Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Μετακομίζουν στα Προσφυγικά οι Μικτές της ΕΠΣ Αχαΐας!

Published

on

Η ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε και επίσημα την νέα έδρα των αγώνων και προπονήσεων για τις Μικτές ομάδες του νομού μας, που δεν είναι άλλο από το γήπεδο Προσφυγικών.

Η ανακοίνωση:

“Καλούνται την Δευτέρα 24/1/2022, για προπόνηση, στο Ενωσιακό γήπεδο Προσφυγικών, οι παρακάτω ποδοσφαιριστές:

ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ, ΩΡΑ 14:45

1.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ

2.ΠΟΥΛΙΟΣ ΑΤΛΑΣ

3.ΣΟΥΓΛΕΡΗΣ ΠΑΤΡΑ 2005

4.ΑΝΔΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΑ 2005

5.ΛΕΝΗΣ ΑΤΛΑΣ

6.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ ΠΑΤΡΑ 2005

7.ΜΑΡΔΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ

8.ΚΩΛΕΤΣΗΣ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

9.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΟ ΔΙΑΣ

10.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΑΧΙΛΛΕΑΣ

11.ΚΑΤΣΑΙΤΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ

12.ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

13.ΚΥΡΣΑΝΙΔΗΣ ΑΤΛΑΣ

14.ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΜΕΝΗ

15.ΜΑΓΚΑΦΑΣ ΔΟΞΑ ΝΙΦΟΡΕΙΚΩΝ

16.ΠΕΤΡΟΥ ΔΟΞΑ ΝΙΦΟΡΕΙΚΩΝ

17.ΝΤΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ

18.ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΤΛΑΣ

19.ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΙΚΩΝ

20.ΣΤΡΕΚΛΑΣ ΑΟ ΔΙΑΣ

21.ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

22.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

23.ΤΙΜΟΘΕΟΥ ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ

24.ΚΟΥΡΑΧΑΝΗΣ ΑΟ ΔΙΑΣ

25.ΔΡΟΣΟΣ ΑΟ ΠΕΤΕΙΝΟΙ

26.ΚΟΜΠΟΛΙΤΗΣ ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ

ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ, ΩΡΑ 16:00:

1.ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΤΛΑΣ

2.ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΑ 2005

3.ΚΑΤΣΑΙΤΗΣ ΑΡΟΗ

4.ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

5.ΒΟΣΚΟΓΛΟΥ ΑΟ ΔΙΑΣ

6.ΞΗΝΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΤΛΑΣ

7.ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΤΛΑΣ

8.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ

9.ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΑΤΛΑΣ

10.ΜΠΙΡΛΗΣ ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ

11.ΒΑΓΕΝΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

12.ΤΣΕΡΙΚΛΟΣ ΑΤΛΑΣ

13.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΤΛΑΣ

14.ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΑΙΚΟΣ

15.ΜΑΝΤΑΣ ΑΟ ΔΙΑΣ

16.ΣΠΑΝΟΣ ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ

17.ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

18.ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΑ 2005

19.ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

20.ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ

21.ΒΕΡΒΙΤΑΣ ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ

22.ΦΛΩΡΑΤΟΣ ΑΤΛΑΣ

23.ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

24.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΟ ΔΙΑΣ

25.ΠΑΠΑΣ ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ

Όποιος από τους παραπάνω ποδοσφαιριστές δεν μπορεί να παρευρεθεί την Δευτέρα στο γήπεδο παρακαλείται να ειδοποιήσει έγκαιρα τον υπεύθυνο των Μικτών ομάδων, Αγγελόπουλο Κώστα ή τον προπονητή Σωτηρόπουλο Κώστα.

Είναι απαραίτητο να έχουν όλοι self-test για τον COVID-19 και να φορούν όλοι μάσκες στο χώρο των αποδυτηρίων.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ντέρμπι για Λακκόπετρα, δεσπόζει το Δρέπανο-Απόλλων Εγλυκ.

Published

on

Μεγάλα παιχνίδια περιλαμβάνει το σαββατοκύριακο ο 1ος και ο 2ος όμιλος της Β΄κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο ο Ίκαρος Λακκόπετρας δοκιμάζεται στην Χαλανδρίτσα με την επικίνδυνη ομάδα του Σταροχωρίου και αν πάρει το παιχνίδι θα κάνει άλμα προς την άνοδο.

