Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

ΕΠΣ Αχαΐας: Η Αντωνίου στο Πανμοβριακός-Διαγόρας και ο Φωκάς στο Αχαϊκή-Ατρόμητος

Αναλυτικά οι ορισμοί στις αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου (18-19/11) στα πρωταθλήματα της Ένωσης.

Published

on

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές των αναμετρήσεων του Σαββατοκύριακου (18-19/11) στις τρεις κατηγορίες της Ένωσης.

Το πρόγραμμα σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία περιλαμβάνει πολλές σπουδαίες αναμετρήσεις, εκ των οποίων ξεχωρίζουν τα δύο μεγάλα ντέρμπι στον Α’ όμιλο της Α’ κατηγορίας, ανάμεσα σε Πανμοβριακό και Διαγόρα, αλλά και Αχαϊκή-Ατρόμητο, όπου ορίστηκαν οι αξιολογημένοι Αντωνίου και Φωκάς.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/11

Ριόλου, 15:00, Πανμοβριακός Ριόλου-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Αντωνίου (Ζούλης-Σπυρόπουλος)

Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 15:00, Αχαΐκή-Ατρόμητος Πατρών, Φωκάς (Αβραμοπούλου-Χριστόπουλος)

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας, Μέρμηγκας (Βασιλόπουλος-Βαρελάς)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών, Χρονάς (Μπαλαρούτσος-Παυλόπουλος)

Κυριακή 19/11

Λάππα, 15:00, Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Αντωνίου (Ζούλης-Μπαλαρούτσος)

Ροιτίκων, 15:00, Ροϊτίκων ΑΕ-Δόξα Νιφορεΐκων, Παπαδόπουλος (Βασιλόπουλος-Σπυρόπουλος)

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/11

Πλαστήρα, 15:00, Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Άρης Πατρών, Ταξιάρχης (Θανόπουλος-Κωσταδήμας)

Νίκης Προαστίου, 15:00, Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Σεσέντος (Μ.Ανδριανός-Γαλάνης)

Αγυιάς, 15:00, Δαβουρλής K. 92-Πάτραι Α.Π.Σ., Μαρδάς (Τζήκας-Κυριακοπούλου)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Πήγασος Μπεγουλακίου-Αιγείρας Ακράτας ΑΕ, Ζήκος (Σωτηρόπουλος-Αγγελόπουλος)

Καλαβρύτων, 17:00, Καλάβρυτα-Αχαϊκός, Παπαδόπουλος (Σταυρόπουλος-Παλούμπης)

Προσφυγικών, 18:00, Εθνικός Πατρών-Αετός Ρίου, Ζεντέλης (Δριβήλας-Ασημακόπουλος)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/11

Προσφυγικών, 15:00, Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου-Κρίνος, Τσάκης (Κωνσταντόπουλος-Σακελιάς)

Λιμνοχωρίου, 15:00, Λιμνοχώρι-Δίας Σαραβαλίου, Πράνταλος (Γκαβός-Πανταζόπουλος)

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Τριταίας ΑΟ, Οικονόμου (Ωρολογάς-Γεωργακόπουλος)

Κυριακή 19/11

Λακκόπετρας, 15:00, Ικαρος Λακκόπετρας-Παναχαϊκός, Μαρδάς (Ωρολογάς-Θανόπουλος)

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Νεάπολη ΑΕ-Φαραικός, Ζήκος (Αβραμοπούλου-Ασημακόπουλος)

Προσφυγικών, 18:00, Σταροχώρι-Πυρσός Πατρών, Γιαννόπουλος (Γεωργακόπουλος-Ασημακόπουλος)

Β’ Όμιλος

Κυριακή 19/11

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Πάτρα 2005 A.E.-Αίας Πατρών, Κονιδάρης (Μαργαρώνης-Απ.Παλαιολόγος)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Αστέρας Λεοντίου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Ταξιάρχης (Μαργαρώνης-Απ.Παλαιολόγος)

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αιγίου ΑΕ, Φωκάς (Αγγελόπουλος-Παυλόπουλος)

