ΕΣΚΑ-Η: Ενημέρωση για το φύλλο αγώνα στα τουρνουά U-13 και U-14

Τι αναφέρει η ανακοίνωση της Ένωσης.

Published

on

Από την ΕΣΚΑΗ ανακοινώνεται ότι στα Τουρνουά U-14 και U-13 υπάρχει σε μορφή pdf το ειδικό Φύλλο Αγώνος το οποίο τα σωματεία μπορούν να βρουν και να το εκτυπώσουν στο ΑΡΧΕΙΑ–>ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΡΧΕΙΑ–> ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ.

Το ΕΙΔΙΚΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ για τα δυο αυτά τουρνουά συμπληρώνεται σε μόνο σε ένα (1) αντίγραφο (πρωτότυπο) το οποίο και παραλαμβάνει ο Διαιτητής μετά την λήξη του αγώνα, για την προσκόμιση του στην ΕΣΚΑ-Η.

Α2 ΕΣΚΑΗ

Α2 ΕΣΚΑ-Η (16η): Κόντρα στον ανεβασμένο Προφήτη Ηλία το πρωτοπόρο Βαρθολομιό

Το σημερινό πρόγραμμα

Published

on

Με 4 μάχες συνεχίζεται η 16η στροφή της Α2 ΕΣΚΑΗ κατηγορίας.

Ο Ίφιτος Πύργου άνοιξε την αυλαία με νίκη επί της Ακράτας, ενώ απόψε ξεχωρίζει το παιχνίδι του Βαρθολομιού με αντίπαλο τον Προφήτη Ηλία/ΠΑΟΚ, που βρίσκεται σε καλό φεγγάρι αγωνιστικά.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Ροΐτικα -Ε.Φ.Α. Αιγίου (18:00, Ροϊτίκων)

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Βαρθολομιό (20:00, Αλεξιώτισσας)

Διαγόρας Βραχν.- Νίκη Προαστ. (20:00, Ροϊτίκων)

Σείριος- Ηρακλής Πύργου (20:00, Προμηθέα)

ΕΦΑ 17 744-1020

– Νέοι Γλαύκου, Προφ. Ηλίας, Ηρακλής και Νίκη με ματς λιγότερο.

Continue Reading

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπάσκετ: Μεγάλη νίκη Προμηθέα 2014 επί της Καλαμάτας στην παράταση

Με 78-71 σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Published

on

Ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική του Α’ ομίλου Νότου στη Γ’ εθνική μπάσκετ με σπουδαία εντός έδρας νίκη του Προμηθέα 2014 επί της Καλαμάτας με 78-71 στην παράταση.

Το 40λεπτο ολοκληρώθηκε 67-67 με τον Προμηθέα 2014 να έχει 0/2 βολές με τον Λάγιο 12’’ πριν το τέλος της κανονικής περιόδου και την Καλαμάτα να χάνει την τελευταία επίθεση με τον Μπαλή.

Έτσι το ματς πήγε στην παράταση όπου οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και με καλάθια του Βλάσση ξέφυγαν 73-67, προβάδισμα που το κράτησαν μέχρι τέλους και μαζί τους δυο πολύτιμους βαθμούς της νίκης που τους κρατάνε «ζωντανούς» στη μάχη που δίνουν για να μην υποβιβαστούν.

Τα 10λεπτα: 20-20, 18-15, 13-12, 16-20, 11-04 (παρ.).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Κ. Χουντής): Καναβός 2, Λάγιος 16, Βλάσσης 28 (3), Σοϊλεμετζίδης 1, Καλλιακούδας 2, Γοργότσης 3, Παρασκευόπουλος 9 (1), Αδαμόπουλος 14 (1), Βασιλείου 3 (1), Πρέκας, Αθανασόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Καραβανάς 10 (1), Μπαλής 20 (1), Περρωτής 12, Διαμαντόπουλος 1, Μπάκας 14, Καλογερόπουλος 2, Παπαντωνίου 9, Μαργέλης 3, Οικονομίδης, Μανωλάκης.

Μίλτος Σπυρόπουλος

Προμηθέας 2014: Σήμερα με την Καλαμάτα για ακόμα ένα “δίποντο”

Απόψε στις 18:00 στον Καστελόκαμπο

Published

on

Ένα ακόμη ντέρμπι περιμένει σήμερα τον Προμηθέα 2014, αυτή τη φορά εντός έδρας με αντίπαλο την Καλαμάτα (Promitheas Park, 6μ.μ.) σε παιχνίδι με το οποίο θα ολοκληρωθεί η 16η αγωνιστική στον 1ο όμιλο.

Η ομάδα του Κώστα Χουντή θα παραταχθεί με πολύ καλή ψυχολογία μετά το διπλό επί του Γλαύκου/Έσπερου θέλοντας τους δυο βαθμούς για να βελτιώσει ακόμα περισσότερο τη θέση της, προκειμένου να ξεκινήσει με αβαντάζ έδρας στη μάχη επιβίωσης των πλέι-άουτ.

Ο Προμηθέας θέλει πάση θυσία τη νίκη για να κάνει το 1-1 στα μεταξύ τους παιχνίδια, αφού στον α’ γύρο η Καλαμάτα είχε επικρατήσει με 83-70.

Οι γηπεδούχοι θα έχουν την υποστήριξη και των φίλων τους και θα παραταχθούν χωρίς την παραμικρή αγωνιστική απουσία.

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.