Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ1′ ΕΠΣΑ): Μάχη με στόχο τα μπαράζ ανόδου

Δύο μόλις εκκρεμότητες υπάρχουν στον 1ο Όμιλο της Γ’ Κατηγορίας και σήμερα στο γήπεδο του Αχιλλέα, Πετεινοί και Γαλήνη θα μονομαχήσουν με φόντο μια θέση στην 5αδα που δίνει άνοδο και μπαράζ…

Το παιχνίδι είναι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής και θα ξεκινήσει στις 3μ.μ., με την Γαλήνη να έχει 23 βαθμούς και τους Πετεινούς 21. Σε περίπτωση νίκης των δεύτερων, θα μπουν πάνω από τη γραμμή στην θέση του Ρωμανού. Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Γιώργος Ασπρουλόπουλος.

* Το παιχνίδι που αναβλήθηκε το Σάββατο στην Άρλα, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την ΑΕ Δυμαίων, για την 16η Αγωνιστική, ορίστηκε την επόμενη Τετάρτη 21/02, στις 3.30μ.μ. στο ίδιο γήπεδο…

//Α’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΕΠΣΑ//
(Βαθμολογία σε 16 αγώνες)…
1. ΑΕ Ροϊτίκων –29– 15Αγ. (33-21) *
——————————–
2. Δόξα Π. –26 -14Αγ. (30-19) **
3. Πυρσός Π. –26– 15Αγ. (31-19) *
4. Ηρακλής Π. –24 -14Αγ. (31-17) **
5. Ρωμανός –23– 15Αγ. (22-17) *
——————————–
6. Γαλήνη –23 -13Αγ. (25-14) **
7. Πετεινοί –21 -14Αγ. (23-18) *
8. Άρλα –14 -14Αγ. (20-29) *
9. Ολυμπιακός Ζ. –10 -14Αγ. (18-39) **
10. Α.Ε. Δυμαίων –10 -14Αγ. (11-31) *
11. Ατρόμητος Ζ. –6 -14Αγ. (17-38) **
_________________________________
– Οι Πετεινοί έχουν -2 από περσινή τιμωρία.
– Η Γαλήνη έχει -4 από περσινή τιμωρία.
– Οι ομάδες με δύο (*) έχουν κάνει χρήση και των δύο ρεπό τους.
_________________________________

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
Άρλα – Α.Ε. Δυμαίων (21/2)
Ρωμανός – Πετεινοί 1-2
Ηρακλής Π. – Δόξα Π. 3-1
Γαλήνη – Ολυμπιακός Ζαρ. 5-1
Πυρσός Π. – ΑΕ Ροϊτίκων 3-1
Ρεπό: Ατρόμητος Ζαρ.

ΕΠΟΜΕΝΗ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ /24.02/
Α.Ε. Δυμαίων – Πυρσός Π.
Ατρόμητος Ζ. – Ηρακλής Π.
Δόξα Π. – Γαλήνη
Πετεινοί – Ολυμπιακός Ζ.
ΑΕ Ροϊτίκων – Ρωμανός
Ρεπό: Άρλα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δυνατή μεταγραφή για Αστραπή Ψαροφαϊου με Μηλάτο

Ένα πολύπειρο ποδοσφαιριστή ενέταξε η Αστραπή Ψαροφαίου στο δυναμικό της, αφού ήρθε σε συμφωνία με τον “αειθαλή” Χρήστο Μηλάτο, μία σπουδαία κίνηση για τα δεδομένα της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Η πορεία του και η εμπειρία του είναι πασίγνωστες και ο σκληροτράχηλος αμυντικός, που μπορεί να βοηθήσει και στην θέση του αμυντικού μέσου, επιστρέφει εκ νέου στην “Μπάρτσα”, για να φορέσει τη φανέλα της και να την βοηθήσει να “ανέβει” στην Β΄ΕΠΣΑ.

