Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Κύπελλο: Δεσπόζει η σύγκρουση ανάμεσα σε Παναιγιάλειο και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα.

Published

on

Με 10 αναμετρήσεις θα ανοίξει η αυλαία της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Από το σημερινό πρόγραμμα ξεχωρίζει το Παναιγιάλειος- Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται την περασμένη Κυριακή, όταν ο Παναιγιάλειος επικράτησε με 3-0 για την 5η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας.

Το Πάτραι με υπηρεσιακό προπονητή τον Γιώργο Δημητρόπουλο αγωνίζεται με την Δόξα στην Παραλία και η Παναχαϊκή Κ-19 δοκιμάζεται στα Ζαρουχλέικα με τον Ατρόμητο Πατρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Δημοτικό Στ. Αιγίου, 14:30, Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Πετρόπουλο

Ζαρουχλεΐκων, 14:30, Ατρόμητος Πατρών-Παναχαϊκή Κ-19, Τηλιγάδας

Παραλίας, 14:30, Δόξα Παραλίας-Πάτραι, Αντωνίου

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 14:30, Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Ταξιάρχης

Ριόλου, 14:30, Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων, Χρονάς

Λάππα, 14:30, Ατρόμητος Λάππα-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Οικονόμου

Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 14:30, Αχαΐκή-Ικαρος Λακκόπετρας, Μπακόπουλος

Τέμενης, 14:30, Αστήρ Τέμενης-Αιγείρα/ Ακράτα, Μάρδας

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 17:30, Άτλας-Αετός/Αστραπή, Γιαννόπουλος

Προσφυγικών, 17:30, Άρης Πατρών-Δίας, Πράνταλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (12η): Ντέρμπι στο Προάστειο, δοκιμασία για την Θύελλα Πατρών

Το σημερινό πρόγραμμα με ενδιαφέροντα παιχνίδια

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις θα ανοίξει σήμερα η αυλαία στην 12η πράξη της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα κυνηγήσει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας, ενώ από τον 2ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι ανάμεσα σε Νίκη και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου στο Προάστειο.

Βέβαια και η μάχη ανάμεσα σε Πήγασο και Εθνικό Πατρών κρίνεται αμφίρροπη.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ κατηγορία (12η αγ.): Με Πείρο ο Αχαϊκός, με Φοίνικα Ζήριας η Θύελλα Αιγίου

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 12ης στροφής

Published

on

Η 12η αγωνιστική παίρνει σειρά αυτό το σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Β ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο ομιλο ο πρωτοπόρος Αχαϊκός δοκιμάζεται στην Χαλανδρίτσα με τον Πείρο Ισώματος, ενώ τα Ροΐτικα που ακολουθούν θα επιδιώξουν την επάνοδο στις νίκες απέναντι στον Φαραϊκό, που παλεύει για είσοδο στα πλέι-οφ.

Στον 2ο όμιλο η Θύελλα Αιγίου θα κυνηγήσει το 12Χ12 με αντίπαλο τον μαχητικό Φοίνικα Ζήριας, ενώ τα Καλάβρυτα με σύμμαχο την έδρα “καίγονται” για νίκη και είναι φαβορί με τον Αχιλλέα Καμαρών.

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 28/1

Χαλανδρίτσας, 15:00, Φαραικός-Ροϊτίκων ΑΕ, Βαβαρούτας

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Μπακόπουλος

Κυριακή 29/1

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Παναχαϊκός-Κρίνος, Ασπρουλόπουλος

Προσφυγικών, 15:00, Αρόη Α.Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Τηλιγάδας

Χαλανδρίτσας, 15:00, Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός, Γιαννόπουλος

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Τριταίας ΑΟ, Παπαδόπουλος

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Περιβόλα-Σταροχώρι, Βαβαρούτας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 28/1

Αγυιάς, 15:00, Δαβουρλής K. 92-Ηρακλής Πατρών, Τηλιγάδας

Πλαστήρα, 15:00, Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Μέρμηγκας

Ρίου, 15:00, Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι, Ταξιάρχης

Καλαβρύτων, 16:00, Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Κουτρουμάνης

Κυριακή 29/1

Καμαρών, 15:00, Φοίνικας Ζήριας-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου, Ταξιάρχης

Τέμενης, 15:00, Αστήρ Τέμενης-Αρόης Α.Ε., Μάρδας

Νίκης Προαστίου, 15:00, Αργυρά Πατρών-Αετός Ρίου, Μπακόπουλος

 

Βαθμολογίες (σε 11 αγώνες)

Α Όμιλος 

1 Αχαϊκός 31 (31-7)
———————————-
2 Ροΐτικα 26 (33-7)
3 Περιβόλα 23 (28-10)
4  Αναγέννηση Π. 21 (26-13)
5 Σταροχώρι 19 (30-23)
‐———————————————
6 ΑΟ Τριταίας/Τριταιϊκός 17 (10-14)
7 Φαραϊκός 15 (24-16)
8 Άτλας 14 (22-23)
9 Ίκαρος Πετρ. 13 (16-25)
—–‐—————————————–
10 Πείρος Ισώματος 13 (24-28)
11 Αστέρας Λεοντίου 12 (19-21)

12 Παναχαϊκός 10 (16-35)

13 Κρίνος 7 (19-31)
—————————————-
14 ΑΠΟ Αρόη 0 (2-57)

 

Β’ Όμιλος

1 Θύελλα Αιγίου 33 (40-9)
————————–
2 Καλάβρυτα 28 (43-15)
3 Αετός Ρίου 22 (34-19)
4 Δαβουρλής 19 (27-13)
5 Ηρακλής Πατρών 19 (27-22)
—————————————
6 ΑΕ Αρόης 18 (14-16)
7 Φοίνικας Ζήριας 16 (15-13)
8  Αστέρας Τέμενης 15 (13-17)
9 Ζαβλάνι 13 (15-24)
‐————————————-
10 Φλόγα Ροδιάς 10 (14-28)
11 Αργυρά 9 (8-23)
12 ΑΕ Αιγίου 9 (13-22)
13 Αχιλλέας Καμαρών 6 (10-27)
—————————————————-
14 Άνω Καστρίτσι 0 (11-35)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια στην 12η αγωνιστική

Το πλήρες πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Published

on

Το προσεχές σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική, που είναι η προτελευταία στο πρώτο μισό της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα ψάξει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας,  ενώ ο Πανμοβριακός αγωνίζεται με τον Δία και ο Διαγόρας Βραχνεϊκων θα δοκιμαστεί στην έδρα του Ίκαρου Λακκόπετρας.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος είναι φαβορί με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα, όπως και ο Άρης Πατρών με την Πάτρα 2005.

Ντέρμπι όμως θα έχουμε στο Προάστειο, όπου η δυναμική Νίκη φιλοξενεί τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, ο οποίος δεν έχει περιθώριο για απώλειες, μιας και κυνηγά τη δυάδα των πλέι-οφ.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Κυριακή 29/1

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

Κυριακή 29/1

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

 

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.