Κρίμα κι άδικο για την Γαλήνη, ήττα 77-79 και αποκλεισμός στο Κύπελλο (pics)

Συνεπώς, αποχαιρέτησε τη διοργάνωση.

Published

on

Τεράστια προσπάθεια έκανε η Γαλήνη στο παρθενικό της επίσημο παιχνίδι σε διοργάνωση της ΕΟΚ υποδεχόμενη τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου για το Κύπελλο Ελλάδας, γνωρίζοντας πικρή ήττα αποκλεισμό με 79-77 σε ένα συγκλονιστικό 40λεπτο.

Η πατρινή ομάδα ήταν πολύ μαχητική και είχε την ευκαιρία να οδηγήσει τον αγώνα στην παράταση, όμως στην τελευταία επίθεση και με την εκπνοή ο εκ των κορυφαίων της ομάδας του Κ. Γιαννόπουλου Κάλλης αστόχησε σε λέι-απ για το 79-79.

Για την πατρινή ομάδα μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Παπαβασιλόπουλος που σταμάτησε στους 32 πόντους, ενώ βοήθησαν σημαντικά και οι Πίκιος και Βεργανελάκης.

Η Γαλήνη είχε τον έλεγχο στο α’ ημίχρονο, ενώ ακόμη και στην επανάληψη όπου ο Κρόνος προηγήθηκε 57-64 και 68-78 αντέδρασε και έφθασε μια ανάσα από την ολική ανατροπή.

Δεν είχε όμως την τύχη με το μέρος της και το πλήρωσε με έναν πολύ πικρό έτσι όπως εξελίχθηκε αποκλεισμό.

Τα 10λεπτα: 20-20, 19-19, 18-21, 20-19.

ΓΑΛΗΝΗ (Γιαννόπουλος): Κάλλης 13 (1), Παπαβασιλόπουλος 32 (3), Λαμπρόπουλος 9 (1), Βεργανελάκης 6, Πίκιος 11 (1), Κουκουλομμάτης 2, Σπύρου 4, Εφέπουλος, Κουμανιώτης, Καραγιάννης.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κατσούνης): Παπαπέτρου 9 (1), Τσαβός 12, Ξιούρας 12 (4), Κυριακόπουλος 6, Ροζάκης 14, Βαρσαμούλης 8, Αλεξανδρόπουλος 4, Μπιλάλης 14 (2), Καραχάλιος, Παπαβασιλείου, Κορωνιός,

on

Η ομάδα της Ανδραβίδας προχώρησε σε τρεις μεταγραφές.

Για την ακρίβεια ενισχύθηκε με τους Δημήτρη Παναγόπουλο από την Γαλήνη, τον Δημήτρη Χριστοδουλόπουλο από τον Κεραυνό Αιγίου και τον Γιώργο Δέμη του Προφήτη Ηλία.

Τρεις καλές κινήσεις, που θα προσδώσουν λύσεις, διαθέτοντας εμπειρία και ικανότητες.

Continue Reading

Α1 ΕΣΚΑΗ

Ο Κεραυνός Αιγίου πήρε την 1η θέση στο τουρνουά «Φ. Κολλιόπουλος»

Ο Κεραυνός νίκησε την οικοδέσποινα Δύμη και κατέλαβε την πρωτιά στο “Φάνης Κολλιόπουλος”

Published

on

Ο Κεραυνός Αιγίου με δυο νίκες σε ισάριθμα ματς ήταν ο νικητής στο φετινό τουρνουά στη μνήμη του Φάνη Κολλιόπουλου που διοργάνωσε η Δύμη ’07.

Μετά το δραματικό 74-73 επί της Ολυμπιάδας στον ημιτελικό, επικράτησε χθες βράδυ με 70-60 της Δύμης’07 στον μεγάλο τελικό.

Η Ολυμπιάδα νίκησε στον μικρό τελικό την ΕΑΠ 75-69 και πήρε την 3η θέση, αφήνοντας την ομάδα του Φραγκισκάτου στην 4η.

Πρωτιά Αστέρα Τέμενης στο τουρνουά του Βαρθολομιού

Η ομάδα από το Αίγιο κέρδισε το τουρνουά του Βαρθολομιού

Published

on

Ο Αστέρας Τέμενης ήταν ο νικητής στο τουρνουά του Βαρθολομιού αφού πριν από λίγο επικράτησε της ομώνυμης τοπικής ομάδας στον τελικό με 77-72 και πήρε το Κύπελλο της 1ης θέσης.

Θυμίζουμε ότι 3η ήταν η Αγυιά και 4η η Ανδραβίδα.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ23 hours ago

Πρώην παίκτης της Παναχαϊκής υπέγραψε στην Καλαμάτα

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ17 hours ago

Παναχαϊκή: Και επίσημα στην Super League 2 – Πήρε πιστοποιητικό από την ΕΕΑ

Γ ΕΘΝΙΚΗ22 hours ago

Πάτραι: Συμφώνησε σε όλα με Λιμάτσι, σήμερα (28/9) πρώτη προπόνηση για τον παίκτη

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ14 hours ago

Κύπελλο Ελλάδας: Θεαματικό το πρώτο… πιάτο της 3ης φάσης

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ16 hours ago

Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίσεις για Καλαμάτα και Καλλιθέα – Ποια ματς πήγαν παράταση

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ17 hours ago

Κύπελλο Ελλάδας: Ημίχρονο στις αναμετρήσεις της Τετάρτης (28/9), σκορ μόνο σε δύο ματς

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 hours ago

Προσπαθεί για νέες προσθήκες ο Πανμοβριακός

ΑΘΛΗΜΑΤΑ16 hours ago

Εκνευρισμένη η Σάκκαρη με τον διαιτητή: «Από μικρό παιδί οι αποφάσεις σου είναι εναντίον μου»