Connect with us

Α1 ΕΣΚΑΗ

Κληρώνει για Α1′ και Α2′ ΕΣΚΑ-Η…

Published

on

Τους αντιπάλους τους μαθαίνουν σήμερα οι ομάδες Α1′ και Α2′ ΕΣΚΑ-Η – Σήμερα στις 19:00 οι κληρώσεις στα γραφεία των διαιτητών

Αντίστροφη μέτρηση στα τοπικά πρωταθληματα μπάσκετ, που σήμερα, Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου, θα μάθουν τους αντιπάλους τους, στην κλήρωση που θα λάβει χώρα στα γραφεία του συνδέσμου διαιτητών καλαθοσφαίρισης.

Η Α1′ θα έχει ως κύρια μέρα διεξαξγωγής την Δευτέρα και η Α2′ την Τετάρτη. Να σημειωθεί πως η Σφήκα θα μεταφέρει την έδρα της από την Πάτρα, στον Πύργο…

Οι ομάδες που συμμετέχουν στις φετινές κατηγορίες

Α1 ΕΣΚΑ-Η
Παναχαΐκή Γ.Ε.
Προμηθέας 2014
Α.Ο. Αίολος Αγυιάς
Α.Σ. Κεφαλλονιά
Α.Ε.Π. Ολυμπίας
Α.Σ. Αραχωβίτικα/Ακταίο
Ε.Α. Παραλίας
Νέοι Έσπερου Α.Ο.Π.Α.
Α.Ε. Αγυιάς
Α.Σ. Απολλωνιάς
Α.Ο. Ολυμπιονίκης
Ν.Ε.Ο. Ληξουρίου
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Α.Ο. Δύμης ’07

Α2 ΕΣΚΑ-Η
Προφήτης Ηλίας/Π.Α.Ο.Κ
Α.Σ. Νίκη Προαστίου
Πανωλενειακός Καράτουλα
Ποσειδών Παραλίας
Α.Σ Αχαιός ’47
Α.Ο. Κρόνος Πατρών
Ε.Φ. Αιγίου
Α.Ο. Παναχαϊκός
Φαέθων Γέφυρα
Α.Ε. Λεχαινών
Ν.Ε.Π.
Α.Ο. Πήγασος Μπεγουλακίου
Ήφαιστος/Αχιλλέας
Α.Σ. Σφήκα

Α1 ΕΣΚΑΗ

Η ΕΑΠ την 3η θέση με εύκολη νίκη επί της Δύμης’07 στο «Φ. Κολλιόπουλος»

Published

on

Η ΕΑ Πατρών που επιβλήθηκε 78-55 της Δύμης ’07 πήρε την 3η θέση στο τουρνουά «Φάνης Κολλιόπουλος».

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο μεγάλος τελικός ανάμεσα σε Γαλήνη και Αραχωβίτικα.

Μίλτος Σπυρόπουλος

Continue Reading

Α1 ΕΣΚΑΗ

Σημαντική ενίσχυση στην περιφέρεια της Δύμης

Published

on

Τον Τάσο Βλάχο από τον Αστέρα Τέμενης απέκτησε η Δύμη και δυναμώνει στις θέσεις των γκαρντ.

Πέρυσι ήταν από τους διακριθέντες των πρωταθλητών της Α1 ΕΣΚΑ-Η κατηγορίας και πλέον η ομάδα της Δυτικής Αχαΐας προσθέτει μια εξαιρετική λύση στο ρόστερ της.

Η σχετική ανακοίνωση της διοίκησης:

Ο ΑΟ ΔΥΜΗΣ 07 είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει μια πολυ σημαντική μεταγραφή, αυτή του Τάσου Βλάχου.

Ο Τάσος έχει αγωνιστεί στον Αίολο Αγυιάς και τα τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στον Αστέρα Τέμενης, όπου ήταν και από τους πρωταγωνιστές της ομάδας βοηθώντας την να ανέβει στη Γ Εθνική.

Ο 23χρόνος αθλητής ήταν από τους βασικούς στόχους του κόουτς Μαντά στη μεταγραφική περίοδο, γιατί μπορεί να δώσει πολλές λύσεις και στις δυο πλευρές του γηπέδου.

