Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ντέρμπι Πανμοβριακού-Ατρόμητου Π. και πέφτει η αυλαία

Published

on

Με ένα σπουδαίο παιχνίδι θα ολοκληρωθεί η πρεμιέρα στον 1ο όμιλο και γενικότερα στην Α΄κατηγορία, όσον αφορά στο νέο πρωτάθλημα που ξεκίνησε το περασμένο Σάββατο.

Πανμοβριακός και Ατρόμητος Πατρών θα λύσουν τις διαφορές τους στο γήπεδο Ριόλου στις 17:00 με αμφότερους να βάζουν ψηλά τον πήχη των στόχων, αφού διαθέτουν ρόστερ με βάθος και πολλές δυνατότητες. Για τον Ατρόμητο θα είναι το δεύτερο επίσημο παιχνίδι, αφού μεσολάβησε το ματς της Κυριακής με την Αταλάντη για το Κύπελλο.

Από την άλλη, ο Πανμοβριακός με τον Θανάση Παπουτσή να ντεμπουτάρει στον πάγκο θα επιδιώξει τη νίκη, για να μπει με το “δεξί”, ενώ οι Κυριαζόπουλος και Σπανός θα τεθούν αντιμέτωποι με την περυσινή ομάδα τους. Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Κώστας Ανδριανός, με βοηθούς τους Μεϊντάνα και Κακαφώνη.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Καλή προσθήκη για την Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Published

on

Ακόμα μία μεταγραφική κίνηση υλοποίησε η Αναγέννηση Ψαθοπύργου, αφού ανακοίνωσε τον Λεωνίδα Πήλιουρα.

Τα τελευταία χρόνια απουσίαζε στην Αθήνα, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και έχει φορέσει την φανέλα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου στην Α΄κατηγορία, έχοντας παραστάσεις από το επίπεδο του πρωταθλήματος.

Στην πρεμιέρα η Αναγέννηση ηττήθηκε στο Ρίο από τον εκεί Αετό με 2-0 και το προσεχές Σάββατο φιλοξενεί στο ίδιο γήπεδο ως γηπεδούχος τον Αετό Πατρών.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με κάθε επισημότητα στο δίκτυο Σχολών του Ατρόμητου ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Published

on

Η Ακαδημία του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου ανακοίνωσε την συνεργασία της με την ΠΑΕ Ατρόμητος, μία συμφωνία που είχε υλοποιηθεί το καλοκαίρι που πέρασε.

Έτσι η ακαδημία του ιστορικού σωματείου ανήκει πλέον και με την «βούλα» στο Δίκτυο Σχολών του Ατρόμητου και την ερχόμενη Παρασκευή στις 19:00 στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση της συνεργασίας των δύο πλευρών σε επίπεδο υποδομών.

Ο Αποστόλης Αποστόλου, υπεύθυνος του Δικτύου Σχολών και εκπρόσωπος της ΠΑΕ Ατρόμητος, θα βρεθεί στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» και θα τοποθετηθεί με λεπτομέρειες για το έργο και το πλάνο που εκπονούνται μέσα από αυτή την συνεργασία.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (1η): Οι MVP, οι σκόρερς και ο απόηχος της πρεμιέρας!

Published

on

Άνοιξε η αυλαία στην πρεμιέρα της Α΄κατηγορίας με πολλά γκολ στους 2 ομίλους και με παιχνίδια που έκοψαν την ανάσα, παρότι τα φαβορί επιβεβαίωσαν την φήμη τους.

Πάμε να δούμε τους σκόρερς, τους πρωταγωνιστές και τον απόηχο της 1ης αγωνιστικής, που άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στον φίλαθλο κόσμο και το πρωτάθλημα προμηνύεται…δραματικό!

Α΄ΟΜΙΛΟΣ:

7 νίκες γηπεδούχων

25 γκολ στην 1η αγωνιστική

Το ματς: Συγκλονιστική μάχη διεξήχθη στο Λιμνοχώρι, με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί στο 95΄απέναντι στην Πάτρα 2005 με 3-2. Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο και το ματς ήταν πραγματικό…θρίλερ!