Στον 2ο όμιλο το Δρέπανο διασταυρώνει τα ξίφη του με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας. Οι γηπεδούχοι έχουν ανέλθει στην Α΄κατηγορία μαθηματικά, αλλά διεκδικούν το πρωτάθλημα, όπως και η Εγλυκάδα, η οποία με 2Χ2 κερδίζει αήττητη πρωτάθλημα και άνοδο.

Το πρόγραμμα των 2 ομίλων:
Α’ Όμιλος (28η)

Κυριακή 21/5
Γηπ. Αγυιάς,  13.30, Γαλήνη-Πείρος Ισώματος, Δανιήλ
Γηπ. «Α. Κάνιστρας»,  14.00,  Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών, Μπαρλής
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων,  17.00, Δάφνη Πατρών-Περιβόλα, Καμζόλας
Γηπ. «Ντα Λουζ», 17.00, Φαραϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Μέρμηγκας
Γηπ. Μιντιλογλίου, 17.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Π., Ασπρουλόπουλος
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 17.00, Σταροχώρι-Ικαρος Λακκόπετρας, Γιαννόπουλος

Αστραπή Ψαρ.- Λέων Αλισσού 3-0 α.α.

Καμίνια- Άτλας  0-3 α.α.

Β’ Όμιλος  (29η)

Σάββατο 21/5

Γήπεδο Πλαστήρα,  17:00,  ΑΕ Αιγίου- Πετεινοί,  Δανιήλ

Κυριακή 22/5
Γηπ. «Α. Κάνιστρας»,  11.30, ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας, Τηλιγάδας
Γηπ. Ροδιάς,  17.00, Απόλλων Συνοικισμού-Αυτόνομη, Παπιγκιώτης
Γηπ. Ρίου,  17.00, AE Δρέπανου-Απόλλων Εγλυκάδος, Σαφαρίκας
Γηπ. Ζήριας, 17.00, Φοίνικας Ζήριας-Αστέρας Τέμενης, Παλαιολόγος
Γηπ. Αγυιάς, 17.00, Πανιώνιος Αχιλλέας-Αργυρά Πατρών, Μιχαλόπουλος
Γηπ. Πλαστήρα,  17.00, Αβυθος Αιγιάλειας-Ζαβλάνι/Αίας, Σπηλιόπουλος

 

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ  (σε 27 ματς)

1 Ατρόμητος Λάππα 73 (99-24)

2  Ικαρος Λακ. 59 (61-26)

————————————

3 Αστέρας Μιντ. 56 (66-19)

4 Αχαϊκός 53(53-28)

5 Σταροχώρι 47 (53-38)

6 Πείρος Ισώματος 44 (53-42)

7 Γαλήνη 42 (43-36)

8) Φαραϊκός 39  (56-52)

9 Άτλας 39  (51-48)

10 Περιβόλα 35 (41-49)

——————————————

11 Πυρσός Π. 35  (35-39)

12  Αστραπή Ψαρ. 32  (36-41)

13  Δάφνη Π. 30 (42-55)

14 Ολυμπιακός Π. 19 (30-75)

15 Καμίνια 9

* Τα Καμίνια αποχώρησαν από το πρωτάθλημα

 

Β ΟΜΙΛΟΣ (σε 28 ματς)

1 Δρέπανο 67 (81-20)

2 Απόλλων Εγλ. 64  (76-20)

————————————

3 Πανιώνιος Αχιλ. 60 (80-30)

4  Αχιλλέας Καμ. 53  (56-38)

5   ΑΕ Αιγίου 35  (55-43)

6   Ζαβλάνι 35  (48-38)

7  Φοίνικας Ζήρ. 35   (44-44)

8 Αστήρ Τέμενης 34 (45-52)

9 Αργυρά Π. 33  (40-36)

10 Φλόγα Ρόδιας 33  (41-51)

———————————-

11 ΠΑΟΚ Πατρών 28  (37-48)

12 Πετεινοί 27 (43-61)

13 Απόλλων Συν. 26   (32-59)