Ενώ μπορεί να παίξει και στις δυο θέσεις των γκαρντ με την ίδια ευκολία.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά την ομάδα του Αστέρα Τέμενης για την βοήθεια της στην ολοκλήρωση της μεταγραφής.
Καλώς ορίζουμε το Τάσο στο σύλλογο μας και του ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες.

Continue Reading

Α1 ΕΣΚΑΗ

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το πρόγραμμα του α’ γύρου από την 3η μέχρι και την 13η αγωνιστική

Published

on

Δημοσιεύσαμε χθες τις δυο πρώτες αγωνιστικές του νέου πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑ-Η και η συνέχεια μέχρι το φινάλε του α’ γύρου έχει ως εξής:

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Ανδραβίδα

Γαλήνη-ΕΑΠ

Αγυιά-Ολυμπιάδα

Κεραυνός-Δύμη

Νέοι Γλαύκου-Ροίτικα

Ηρακλής Πύργου-Βαρθολομιό

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Απόλλωνιάδα

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑΠ-ΕΑ Παραλίας

Ολυμπιάδα-Γαλήνη

Δύμη-Αγυιά

Ροϊτικα-Κεραυνός

Ηρακλής Πύργου-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Ανδραβίδα-Απολλωνιάδα

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Ολυμπιάδα

Γαλήνη-Δύμη

Αγυιά-Ροίτικα

Κεραυνός-Βαρθολομιό

Νέοι Γλαύκου-Ηρακλής Πύργου

Απολλωνιάδα-ΕΑΠ

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ανδραβίδα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δύμη-Παραλία

Ροίτικα-Γαλήνη

Βαρθολομιό-Αγυιά

Ηρακλής Πύργου-Κεραυνός

Νέοι Γλαύκου-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Ολυμπιάδα-Απολλωνιάδα

ΕΑΠ-Ανδραβίδα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Ροίτικα

Γαλήνη-Βαρθολομιό

Αγυιά-Ηρακλής Πύργου

Κεραυνός-Νέοι Γλαύκου

Αραχωβίτικα/Ακταίο-ΕΑΠ

Απολλωνιάδα-Δύμη

Ανδραβίδα-Ολυμπιάδα

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Βαρθολομιό-ΕΑ Παραλίας

Ηρακλής Πύργου-Γαλήνη

Νέοι Γλαύκου-Αγυιά

Κεραυνός-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Ροίτικα-Απολλωνιάδα

Δύμη-Ανδραβίδα

Ολυμπιάδα-ΕΑΠ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Ηρακλής Πύργου

Γαλήνη-Νέοι Γλαύκου

Αγυιά-Κεραυνός

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ολυμπιάδα

Απολλωνιάδα-Βαρθολομιό

ΕΑΠ-Δύμη

Ανδραβίδα-Ροίτικα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νεοι Γλαύκου-ΕΑ Παραλίας

Κεραυνός-Γαλήνη

Αγυιά-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Ηρακλής-Απολλωνιάδα

Βαρθολομιό-Ανδραβίδα

Ροίτικα-ΕΑΠ

Δύμη-Ολυμπιάδα

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Κεραυνός

Αγυιά-Γαλήνη

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Δύμη

Απολλωνιάδα-Νέοι Γλαύκου

Ανδραβίδα-Ηρακλής Πύργου

ΕΑΠ-Βαρθολομιό
Ολυμπιάδα-Ροίτικα

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγυιά-ΕΑ Παραλίας

Γαλήνη-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Κεραυνός-Απολλωνιάδα

Νέοι Γλαύκου-Ανδραβίδα

Ηρακλής Πύργου-ΕΑΠ

Βαρθολομιό-Ολυμπιάδα

Ροίτικα-Δύμη

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ Παραλίας-Γαλήνη

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ροϊτικα

Απολλωνιάδα-Αγυιά

Ανδραβίδα-Κεραυνός

ΕΑΠ-Νέοι Γλαύκου

Ολυμπιάδα-Ηρακλής Πύργου

Δύμη-Βαρθολομιό

Continue Reading
Advertisement

Facebook