Connect with us

ΔΙΕΘΝΗ

Ισοφάρισε στο “Καραϊσκάκης” η Ντιναμό (vid)

Published

on

Κόντρα στη ροή του αγώνα η Ντιναμό Κιέβου φέρνει το ματς στα ίσια με τον Ολυμπιακό στο “Καραϊσκάκης”.

Στο 27′ και σε ένα χρονικό διάστημα που οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλύτεροι, η Ντιναμό κόντρα στη ροή ισοφάρισε σε 1-1. Οι Ουκρανοί συνεργάστηκαν άψογα, ο Μπουγιάλσκι βγήκε αμαρκάριστος στην περιοχή του Ολυμπιακού και με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια.

ΔΙΕΘΝΗ

EURO 2020: Επελαύνει η Ιταλία, «διπλό» πρόκρισης για Ουαλία

Published

on

Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη αγωνιστική στον Α’ Όμιλο του EURO 2020, με την Ιταλία να δείχνει ξανά τα… δόντια της και να «κλειδώνει» την πρόκριση στα νοκ άουτ μετά το 3-0 επί της Ελβετίας.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους Ατζούρι ήταν ο Λοκατέλι που σημείωσε δύο γκολ και μετέτρεψε σε δικό του πάρτι το τρίποντο της Ιταλίας που διατήρησε ανέπαφη την εστία της για δέκατο σερί παιχνίδι.

Για τον ίδιο όμιλο, η Ουαλία αγγίζει τα νοκ άουτ καθώς επικράτησε της Τουρκίας με 2-0 με σκόρερ τους Ράμσεϊ και Μπέιλ.

Η Ρωσία τέλος μπήκε στο κόλπο της πρόκρισης του Β Ομίλου καθώς έκαμψε την αντίσταση της Φινλανδίας με 1-0. Σήμερα, Πέμπτη 17/06, η αυλαία ανοίγει με το παιχνίδι της Ουκρανίας με τα Σκόπια.

Στις 19:00 η Δανία θα αντιμετωπίσει το Βέλγιο, για τον Β’ όμιλο, με τους «κόκκινους διαβόλους» να θέλουν να σφραγίσουν την πρόκριση στους «16», ενώ ξεχωρίζει και το Ολλανδία-Αυστρία.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης, οι σημερινές (17/6) αναμετρήσεις με bold:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/06 ΡΩΜΗ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ  0-3
12/06 ΜΠΑΚΟΥ ΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
16/06 ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  0-2
16/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  3-0
20/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  19:00
20/06 ΜΠΑΚΟΥ ΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ  19:00
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
12/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  0-1
12/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ  3-0
16/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ 0-1
17/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  19:00
21/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  22:00
21/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ  22:00
 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  3-1
13/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ  3-2
17/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  16:00
17/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  22:00
21/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  19:00
21/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ  19:00
 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ  1-0
14/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  0-2
18/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  19:00
18/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
22/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ  22:00
22/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
 Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  1-2
14/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ  0-0
18/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  16:00
19/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  22:00
23/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  19:00
23/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ  19:00
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  0-3
15/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  1-0
19/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  16:00
19/06 ΜΟΝΑΧΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  19:00
23/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ  22:00
23/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  22:00
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
26/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ Α2 – Β2 (1)  19:00
26/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Α1 – Γ2 (2)  22:00
27/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ Γ1 – Δ/Ε/ΣΤ3 (3)  19:00
27/06 ΣΕΒΙΛΛΗ Β1 – Α/Δ/Ε/ΣΤ3 (4)  22:00
28/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Δ2 – Ε2 (5)  19:00
28/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΣΤ1 – Α/Β/Γ3 (6)  22:00
29/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Δ1 – ΣΤ2 (7)  19:00
29/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ Ε1 – Α/Β/Γ/Δ3 (8)  22:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
02/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 6 – Νικητής 5 (9)  19:00
02/07 ΜΟΝΑΧΟ Νικητής 4 – Νικητής 2 (10)  22:00
03/07 ΜΠΑΚΟΥ Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)  19:00
03/07 ΡΩΜΗ Νικητής 8 – Νικητής 7 (12)  22:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 10 – Νικητής 9 (13)  22:00
07/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)  22:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 13 – Νικητής 14  22:00
Continue Reading

ΔΙΕΘΝΗ

Ο Μπέιλ «καθάρισε» για την Ουαλία (2-0 την Τουρκία)

Published

on

Με ηγέτη τον Γκάρεθ Μπέιλ η Ουαλία πέτυχε μεγάλη νίκη επί της Τουρκίας με 2-0 για την 2η στροφή του 1ου ομίλου του EURO 2020.

