Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό: Το πρόγραμμα και οι βαθμολογία (12-13/2) στα πρωταθλήματα

Published

on

Ακόμα ένα «γεμάτο» σαββατοκύριακο έρχεται και τα ενδιαφέροντα παιχνίδια, όπως και τα ντέρμπι δεν λείπουν από Α΄, Β΄ και Γ΄ κατηγορία της ΕΠΣ Αχαϊας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

Αχαιός Σαραβ.- Αστέρας Τσουκαλ.  (15:30- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Δόξα Παραλίας- Δίας  (15:30- Προσφυγικών)

Πανμοβριακός- Λιμνοχώρι  (15:30- Ριόλου- Φωκάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/2

Αχαϊκή – Ικαρος Πετρωτού  (15:30- Κάτω Αχαϊας- Μιχαλόπουλος)

Ρεπό: Δόξα Νιφορείκων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

Θύελλα Πατρών – ΑΠΣ Πάτραι  (15:30-  «Φ.Αραβαντινός»- Ανδριανός)

Αναγέννηση Π.- Άρης Π.  (15:30- Ζαρουχλείκων-  Μαχαίρας-Μουστάκας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/2

Εθνικός/Πολύτεκνος – Ατρόμητος Π.  (15:30- «Α.Κάνιστρας»- Καδδάς)

ΑΠΟ Αρόης- Πήγασος Μπεγ.  (15:30- Προσφυγικών- Βαβαρούτας)

Ρεπό: Πάτρα 2005

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

Αετός Πατρών – Αιγείρα/Ακράτα  (15:30- Αγυιάς- Χρονάς)

Κεραυνός Α.Β.- Νίκη Προαστ.  (15:30- «Θ.Χρυσανθόπουλος»- Αντωνίου)

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου  (15:30- Αιγίου- Μπακόπουλος)

Καλάβρυτα- Δαβουρλής  (17:00- Καλαβρύτων- Πετρόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/3

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Ανω Καστρίτσι  (15:30- Ρίου- Σαφαρίκας)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/12

Φαραϊκός – Αστέρας Μιντιλογλίου  (15:30- Ντα Λουζ Οβρυάς- Βαβαρούτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/12

Ατλας – Γαλήνη  (13:00- «Α.Κάνιστρας»- Πράνταλος)

Καμίνια- Σταροχώρι  (15:30- Αλισσού- Κονιδάρης)

Ατρόμητος Λάππα- Δάφνη Π.  (15:30- Λάππα- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Πυρσός – Αχαϊκός  (15:30- Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Ίκαρος Λακκόπ.- Αστραπή Ψαροφ.  (15:30- Λακκόπετρας- Χρονάς)

Πείρος Ισώμ.- Ολυμπιακός Π.  (15:30- Χαλανδρίτσας- Γιαννόπουλος)

Ρεπό: Περιβόλα

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

ΑΕ Αιγίου – Φλόγα Ροδιάς  (15:30- Πλαστήρα- Καμζόλας)

ΠΑΟΚ Π.- Ζαβλάνι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Αθανασόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/2

Αβυθος – Αχιλλέας Καμαρών  (12:30- Πλαστήρα- Τηλιγάδας)

Πετεινοί- Αστήρ Τέμενης  (15:30- Βραχνείκων- Δανιήλ)

Φοίνικας Ζήριας- Αργυρά  (15:30- Ζήριας- Καμζόλας)

Πανιώνιος Αχιλλέας- Αυτόνομη  (15:30- Αγυιάς- Σπυρόπουλος)

Απόλλων Συνοικισμού – Απόλλων Εγλυκάδας  (15:30- Ροδιάς- Ταξιάρχης)

Ρεπό: Δρέπανο

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

Ροΐτικα – Βασιλικό  (15:30- Βραχνείκων-Αγγελόπουλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/2

Νεάπολη- Κρίνος (12:30- Ζαρουχλείκων- Καραβασίλης)

