Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Το αναλυτικό πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής στους 2 ομίλους
Ξεκινάει αυτό το σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της νέας Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με 8 ομάδες στον 1ο όμιλο και με 7 στον 2ο όμιλο.
Και λέμε 7 στο σύνολο για τον 2ο όμιλο, μιας και ο Παναχαϊκός δεν θα «κατέβει» στις 2 πρώτες αγωνιστικές, για να προστατευτεί από τον κορονοϊό, φοβούμενος μην προκύψει κρούσμα στην ομάδα. Οπότε μένει να δούμε τι θα αποφασίσει, με το πέρας της 2ης αγωνιστικής.
Από την πρεμιέρα δεσπόζει το ματς των Ροϊτίκων, που στοχεύουν στην άνοδο, ενάντια στον μαχητικό Ολυμπιακό Ζαρουχλείκων, ενώ το Αίας Πατρών-Ρωμανός κρίνεται αμφίρροπη μάχη στον 2ο όμιλο, με τον Αστέρα Λεοντίου, που δείχνει ακλόνητο φαβορί για άνοδο, να λύνει τις διαφορές του με τον Σπάρτακο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 10/10
Ωλενιακός- Δόξα Πατρών (16:30- «Φ.Αραβαντινός»- Μπακόπουλος)
Κυριακή 11/10
Ροίτικα- Ολυμπιακός Ζαρ. (10:30- «Α.Κάνιστρας»- Αρκουμάνης)
Ατρόμητος Ζαρ.- Κρίνος (12:30- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)
Νεάπολη Πατρών- Μετόχι (13:30- «Α.Κάνιστρας»- Σπυρόπουλος)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 11/10
Αίας Πατρών- Ρωμανός (12:30- Ρίου- Μαχαίρας-Μουστάκας)
ΑΕΚ Πατρών- Βασιλικό (12:30- «Κ.Ζάρρας»- Μπακόπουλος)
Αστέρας Λεοντίου- Σπάρτακος (19:00- «Α.Κάνιστρας»- Αγγελόπουλος)
Παναχαϊκός- Σκεπαστό 0-3 α.α.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Ξεκίνησαν σήμερα (24/3) τα πλέι-οφ της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με σπουδαία παιχνίδια στους 2 ομίλους.
Στον 1ο όμιλο, ο Πείρος Ισώματος νίκησε με 8-3 τον Ρομαϊκό και έγινε “αφεντικό” στη βαθμολογία, μαζί βέβαια με τον Ίκαρο Πετρωτού, που επικράτησε επί της ΑΕΚ Πατρών.
Στον 2ο όμιλο, η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου έριξε στο καναβάτσο το Ζαβλάνι, ενώ η Αργυρά αναρριχήθηκε στο ρετιρέ της κατάταξης, υπερισχύοντας κόντρα στην Φλόγα Ροδιάς.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός 8-3
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών 3-1
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς 1-0
Ζαβλάνι- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 0-2
Βαθμολογίες
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Πείρος Ισώματος 15 (8-3)
2 Ίκαρος Πετρωτού 15 (3-1)
========================
3 Ρομαϊκός 12 (3-8)
4 ΑΕΚ Π. 9 (1-3)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Αργυρά 13 (1-0)
2 Φλόγα Κ.Καστριτσίου 12 (2-0)
=============================
3 Ζαβλάνι 11 (0-2)
4 Φλόγα Ροδιάς 10 (0-1)
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Ορίστηκαν τα ματς της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ της Γ΄κατηγορίας.
Όλα τα ματς του 1ου και του 2ου ομίλου θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (24/3).
Αναλυτικά:
Α΄όμιλος
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών (13:00, Α.Κάνιστρας)
Πείρος- Ρομαϊκός (16:00, Ισώματος)
Β΄όμιλος
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς (16:00, Προαστείου)
Ζαβλάνι- Φλόγα Κ. Καστριτσίου (16:00, Αγυιάς)
Οι βαθμολογίες:
1ος όμιλος: Ίκαρος Πετρωτού 12, Πείρος Ισώματος 12, Ρομαϊκός 12, ΑΕΚ Πατρών 9.
2ος όμιλος: Ζαβλάνι 11, Αργυρά 10, Φλόγα Ροδιάς 10, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 9
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Η κλήρωση των πλέι-οφ του 1ου ομίλου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Σε πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών θα ανέβουν οι 2 πρώτες ομάδες και τα ίδια δεδομένα ισχύουν για τον 2ο όμιλο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
1η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός, Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών-Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός- Ίκαρος Πετρωτού
3η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών- Ρομαϊκός, Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Πετρωτού
4η αγωνιστική: Ρομαϊκός- Πείρος Ισώματος, ΑΕΚ Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού
5η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Ρομαϊκός
6η αγωνιστική: Ρομαϊκός- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Πείρος Ισώματος
Η Βαθμολογία:
Ίκαρος Πετρωτού 12
Πείρος Ισώματος 12
—————————-
Ρομαϊκός 12
ΑΕΚ Πατρών 9