Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η στήριξη του Άρη Ρούσου στον Θανάση Παπουτσή

Published

on

Ανάρτηση στο προσωπικό του λογαριασμό στο facebook έκανε ο πρόεδρος του Άρη Πατρών, Άρης Ρούσσος, με αφορμή την παραίτηση του Θανάση Παπουτσή, η οποία δεν έγινε δεκτή.

Αναλυτικά:

«Με αφορμή δημοσιεύματα σχετικά με την παραίτηση του προπονητή μας μετά το 1-1 με το Πάτραι, θα ήθελα να θυμίσω σε όλους όσα έλεγα πριν 1,5 χρόνο σχετικά με την φιλοσοφία της ομάδας μας και τους στόχους της.

Όπως λοιπόν έλεγα τότε, και θα επαναλάβω για όσους ξέχασαν, θα στηρίξουμε την προσπάθεια ακόμη και αν περάσουμε 1000 κύματα, ότι εμπόδιο και αν παρουσιαστεί. Ο Άρης μας έχει ΣΤΟΧΟ να παίξει όμορφο ποδόσφαιρο και παρά τα ατυχή αποτελέσματα, αυτό το βλέπουμε από την αρχή της περιόδου, με τα πρώτα φιλικά μέχρι τα παιχνίδια του πρωταθλήματος και τα μάτια μας δεν μας γελάνε.

Έχει στόχο να λειτουργεί υποδειγματικά σε όλα τα επίπεδα και σε αυτό δεν χωράει αμφιβολία ότι το πετυχαίνει μέρα με τη μέρα. Συνεχίζει να στηρίζεται σε ρόστερ με καλούς ποδοσφαιριστές και καλά παιδιά, παλεύει τον μεγάλο του στόχο που είναι να γυρίσει στα Προσφυγικά, έχει στόχο να είναι μια οικογένεια, έχει στόχο να πάρει πρωτάθλημα όταν θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου και θα έχει εκπληρώσει όλα όσα αναφέρω.

Σε αυτό μαζί μας σκοπεύουμε να έχουμε έναν προπονητή που θα δουλέψει όλα τα παραπάνω και η ομάδα μας αν μη τι άλλο ξεχωρίζει για το μέταλλο της, για το ότι δεν τα παρατάει ποτέ.

Δεν θα λιγοψυχήσει για μια ισοπαλία, για ένα δοκάρι και μια νεροποντή, ούτε θα διαλύσει όλα όσα χτίζει εδώ και χρόνια επειδή έτσι έχουν μάθει να συμπεριφέρονται στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά, έχουμε το χρονοδιάγραμμα μας όπως κάθε σοβαρή ομάδα με στοχευμένο πλάνο και θέλουμε να φτάσουμε στην Ιθάκη ξεπερνώντας όλα τα κύματα.

Άλλωστε, σε όσο μεγαλύτερες θάλασσες πλεύσουμε, τόσο μεγαλύτερα κύματα θα αντιμετωπίσουμε και ο Θανάσης αλλά και τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, θέλουμε να είναι μαζί μας, μέχρι το τέλος».

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): «Διπλό» για τον Δία στον Ριόλο, το ντέρμπι ο Κεραυνός

Published

on

Με 7 μάχες άνοιξε η αυλαία στην 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και στον Γ΄όμιλο, ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου έριξε στο καναβάτσο τον Αετό Πατρών, χάρη σε γκολ του Σταύρου Τσιάτο.

Στον Α΄όμιλο δέσποσε το «2» του Δία στην έδρα του ισχυρού Πανμοβριακού, αλλά και το 4Χ4 του Λιμνοχωρίου, ενώ στον Β΄όμιλο ΑΠΣ Πάτραι και Θύελλα Πατρών πήραν τα τρίποντα κόντρα σε Πάτρα 2005 και Αναγέννηση Πατρών αντίστοιχα και βρίσκονται αγκαζέ στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  3-0  (16΄Λιβάνης, 36΄Νιφόρας, 77΄Κυριακόπουλος

Πανμοβριακός- Δίας  1-2  (71΄Κοκκίνης. 26΄Ζησιμόπουλος, 39΄Στρέκλας)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  3-1  (41΄Δημακόπουλος, 73’ Σοφούλης, 86΄Φωτόπουλος/ 56΄Καραχάλιος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτραι-Πάτρα 2005  2-0  (71΄Γραμματικόπουλος, 83΄Δημητρακόπουλος

