Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι “άρχοντες” του τοπικού (27-28/1)

Βγήκαν πρίν από λίγο οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τα τοπικά πρωταθλήματα Α, Β και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας αυτό το Σαββατοκύριακο.
Αγώνες του Σαββάτου 27-01-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Λιμνοχώρι ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Αετός Πατρών ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Αβύθου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Ατρόμητος Πατρών ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Σαγεΐκων Εθνικός Σαγεΐκων-Δόξα Παραλίας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Ντα Λουζ Οβρυάς Άρης Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -18η 15:00 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Α’ κατηγορία – -18η 17:00 Νίκης Προαστίου Νίκη Προαστείου-Δαβουρλής K. 92 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Φαραικός ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Καμίνια ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-14η 15:00 Αγυιάς Α.Ε. Αρόης-Περιβόλα ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 15:00 Ρίου Αετός Ρίου-Αχαϊκός ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 15:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός 2016-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Καμαρών Φοίνικας Σαλμενίκου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 17:00 Καλαβρύτων Καλάβρυτα-Ακράτα ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 28-01-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 12:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Δίας Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Βραχνεΐκων Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Απόλλων Βίδοβας ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Μαζαρακίου Πείρος Ισώματος-Αστέρας Μιντιλογλίου ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Πήγασος Πατρών-Τριταιικός ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-18η 15:00 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Αχαιός Σαραβαλίου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-14η 10:00 Αγυιάς Πυρσός Πατρών-Πετεινοί ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-14η 12:00 Λακκόπετρας Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Δόξα Πατρών ΑΣΠΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-14η 12:30 Βραχνεΐκων Ηρακλής Πατρών-Γαλήνη ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-14η 15:00 Άρλας Άρλα-Ρωμανός ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-14η 15:00 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-ΑΕ Ροϊτίκων ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-14η 12:00 Ζήριας Κεραυνός Σελιανιτίκων-Σπάρτακος ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-14η 12:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Άνω Καστρίτσι-Δόξα Ελαιώνος ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-14η 12:30 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Προοδευτική Πατρών Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-14η 15:00 Σουλίου Παναχαϊκός-ΠΑΟΚ Πατρών ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 10:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Ικαρος Πετρωτού-Πολύτεκνος ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 10:00 Ζαρουχλεΐκων Ολυμπιακός Πατρών-Πάτραι Α.Π.Σ. ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 12:30 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Μέγας Δικέφαλος ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 12:30 Αγυιάς Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Αυτόνομη Π.Ο. ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 15:00 Αγυιάς Α.Π.Ο. Αρόη-Δάφνη Πατρών ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-18η 15:30 Ρίου Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Πάτρα 2005 A.E. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Φλόγα Ρόδιας ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Σκεπαστό ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Ροδιάς Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αργυρά Πατρών ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-18η 15:00 Αιγείρας Θύελλα Αιγείρας-Αχιλλέας Καμαρών ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ν. Αναγνώστου: «Το περιμέναμε πως και πως…»

Στην «Match» μίλησε ο Νάσος Αναγνώστου, ο οποίος στο ντέρμπι μεταξύ Πάτραι και Άρη ήταν καθοριστικός, αφού ήταν αυτός που κέρδισε πέναλτι στα πρώτα δευτερόλεπτα του παιχνιδιού και εκτελώντας το ο ίδιος έβαλε μπροστά την ομάδα του, ενώ σκόραρε άλλη μια φορά, βάζοντας την «σφραγίδα» του στο ντέρμπι:

«Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για εμάς. Πιστεύω το ποιο καθοριστικό και κρίσιμο όλης της χρονιάς. Το περιμέναμε πως και πως! Είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα με σοβαρότητα, όρεξη και πολύ συγκέντρωση.

Περιμέναμε εξαρχής ότι θα ήταν δύσκολο, γιατί ήταν μια ομάδα που δεν είχε άγχος αφού ήταν ήδη στην τετράδα, σε αντίθεση με εμάς που θέλαμε έναν πόντο.  Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού μπήκαμε δυνατά, κερδίσαμε το πέναλτι και καταφέραμε να περάσουμε μπροστά στο σκορ.

Στην συνέχεια μείναμε λίγο πίσω και σε μια καλή φάση του αντιπάλου είχαμε σε καλή μέρα όπως και στα περισσότερα παιχνίδια τον Κώστα Μπαρδάκη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε, με την αντίπαλη ομάδα να χάνει μια ακόμα ευκαιρία αλλά όπως ανέφερα και προηγουμένως, είχαμε τον φύλακα άγγελο μας. Από εκεί και πέρα βάλαμε κάτω το κεφάλι και παίξαμε αυτό που δουλεύουμε με τον προπονητή μας, κυκλοφορία, σωστές πάσες και δίψα για την νίκη.

Καταφέραμε πολύ γρήγορα να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ και τότε τα πράγματα έγιναν πιο απλά. Ήταν καθαρή και δίκαιη νίκη με έναν αντίπαλο που είχε εξασφαλίσει την είσοδο του στα μπαράζ ανόδου».

Νικόλας Παολίνος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φωτο-στιγμιότυπα από τα γήπεδα της Α’ Κατηγορίας

Μεγάλη ήταν η αγωνιστική δράση για ακόμη ένα Σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Α’ Κατηγορίας.

Η κάμερα της “Match” έδωσε το παρών στις αναμετρήσεις Ατρόμητος Πατρών- Δόξα Παραλίας 2-1, Πάτραι- Άρης Πατρών 3-0 (οι “πράσινοι κλείδωσαν την είσοδό τους στα πλέι οφ) και Αετός Πατρών-Νίκη Προαστίου 4-0

Δείτε παρακάτω τα χαρακτηριστικά φωτο-στιγμιότυπα από τους αγώνες:

 

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Νίκος Ψυχογιάννης αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία του Φοίνικα Ζήριας

Ο μέχρι πρότινος βοηθός προπονητή του Παναιγιάλειου, Νίκος Ψυχογιάννης, είναι ο διάδοχος του Χρήστου Γκρέκα στον πάγκο του Φοίνικα Ζήριας, όπως ανακοινώθηκε πριν λίγο από το Δ.Σ. των “μελανόλευκων”.

Ο Γκρέκας παραιτήθηκε μετά το παιχνίδι με το Ζαβλάνι/Αίας, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και ο Ψυχογιάννης “σηκώνει μανίκια”, με σκοπό να υλοποιήσει τον στόχο για φέτος, που δεν είναι άλλος από την παραμονή μέσω των πλέι άουτ.

Παράλληλα αποτελεί τον 3ο προπονητή στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, αφού ξεκίνησε ο Φώτης Φοής, ακολούθησε ο Χρήστος Γκρέκας και πλέον οι τύχες της ομάδας βρίσκονται στα χέρια του Νίκου Ψυχογιάννη.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.