Ωλενιακός- ΑΟ Τριταίας  (15:30- «Φ.Αραβαντινός»- Ξουρής)

Μετόχι- Δόξα Π.  (15:30- Μετοχίου- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/2

Ολυμπιακός Καμαρών – Σπάρτακος  (18:00- Ντα Λουζ Οβρυάς- Αργυρόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/2

Αίας Πατρών – ΑΕ Αρόης  (12:00- Αγυιάς- Γκαβός)

ΑΕΚ Πατρών – Παναχαϊκός  (12:30- Πετρωτού-Παπαχρήστος)

Ρωμανός – Σκεπαστό  (15:30- Πετρωτού-Αγγελόπουλος)

 

Οι βαθμολογίες

Α  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  36  (38-11)

2 Δόξα Παραλίας 30  (30-17)

3 Λιμνοχώρι 28 (24-9)

4 Πανμοβριακός 28 (28-14)

————————————

5 Δίας 27  (28-24)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 27 (23-15)

7  Δόξα Νιφορείκων  22  (15-20)

8 Αχαιός Σαραβ.  19  (22-28)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (18-38)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  44 (32-5)

2 Θύελλα Πατρών  36 (51-8)

3 Άρης Πατρών  34 (39-12)

4 Ατρόμητος Πατρών 29  (27-16)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  26  (33-25)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  23  (24-23)

7 Πάτρα 2005  21  (24-27)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-44)

9 Αναγέννηση Πατρών 7 (15-55)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 38 (35-10)

2 Κεραυνός Α.Β.  38 (33-11)

3   Αετός Πατρών 28  (24-15)

4 Νίκη Προαστ.  28 (28-14)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 24 (23-24)

6 Δαβουρλής 17 (18-25)

7  Αναγέννηση Ψαθ.  16 (22-30)

8   Καλάβρυτα 15 (17-25)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (13-33)

10 Αετός Ρίου 8  (13-36)

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 40 (45-7)

2  Γαλήνη 28 (21-8)

————————————

3 Αχαϊκός 27 (24-17)

4 Αστέρας Μιντ. 27 (31-6)

5 Πυρσός Π. 25  (22-17)

6 Ικαρος Λακ. 24 (29-16)

7 Πείρος Ισώματος 24 (23-20)

8) Άτλας 23  (29-23)

9 Σταροχώρι 21  (28-27)

10 Φαραϊκός 16  (26-29)

11 Αστραπή Ψαρ. 16  (13-18)

——————————————

12  Περιβόλα 14 (18-27)

13  Ολυμπιακός Π. 13 (15-30)

14 Δάφνη Π. 11 (19-28)

15 Καμίνια 6  (13-42)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Δρέπανο 32  (35-14)

2 Απόλλων Εγλ. 29  (35-11)

————————————

3 Πανιώνιος Αχιλ. 28   (31-12)

4  Αχιλλέας Καμ. 28  (29-13)

5   Αργυρά Π. 20   (19-14)

6  Φλόγα Ρόδιας 20  (25-20)

7  Απόλλων Συν. 18   (14-21)

8 ΑΕ Αιγίου 18  (18-16)

9 Αστήρ Τέμενης 16 (21-21)

10 Φοίνικας Ζήρ. 16   (24-23)

11 Ζαβλάνι 15   (26-18)

———————————-

12 Πετεινοί 14 (24-40)

13 ΠΑΟΚ Πατρών 12  (14-28)

14 Άβυθος Αιγ. 8   (10-19)

15 Αυτόνομη 3 (6-62)

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 18   (21-7)

2              Μετόχι 15 (12-9)

3              ΑΟ Τριταίας       12  (11-8)

4               Κρίνος  11  (10-9)

5             Δόξα Πατρών  11  (10-10)

6              Νεάπολη             8  (12-12)

7              Βασιλικό 5  (8-14)

8              Ωλενιακός 4 (4-19)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Παναχαϊκός  17  (22-10)

2 Αστέρας Λεοντίου 16  (21-9)

