Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Μοιρασιά» για Λιμνοχώρι και Αχαϊκή στο τελευταίο φιλικό

Συναντήθηκαν το Σάββατο στην έδρα των “πράσινων”.

Published

on

Το τελευταίο φιλικό έδωσαν οι γειτονικές ομάδες της Δυτικής Αχαΐας, Λιμνοχώρι και Αχαϊκή, οι οποίες αναμετρήθηκαν το Σάββατο στην έδρα των «πράσινων».

Η μπίλια «έκατσε» στη μέση, αφού οι σύλλογοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και έτσι οι Δημήτρης Κουτσογιαννόπουλος και Νίκος Λουμπαρδέας εξήγαγαν τα τελευταία συμπεράσματα πριν την έναρξη της Α΄ κατηγορίας.

Ο Μπίκος στο 22΄έδωσε προβάδισμα στην «Κυρία», αλλά ο Δριβήλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (12η): Ντέρμπι στο Προάστειο, δοκιμασία για την Θύελλα Πατρών

Το σημερινό πρόγραμμα με ενδιαφέροντα παιχνίδια

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις θα ανοίξει σήμερα η αυλαία στην 12η πράξη της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα κυνηγήσει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας, ενώ από τον 2ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι ανάμεσα σε Νίκη και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου στο Προάστειο.

Βέβαια και η μάχη ανάμεσα σε Πήγασο και Εθνικό Πατρών κρίνεται αμφίρροπη.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια στην 12η αγωνιστική

Το πλήρες πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Published

on

Το προσεχές σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική, που είναι η προτελευταία στο πρώτο μισό της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα ψάξει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας,  ενώ ο Πανμοβριακός αγωνίζεται με τον Δία και ο Διαγόρας Βραχνεϊκων θα δοκιμαστεί στην έδρα του Ίκαρου Λακκόπετρας.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος είναι φαβορί με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα, όπως και ο Άρης Πατρών με την Πάτρα 2005.

Ντέρμπι όμως θα έχουμε στο Προάστειο, όπου η δυναμική Νίκη φιλοξενεί τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, ο οποίος δεν έχει περιθώριο για απώλειες, μιας και κυνηγά τη δυάδα των πλέι-οφ.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Κυριακή 29/1

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

Κυριακή 29/1

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

 

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θύελλα Πατρών: Συγκίνηση για τον “Λάρα”

Φορτισμένο το κλίμα πριν το παιχνίδι με τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων

Published

on

Ο Γιάννης Ζαφειρόπουλος, ο γνωστός «Λάρας» που συνέδεσε το όνομά του με την Θύελλα Πατρών απεβίωσε πριν από μερικές ημέρες.

Η διοίκηση και οι παίκτες των «κυανόλευκων» άφησαν λουλούδια μπροστά από την φωτογραφία του εκλιπόντα, πριν από την έναρξη του σαββατιάτικου παιχνιδιού με τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.

Ο κόσμος χειροκρότησε και φώναξε το όνομα του θανόντα σε μία συγκινητική στιγμή στο «Φ.Αραβαντινός».

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.