Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Μιχάλης Σπανός στην άμυνα του Άρη Πατρών

Published

on

Ακόμα μια σημαντική μεταγραφική κίνηση υλοποίησε ο Άρης Πατρών.

Ο Μιχάλης Σπανός θα αγωνίζεται του χρόνου στην ομάδα των Προσφυγικών και θα συνεργαστεί για ακόμα μια φορά με τον Θανάση Παπουτσή, όπως και στον Πανμοβριακό Ριολου.

Ένας πολύ καλός στόπερ, με περίσσια εμπειρία στην Α’ κατηγορία, ο οποίος έχει μετρήσει συμμετοχές σε επίπεδο Γ’ Εθνικής και τα προσφέρει αγωνιστικά στα μετόπισθεν.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποχώρησε ο Λεγάτος από την Αναγέννηση

Published

on

Λίγες μέρες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας, ο Γιάννης Λεγάτος αποχώρησε από τον πάγκο της Αναγέννησης Πατρών.

Οι λόγοι αυτού του ξαφνικού διαζυγίου δεν έχουν διευκρινιστεί πλήρως.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κανονικά η σέντρα στην Α’ Κατηγορία

Published

on

Κανονικά θα διεξαχθεί η πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας το προσεχές Σαββατοκύριακο 25/26 Σεπτεμβρίου.

Ορίστηκαν και οι αγώνες του Ηρακλή Πατρών, αλλά και της Δόξας Χαλανδρίτσας που ωστόσο δεν θα κατέβουν να αγωνιστούν.

 

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Πετρωτού (17:00): Ίκαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ορίστηκαν τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α΄κατηγορία

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα ανοίξει η αυλαία στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, με την Ένωση να ορίζει πριν από λίγο τις αναμετρήσεις της 1ης στροφής.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής, στον 2ο όμιλο, στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Άρη Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών στα Ζαρουχλέικα, ενώ η Θύελλα αντιμετωπίζει τον αξιόμαχο Πήγασο και στον 3ο όμιλο ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θέλει να μπει με το «δεξί» απέναντι στον σκληροτράχηλο Αετό Ρίου.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους 3 ομίλους:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας  (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα η Δοξα Χαλανδ.)

Πετρωτού (17:00): Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Continue Reading
Advertisement

Facebook