Η νίκη: Ο Πήγασος έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 από το 5ο λεπτό, αλλά γύρισε ανάποδα το ματς με την Δόξα Χαλανδρίτσας, ισοφάρισε στο ημίχρονο σε 2-2 και με 3 γκολ στην επανάληψη πήρε τη νίκη με πείσμα.

Οι πρωταγωνιστές:

• Ο Νίκος Αποσκίτης πέτυχε «καρέ» τερμάτων στο 5-2 του Πήγασου επί της Δόξας Χαλανδρίτσας και αυτό τα λέει…όλα
  • Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος έλυσε τον γόρδιο δεσμό στην άμυνα της Δόξας Νιφορείκων στο 94΄και ο Ατρόμητος δεν είχε απώλεια με το «καλημέρα».
  • Γιώργος Λιάκος, Ανδρέας Σπανός και Ανδρέας Σοφούλης πέτυχαν 2 γκολ έκαστος στις νίκες Πανμοβριακού και Δόξας Παραλίας επί Δία και Ίκαρου Πετρωτού αντίστοιχα. Δύο φορές «χτύπησε» και ο Παπαγιαννόπουλος του Αστέρα Τσουκαλείκων στο 3-0 εις βάρος της Αναγέννησης Πατρών.

Οι σκόρερς:

4 γκολ: Αποσκίτης (Πήγασος Μπεγ.)

2 γκολ: Παπαγιαννόπουλος (Αστέρας Τσουκ.), Λιάκος (Πανμοβριακός), Σοφούλης, Σπανός (Δόξα Παραλίας)

1 γκολ: Κολαίτης (Αστέρας Τσουκ.), Σχοινάς, Χρυσοβέργης (Λιμνοχώρι), Μανθόπουλος, Σταματέλος (Πάτρα 2005), Βαλσαμής (Δίας), Μούτσα, Λαζανάς, Μπαζάρογλου (Αχαιός Σαρ.), Καλογερόπουλος (Πήγασος Μπεγ.), Ζαχαράτος, Κακαρούμπας (Δόξα Χαλανδρ.), Καλομοίρης (Ίκαρος Πετρωτού)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

5 Νίκες γηπεδούχων- 2 νίκες φιλοξενούμενων

24 γκολ στην 1η αγωνιστική

Το ματς: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου και Δαβουρλής Κ΄92 έδωσαν μία «παράσταση» στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» και εν τέλει οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με το αγγλικό 5-3.

Η νίκη: Ο Αετός Ρίου πήρε το ντέρμπι των νεοφώτιστων από την Αναγέννηση Ψαθοπύργου με γκολ των Κατσιούρα και Λάγιου, ένα σε κάθε ημίχρονο και μπήκε δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ.

• Ο Παναγιώτης Καραχανίδης και ο Διονύσης Ζαφειρόπουλος πέτυχαν τα 4 γκολ από τα 5 του Κεραυνού στην πρεμιέρα και στη νίκη επί του Δαβουρλή.
  • Ο Νίκος Κουμπουρλής σκόραρε 2 φορές και έχασε και πέναλτι στην ήττα του Δαβουρλή από τον Κεραυνό, αλλά πραγματοποίησε μεστή εμφάνιση.
  • Ντεμπούτο με γκολ στο Πάτραι για τον Ντίνο Φούφουλα, που βρήκε δίχτυα στο 3-0 επί του Ηρακλή Πατρών

Οι σκόρερς:

2 γκολ: Κουνάβης (Άρης Π.), Καραχανίδης, Ζαφειρόπουλος (Κεραυνός), Κουμπουρλής (Δαβουρλής)

1 γκολ: Δασουράς, Γκολφίνος (Άρης Π.), Χαϊράνι, Λάππας (Άνω Καστρίτσι), Σκιαδαρέσης, Φούφουλας, Γιαννόπουλος (Πάτραι), Λάγιος, Κατσιούρας (Αετός Ρίου), Καρακάσης, Χαλκιόπουλος (Αετός Π.), Θεολόγου (Θύελλα Αιγίου), Κούστα (Κεραυνός), Σόντης (Δαβουρλής), Σαμαντάς, Σαρρής (Νίκη Πρ.)

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.