Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

ΕΠΣΑ: Το πλήρες πρόγραμμα (22-23/1) και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα

Published

on

«Γεμάτο» θα είναι το αγωνιστικό μενού και αυτό το σαββατοκύριακο σε Α΄, Β΄και Γ΄κατηγορία στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαϊας.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βαθμολογίες:

A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Παραλίας, 15.30: Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή, Αντωνίου.

Γηπ. Ριόλου, 15.30: Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων, Χρονάς.

Γηπ. Λιμνοχωρίου, 15.30: Λιμνοχώρι – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Πράνταλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.30: Δίας – Ίκαρος Πετρωτού, Μπακόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Πετρωτού, 15.30: ΑΠΟ Αρόη – Θύελλα Πατρών, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.30: ΑΠΣ Πάτραι – Αναγέννηση Πατρών, Ταξιάρχης.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.30: Πήγασος – Αρης Πατρών, Φωκάς.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτρα 2005, Πετρόπουλος.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Νίκη Προαστείου – Αετός Πατρών, Τηλιγάδας.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Δαβουρλής – Ανω Καστρίτσι, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Καλαβρύτων, 16.30: Καλάβρυτα – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Καδδάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Δημοτικό Στάδιου Αιγίου, 15.30: Θύελλα Αιγίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Ρίου, 15.30: Αετός Ρίου – Αιγείρα/Ακράτα, Βαβαρούτας.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.30: Καμίνια – Πυρσός, Αργυρόπουλος.

Γηπ. Ντα Λουζ, 15.30: Φαραϊκός – Ικαρος Λακκόπετρας, Μπακόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Ατλας – Ατρόμητος Λάππα, Καμζόλας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 13.00: Γαλήνη – Ολυμπιακός Πατρών, Γκαβός.

Γηπ. Μιντιλογλίου, 15.30: Αστέρας Μιντιλογλίου – Πείρος, Μιχαλόπουλος.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.30: Σταροχώρι – Περιβόλα, Τηλιγάδας.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.30: Δάφνη – Αστραπή, Αργυρόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Πλαστήρα, 15.30: ΑΕ Αιγίου – Πανιώνιος/Αχιλλέας, Φωκάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Πετρωτού, 12.30: Πετεινοί – Αβυθος, Δανιήλ.

Γηπ. Αγυιάς, 15.30: Ζαβλάνι/Αίας – Αχιλλέας Καμαρών, Καμζόλας.

Γηπ. Ζήριας, 15.30: Φοίνικας Ζήριας – ΠΑΟΚ Πάτρας, Μαρδάς.

Γηπ. Τέμενης, 15.30: Αστέρας Τέμενης – Απόλλων Συνοικισμού, Ταξιάρχης.

Γηπ. Προαστείου, 15.30: Αργυρά – Απόλλων Εγλυκάδας, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Αγυιάς. 18.00: Αυτόνομη – ΑΕ Δρεπάνου, Σπυρόπουλος.

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.30: Βασιλικό – Μετόχι, Αγγελόπουλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 12.00: ΑΟ Τριταίας «Τριταιικός» – Νεάπολη, Καραβασίλης.

Αναβλήθηκαν: Ωλενιακός- Ροίτικα, Δόξα Πατρών-Κρίνος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.30: Ρωμανός – Ολυμπιακός Καμαρών, Βαβαρούτας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Γηπ. Πετρωτού, 10.00: ΑΕΚ Πατρών – ΑΕ Αρόης, Παπαχρήστος.

