ΠΟΛΟ

Η Αγγελική Γιαννακέα στην «Match»: «Να κερδίσουµε τον ΠΑΟΚ!»

Η τερματοφύλακας και αρχηγός της ομάδας του Μιχάλη Λαζαρίδη τόνισε πως η ομάδα της θα τα δώσει όλα κόντρα στον «δικέφαλο του Βορρά».

Published

on

Για το τι πήγε λάθος στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΑΝΟ Γλυφάδας και δεν ήρθε η νίκη, αλλά και για το κρίσιμο ματς απέναντι στον ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Α1 (οι «ασπρόμαυροι» έρχονται με θετική ψυχολογία στην Πάτρα, κέρδισαν 12-7 τον ΝΟ Λάρισας), μίλησε στην «Match» η Αγγελική Γιαννακέα.

Η τερματοφύλακας και αρχηγός της ομάδας του Μιχάλη Λαζαρίδη τόνισε πως η ανταγωνιστικότητα την οποία επέδειξαν οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά του ματς έκανε τη διαφορά, ωστόσο σημείωσε πως η ΝΕΠ βελτιώθηκε στη συνέχεια και πως θα τα δώσει όλα κόντρα στον «δικέφαλο του Βορρά».

-Για την ήττα από τον ΑΝΟ Γλυφάδας: «Πρόκειται για μια αρκετά ανταγωνιστική ομάδα και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού ανακάμψαμε και αποδώσαμε καλύτερα από ότι στα πρώτα δύο οκτάλεπτα, ωστόσο η νίκη δεν ήρθε. Κρατάμε, όμως, την αντίδραση μας».

-Για το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στο «Α.Πεπανός»: «Στόχος μας είναι από το πρώτο λεπτό να καταφέρουμε να δείξουμε την δυναμικότητα μας και πάνω απ’ όλα να ευχαριστηθούμε το ματς, παίρνοντας παράλληλα το ροζ φύλλο».

Κυριάκος Δημητρόπουλος

ΠΟΛΟ

Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Πόλο: Άνετη πρόκριση για ΝΟΠ και ΝΕΠ (pics)

Published

on

Χωρίς να συναντήσουν την παραμικρή δυσκολία ΝΟΠ και ΝΕΠ πήραν την πρόκριση στην Β’ Φάση των Νέων Ανδρών.

Οι δύο ομάδες μας τοποθετήθηκαν στον Όμιλο της Πάτρας με τους ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας και ΝΟ Πρέβεζας (προκρίνονταν οι τρεις), ωστόσο οι δύο τελευταίοι δεν συμμετείχαν τελικώς και τα πάντα είχαν κριθεί από νωρίς το ΣΚ (3-4/12) στο «Α.Πεπανός».

Πάντως, ΝΟΠ και ΝΕΠ κέρδισαν αμφότεροι τον ΝΟ Ναυπλίου, ενώ στο μεταξύ τους παιχνίδι κέρδισε ο πρώτος 19-9.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Α1 Γυναικών Πόλο: Ήττα για τη ΝΕΠ με 12-8 από τον Εθνικό στον Πειραιά

Published

on

Δεν τα κατάφερε η ΝΕΠ στον Πειραιά και για την 8η αγωνιστική της Α1 Πόλο Γυναικών ηττηθηκε με 12-8 από τον Εθνικό.

Στα 5:40 από τη λήξη του τρίτου οκτάλεπτου, η Μπαλάτσα μείωσε σε 9-8 αλλά στη συνέχεια ο Εθνικός δεν δέχθηκε άλλο τέρμα και έφτασε στη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 5-4, 4-3, 1-1, 2-0

ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 3, Μπορίσοβα 2, Λασκαρίδου, Κοντονή, Μπέτα, Χατζηκυριακάκη 1, Μπενέκου Αλκ. 2, Ρακιντζή, Κανετίδου, Μπενέκου Ιόλη 1, Άντριους 2, Μπεκρή, Κατσιμπρή 1, Κλαψιανού.

ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα 1, Πετάση 1, Κουρέτα 3, Μοίραλη 1, Μαρία Ντάσιου, Δήμητρα Κοντάκου, Νιαρχάκου 1, Στέενμπεκ, Μιχαλάτου, Κεπενού.

ΠΟΛΟ

ΝΕΠ-ΝΟΠ: Φουλ για πρόκριση στους Νέους Άνδρες!

Οι αντίπαλοι τους στον Όμιλο της Πάτρας.

Published

on

Στις 3-4/12 θα διεξαγθεί η Α’ Φάση του φετινού πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών.

Οι ΝΕΠ και ΝΟΠ στους Νέους Άνδρες κληρώθηκαν στον Όμιλο Πατρών με τους ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Καλαμάτας και ΝΟ Ναυπλίου και θέλουν να πάρουν την πρόκριση στην Β’ Φάση, στην οποία από τους Ομίλους των τεσσάρων προκρίνονται οι δύο πρώτοι και από τους Ομίλους των πέντε, οι τρεις πρώτοι (σύνολο 19 ομάδες).

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση

Σε άλλα σημαντικά νέα, η ΝΕΠ του Μιχάλη Λαζαρίδη πέρασε χωρίς αγώνα στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε.

Οι αγώνες της α΄ φάσης είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν στις 4 Ιανουαρίου, οι αντίστοιχοι της β΄ φάσης, με τη συμμετοχή της ΝΕΠ, στις 18 Ιανουαρίου, ενώ το Final-4 θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 3-4 Φεβρουαρίου.

ΜΠΑΣΚΕΤ21 hours ago

Μπάσκετ: «Η αγάπη του δικού σου Κεραυνού είναι μαζί σου!»

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ12 hours ago

Μπάσκετ: «Αφεντικό» της Αχαΐας η Παναχαϊκή (pics)

Γ ΕΘΝΙΚΗ16 hours ago

Γ’ Εθνική (4η Αγωνιστική): Ήττες για Πάτραι και Ναυπακτιακό Αστέρα σε Πύργο και Χαλκίδα

Γ ΕΘΝΙΚΗ18 hours ago

Γ’ Εθνική (4η Αγωνιστική): Πίσω στο σκορ στο ημίχρονο Πάτραι και Ναυπακτιακός Αστέρας

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.