αγυιάς- Οικονόμου)

Αχιλλέας Καμαρών- Δρέπανο  (Καμαρών- Σαφαρίκας)

Αργυρά- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (Προαστίου- Μαχαίρας- Μουστάκας)

ΠΑΟΚ Πατρών- ΑΕ Αιγίου  (19:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.