Γηπ. Αγυιάς, 12.00: Αίας Πατρών – Παναχαϊκός ,  Παλαιολόγος

Σκεπαστό – Αστέρας Λεοντίου (Αναβολή)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21  (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων  16  (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  35 (27-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-20)

7 Πάτρα 2005  15  (18-21)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Νίκη Προαστ.  24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22  (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Οι Βαθμολογίες:

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 31 (32-4)

2  Γαλήνη 22 (18-6)

————————————

3 Πυρσός Π. 22  (19-14)

4 Άτλας 20  (23-15)

5 Αχαϊκός 20 (17-15)

6 Ικαρος Λακ. 20 (22-7)

7 Σταροχώρι 20  (21-15)

8) Πείρος Ισώματος 20 (21-18)

9 Αστέρας Μιντ. 18 (24-5)

10 Περιβόλα 12 (12-20)

11 Φαραϊκός 10  (16-20)

——————————————

12 Ολυμπιακός Π. 10 (10-25)

13 Αστραπή Ψαρ. 7  (6-16)

14 Δάφνη Π. 9 (15-22)

15 Καμίνια 6  (12-33)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Δρέπανο 25  (27-11)

2 Αχιλλέας Καμ. 25  (25-9)

————————————

3 Απόλλων Εγλ. 22  (25-10)

4 Φλόγα Ρόδιας 20  (23-16)

5  Πανιώνιος Αχιλ. 19   (23-11)

6  Αργυρά Π. 17   (17-9)

7 ΑΕ Αιγίου 17  (15-10)

8 Απόλλων Συν. 15   (11-18)

9 Ζαβλάνι 12   (23-14)

10 Αστήρ Τέμενης 10  (18-17)

11 Φοίνικας Ζήρ. 10   (18-22)

———————————-

12 ΠΑΟΚ Πατρών 9  (13-21)

13 Πετεινοί 7 (17-37)

14 Άβυθος Αιγ. 5   (6-13)

15 Αυτόνομη 3 (5-49)

 

Οι Βαθμολογίες

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 14   (15-6)

2              Μετόχι 11 (9-7)

3              ΑΟ Τριταίας       8  (6-4)

4              Δόξα Πατρών  8  (7-7)

5             Κρίνος  7  (8-8)

6              Νεάπολη             5  (5-7)

7              Βασιλικό 5  (5-9)

8              Ωλενιακός 4 (3-7)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΕ Αρόης  13 (20-10)

2 Παναχαϊκός  11  (13-8)

3  Αστέρας Λεοντίου 10  (13-8)

4  Ρωμανός 10  (19-6)

5 Αίας Π.  9 (16-8)

6  ΑΕΚ Π.  7  (8-15)

7 Σπάρτακος 4 (4-19)

8 Ολυμπιακός Καμαρών 3  (8-11)

9 Σκεπαστό 0 (1-17)

 

Advertisement

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Διαβάστε στη “Match”: Μόνο η Παναχαϊκή αυτά!

Published

on

Ξέσπασμα ομάδας και 4.000 φιλάθλων την Κυριακή στη νίκη ανόδου απέναντι στην Ηλιούπολη. Πάρτι και… αντίο στην «ασφυξία» της Γ’ Εθνικής, θα χρειαστούν τρεις βαθμοί στα επόμενα 4 ματς

 

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

ΠΑΡΑΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

 

ΑΕΚ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (8μ.μ. ΕΡΤ-3)

Η ώρα της αλήθειας

Θέλει να δείξει ότι και φέτος είναι ικανός για όλα!

Με όλα του τα όπλα (και Φόστερ) για το διπλό στην έδρα της ΑΕΚ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΛΟΥΞ 2022

Επέστρεψαν απ’ το ΟΑΚΑ

«άρρωστοι»

Πατρινοί μετέβησαν στο ΟΑΚΑ με τα παιδιά τους για να χαρούν ποδόσφαιρο, ξόδεψαν πάνω από 200 ευρώ και γύρισαν… χαράματα με κλαμένα μάτια. Καταγγέλλουν ανύπαρκτους ελέγχους στις εισόδους…

 

ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ

Την πλήρη εναρμόνιση του καταστατικού της ΕΟΚ με αυτό της ΦΙΜΠΑ θέτει ως βασική του προτεραιότητα ο Βαγγέλης Λιόλιος. «Δεν παρεμβαίνω στο επαγγελματικό μπάσκετ, αλλά θα είμαι εγγυητής της νομιμότητας» ήταν η ατάκα του στα γραφεία της ΕΣΚΑ-Η…

ΚΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ

Σε καλό δρόμο η διοίκηση για την κατάθεση πλήρους φακέλου στον ΕΣΑΚΕ μέχρι τις 31/05. «Υπάρχουν προβλήματα, αλλά τα ξεπερνάμε» δηλώνει ο Κ. Αποστολόπουλος

-Δύσκολη η παραμονή Τσαλμπούρη…

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Στην κόψη του ξυραφιού παραμονές και υποβιβασμοί. 5 σελίδες…

ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΣΤΗΝ ΑΧΑΪΑ

Το Πάτραι πήρε πάνω του τη «δουλειά» και η περιοχή εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα έχει εκπρόσωπο στη Γ’ Εθνική

 

Β. ΤΖΙΜΗΣ

Με ποια δεδομένα θα

παραμείνει στην Παναχαϊκή

 

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ – ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΑ

«Η κάμερα δείχνει ανήλικους

να καίνε τον αγωνιστικό χώρο»

 

CHAMPIONS LEAGUE ΚΩΦΩΝ

Έρχεται στην Πάτρα η σπουδαία διοργάνωση (20-25 Ιουνίου).

Μ. Κουρέτας: «Θα τονωθεί η οικονομία της πόλης»

 

 

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Πάρτι ανόδου στην Αγυιά – Δύο στα δύο η Παναχαϊκή

Published

on

Η Παναχαϊκή πήρε μεγάλη νίκη στην Αγυιά επί της Ηλιούπολης με 1-0 για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Super League 2 και ξέφυγε 5 βαθμούς από τη ζώνη ανόδου, διατηρώντας το απόλυτο.

Χρυσός σκόρερ και πάλι ο Λεωνίδας Κυβελίδης που εξελίσσεται σε μεγάλο πρωταγωνιστή των μπαράζ, ενώ οι “κοκκινόμαυροι” ανέβηκαν δεύτεροι.

Θυμηθείτε ΕΔΩ την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Γκολ: 74’ Κυβελίδης

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): 15. Κολοβούρης, 3. Λιποράσε, 2. Τσακμάκης, 4. Σμίλτος, 7. Στεργίδης ©, 14. Κωνσταντακόπουλος, 10. Χαντί (91’ 5. Καρπαθάκης), 17. Μπουρλάκης (61’ 6. Τεγούσης), 11. Καρακλάιτς, 20. Κέρι, 8. Αλεξόπουλος.

Ηλιούπολη (Β. Χαντές): 1. Τσάκαλος, 2. Κωστόπουλος, 3. Μπουσάι (77’ 18. Σταύρου), 4. Κουτσόγκιλας, 5. Κρητικός, 6. Μαλάι (46’ 19. Γεωργιάδης), 7. Ταβάρες, 8. Γάγγος ©, 9. Ντηνιωτάκης, 10. Ζέλο (67’ 17. Σάμιος), 11. Μπάξτον (67’ 16. Πολίτης)

Τα αποτελέσματα:

Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΟ Ρουφ 2-0

Παναχαϊκή-Ηλιούπολη 1-0

Ηρακλής Λάρισας-Μακεδονικός 0-0

Ρεπό: Προοδευτική

Η βαθμολογία

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Published

on

Πρεμιέρα στην έδρα της κάνει η Παναχαϊκή στη διαδικασία των μπαράζ ανόδου από την Γ’ Εθνική στη Super League 2.

Οι “κοκκινόμαυροι” υποδέχονται την Ηλιούπολη για την 3η αγωνιστική της διαδικασίας στην Αγυιά και θέλουν να διατηρήσουν το απόλυτο και τη νίκη, που θα τους δώσει πολύ μεγάλο προβάδισμα ανόδου.

Παρακολουθείστε ΕΔΩ ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ηλίας Μάτσας

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.