Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ’ κατηγορία: Εμβόλιμη αγωνιστική με ματς…φωτιά!
Σημαντικά παιχνίδια πλησιάζοντας προς το φινάλε της κανονικής περιόδου
Η 20η αγωνιστική θα διεξαχθεί σήμερα στα γήπεδα της Γ’ κατηγορίας.
Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι ανάμεσα σε Πυρσό και Νεάπολη, ενώ στον 2ο όμιλο έχουν μεγάλο ενδιαφέρον στη μάχη των πλέι-οφ, καθότι οι ενδιαφερόμενοι μάχονται μεταξύ τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
17:00, Ζαρουχλεΐκων, Πυρσός Πατρών-Νεάπολη, Ταξιάρχης
17:00, Προσφυγικών, Ολυμπιακός Πατρών-Δάφνη Πατρών, Κουτρουμάνης
17:00, Άνω Αλισσού, Ρομαϊκός- Ωλενιακός, Παπιγκιώτης
17:00, ΕΠΣΑ Α. Κάνιαγωνιστική Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου, Παλαιολόγος
17:00, Χαλανδρίτσας, Βασιλικό-Προοδευτική Πατρών, Κονιδάρης
Ρεπό η Δάφνη Πατρών
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ψηλαλώνια-Σκεπαστό 3-0 α.α.
17:00, Αγυιάς, Αυτόνομη Π.Ο.-Άβυθος Αιγιάλειας, Γιαννόπουλος
17:00, Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), Α.Ε.Κ. Πατρών-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Μαρδάς
17:00, Ρίου, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Αίας Πατρών, Ζήκος
19:30, Προσφυγικών, Πετεινοί-Φοίνικας Αγυιάς, Γκοτσόπουλος
Ρεπό ο Απόλλων Συνοικισμού
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Ξεκίνησαν σήμερα (24/3) τα πλέι-οφ της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με σπουδαία παιχνίδια στους 2 ομίλους.
Στον 1ο όμιλο, ο Πείρος Ισώματος νίκησε με 8-3 τον Ρομαϊκό και έγινε “αφεντικό” στη βαθμολογία, μαζί βέβαια με τον Ίκαρο Πετρωτού, που επικράτησε επί της ΑΕΚ Πατρών.
Στον 2ο όμιλο, η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου έριξε στο καναβάτσο το Ζαβλάνι, ενώ η Αργυρά αναρριχήθηκε στο ρετιρέ της κατάταξης, υπερισχύοντας κόντρα στην Φλόγα Ροδιάς.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός 8-3
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών 3-1
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς 1-0
Ζαβλάνι- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 0-2
Βαθμολογίες
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Πείρος Ισώματος 15 (8-3)
2 Ίκαρος Πετρωτού 15 (3-1)
========================
3 Ρομαϊκός 12 (3-8)
4 ΑΕΚ Π. 9 (1-3)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Αργυρά 13 (1-0)
2 Φλόγα Κ.Καστριτσίου 12 (2-0)
=============================
3 Ζαβλάνι 11 (0-2)
4 Φλόγα Ροδιάς 10 (0-1)
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Ορίστηκαν τα ματς της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ της Γ΄κατηγορίας.
Όλα τα ματς του 1ου και του 2ου ομίλου θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (24/3).
Αναλυτικά:
Α΄όμιλος
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών (13:00, Α.Κάνιστρας)
Πείρος- Ρομαϊκός (16:00, Ισώματος)
Β΄όμιλος
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς (16:00, Προαστείου)
Ζαβλάνι- Φλόγα Κ. Καστριτσίου (16:00, Αγυιάς)
Οι βαθμολογίες:
1ος όμιλος: Ίκαρος Πετρωτού 12, Πείρος Ισώματος 12, Ρομαϊκός 12, ΑΕΚ Πατρών 9.
2ος όμιλος: Ζαβλάνι 11, Αργυρά 10, Φλόγα Ροδιάς 10, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 9
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Η κλήρωση των πλέι-οφ του 1ου ομίλου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Σε πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών θα ανέβουν οι 2 πρώτες ομάδες και τα ίδια δεδομένα ισχύουν για τον 2ο όμιλο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
1η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός, Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών-Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός- Ίκαρος Πετρωτού
3η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών- Ρομαϊκός, Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Πετρωτού
4η αγωνιστική: Ρομαϊκός- Πείρος Ισώματος, ΑΕΚ Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού
5η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Ρομαϊκός
6η αγωνιστική: Ρομαϊκός- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Πείρος Ισώματος
Η Βαθμολογία:
Ίκαρος Πετρωτού 12
Πείρος Ισώματος 12
—————————-
Ρομαϊκός 12
ΑΕΚ Πατρών 9