Ο άσσος της Τότεναμ μπορεί να αστόχησε σε πέναλτι στο 61΄, αλλά «έφτιαξε» τα γκολ της ομάδας του, τα οποία έδωσαν τη νίκη. Οι σκόρερς ήταν ο Ράμσεϊ στο 41΄και ο Ρόμπερτς στο 95΄και έτσι οι Ουαλοί έβαλαν πλώρη για τους «16» της διοργάνωσης.

Σε λίγη ώρα (22:00- ΑΝΤ1) η Ιταλία αντιμετωπίζει την Ελβετία και η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι επιδιώκει το 2Χ2, για να αγκαλιάσει την πρωτιά του 1ου ομίλου.

Η Βαθμολογία:

  1. Ουαλία 4 (1-1-0) (3-1)
  2. Ιταλία 3 (1-0-0)  (3-0)
  3. Ελβετία 1 (0-1-0)  (1-1)
  4. Τουρκία 0 (0-0-2) (0-5)
Continue Reading

ΔΙΕΘΝΗ

EURO 2020: «Τριάρα» η Πορτογαλία, το ντέρμπι στη Γαλλία – Το σημερινό (16/6) πρόγραμμα

Published

on

Νικηφόρα ήταν πρεμιέρα για Πορτογαλία και Γαλλία, απέναντι σε Ουγγαρία (3-0) και Γερμανία (1-0), αντίστοιχα, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγραψε ιστορία.

Ο Πορτογάλος έγινε ο πρώτος Ευρωπαίος που μετέχει σε 5 Euro, αλλά και ο κορυφαίος στην λίστα των σκόρερ με 11 τέρματα, έναντι 9 του Μισέλ Πλατινί που είναι στη δεύτερη θέση.

Στο ντέρμπι του ομίλου, η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια, Γαλλία επικράτησε 1-0 της Γερμανίας. Στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στην «Arena» του Μονάχου, οι «μπλε» ευτύχησαν να πάρουν τη νίκη χάρις στο αυτογκόλ του Χούμελς.

Από το αποψινό πρόγραμμα ξεχωρίζει το Ιταλία-Ελβετία (22.0) από τον Α’ Όμιλο, αλλά και από τον ίδιο του Τουρκία-Ουαλία δυο ώρες νωρίτερα.

Το σημερινό (16/6) πρόγραμμα, με bold οι αποψινές αναμετρήσεις:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/06 ΡΩΜΗ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ  0-3
12/06 ΜΠΑΚΟΥ ΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
16/06 ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  19:00
16/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  22:00
20/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  19:00
20/06 ΜΠΑΚΟΥ ΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ  19:00
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
12/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  0-1
12/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ  3-0
16/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ  16:00
17/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  19:00
21/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  22:00
21/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ  22:00
 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ 3-1
13/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ  3-2
17/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  16:00
17/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  22:00
21/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  19:00
21/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ  19:00
 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ  1-0
14/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  0-2
18/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  19:00
18/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
22/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ  22:00
22/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
 Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  1-2
14/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ  0-0
18/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  16:00
19/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  22:00
23/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  19:00
23/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ  19:00
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  0-3
15/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  1-0
19/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  16:00
19/06 ΜΟΝΑΧΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  19:00
23/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ  22:00
23/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  22:00
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
26/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ Α2 – Β2 (1)  19:00
26/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Α1 – Γ2 (2)  22:00
27/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ Γ1 – Δ/Ε/ΣΤ3 (3)  19:00
27/06 ΣΕΒΙΛΛΗ Β1 – Α/Δ/Ε/ΣΤ3 (4)  22:00
28/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Δ2 – Ε2 (5)  19:00
28/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΣΤ1 – Α/Β/Γ3 (6)  22:00
29/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Δ1 – ΣΤ2 (7)  19:00
29/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ Ε1 – Α/Β/Γ/Δ3 (8)  22:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
02/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 6 – Νικητής 5 (9)  19:00
02/07 ΜΟΝΑΧΟ Νικητής 4 – Νικητής 2 (10)  22:00
03/07 ΜΠΑΚΟΥ Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)  19:00
03/07 ΡΩΜΗ Νικητής 8 – Νικητής 7 (12)  22:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 10 – Νικητής 9 (13)  22:00
07/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)  22:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 13 – Νικητής 14  22:00
Continue Reading
Advertisement

Facebook