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.   1-5

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  2-1  (11΄Φούντος, 95’ Σαμαντάς/ 45’ Παπαδόπουλος)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  0-1  (63΄Τσιάτο)

ΚΥΡΙΑΚΗ  17/10 (To πρόγραμμα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  («Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (Τέμενης- Καμζόλας)

Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 12 (10-0)

2 Αχαϊκή  10  (11-3)

3 Δόξα Παραλίας 9  (8-5)

4 Δίας 9  (7-7)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (5-6)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-8)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  10 (13-4)

2 ΑΠΣ Πάτραι  10 (5-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 Πήγασος Μπεγ.  6  (8-5)

————————————

5 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

6 Πάτρα 2005  6  (6-8)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (5-10)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  10  (11-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  7  (6-4)

4 Αετός Πατρών 4  (3-4)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Ντέρμπι Αετού Π.-Κεραυνού, μάχη στο Ντα Λουζ

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία στην 4Η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού αναβλήθηκε το ματς Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, μετά τις άσχημες καιρικές συνθήκες.

Επίσης το αμφίρροπο ματς μεταξύ Δόξας Παραλίας και Αστέρα Τσουκαλείκων θα διεξαχθεί στο Ντα Λουζ στην Οβρυά και όχι στην φυσική έδρα της Δόξας.

Από το σαββατιάτικο πρόγραμμα δεσπόζει η σύγκρουση ανάμεσα σε Αετό Πατρών και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου. Οι «κιτρινόμαυροι» απέχουν από τη νίκη τις τελευταίες 2 αγωνιστικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν στην κορυφή του Γ ομίλου.

Το πρόγραμμα της 4ης στροφής και οι βαθμολογίες:

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  (Λιμνοχωρίου- Ρουμπάνης)

Πανμοβριακός- Δίας  (Ριόλου- Πετρόπουλος)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  (Ντα Λουζ Οβρυά- Φωκάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Πάτραι-Πάτρα 2005  (Πετρωτού- Αντωνίου)

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.  (Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Προαστείου- Καδδάς)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  (Αγυιάς- Πράνταλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ  17/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  («Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (Τέμενης- Καμζόλας)

Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 9 (7-0)

2 Πανμοβριακός 7 (8-2)

3 Αχαϊκή  7  (8-3)

4 Δόξα Παραλίας 6  (5-4)

————————————

5 Δίας 6  (5-6)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (4-3)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-5)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  7 (8-3)

2 ΑΠΣ Πάτραι  7 (3-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

————————————

5 Πάτρα 2005  6  (6-6)

6 Πήγασος Μπεγ.  3  (5-5)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (4-5)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  7  (10-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  4  (4-3)

4 Αετός Πατρών 4  (3-3)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (3-5)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε Α’ και Β’ κατηγορία

Published

on

Η ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων της Α’ και της Β’ κατηγορίας για το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά οι διαιτητές των πρωταθλημάτων:

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού, Δημήτρης Ρουμπάνης

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Δίας Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Αλέξανδρος Φωκάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)

Γήπ. Πετρωτού: Πάτραι Α.Π.Σ.-Πάτρα 2005, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.: Νίκη Προαστίου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Αχιλλέα, 4:30μ.μ.: Αετός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 6μ.μ.: Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτας, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 4:30μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Καμίνια, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κάνιστρας, 7μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Φοίνικας/Ζήριας, Κώστας Ταξιάρχης

ΚΥΡΙΑΚΗ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 4:30μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων, Γιώργος Αθανασόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 4:30μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Ατρόμητος Πατρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7μ.μ.: Εθνικός/ Πολύτεκνος-Άρης Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 4:30μ.μ.: Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Τέμενης, 4:30μ.μ.: Θύελλα Αιγίου-Δαβουρλής K. 92, Αλέξης Καμζόλας.

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 9:30π.μ.: Αχαϊκός-Φαραικός, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.μ: Ολυμπιακός Πατρών-Άτλας Α.Σ., Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Πετρωτού, 12μ.: Περιβόλα-Ατρόμητος Λάππα 2015, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:15μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Γαλήνη-Σταροχώρι , Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 4:30μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Πυρσός Πατρών, Γιάννης Κονιδάρης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Πετεινοί, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Καμαρών, 4:30μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Αιγίου ΑΕ, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροδιάς, 4:30μ.μ.: Απόλλων Αιγίου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Αβύθου, 4:30μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-A.E. Δρέπανου , Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέας, 4:30μ.μ.: Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Αστέρας Τέμενης, Γιώργος Μπακόπουλος.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.