Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γ΄κατηγορία: «Κληρώνει» την προσεχή Δευτέρα

Published

on

Στις 18 Οκτωβρίου και στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαϊας (11:00 π.μ.) θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για την Γ΄κατηγορία.

Το πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί και φέτος σε 2 ομίλους και οι όμιλοι θα διαχωριστούν με βάση τα γεωγραφικά κριτήρια.

Οι 4 πρώτες ομάδες ανά όμιλο θα μπουν στην Β΄Φάση του πρωταθλήματος και θα αγωνιστούν με μπόνους βαθμών, ανάλογα την κατάταξη τους στην κανονική διάρκεια, σε διπλές αναμετρήσεις.

Ο πρώτος από κάθε όμιλο θα πανηγυρίσει την άνοδο στην Β΄κατηγορία, οπότε ανεβαίνουν 2 ομάδες στο σύνολο (1 από κάθε όμιλο).

Advertisement

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό: Το πλήρες πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες (4-5/12) και οι βαθμολογίες

Published

on

Και αυτή την εβδομάδα τα ντέρμπι δεν λείπουν από τις τρεις ερασιτεχνικές κατηγορίες ποδοσφαίρου του Νομού Αχαϊας.

Στην Α΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο, ξεχωρίζει η μάχη του Άρη με την Θύελλα, αλλά και της Αιγείρας-Ακράτας με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Αμφίρροπες μάχες περιλαμβάνονται και στην 9η στροφή της Β΄κατηγορίας, ενώ από την Γ΄ΕΠΣΑ δεσπόζει το ντέρμπι του 2ου ομίλου μεταξύ Ρωμανού και Αστέρα Λεοντίου.

Το πρόγραμμα του ΣΚ και οι βαθμολογίες:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12  (όλα στις 15:00)

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Ακράτας- Καδδάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Αχαϊκός – Καμίνια  (20:00- «Α.Κάνιστρας»- Πολυγένης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αστραπή – Άτλας (10:00- «Α.Κάνιστρας»- Κονιδάρης)

Περιβόλα – Πυρσός  (12:00- Αγυιάς- Καραβασίλης)

Ολυμπιακός Πατρών – Ατρόμητος Λάππα  (12:15- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)

Γαλήνη – Αστέρας Μιντιλογλίου  (12:30- «Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Δάφνη- Φαραϊκός  (15:00- Ζαρουχλείκων- Αγγελόπουλος)

Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Λακκόπετρας  (15:00- Χαλανδρίτσας- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Ρεπό:  Σταροχώρι

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Απόλλων Εγλυκάδας – ΠΑΟΚ Πάτρας   (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Μπακόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δρέπανο- Φλόγα Ροδιάς  (12:00- Ρίου- Παπαχρήστος)

Ζαβλάνι- Πετεινοί  (15:00- Αγυιάς- Τηλιγάδας)

Αργυρά- Αστέρας Τέμενης  (15:00- Προαστείου- Σπυρόπουλος)

Απόλλων Συνοικισμού – Αβυθος  (15:00- Ροδιάς- Καμζόλας)

Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας/Ζήριας  (15:00- Καμαρών- Μέρμηγκας)

Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου  (18:00- Αγυιάς- Μάρδας)

Ρεπό:  Πανιώνιος Αχιλλέας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ωλενιακός – Κρίνος  (15:00- «Φ.Αραβαντινός»- Γεντεκάκης)

Τριταία- Βασιλικό  (15:00- Χαλανδρίτσας- Γκαβός)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δόξα Πατρών – Νεάπολη  (09:30-  Ζαρουχλείκων- Χαμουζάς)

Ροίτικα- Μετόχι  (10:00- Βραχνείκων- Δανιήλ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ρωμανός – Αστέρας Λεοντίου  (15:00- Προαστείου- Δανιήλ)

ΑΕ Αρόης – Σπάρτακος  (15:00- Ντα Λουζ- Αργυρόπουλος)

ΑΕΚ Π.- Σκεπαστό  (18:00- Αγυιάς- Παπαχρονόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Ολυμπιακός Καμαρών – Παναχαϊκός  (15:00- Ντα Λουζ- Πολυγένης)

Ρεπό: Αίας Π.