Προσφυγικών, 15:00, Αρόης Α.Ε.-Πετεινοί, Γκοτσόπουλος (Γεωργακόπουλος-Μ.Ψιμάρνης)

Αβύθου , 15:00, Άβυθος Αιγιάλειας-Ηρακλής Πατρών, Γκαβός (Ζεντέλης-Πούλος)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Απόλλων Εγλυκάδος-Αστήρ Τέμενης, Σεσέντος (Σωτηρόπουλος-Παππάς)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Όμιλος (5η Αγωνιστική)

Κυριακή 19/11

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Περιβόλα-Ολυμπιακός Πατρών, Βέλλιου (Παππάς-Πανταζόπουλος)

Προσφυγικών, 12:30, Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018-Αρόη Α.Π.Ο., Βαβίλης (Κωνστανταρόπουλος-Μ.Ψιμάρνης)

Ισώματος, 15:00, Πείρος Ισώματος-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Σπυρόπουλος (Βαρελάς-Σακελιάς)

Άνω Αλισσού, 15:00, Ρομαϊκός Α.Σ.-Ικαρος Πετρωτού, Παπαχρήστος (Κωνσταντόπουλος-Τσάκης)

Ρεπό : Α.Ε.Κ. Πατρών

Β’ Όμιλος (4η Αγωνιστική)

Κυριακή 19/11

Προσφυγικών, 10:00, Ψηλαλώνια-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Κωνστανταρόπουλος (Βαβίλης-Πούλος)

Αγυιάς, 12:00, Ζαβλάνι-Αυτόνομη Π.Ο., Ξουρής (Γκοτσόπουλος-Ταξιάρχης)

Νίκης Προαστίου, 15:00, Φοίνικας Αγυιάς-Φλόγα Ρόδιας, Μέρμηγκας (Σταυρόπουλος-Παλούμπης)

Πλαστήρα, 15:00, ΑΟ Αιγίου 2019-Αργυρά Πατρών, Τσεντούρος (Ξουρής-Χριστόπουλος)

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Διαβάστε στη «Match»: Βαθιά «ανάσα» και… παρατράγουδα

Published

on

Η Παναχαϊκή με το πρώτο της διπλό στο πρωτάθλημα έβαλε από κάτω τρεις ομάδες και με δύο πόντους στα δύο τελευταία ματς «κλειδώνει» τα πλέι-άουτ *UEFA… κατά της ΔΕΑΒ

ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΣΕ

«ΒΑΡΙΑ» Η ΗΤΤΑ

Ομάδα και κόσμος εγκλωβίστηκαν μέχρι το βράδυ στο γήπεδο

 

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: «ΚΑΥΤΟ» ΤΟΦΑΛΟΣ ΜΕ ΑΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥΡΘΙΑ  

Ο Προμηθέας με την δύναμη της έδρας του στοχεύει μόνο στις νίκες στα δυο παιχνίδια που έρχονται και κρίνουν πολλά σε Ελλάδα και Ευρώπη

 

ΑΠΟΛΛΩΝ CARNA

Παίρνει Τουτζιαράκη,

φεύγει ο Μπόουτραϊτ

Διορθωτικές κινήσεις στο ρόστερ από τον Χριστόπουλο, τελευταίο φιλικό με τον Προμηθέα την Τρίτη στο «Δ. Τόφαλος».

 

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ

Σήμερα η κλήρωση (11:30, «Α.Κάνιστρας») για τα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ της Α’ κατηγορίας *Πάτραι και Νίκη Προαστείου πέρασαν «αγκαλιά», Ατρόμητος και Άρης από θέση ισχύος.

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Ξέσπασε με πεντάρα

Ο Παναιγιάλειος δεν είχε διάθεση για αστεία και συνέτριψε τον Πανελευσινιακό με 5-1 *Ο ΠΑΟΒ λύγισε στην Κω, συνεχίζει στο άγχος

 

SUPERLEAGUE

Νέα σφαλιάρα

Ο Παναθηναϊκός μετά τη Λαμία γκέλαρε και με την Κηφισιά (1-1) και έπεσε στην 3η θέση, με τον Ολυμπιακό να πλησιάζει γυρνώντας τούμπα το ματς με τον Αστέρα *Ανατροπή και για τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο

 

ΝΕΠ

Διπλή πρόκριση

και… ένταση

Οι ομάδες Νέων Ανδρών (13-9 επί του ΝΟΠ) και Νέων Γυναικών της ΝΕΠ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος σε ματς με ένταση.

