Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Νέα μεταγραφή με μεγάλη δυναμική για τον ΝΕΟΛ

Published

on

Ακόμα μία λύση προστίθεται στο ρόστερ του ΝΕΟΛ, που θέτει υψηλούς στόχους για τη νέα Γ΄Εθνική, αφού έχει αποκτήσει εξαιρετικούς παίκτες, που αλλάζουν επίπεδο τους νησιώτες.

Το νέο πρόσωπο του Ληξουρίου ακούει στο όνομα του έμπειρου Γιώργου Θεοδωράκου, ο οποίος πέρυσι φόρεσε την φανέλα του Κοροίβου Αμαλιάδας στην Α2 Εθνική και έχει αγωνιστεί σε Ολυμπιάδα Πατρών (Α1), ΠΑΟΚ, ΑΓΟΡ, Ίκαρους Σερρών, Ολύμπια Λάρισας, Ερμή Λαγκαδά, Ηρακλή, Ευρώπη Πευκοχωρίου, Ελευθερούπολη και Αίολο Αστακού.

Αγωνίζεται στην θέση “3” και αναμένεται να αποτελέσει έναν εκ των βασικών πυλώνων για την πορεία πρωταθλητισμού, που έχει θέσει η ομάδα του Μάρκου Τζουγανάτου ενόψει της έναρξης της Γ΄Εθνικής 2019/20.

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 4ου ομίλου στην 9η αγωνιστική

Published

on

Η ΚΕΔ όρισε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για τον 4ο Όμιλο.

Ο Ιωάννης Ρούτσης του συνδέσμου διαιτητών Κορίνθου ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Εθνικό Σκουλικάδου, που θα διεξαχθεί την προσεχή Κυριακή στις 15:00 στο γήπεδο Μαχαιράδου για την 9η αγωνιστική. Βοηθούς θα έχει τους Αθ. Κλεπετσάνη και Παν. Σπηλιώτη, του ίδιου συνδέσμου.

Τα άλλα παιχνίδια της ίδιας αγωνιστικής ημέρας, ορίστηκαν να τα διευθύνουν οι εξής διαιτητές και βοηθοί:

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12/2021

Δημ. Γηπ. Μελιγαλά, 15:00: ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανμοβριακός

Διαιτητής: Παπαγεωργόπουλος (Αργολίδας)

Α΄ Βοηθός: Τούμπας (Αργολίδας)

Β΄ Βοηθός: Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)

Δημ. Στ. Αιγίου, 15:00: Παναιγιάλειος-Αμβρακικός Λουτρού (3-0)

Δημ. Γηπ. Λευκάδας «Πλάτων Γρηγόρης», 15:00: Τηλυκράτης Λευκάδας-Αχέρων Καναλακίου

Διαιτητής: Ζύγας (Αιτωλοακαρνανίας)

Α΄ Βοηθός: Βλαχομήτρος (Αιτωλοακαρνανίας)

Β΄ Βοηθός: Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Δημ. Στ. Γαστούνης, 15:00: Αίας Γαστούνης-Αναγέννηση Άρτας

Διαιτητής: Χαράλαμπος Ζούλης (Αχαΐας)

Α΄ Βοηθός: Παναγιώτης Γαλάνης (Αχαΐας)

Β΄ Βοηθός: Δημήτριος-Ελευθέριος Νίκας (Αχαΐας)

Δημ. Γηπ. Βραχνεϊκων, 15:00: Διαγόρας-Παναγρινιακός

Διαιτητής: Βασίλης Τσάκαλης (Ηλείας)

Α΄ Βοηθός:  Δημήτρης Κορδάς (Ηλείας)

Β΄ Βοηθός: Χρήστος Λιάπης (Ηλείας)

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ Εθνική: Με ανατροπή ο Αχέροντας, ήττα Παναιγιάλειος και Τηλυκράτης

Published

on

Συνέχεια στο αρνητικό του σερί έδωσε ο Παναιγιάλειος λίγο πριν έρθει στην Αγυιά για το Αχαϊκό ντέρμπι με την Παναχαϊκή (12/12).

Αντίθετα ο Ναυπακτιακός με φόρα από την Πάτρα επικράτησε των Αγιωτών με 1-0 στην τελευταία φάση.

Το Διαβολίτσι πάλεψε αλλά δεν έκανε τη χάρη στην Παναχαϊκή, καθώς ο Αχέρων με ανατροπή πήρε τη νίκη με 2-1, αντίθετα με την Αναγέννηση Άρτας που επικράτησε με 2-2 του Τηλυκράτη και τον… κράτησε… συγκάτοικο των «κοκκινόμαυρων».

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο:

Ναυπακτιακός – Παναιγιάλειος 1-0: 95′ Νιφορόπουλος

Παναγρινιακός – Αίας Γαστ. 2-1: 71′ 74′ Τσοπανάς – 41′ Σταθάτος

ΠΑΟ Βάρδας – Εθνικός Σκουλ. 1-0: 15′ Πυρρής

Αχέρων – Διαβολίτσι 2-1

Αναγέννηση Αρτ. – Τηλυκράτης 2-1: 9′ Μπότσαρης, 28′ πέναλτι Αναστασιάδης – 17′ Σιμόνι. ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: 17′ Νικλητσιώτης (απέκρουσε ο Μπακόλας) Τηλυκράτης. ΚΟΚΚΙΝΗ: 90′ Γκέτσι

Αμβρακικός – Παναχαϊκή 0-3 α.α.

Ρεπό: Διαγόρας

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Α Ν Ι Η ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Αχέρων Καναλακίου 7 6 1 0 15 5 19
2 Παναχαϊκή 8 5 1 2 16 7 16
3 Τηλυκράτης Λευκάδας 6 4 1 1 12 4 13
4 Ναυπακτιακός Αστέρας 7 3 3 1 12 7 12
5 Αίας Γαστούνης 7 4 0 3 10 7 12
6 ΑΟ Διαβολιτσίου 7 3 2 2 15 11 11
7 Αναγέννηση Άρτας 7 3 0 4 6 10 9
8 Διαγόρας Βραχνέικων 7 2 2 3 9 8 8
9 ΠΑΟ Βάρδας 7 2 2 3 4 6 8
10 Παναγρινιακός 7 2 2 3 3 6 8
11 Εθνικός Σκουλικάδου 7 2 1 4 8 9 7
12 Παναιγιάλειος 7 1 2 4 5 10 5
13 Αμβρακικός Λουτρού 8 0 1 7 2 27 1
Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Εμβόλιμη σήμερα με το βλέμμα σε «Γ.Καλάκος» και Παπαχαραλάμπειο

Published

on

Η Γ΄Εθνική και ο 4ος όμιλος συνεχίζουν με εμβόλιμη δράση και σήμερα θα διεξαχθεί η 8η αγωνιστική.

Η Παναχαϊκή παίρνει άκοπα το τρίποντο, ελέω Αμβρακικού, ενώ ο Διαγόρας Βραχνείκων θα κάνει ρεπό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΟ Βάρδας θέλει μόνο νίκη επί του Εθνικού Σκουλικάδου, ενώ ο Παναιγιάλειος έχει δύσκολο έργο στην έδρα του Ναυπακτιακού Αστέρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (Σήμερα στις 15:00)

ΠΑΟ Βάρδας-Εθνικός Σκουλικάδου

Αχέρων Καναλακίου-Διαβολίτσι

Ναυπακτιακός Αστέρας –Παναιγιάλειος

Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης Λευκάδας

Παναγρινιακός-Αίας Γαστούνης

Παναχαϊκή- Αμβρακικός 3-0 α.α.

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνείκων

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.