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 19 (16-3)

2 Πυρσός Π. 19  (17-7)

3 Γαλήνη 18 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16  (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11  (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6  (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5  (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4  (6-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18  (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14  (17-7)

3 Δρέπανο 13  (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13   (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13  (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13   (8-7)

7 Αργυρά Π. 11   (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9   (8-14)

9 Ζαβλάνι 8   (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7  (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6   (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5   (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5  (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)

 

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 7   (7-2)

2              ΑΟ Τριταίας       5  (2-0)

3              Νεάπολη             5  (2-1)

4              Μετόχι 4 (2-1)

5             Κρίνος  3  (2-2)

6              Δόξα Πατρών  3  (3-4)

7              Βασιλικό 1  (1-6)

8              Ωλενιακός 0 (0-3)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ρωμανός 9  (15-0)

2 Αίας Π.  9 (8-4)

3 Παναχαϊκός  9  (14-4)

4 ΑΕ Αρόης  7 (11-6)

5 Αστέρας Λεοντίου 4  (5-4)

6 Σπάρτακος 4 (4-13)

7 Ολυμπιακός Καμαρών 2  (2-4)

8 ΑΕΚ Π.  1  (3-15)

9 Σκεπαστό 0 (1-14)

Continue Reading

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γ’ κατηγορία: 2η σερί νίκη για τα Ροϊτίκα, έσπασε το ρόδι ο Σπάρτακος

Published

on

Μόλις 3 παιχνίδια έγιναν το Σαββατοκύριακο που πέρασε σε 1ο και 2ο όμιλο στην Γ’ κατηγορία.

Τα Ροΐτικα λύγισαν την Δόξα Πατρών με 2-0, χάρη στα γκολ των Μπινιέρη και Αλεξόπουλου, ενώ Κρίνος και ΑΟ Τριταίας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Στον 2ο όμιλο, ο Σπάρτακος πέρασε με ανατροπή από την έδρα του Σκεπαστού με 2-1, χάρη στα γκολ του Γκέκα και άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα.

Οι Βαθμολογίες

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 7   (7-2)

2              ΑΟ Τριταίας       5  (2-0)

3              Νεάπολη             4  (1-0)

4              Μετόχι 4 (2-1)

5             Κρίνος  3  (2-2)

6              Δόξα Πατρών  3  (3-4)

7              Ωλενιακός 0 (0-3)

8              Βασιλικό 0  (0-5)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΕ Αρόης  7 (9-3)

2 Ρωμανός 6  (12-0)

3 Παναχαϊκός  6  (6-2)

4 Αίας Π.  6 (8-4)

5 Σπάρτακος 4 (4-13)

6 Ολυμπιακός Καμαρών 2  (2-2)

7 Αστέρας Λεοντίου 1  (3-4)

8 ΑΕΚ Π.  1  (3-6)

9 Σκεπαστό 0 (1-14)

Continue Reading

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στηρίζει τον Ρωμανό η εταιρεία Askounis Security

Published

on

Δίπλα στην προσπάθεια που καταβάλλει φέτος ο Ρωμανός στα γήπεδα της Γ΄Κατηγορίας βρίσκεται ο Παναγιώτης Ασκούνης και η Askounis Security.

Η εταιρεία θα προσφέρει χορηγία με τα νερά της ομάδας και η βοήθεια αφορά όλη την φετινή σεζόν, με την διοίκηση του Ρωμανού να ευχαριστεί τον Παναγιώτη Ασκούνη για την ευγενή χορηγία και προσφορά του.

Ο Ρωμανός έχει μπει με 2Χ2 στο πρωτάθλημα και στον 2ο όμιλο και οι βλέψεις είναι υψηλές, αφού η ομάδα του «βουνού» διαθέτει καλό υλικό και έχει γίνει μεθοδική προετοιμασία από το καλοκαίρι.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.