Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ΕΘνική: 2η νίκη ο Πανμοβριακός, μα”Χ”ητής ο Διαγόρας

Ο Πανμοβριακός έκανε το καθήκον του κόντρα στον ουραγό Αστέρα Αμαλιάδας, επικρατώντας με 1-0 και παράλληλα ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, πετυχαίνοντας την 2η νίκη του.

Στο 92΄σώθηκε με τον Παπαδόπουλο ο Διαγόρας Βραχνείκων, που στέρησε από τον Παλληνιακό το “διπλό” σε ένα 2-2, που εξελίχθηκε σε θρίλερ στο δεύτερο μέρος, ενώ ο Παναιγιάλειος ήταν “άγευστος” στο Μενίδι και ηττήθηκε από τον Αχαρναϊκό με 3-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης στροφής:

Πανμοβριακός- Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Διαγόρας Βρ.- Παλληνιακός 2-2
Πανηλειακός- Διαγόρας Ρόδου 0-2
Αχαρναϊκός- Παναιγιάλειος 3-0
Νίκη Τραγανού- ΠΑΟΒ 2-1
Θύελλα Ραφήνας- Φοίβος Κρεμαστής 4-1
Ρεπό: Ιάλυσος Ρόδου

Η Βαθμολογία (σε 8 ματς)

Ιάλυσος Ρόδου 18
——————————
Παλληνιακός 14
——————————
ΠΑΟ Βάρδας 14
Διαγόρας Ρόδου 13
Διαγόρας Βραχν. 11
Αχαρναϊκός 10
Θύελλα Ραφήνας 10
Πανμοβριακός 9
———————————
Πανηλειακός 8
Παναιγιάλειος 8
Νίκη Τραγανού 8
Φοίβος Κρεμ. 6
Αστέρας Αμαλιάδας 2

Η Επόμενη (9η- 25/11)
Παναιγιάλειος – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Παλληνιακός – Πανμοβριακός
Αστέρας Αμαλιάδας – Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας – Θύελλα Ραφήνας
Διαγόρας Ρόδου – Φοίβος Κρεμαστής
Ιάλυσος – Αχαρναϊκός
Ρεπό: Νίκη Τραγανού

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Πάει Βραχνέικα για το ματς με Νίκη Τραγανού ο Πανμοβριακός

Ο Πανμοβριακός αναζητά έδρα για το εντός έδρας παιχνίδι με την Νίκη Τραγανού την προσεχή Κυριακή για την 12η στροφή της Γ΄Εθνικής, αφού το Δημοτικό Στάδιο της Κάτω Αχαϊας παραμένει κλειστό ελέω εργασιών.

Έτσι η ομάδα του Ντίνου Σπυρόπουλου θα αντιμετωπίσει στα Βραχνέικα τους Ηλείους, αφού βολεύει το εν λόγω γήπεδο, με τον Διαγόρα να αγωνίζεται στην έδρα της Θύελλας Ραφήνας.

Το πρώην εντός έδρας ματς των “ροσονέρι” με τον Παναιγιάλειο είχε πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Θύελλας Πατρών.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Έ”Χ”ασε ευκαιρία ο Διαγόρας, αναμενόμενη ήττα για Ριόλο, θρίλερ στο Αίγιο

Ο Διαγόρας Βραχνείκων κρατούσε μέχρι το 97΄τη νίκη μέσα στην έδρα της Νίκης Τραγανού, αλλά ο Παπαχριστόπουλος στο 97΄”έκλεψε” την ισοπαλία για τους Ηλείους και άφησε σύξυλο τον Διαγόρα.

Ο Πανμοβριακός το πάλεψε με τον Ιάλυσο στην Ρόδο, αλλά έχασε δίκαια με 2-1, αφού τον “λύγισαν” οι βασικές ελλείψεις. Ο Παναιγιάλειος έχανε στο 18΄από τον Πανηλειακό στο Αίγιο με 2-0, αλλά δύο γκολ στο 75΄και 84΄ του χάρισαν ένα ψυχωμένο βαθμό.

Αναλυτικά Τα αποτελέσματα- Η Βαθμολογία και η Επόμενη:

Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός 2-1
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχνείκων 1-1
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός 2-2
Αχαρναϊκός- Θύελλας Ραφήνας 3-0
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Ρεπό: Φοίβος Κρεμ.

Η Βαθμολογία (σε 11 ματς)
Ιάλυσος Ρόδου 25
——————————
Διαγόρας Ρόδου 22
——————————
Παλληνιακός 20
ΠΑΟ Βάρδας 16
Πανηλειακός 15
Διαγόρας Βραχν. 14
Αχαρναϊκός 13
Νίκη Τραγανού 12
———————————
Παναιγιάλειος 11
Θύελλα Ραφήνας 11
Πανμοβριακός 10
Φοίβος Κρεμ. 7
Αστέρας Αμαλιάδας 2

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παλληνιακός 15/12 Διαγόρας Ρόδου
Φοίβος Κρεμ. 16/12 Αχαρναϊκός
Πανμοβριακός 16/12 Νίκη Τραγανού
Θύελλα Ραφήνας 16/12 Διαγόρας Βραχνείκων
Πανηλειακός 16/12 Ιάλυσος Ρόδου
Αστέρας Αμαλιάδας 16/12 Παναιγιάλειος
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική (11η): Κομβικές αναμετρήσεις για τους εκπροσώπους του Νομού μας

Σε μία σημαντική αγωνιστική ρίχνονται οι ομάδες του Νομού Αχαϊας, που μας εκπροσωπούν φέτος στο απαιτητικό και δύσκολο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και τον 6ο όμιλο.

Ο Διαγόρας Βραχνείκων θέλει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Νίκη Τραγανού, για να παραμείνει σε απόσταση από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο Πανμοβριακός πηγαίνει στην έδρα του Ιάλυσου Ρόδου με πολλές απουσίες (Αποστολόπουλος, Κοκκίνης, Π.Νιφορόπουλος, Λιάκος) και το έργο του είναι δύσκολο.

Τέλος, ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί στο Αίγιο τον Πανηλειακό και η νίκη αποτελεί μονόδρομο, για να «καβαλήσει» τις επικίνδυνες θέσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Διαγόρας Ρόδου- ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ιάλυσος Ρόδου- Πανμοβριακός (12:45)
Παναιγιάλειος- Πανηλειακός (15:00)
Νίκη Τραγανού- Διαγόρας Βραχν. (15:00)
Αχαρναϊκός- Θύελλα Ραφήνας (15:00)
Παλληνιακός- Αστέρας Αμαλ. (15:00)

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Facebook