Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Εξαιρετική πορεία για την Νεάπολη Πατρών
Έφτασε τις 5 σερί νίκες.
Η Νεάπολη συνεχίζει να κλέβει τις εντυπώσεις στον 1ο όμιλο της Γ ΕΠΣΑ κατηγορίας.
Με το πέρας της 9ης αγωνιστικής η ομάδα του Δημήτρη Νικόλα πήρε το ντέρμπι με τον Πυρσό με 3-1 και η νίκη επί της πρωτοπόρου ομάδας ήταν η 5η συνεχόμενη.
Έτσι η Νεάπολη πλησίασε στον πόντο από την 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα και ο όμιλος πήρε “φωτιά”, αφού μαζί της συγκατοικούν η Δάφνη και ο Ρομαϊκός.
Τα τέρματα της νίκης επί του Πυρσού ήρθαν από τους Κανελλόπουλο (2) και Νταλάπα.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Η κλήρωση των πλέι-οφ του 1ου ομίλου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Σε πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών θα ανέβουν οι 2 πρώτες ομάδες και τα ίδια δεδομένα ισχύουν για τον 2ο όμιλο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
1η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός, Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών-Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός- Ίκαρος Πετρωτού
3η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών- Ρομαϊκός, Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Πετρωτού
4η αγωνιστική: Ρομαϊκός- Πείρος Ισώματος, ΑΕΚ Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού
5η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Ρομαϊκός
6η αγωνιστική: Ρομαϊκός- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Πείρος Ισώματος
Η Βαθμολογία:
Ίκαρος Πετρωτού 12
Πείρος Ισώματος 12
—————————-
Ρομαϊκός 12
ΑΕΚ Πατρών 9
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Τότε κληρώνει για τον 1ο όμιλο της Γ΄κατηγορίας
Την Τετάρτη 13/3 (12:30) θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Θυμίζουμε ότι θα λάβουν μέρος οι Ίκαρος Πετρωτού, Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός και ΑΕΚ Πατρών.
Οι τρεις πρώτες ομάδες μπαίνουν με 12 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ θα έχει ως μπόνους 9 βαθμούς.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Έτσι μπαίνουν οι ομάδες στους δύο ομίλους με έπαθλο την άνοδο
Ολοκληρώθηκε χθες και η κανονική διάρκεια στον 1ο όμιλο και πλέον η Γ΄κατηγορία μπαίνει σε κλίμα πλέι-οφ.
Από τον κάθε όμιλο θα ανέβουν στην Β΄κατηγορία της ερχόμενης σεζόν οι δύο πρώτες ομάδες, μετά από ένα μίνι πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών, όπου θα παίξουν όλοι εναντίον όλων.
Οι βαθμολογίες των ομίλων διαμορφώνονται ως εξής:
1ος όμιλος: Ίκαρος Πετρωτού 12, Πείρος Ισώματος 12, Ρομαϊκός 12, ΑΕΚ Πατρών 9.
2ος όμιλος: Ζαβλάνι 11, Αργυρά 10, Φλόγα Ροδιάς 10, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 9.