Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ανακοίνωση των ποδοσφαιριστών του ΑΠΟ Αρόης

Published

on

Οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟ Αρόης εξέδωσαν ανακοίνωση και “απειλούν” μέχρι και με αποχώρηση από το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, σε περίπτωση που αλλάξει κάτι, όσον αφορά στην υπάρχουσα διοίκηση της ομάδας και τα μέλη της.

Αναλυτικά η ανακοίνωση των αθλητών της Αρόης:

«Εμείς οι ποδοσϕαιριστές του ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ στο ϕίλαθλο κόσμο της Πάτρας ότι την Παρασκευή 1-2-2019 αυτοί που αποκαλούνται μεταξύ τους σημαίες της ομάδας, πρόεδροι του πολιτιστικού συλλόγου, αξιόπιστοι επιχειρηματίες, ιστορική διοίκηση της και άλλα τέτοια γραϕικά, αυτοί που έχουν κάνουν τέχνη στο όνομα της ομάδας να εξυπηρετούν να εξυπηρετούνται και να εισπράττουν, προσπάθησαν σε μια δικαστική αίθουσα του Πρωτοδικείου να κάνουν αυτό που δεν μπόρεσαν να κάνουν οι αντίπαλοί μας στα γήπεδα της Πάτρας.

Προσπάθησαν να ανακόψουν την προέλασή μας και να εμποδίσουν την πορεία μας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος που αγωνιζόμαστε. Δεν δίστασαν να αμϕισβητήσουν ότι ο παλιός ποδοσϕαιριστής  προπονητής και ήδη γενικός αρχηγός της ομάδας μας κ. Αργύρης Δεπούντης είναι μέλος του σωματείου μας, δεν δίστασαν να λοιδωρήσουν και να ειρωνευτούν τον συμπαίκτη μας κ. Γιάννη Αβραμόπουλο που τόλμησε να καταθέσει ότι δεν τήρησαν αυτά που συμϕώνησαν και αρνήθηκαν να τον βοηθήσουν οικονομικά και ηθικά όταν υποβλήθηκε σε δύσκολη χειρουργική επέμβαση μετά από τραυματισμό του στο γήπεδο, δεν δίστασαν να χαρακτηρίσουν ξένους προς την ομάδα μας αυτούς τους επτά υπέροχους τύπους που αποτελούν την  διορισμένη  διοίκηση της που βρίσκονται με συναίσθημα μεράκι και τρέλα κοντά σε κάθε πρόβλημα μας από το πρώτο λεπτό της προπόνησης κάθε Τρίτης μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα κάθε Κυριακής.

Πραγματικά ξένοι για αυτούς και τα συμϕέροντα τους, για εμάς όμως ΑΔΕΛΦΙΑ. Και επειδή εμείς ϕοράμε αποδεδειγμένα παντελόνια, που δεν χρειάζεται κάθε τόσο να τα διαϕημίζουμε είναι αυτονόητο ότι τα αδέλϕια μας δεν τα πουλάμε ποτέ. Αν έστω και ένας από αυτούς αντικατασταθεί, σταματάμε όλοι να κατεβαίνουμε στους αγώνες. Γιατί απλά έτσι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ. Άλλωστε το ερασιτεχνικό ποδόσϕαιρο δεν είναι τίποτα άλλο από γούστο. Και μετά χαρίστε το πρωτάθλημα με δικαστική απόϕαση σε όποιον θέλετε.»

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό: Το πλήρες πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες (4-5/12) και οι βαθμολογίες

Published

on

Και αυτή την εβδομάδα τα ντέρμπι δεν λείπουν από τις τρεις ερασιτεχνικές κατηγορίες ποδοσφαίρου του Νομού Αχαϊας.

Στην Α΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο, ξεχωρίζει η μάχη του Άρη με την Θύελλα, αλλά και της Αιγείρας-Ακράτας με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Αμφίρροπες μάχες περιλαμβάνονται και στην 9η στροφή της Β΄κατηγορίας, ενώ από την Γ΄ΕΠΣΑ δεσπόζει το ντέρμπι του 2ου ομίλου μεταξύ Ρωμανού και Αστέρα Λεοντίου.

Το πρόγραμμα του ΣΚ και οι βαθμολογίες:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12  (όλα στις 15:00)

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Ακράτας- Καδδάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Αχαϊκός – Καμίνια  (20:00- «Α.Κάνιστρας»- Πολυγένης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αστραπή – Άτλας (10:00- «Α.Κάνιστρας»- Κονιδάρης)

Περιβόλα – Πυρσός  (12:00- Αγυιάς- Καραβασίλης)

Ολυμπιακός Πατρών – Ατρόμητος Λάππα  (12:15- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)

Γαλήνη – Αστέρας Μιντιλογλίου  (12:30- «Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Δάφνη- Φαραϊκός  (15:00- Ζαρουχλείκων- Αγγελόπουλος)

Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Λακκόπετρας  (15:00- Χαλανδρίτσας- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Ρεπό:  Σταροχώρι