Τα τελευταία χρόνια αγωνίστηκε με τα χρώματα της Φλόγας Ροδιάς και σημείωσε “γεμάτες” σεζόν, προσφέροντας τα μέγιστα για την ομάδα της Αιγιαλείας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γ΄ΕΠΣΑ: Εύκολο απόγευμα για Αστραπή Ψαροφαίου (+Βαθμολογία)

Η Αστραπή Ψαροφαίου δεν αντιμετώπισε δυσκολίες κόντρα στον Σπάρτακο και τον συνέτριψε με 6-1 στο εναρκτήριο παιχνίδι της 10ης στροφής της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Έτσι η ομάδα του Γιώργου Νικολακόπουλου έφτασε τους 19 πόντους και έχει εδραιωθεί στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μετά το σημερινό παιχνίδι η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής:

  1. Δόξα Νιφορείκων 22
  2. Άβυθος Αιγιαλείας 20
  3. Αστραπή Ψαρ. 19
  4. Αχιλλέας Καμαρών 16
  5. ΑΕ Αρόης 14
  6. Καλλιθέα 13
  7. Δάφνη Πατρών 13
  8. Σκεπαστό 8
  9. ΠΑΟΚ Πατρών 7
  10. Μετόχι 6
  11. Σπάρτακος 4
  12. Κρίνος 0
  13. ΑΕΚ Πατρών 0
Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα τοπικά μας πρωταθλήματα αυτό το Σαββατοκύριακο.

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Κερ. Αγ. Βασιλείου και τον Αετό Πατρών θα σφυρίξει ο Νίκος Χρονάς, ενώ να σημειωθεί ότι θα γίνει και ένα παιχνίδι τη Δευτέρα, αυτό ανάμεσα σε Αστέρα Τσουκαλεϊκων και Δόξα Χαλανδρίτσας που θα διευθύνει ο Γιάννης Καλύβας.

Αναλυτικά τα παιχνίδια με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12 (15:00)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Σαγεΐκων: Αχαΐκή-Πάτρα 2005, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζήριας: Φοινικας/Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Δρέπανο-Θύελλα Αιγίου, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Νίκη Προαστίου, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Άρης Πατρών, Γεωργία Ντάβλα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: ΑΕ Ροϊτίκων-Καμίνια, Κώστας Τηλιγάδας

B’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Απόλλων Εγλυκάδος-Γαλήνη, Γιάννης Ιωαννίδης

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς: Δόξα Ελαιώνος-Απόλλων Συνοικισμού, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Ανδρέας Καραβασίλης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (12:15μ.μ.)

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Αχιλλέα: Ζαβλάνι/Αίας -Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Σταροχώρι-Ωλενιακός, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Μαζαρακίου: Πείρος Ισώματος-Ικαρος Πετρωτού, Νίκος Παναγιωτόπουλος

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Προοδευτική Πατρών, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός, Στέφανος Μαχαίρας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 10π.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Ρωμανός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Στυλιανός Παρδάλης

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Πετεινοί-Πυρσός Πατρών, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10:30π.μ.: Ψηλαλώνια-Αχαϊκός, Στέφανος Μπλίκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:15μ.μ.: Περιβόλα-Παναχαϊκός, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 11π.μ.: Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Ακράτας, 3μ.μ.: Αιγείρας Ακράτας ΑΕ-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Δημήτρης Τάγαρης

Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Καλάβρυτα, Κώστας Τηλιγάδας

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Ρίου, 11π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Αχιλλέα, 12:15μ.μ.: Σπάρτακος-Μετόχι, Γιάννης Πραντάλος

Γήπ. Αβύθου      , 3μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Καλλιθέα, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαΐου, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Ριόλου, 3μ.μ.: Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών, Ανδρέας Καραβασίλης

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεϊκων, 3:30μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεϊκων-Δόξα Χαλανδρίτσας, Γιάννης Καλύβας.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.