Κρίμα ήττα για την ΝΕΠ στο Περιστέρι

Στα τελευταία δευτερόλεπτα με 10-9 για την 20η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Published

on

Ντέρμπι στο Δημοτικό Περιστερίου και μια μεγάλη νίκη για τον γηπεδούχο Γυμναστικό Σύλλογο με 10-9 επί της ΝΕ Πατρών στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Το «χρυσό» τέρμα σημείωσε στα 00:13 από το τέλος η Αγγελική Κολιτσοπούλου, κορυφαία σκόρερ του αγώνα με τέσσερα τέρματα.

Με τη νίκη αυτή για την 20η αγωνιστική, ο ΓΣ Περιστερίου έφτασε τους 12 βαθμούς και πέρασε στην 9η θέση, αφήνοντας στη 10η την ΑΕΚ με 10 βαθμούς.

Οι δυο ομάδες κοντράρονται στην έδρα της ΑΕΚ το προσεχές Σάββατο (1/4) για την 21η αγωνιστική.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 5-2, 1-3, 3-2

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου 4, Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου 1, Λουκοπούλου, Μπερίκου, Πέττα, Μπεκρή, Κάσσαρη 2, Γκοτζιά 3, Παπασηφάκη, Θρεψιάδου.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Κρητικός): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι, Ευφρ.Τσιμάρα 1, Μαρία Μπαλάτσα, Μ.Πετάση 1, Κουρέτα 4, Μοίραλη, Ναυσικά Μπαλάτσα, Δήμητρα Κοντάκου, Παρασκευοπούλου, Ανδρ. Κοντάκου, Μιχαλάτου, Ρακ 3.

ΠΟΛΟ

Ο ΝΟΠ επικράτησε με 18-8 της ΝΕΠ στο τοπικό ντέρμπι των εφήβων

Published

on

Ο ΝΟΠ επικράτησε με 18-8 της ΝΕΠ στο ξεκίνημα της γ΄ φάσης του αντίστοιχου Πανελληνίου εφηβικού πρωταθλήματος.

Τα 8λεπτα: 2-7, 0-4, 2-3, 4-4.

Τα γκολ των δύο ομάδων:

ΝΕΠ: Βαλουξής 2, Χρόνης 1, Τζαβάρας 1, Κοτσώνης 2, Μιχαλάτος 1, Αβράμης 1.

ΝΟΠ: Αγγελόπουλος 4, Κούλης 1, Θωμόπουλος 1, Κρεμανταλάς 3, Λαμπάτος 2, Τριαντάφυλλος 1, Νικολόπουλος 1, Τουντόπουλος 2, Παπάκος 2, Ζαφείρης 1.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-3 τον Παναθηναϊκό

Published

on

Ο Ολυμπιακός δεν άφησε ιδιαίτερα περιθώρια αντίστασης στον Παναθηναϊκό, επιβλήθηκε με 11-3 στον Πειραιά, στον πρώτο αγώνα για την ημιτελική φάση των πλέι-οφ της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών, και απέχει μία νίκη από την εξασφάλιση της συμμετοχής του στους τελικούς.

Οι “πράσινοι” προσπάθησαν με καλή άμυνα να μείνουν κοντά στο σκορ, αλλά δεν είχαν λύσεις στην επίθεση και, μετά το αρχικό 1-1, οι πρωταθλητές πέτυχαν πέντε αναπάντητα γκολ, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι 6-1 και “καθάρισαν” το ματς.

Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς θα γίνει την Κυριακή (19/5, 17:00), στο Πάρκο Γουδή, με τους “ερυθρόλευκους” να είναι το ακλόνητο φαβορί. Αν το “τριφύλλι” ανατρέψει τα προγνωστικά και ισοφαρίσει, η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί σε τρίτο αγώνα, την ερχόμενη Τρίτη (21/5) στον Πειραιά.

Τα 8λεπτα: 2-1, 4-0, 2-2, 3-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χέρβο Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λόντσαρ, Βάμος 4, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 1, Γούβης, Δερβίσης, Αλαφραγκής, Δήμου 1, Δ. Νικολαΐδης, Παπαναστασίου 4, Δαμίγος, Γκίλλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Κανδανολέων, Παπανικολάου,, Γ. Νικολαΐδης, Στίβενσον, Μπραΐμης, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Αγκόρτσας 1, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Χωματάς, Ζερβουδάκης

Πηγή

ΠΟΛΟ

Γ. Ντόσκας στο “Μatchnews.gr”: “Ολοκληρώθηκε μία εξαιρετική συνεργασία”

Οικογενειακοί λόγοι δεν επιτρέπουν στον Χιώτη τεχνικό να παραμείνει στην Πάτρα

Published

on

Ο Γιώργος Ντόσκας δεν θα συνεχίζει στον πάγκο του ΝΟΠ τη νέα αγωνιστική περίοδο, αφού ο έμπειρος τεχνικός έκανε γνωστό στη διοίκηση ότι για προσωπικούς λόγους δεν μπορεί να συνεχίσει.

Ο έμπειρος τεχνικός κατάφερε υπό τις οδηγίες του να παραμείνει η ομάδα στην μεγάλη κατηγορία και τη νέα αγωνιστική περίοδο, δηλώντας στο “Μatchnews.gr”:

“Ολοκληρώθηκε μία εξαιρετική και καλή χρονιά, όπου καταφέραμε να υλοποιήσουμε τον στόχο της παραμονής. Από εκεί και πέρα οικογενειακοί λόγοι δεν μου επιτρέπουν να είμαι στην Πάτρα και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Εύχομαι στο ΝΟΠ να έχει μία ακόμη καλύτερη χρονιά”.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ17 hours ago

Στην παράταση με ανεπανάληπτη ανατροπή ο Προμηθέας στο Αλεξάνρειο!

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ17 hours ago

Παναχαϊκή: Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον τελικό της Κ19 στην Καλλιθέα (pics)

Α1 ΕΣΚΑΗ18 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η (πλέι-οφ): Πρώτο «ραντεβού» τίτλου για Κεραυνό Αιγίου και Γαλήνη

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ20 hours ago

Παναχαϊκή Γ.Ε.: «Τίτλος της Κ19 με σημασία για το ποδόσφαιρο της Ελληνικής περιφέρειας»

SUPER LEAGUE 120 hours ago

Κωνσταντέλιας: «Όταν τελείωσε το ματς δεν ήξερα πως να αντιδράσω – Έλεγα φαντάζεσαι να το πάρουμε;»

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ16 hours ago

Άρης – Προμηθέας 89-85: Στην Πάτρα θα κριθεί η πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League