ΣΤΙΒΟΣ

Ο Πέλοπας σάρωσε στο Πανελλήνιο ανώμαλου εδάφους

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκες για Ατρόμητο Πατρών και Πανμοβριακό (Οι βαθμολογίες σε πλέι-οφ και πλέι-άουτ)

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο ολοκληρώθηκε η 22η και τελευταία πράξη της κανονικής διάρκειας της Α΄κατηγορίας. 

Ο Ατρόμητος Πατρών και ο Πανμοβριακός νίκησαν εύκολα εκτός έδρας τον Ατρόμητο Λάππα και τα Ροΐτικα αντίστοιχα, με Γκάτση από τη μία και Ρουμπάτο από την άλλη, να πετυχαίνουν χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ 

Ροΐτικα- Πανμοβριακός  1-4

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. 0-3

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ 

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-οφ:

  1. Ατρόμητος Π. 19

———————–

  1. Άρης Π. 18
  2. Πανμοβριακός 17
  3. Θύελλα Π. 16
  4. Πάτραι 15
  5. Διαγόρας Βρ. 15
  6. Κεραυνός Α.Β. 15
  7. Νίκη Προαστ. 14

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-άουτ:

Αχαϊκή 14

Αιγείρα/Ακράτα 14

Εθνικός Πατρών 13

Πήγασος Μπεγ. 13

Αχαϊκός 11

Δόξα Νιφορεΐκων 10

Αχαιός Σαραβ. 9

Ατρόμητος Λάππα 6

——————————-

Ροΐτικα 6

Δόξα Παραλίας 5

Αστέρας Τσουκαλεΐκων 4

Δαβουρλής 4

Αετός Ρίου 3

Αναγέννηση Πατρών 3

Καλάβρυτα 3

Θύελλα Αιγίου 2.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Επιστροφή στις νίκες για Παναιγιάλειο με 5άρα, λύγισε στην Κω ο ΠΑΟΒ

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Published

on

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η 24η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄Εθνικής με τον Παναιγιάλειο να επανέρχεται στο δρόμο των επιτυχιών.

Η ομάδα του Νίκου Μανούρα επέβαλλε το ρυθμό της από νωρίς και επιβλήθηκε επί του Πανελευσινιακού με 5-1. Έτσι έβγαλε αντίδραση μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Ερασιτεχνών με την Θύελλα Πατρών.

Τα γκολ: 19΄πέν., 78΄Μακρής, 40΄Βασίλτσης, 55΄Τσίπρας, 88΄Θεοφανόπουλος/ 57΄Ζαρίκος

Παναιγιάλειος: Ι.Παπαδόπουλος, Μωραΐτης, Τακίδης, Μαυρόπουλος (60΄Κίτος), Φωκαΐδης (75΄Θεοφανόπουλος), Τσίπρας, Μακρής, Σανδραβέλης (68΄Λιάτος), Λουκάς, Τρέσα, Βασίλτσης (75΄Πίσπας).

Ο ΠΑΟ Βάρδας δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στην Κω, όπου ηττήθηκε με 1-0 από τον τοπικό ΑΟ Πυλίου. Το γκολ σημειώθηκε στο 53΄από τον Χατζηνικολάου.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Ελλάς Σύρου- Παναργειακός 0-1

Ρόδος- ΑΕ Μυκόνου 0-0

Ερμιονίδα- ΑΕΡ Αφάντου 0-0

Μαρκό-Κόρινθος 1-0

Ιάλυσος Ρόδου- Εράνη Φιλιατρών 2-0

ΑΕ Μεοολογγίου- Αστέρας Βάρης 0-5

Βύζας Μεγάρων- Θύελλα Ραφήνας 1-1

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading
Advertisement

Facebook