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Απόλλων Εγλυκάδας – ΠΑΟΚ Πάτρας   (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Μπακόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δρέπανο- Φλόγα Ροδιάς  (12:00- Ρίου- Παπαχρήστος)

Ζαβλάνι- Πετεινοί  (15:00- Αγυιάς- Τηλιγάδας)

Αργυρά- Αστέρας Τέμενης  (15:00- Προαστείου- Σπυρόπουλος)

Απόλλων Συνοικισμού – Αβυθος  (15:00- Ροδιάς- Καμζόλας)

Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας/Ζήριας  (15:00- Καμαρών- Μέρμηγκας)

Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου  (18:00- Αγυιάς- Μάρδας)

Ρεπό:  Πανιώνιος Αχιλλέας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ωλενιακός – Κρίνος  (15:00- «Φ.Αραβαντινός»- Γεντεκάκης)

Τριταία- Βασιλικό  (15:00- Χαλανδρίτσας- Γκαβός)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δόξα Πατρών – Νεάπολη  (09:30-  Ζαρουχλείκων- Χαμουζάς)

Ροίτικα- Μετόχι  (10:00- Βραχνείκων- Δανιήλ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ρωμανός – Αστέρας Λεοντίου  (15:00- Προαστείου- Δανιήλ)

ΑΕ Αρόης – Σπάρτακος  (15:00- Ντα Λουζ- Αργυρόπουλος)

ΑΕΚ Π.- Σκεπαστό  (18:00- Αγυιάς- Παπαχρονόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Ολυμπιακός Καμαρών – Παναχαϊκός  (15:00- Ντα Λουζ- Πολυγένης)

Ρεπό: Αίας Π.

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 19 (16-3)

2 Πυρσός Π. 19  (17-7)

3 Γαλήνη 18 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16  (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11  (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6  (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5  (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4  (6-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18  (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14  (17-7)

3 Δρέπανο 13  (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13   (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13  (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13   (8-7)

7 Αργυρά Π. 11   (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9   (8-14)

9 Ζαβλάνι 8   (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7  (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6   (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5   (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5  (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)

 

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 7   (7-2)

2              ΑΟ Τριταίας       5  (2-0)

3              Νεάπολη             5  (2-1)

4              Μετόχι 4 (2-1)

5             Κρίνος  3  (2-2)

6              Δόξα Πατρών  3  (3-4)

7              Βασιλικό 1  (1-6)

8              Ωλενιακός 0 (0-3)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ρωμανός 9  (15-0)

2 Αίας Π.  9 (8-4)

3 Παναχαϊκός  9  (14-4)

4 ΑΕ Αρόης  7 (11-6)

5 Αστέρας Λεοντίου 4  (5-4)

6 Σπάρτακος 4 (4-13)

7 Ολυμπιακός Καμαρών 2  (2-4)

8 ΑΕΚ Π.  1  (3-15)

9 Σκεπαστό 0 (1-14)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Επέστρεψε δριμύτερος ο Απόλλων Εγλυκάδας

Published

on

Παρά την αγωνιστική αποχή από το πρωτάθλημα, ο Απόλλων Εγλυκάδας ήταν σοβαρός απέναντι στην Αστραπή Ψαροφαίου και πήρε την πρόκριση στο Κύπελλο με 2-1, χάρη σε 2 γκολ του Νικόλα Μανιάτη.

Η ομάδα του Άρη Πλέγα είχε να αγωνιστεί από τις 13 Νοεμβρίου και επέστρεψε στη δράση την Τετάρτη (1/12) στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας για την Β΄Φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, που άνοιξε την αυλαία της αυτήν την εβδομάδα.

Στον 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας, είχε ρεπό στην 7η στροφή και την περασμένη εβδομάδα δεν αγωνίστηκε, αφού αναβλήθηκε η μάχη με την Άβυθο στο Αίγιο. Έτσι οι «μελανόλευκοι» επιστρέφουν σε ρυθμούς πρωταθλήματος στην 9η αγωνιστική και θα φιλοξενήσουν τον ΠΑΟΚ Πάτρας.

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ντέρμπι ανάμεσα σε Γαλήνη και Ατρόμητο Λάππα

Published

on

Εξ αναβολής παιχνίδι υπάρχει σήμερα και στην Β΄κατηγορία και τον 1ο όμιλο, που σχετίζεται με την 7η αγωνιστική.

Η Γαλήνη αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο Λάππα στο «Α.Κάνιστρας» στις 18:00 και η κόντρα είναι ενδιαφέρουσα, αφού αμφότεροι στοχεύουν στην άνοδο.

Διαιτητής στο ντέρμπι θα είναι ο Γιάννης Πράνταλος.

Οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πυρσός Π. 19  (17-7)

2 Ατρόμητος Λάππα 18 (16-3)

3 Γαλήνη 17 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16  (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11  (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6  (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5  (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4  (6-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18  (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14  (17-7)

3 Δρέπανο 13  (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13   (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13  (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13   (8-7)

7 Αργυρά Π. 11   (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9   (8-14)

9 Ζαβλάνι 8   (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7  (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6   (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5   (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5  (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.