Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ίδια φιλοσοφία στον Αετό Πατρών

Published

on

Ο Χάρης Ράντος επανήλθε στον πάγκο του Αετού Πατρών και οι «κιτρινόμαυροι» δίνουν πλέον βάση στον σχεδιασμό του ρόστερ.

Μέλημα του φιλόδοξου τεχνικού είναι να παραμείνει ως έχει ο περσινός βασικός κορμός και από ότι φαίνεται στο δυναμικό της ομάδας της Αγίας Σοφίας θα συνεχίσουν οι περισσότεροι παίκτες, αφού δεδομένη θεωρείται η παραμονή των Καλλιακμάνη, Λαζανά, Πανόπουλου και Παπαδιονυσίου.

Από εκεί και πέρα, συνεχίζεται η συνεργασία με την ακαδημία του Αίολου Αγυιάς και θα προαχθούν στην ομάδα και έτερα νεαρά ταλαντούχα παιδιά, όπως άλλωστε συνέβη και πέρυσι.

Παράλληλα θα αποκτηθούν μερικοί έμπειροι παίκτες και δεδομένα θα καλυφθεί επάξια τα κενό που αφήνει ο επιθετικός Γιάννης Λυμπέρης, που συνεχίζει στον Άρη Πατρών.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ορίστηκαν τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α΄κατηγορία

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα ανοίξει η αυλαία στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, με την Ένωση να ορίζει πριν από λίγο τις αναμετρήσεις της 1ης στροφής.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής, στον 2ο όμιλο, στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Άρη Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών στα Ζαρουχλέικα, ενώ η Θύελλα αντιμετωπίζει τον αξιόμαχο Πήγασο και στον 3ο όμιλο ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θέλει να μπει με το «δεξί» απέναντι στον σκληροτράχηλο Αετό Ρίου.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους 3 ομίλους:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας  (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα η Δοξα Χαλανδ.)

Πετρωτού (17:00): Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαίκή και Θύελλα Αιγίου λίγο πριν την…σέντρα

Published

on

Αύριο στις 17:30 η Αχαϊκή θα φιλοξενήσει στο Δημοτικό Στάδιο Κάτω Αχαϊας την Θύελλα Αιγίου.

Το τεστ θα είναι κρίσιμο και για τις δύο ομάδες, αφού θα είναι μία πρόβα τζενεράλε, πριν από την πρεμιέρα της Α΄κατηγορίας (25 και 26 Σεπτεμβρίου).

Γιώργος Λαγός και Κυριάκος Αθανασίου θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, με την Αχαϊκή να συμμετέχει στον 1ο όμιλο και την ομάδα από το Αίγιο να λαμβάνει μέρος στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φιλική επικράτηση του Κεραυνού απέναντι στην Δάφνη

Published

on

Ο Κεραυνός φιλοξένησε την Δάφνη Πατρών στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» και επιβλήθηκε φιλικά με 4-1.

Παρά την διαφορά κατηγορίας, η ομάδα του Σάκη Κατσαντούλα έδειξε καλά στοιχεία και βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα εκ νέου.

Από την άλλη, η αντίστοιχη του Παναγιώτη Λάγκη πήρε ακόμα μία νίκη στα φιλικά προετοιμασίας. Τα γκολ σημείωσαν οι Κούστα (1-0), Στασινός (2-0), Κούστα (3-1) και Καραχανίδης (4-1).

Ο Κούστα αστόχησε σε πέναλτι, όταν το σκορ ήταν 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Continue Reading
Advertisement

Facebook