Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η Ελένη Αντωνίου στο Πάτρα 2005 – Άρης Πατρών

Published

on

Η Ελένη Αντωνίου θα διευθύνει τον εξ αναβολής αγώνα της 7ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας (Β’ Όμιλος) ανάμεσα στην Πάτρα 2005 και τον Άρη Πατρών, που θα διεξαχθεί αύριο στο γήπεδο Α. Κάνιστρας.

Αναλυτικά οι διαιτητές στα αυριανά:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 20.00: Πάτρα 2005 – Αρης Πατρών, Αντωνίου.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Λακκόπετρας, 15.00: Ικαρος Λακκόπετρας – Καμίνια, Γιαννόπουλος.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: ΑΕ Αρόης – Αίας Πατρών, Βαβαρούτας.
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ
Γηπ. Ντα Λουζ, 15.00: Φαραϊκός – Ατρόμητος Λάππα, Μπακόπουλος.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σημαντικός βαθμός για το ψυχωμένο Πάτραι στη Μεσσηνία

Published

on

Ακόμα πιο κοντά στην υλοποίηση του στόχου της ανόδου στη Γ΄Εθνική βρίσκεται ο πρωταθλητής Αχαϊας, ΑΠΣ Πάτραι.

Για την 3η αγωνιστική πήρε πολύτιμο πόντο στην Καλαμάτα (1-1) κόντρα  στον πρωταθλητή Μεσσηνίας, Πανθουριακό και παρέμεινε αήττητος στα μπαράζ ανόδου του 5ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45’ με τον Γιαννακόπουλο, αλλά στο 57΄ο Δημητρακόπουλος έφερε το ματς στα ίσια και η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή γυρίζει στην Πάτρα με βαθμό-χρυσάφι στις αποσκευές της.

Τα αποτελέσματα:

Πανθουριακός- Πάτραι 1-1

Πανηλειακός-Παλληξουριακός 1-0 (34΄Τζανέτος)

Πανθυρεατικός-Πανγυθεατικός 0-0

Ρεπό: Τσιλιβή

Η Βαθμολογία (σε 3 παιχνίδια)

Πάτραι 7 (7-1)

Πανηλειακός 7 (4-0)

Πανγυθεατικός 3 (0-0)

————————————

Πανθουριακός 2 (2-2)

Παλληξουριακός 2 (1-2)

Πανθυρεατικός 1 (0-3)

– Το Τσιλιβή δεν συμμετέχει…

Επόμενη αγωνιστική (4η– 22/5)

Πάτραι-Πανγυθεατικός

Πανηλειακός-Πανθυρεατικός

Τσιλιβή-Πανθουριακός  0-3 α.α.

Ρεπό: Παλληξουριακός

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (πλέι-άουτ): Ντέρμπι σε Νιφορέικα και «Α.Κάνιστρας»

Published

on

Πέφτει σήμερα η αυλαία στο 9ο κομμάτι του παζλ των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας, με τρεις αναμετρήσεις.

Ο Εθνικός/Πολύτεκνος με νίκη επί του Άνω Καστριτσίου «καθαρίζει» την παραμονή, αλλά τα άλλα δύο παιχνίδια είναι αμφίρροπα και κόβουν την ανάσα.

Στα Νιφορέικα η τοπική Δόξα φιλοξενεί τον Αετό Ρίου και οι ομάδες ισοβαθμούν στους 16 πόντους, ενώ η Πάτρα 2005 λύνει τις διαφορές της με τον Δία, όντας πιο άνετη βαθμολογικά και με τους φιλοξενούμενους να «καίγονται» για τους 3 βαθμούς.

Το πρόγραμμα και βαθμολογία:

ΣΗΜΕΡΑ:

Εθνικός Π./Πολύτ.- Άνω Καστρίτσι  (16:00, «Α.Κάνιστρας»,  Πετρόπουλος)

Δόξα Νιφορ.- Αετός Ρίου  (17:00, Νιφορείκων, Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δίας  (18:30,  «Α.Κάνιστρας», Φωκάς)

ΧΘΕΣ:

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Αιγίου 0-2

Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα  0-0

Αχαιός Σαρ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  1-4

Ίκαρος Πετρ.- ΑΠΟ Αρόης 3-0

Δαβουρλής- Ηρακλής Π.  3-0 α.α.

Δόξα Χαλανδρ.- Πήγασος 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-9)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

5 Εθνικός/Πολύτεκνος 18 (14-8)

6 Πάτρα 2005 18 (12-8)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Δαβουρλής 17  (15-13)

————————————

9 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-8)

10 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-9)

11 Αετός Ρίου 16 (15-11)

12 Καλάβρυτα 14 (15-13)

13 Δίας 13 (12-9)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (12-15)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία (πλέι-άουτ): Σφράγισε την παραμονή η Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Published

on

Με 4 αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας και αυτή την ώρα διεξάγεται το ματς Ίκαρου Πετρωτού- ΑΠΟ Αρόης.

Η Αναγέννηση Ψαθοπυργου λύγισε με «4άρα» τον Αχαιό Σαραβαλίου και ουσιαστικά αγκάλιασε την παραμονή, ενώ χωρίς τέρματα έληξε το Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα.

Πρώτη νίκη για την Θύελλα Αιγίου, η οποία πέρασε από τα Ζαρουχλέικα, κερδίζοντας την Αναγέννηση Πατρών.

Το αποτελέσματα και βαθμολογία:

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Αιγίου 0-2

Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα  0-0

Αχαιός Σαρ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  1-4

Ίκαρος Πετρ.- ΑΠΟ Αρόης (18:30, «Α.Κάνιστρας», Σαφαρίκας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/5

Εθνικός Π./Πολύτ.- Άνω Καστρίτσι  (16:00, «Α.Κάνιστρας»,  Πετρόπουλος)

Δόξα Νιφορ.- Αετός Ρίου  (17:00, Νιφορείκων, Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δίας  (18:30,  «Α.Κάνιστρας», Φωκάς)

Δαβουρλής- Ηρακλής Π.  3-0 α.α.

Δόξα Χαλανδρ.- Πήγασος 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-6)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

5 Εθνικός/Πολύτεκνος 18 (14-8)

6 Πάτρα 2005 18 (12-8)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Δαβουρλής 17  (15-13)

————————————

9 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-9)

10 Αετός Ρίου 16 (15-11)

11 Καλάβρυτα 14 (15-13)

12 Ίκαρος Πετρωτού 13  (12-8)

13 Δίας 13 (12-9)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (12-15)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.