14 Άβυθος Αιγ. 25 (31-42)

15 Αυτόνομη 3 (12-141)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία: Αντιδράσεις για τον ορισμό των αγώνων στα πλέι-άουτ

Published

on

Το Σαββατοκύριακο (21-22/5) θα ολοκληρωθεί η 11η και προτελευταία στροφή των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Ωστόσο οι περισσότερες ομάδες επιθυμούσαν οι αγώνες να γίνουν την ίδια ώρα για λόγους αξιοπιστίας και καθότι πολλές εξ΄αυτών ερίζουν για την παραμονή, αφού οι ισορροπίες είναι λεπτές και οι ισοβαθμίες στο φινάλε είναι αρκετά πιθανές.

Βέβαια η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την αγωνιστική σε 2 δόσεις, αλλά τα γήπεδα είναι λίγα, για να καλύψουν τις ανάγκες, μιας και υπάρχουν και τα παιχνίδια στη Β΄κατηγορία και δεν βγαίνουν οι ώρες, έτσι ώστε η αγωνιστική να γίνει ίδια ώρα και ημέρα.

Το πρόγραμμα της 11ης:

Σάββατο 21/5

Γηπ. Καλαβρύτων,  17.00, Καλάβρυτα-Εθνικός/Πολύτεκνος, Φωκάς

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Ίκαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου, Καδδάς

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 17.00, Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορ., Βαβαρούτας

Γηπ. «Α. Κάνιστρας»,  19.30, Δίας -Δαβουρλής, Πετρόπουλος

Κυριακή 22/5

Γηπ. Προσφυγικών,  17.00, ΑΠΟ Αρόης-Ανω Καστρίτσι, Πράνταλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Πήγασος Μπεγ.-Λιμνοχώρι, Παπαδόπουλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 19.30, Πάτρα 2005-Αχαιός Σαρ., Χρονάς

Ηρακλής Π.- Θύελλα Αιγίου 0-3 α.α.

Αναγέννηση Ψαθοπ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Η Βαθμολογία:

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 ματς)

1 Εθνικός/Πολύτεκνος 24 (20-9)

2 Πήγασος 22  (19-13)

3 ΑΠΟ Αρόης 22  (15-9)

4 Λιμνοχώρι 22 (11-6)

5 Αχαιός Σαρ. 21  (22-15)

6 Πάτρα 2005 21 (16-10)

7 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (19-14)

8 Δόξα Νιφορεΐκων 19  (17-11)

————————————

9 Δίας 19 (16-10)

10 Αετός Ρίου 19 (16-13)

11 Καλάβρυτα 17 (18-13)

12 Δαβουρλής 17  (16-18)

13 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-11)

14 Θύελλα Αιγίου 15 (7-8)

15 Αναγέννηση Πατρών 10  (13-18)

16 Άνω Καστρίτσι 10  (13-21)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Πάτραι: Το Σάββατο με Πανγυθεατικό για την άνοδο

Published

on

Το Πάτραι μετράει 7 βαθμούς στις 3 πρώτες αγωνιστικές των μπαράζ ανόδου των πρωταθλητών των Ενώσεων, που επιδιώκουν την άνοδο στην Γ Εθνική.

Η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή και πρωταθλήτρια Αχαϊας φιλοξενεί το Σάββατο (21/5-17:00) τον πρωταθλητή Λακωνίας, Πανγυθεατικό και με νίκη θα πανηγυρίσει ουσιαστικά την επιστροφή στην Γ΄Εθνική, μετά από πολλά χρόνια.

Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε  ο Γιώργος Φωστέρης, πρώτος βοηθός ο Αναστάσιος Σοφιάς και δεύτερος ο Χρήστος Γκούβας, όλοι τους από το σύνδεσμο της Ανατολικής Αττικής.

Μάλιστα στο παιχνίδι θα τιμηθεί η μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή, Μάκη Ηλιόπουλου, που πέρασε από το Πάτραι, ενώ το όνομα του κοσμεί την έδρα του Ρωμανού, από όπου ξεκίνησε να παίζει ποδόσφαιρο, έχοντας φορέσει και τα χρώματα του Άρη Πατρών.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.