3  ΑΕ Αρόης  15 (23-13)

4  Αίας Π.  13 (23-16)

5 Ρωμανός 11  (24-13)

6  Ολυμπιακός Καμαρών 10   (14-13)

7  ΑΕΚ Π.  8  (10-19)

8 Σπάρτακος 4 (5-30)

9 Σκεπαστό 0 (1-20)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Οι 3+3 πρωταγωνιστές της 4ης αγωνιστικής

Αυτοί ξεχώρισαν στην 4η αγωνιστική

Published

on

Ολοκληρώθηκε χθες η στροφή στο ενδιαφέρον πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Πάμε να δούμε τους κορυφαίους ανά όμιλο.

Α’ Όμιλος

Κουτσαντώνης (Θύελλα Π.): Πέτυχε το γκολ της νίκης στο 77ο λεπτό και η Θύελλα λύγισε με 2-1 τον άκρως μαχητικό Αχαιό.

Σέρμπος (Αχαϊκή): Πέτυχε το 2ο γκολ της Αχαϊκής στο 3-0 επί της Δόξας στην Παραλία και γενικότερα είχε θετική παρουσία.

Κριμπάς (Πανμοβριακός): Σκόραρε το 2ο τέρμα της ομάδας του με την Δόξα Νιφορεΐκων και πραγματοποίησε ακόμα μια καλή εμφάνιση με τον Πανμοβριακό.

Β’ Όμιλος

Σολωμός (Νίκη Πρ.): Ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και ισοφάρισε στο ματς με την Πάτρα 2005. Ήταν δραστήριος και τα πήγε καλά.

Αργυρόπουλος (Κεραυνός Α.Β.): Κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε με ψυχραιμία, δίνοντας τη νίκη στο 92ο λεπτό επί του Εθνικού Πατρών.

Μ.Σπανός (Παναιγιάλειος): Με κεφάλια στο 96′ έλυσε τον γόρδιο δεσμό της άμυνας του Αετού/Αστραπής και έδωσε τους τρεις βαθμούς στους “μελανόλευκους”.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Εύκολα το 4/4 ο Άρης Πατρών, «Αστέρες» για φίλημα

Ολοκληρώθηκε η 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ Κατηγορίας.

Published

on

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 4η αγωνιστική στην Α ΕΠΣΑ κατηγορία με 4 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο οι Αστέρες πήραν τη νίκη. Ο μεν των Τσουκαλεΐκων επικράτησε του Δία με 2-0 και ο δε του Μιντιλογλίου πανηγύρισε για 1η φορά φέτος, κερδίζοντας την Λακκόπετρα με 3-2.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον Πανιώνιο/Αχιλλέα, ενώ η Νίκη Προαστείου λύγισε με ανατροπή την Πάτρα 2005.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος 

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας 2-0

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας  3-2

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών  0-3

Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου 1-2

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5.  Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    6. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    6.  Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    7. Νίκη Προαστ. 6 (5-4)
    8.  Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    9. Πάτρα 2005 1 (1-2)
    10. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    11. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 0 (0-11)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πέφτει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής με 4 παιχνίδια

Το σημερινό πρόγραμμα.

Published

on

Με 2 ματς σε κάθε όμιλο θα ολοκληρωθεί το παζλ της 4ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Όμιλος 

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας , Δανιήλ

Μιντιλογλίου, 15:00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας, Μέρμηγκας

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών, Μπακόπουλος

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου),  15:00, Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου, Παπαδόπουλος

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Β’ Όμιλος 

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    6. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    7. Αστέρας Τσουκ. 3 (5-5)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (2-3)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    11.  Δίας 2 (3-8)
    12. Δόξα Παρ. 1 (2-9)

13 Αστέρας Μιντ. 0 (1-5)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 9 (5-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    6. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    7. Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    8. Νίκη Προαστ. 3 (3-3)
    9. Πάτρα 2005 1 (0-0)
    10. Πανιωνιος/Αχιλ. 0 (0-8)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.