Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

“Φωνάζει” ο Ίκαρος… (Video)

Με 1-0 επικράτησε το Πάτραι του Ίκαρου Πετρωτού στο “Da Luz”, με ένα τέρμα το οποίο χωράει πολύ συζήτηση, αφού υπήρξε σαφέστατα περίπτωση “fair-play”.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο την σχετική φάση για την οποία διαμαρτύρεται η ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (10η): “Πόλεμος” σε Λιμνοχώρι και Ροδιά, συγκρούσεις στον 2ο όμιλο

Συνεχίζεται η Β ΄κατηγορία με την 10η στροφή της και στο Λιμνοχώρι υπάρχει ντέρμπι κορυφής, όπως άλλωστε και στο γήπεδο Ροδιάς, αλλά και στον όμιλο της Πάτρας οι ισορροπίες θα είναι λεπτές.

Στον 1ο όμιλο λοιπόν το Λμνοχώρι επιστρέφει στην φυσική του έδρα και θα φιλοξενήσει τον Φαραϊκό, που κυνηγάει την ομάδα του Ανδρέα Πετρόπουλου. Οι δύο πρωτοπόροι θα λύσουν τις διαφορές τους στην Ροδιά, αφού η τοπική Φλόγα Ροδιάς περιμένει την Αιγείρα/Ακράτα για τον 3ο όμιλο.

Στον 2ο όμιλο της Πάτρας, δεσπόζουν οι αναμετρήσεις Παναχαϊκού- Απόλλωνα Εγλυκάδας και Γαλήνης-Πολύτεκνου, ενώ ο Ηρακλής Πατρών που βρίσκεται στην κορυφή περιμένει τους φορμαρισμένους Πετεινούς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 8/12 (στις 15:00)

Λέων Αλισσού-Ροίτικα  (Αλισσού- Χρονάς)

Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊός Σαραβαλίου  («Α.Κάνιστρας»- Καλύβας)

Κυριακή 9/12

Ώρα 12.15

Προοδευτική-Αστέρας Μιντιλογλίου («Α.Κάνιστρας»- Τσιρίνης)

Ώρα 15.00

Καμίνια- Ατρόμητος Λάππα  (Βραχνείκων- Πολυγένης)

Λιμνοχώρι- Φαραϊκός  (Λιμνοχωρίου- Παπαδόπουλος)

Σταροχώρι- Πείρος  Ισώματος  (Χαλανδρίτσας- Καραβασίλης)

Ωλενιακός- Απόλλων Βίδοβας (Θύελλας Πατρών-  Σπυρόπουλος)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 9/12

Ώρα 10.00

Πυρσός-ΑΠΟ Αρόης  (Ζαρουχλείκων- Τζαγκαράκης)

Αχαϊκός-Ρωμανός  («Α.Κάνιστρας»- Παναγιωτόπουλος)

Ολυμπιακός Πατρών-Ψηλαλώνια  (Βραχνείκων- Βαβίλης)

Ώρα 11.00

Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί  (Αγυιάς- Μπλίκας)

Ώρα 12.15

Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδας  (Βραχνείκων- Μιχαλόπουλος)

Ώρα 15.00

Περιβόλα-Δόξα Πατρών  («Α.Κάνιστρας»- Τάγαρης)

Γαλήνη- Πολύτεκνος (Ντα Λουζ- Κουτρουμάνης)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 9/12 

Ώρα 12.15

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Δόξα Ελαιώνα  (Ρίου- Τηλιγάδας)

Ώρα 15.00

Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι  («Θ. Χρυσανθόπουλος»- Ασπρουλόπουλος)

Φλόγα Ροδιάς- Αιγείρα/Ακράτα (Ροδιάς- Τιμολέων)

Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη  (Τέμενης- Παλαιολόγος)

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων  (Δημητρόπουλου- Παπαχρήστος)

Αετός Ρίου-Απόλλων Συνοικισμού  (Ρίου- Ντάβλα)

Καλάβρυτα- Αργυρά  (Καλαβρύτων- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παρελθόν από τον Ηρακλή Πατρών ο Σπαθής

Ο Βασίλης Σπαθής υπέβαλλε την παραίτηση του στην διοίκηση του Ηρακλή Πατρών και αποχώρησε από την ομάδα της Λεύκας.

Βέβαια αφήνει τον σύλλογο οδηγό στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και επικαλέστηκε προσωπικούς λόγους για την αποχώρηση, οπότε ο “Γηραιός” αναζητά νέο πρόσωπο για τον πάγκο του.

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ισοπαλία στο Ρίο, “διπλά” για Ωλενιακό και Περιβόλα

Τέσσερα παιχνίδια έγιναν σήμερα, με τα δύο εξ΄αυτών να ρίχνουν την αυλαία στην 9η αγωνιστική και τα υπόλοιπα να αφορούν εξ΄αναβολής μάχες της 7ης στροφής στην Β΄κατηγορία.

Στο μεγάλο ματς του Ρίου, ο τοπικός Αετός αναδείχθηκε ισόπαλος με την Φλόγα Ροδιάς με 2-2 και η ομάδα της Αιγιαλείας φιγουράρει στην κορυφή με συγκάτοικο την Αιγείρα/Ακράτα, ενώ το σύνολο του Γιώργου Αμασιάδη υπολείπεται τρεις βαθμούς από την 1η θέση στον 3ο όμιλο. Φλόγα Κάτω Καστριτσίου και Κεραυνός 2016 έμειναν στο 1-1, σε ένα αποτέλεσμα που βόλεψε περισσότερο τους γηπεδούχους.

Για την 9η αγωνιστική, η Περιβόλα νίκησε με 1-0 στα Ζαρουχλέικα την Περιβόλα και πέρασε στην 3η θέση του 2ου ομίλου, ενώ ο Ωλενιακός “λύγισε” την αντίσταση των Ροϊτίκων εκτός έδρας με 3-1 και πλέον κάνει παρέα σε Αχαιό Σαραβαλίου και Καμίνια στην 3η θέση του 1ου ομίλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

(7η αγωνιστική): Αετός Ρίου- Φλόγα Ροδιάς 2-2, Φλόγα Κ.Κ.- Κεραυνός 2016 1-1

(9η αγωνιστική): Ροίτικα- Ωλενιακός 1-3, Ψηλαλώνια- Περιβόλα 0-1

Διάβασε Περισσότερα

Facebook