Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Πάτρας “Φ.Τσιμιγκάτος”: Οι ευχαριστίες της Οργανωτικής Επιτροπής

Published

on

Η Οργανωτική Επιτροπή του Νυχτερινού Ημιμαραθώνιου Πάτρας – Φάνης Τσιμιγκάτος, ευχαριστεί θερμά το  Σύνδεσμο Ελληνικών Γυμναστικών Αθλητικών Σωματείων (ΣΕΓΑΣ) για την αμέριστη στήριξη της διοργάνωσης και όλους όσοισυνέβαλαν στη μεγάλη  επιτυχία.

  • Αρχές και υπηρεσίες :
  1. Την Τροχαία Πατρών
  2. Τη Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Πάτρας (ΔΕΥΑΠ)
  3. Το Περιφερειακό Τμήμα Πάτρας του Ερυθρού Σταυρού και τον Τομέα Σαμαρειτών
  4. Το Εθνικό Κέντρο Άμεσης Βοήθειας (ΕΚΑΒ) Πάτρας
  5. Το Κεντρικό Λιμεναρχείο Πατρών
  6. Την Τροχαία Λιμενικού
  7. Τον Οργανισμό Λιμένος Πατρών
  8. Τις Διευθύνσεις Έργου Υποδομής, Πολεοδομικού & Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού, Αρχιτεκτονικού Έργου –Η/Μ, Πολεοδομικού & Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού,Καθαριότητας, Ανακύκλωσης & Μηχανολογικού Εξοπλισμού, Περιβάλλοντος ,Ενέργειας & Πρασίνου, Οικονομικών Υπηρεσιών,τοΤμήμα Άθλησης, Πολιτισμού και Νέας Γενιάς, το ΔΗΠΕΘΕ, το Αυτοτελές Γραφείο Πολιτικής Προστασίας, τον Πολιτιστικό Οργανισμό- Δημοτική Μουσική (Μπάντα) – Δημοτική Βιβλιοθήκη, τον Κοινωνικό Οργανισμό – Δημοτικό Ξενώνα, Την Κοινωφελή Επιχείρηση Πατρινό Καρναβάλι και τοΓραφείο Τύπου & Επικοινωνίας του Δήμου Πατρέων.
  • Φορείς :
  1. Το ΣΜΑΧ Φειδιππίδης
  2. Την Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Πελοποννήσου (ΕΡΔΥΠ)
  3. Τον Αθλητικό Όμιλο «Πήγασος» Μπεγουλακίου
  4. Το Ναυτικό Όμιλο Πατρών (ΝΟΠ)
  5. Την Αχαϊκή Λέσχη Μοτοσυκλετιστών (ΑΧΛΕΜΟ)
  6. Το Σύνδεσμο Προπονητών Στίβου Δυτικής Πελοποννήσου και Ιονίων Νήσων
  7. Το Σύνδεσμο Κριτών Κλασσικού Αθλητισμού Βόρειας Πελοποννήσου
  8. Το Παράρτημα Πάτρας της Ελληνικής Επιτροπής για τη Διεθνή Ύφεση και Ειρήνη (ΕΕΔΥΕ)
  9. Το Παράρτημα Πάτρας του Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών
  10. Το τμήμα Αχαΐας της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών
  11. Το Σύλλογο Βετεράνων Αθλητών Στίβου (ΣΕΒΑΣ)
  12. Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών
  13. Το Ίδρυμα Δημητρίου και Λίλης Σταυροπούλου
  14. Τον Αθλητικό Σύλλογο ΜΙΛΩΝ Πάτρας
  15. Τον Αθλητικό Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Ρίου Πάτρας ΙΑΣΩΝ
  16. Τη συλλογικότητα ΦΑΕΘΩΝ μαραθωνοδρόμοι – περιπατητές

 

  • Τη βραβευμένη ζωγράφο – χαράκτρια Εύα Μελά για την ευγενική προσφορά της φιλοτέχνησης του εμπνευσμένου καλαίσθητου εγχάρακτου μεταλλίου της διοργάνωσης.
  • Τους Τεχνικούς Διευθυντές Γιώργο Τάνταρο και Γιάννη Δαγκόγλου και τον Τεχνικό Σύμβουλο του Ημιμαραθωνίου, Κώστα Μπούσια, για το σχεδιασμό της γρηγορότερης διαδρομής της χώρας, που ταυτόχρονα είναι ευχάριστη, αναδεικνύει το Νότιο Πάρκο, το θαλάσσιο μέτωπο και την αρχιτεκτονική αισθητική της πόλης, επηρεάζει κατά το ελάχιστο δυνατό τη λειτουργία της και έγινε πόλος έλξης δρομέων από όλη την Ελλάδα, με διεθνείς συμμετοχές.
  • Τους δεκάδες εθελοντές για τη μεγάλη τους προσφορά
  • Τους χιλιάδες μικρούς και μεγάλους δρομείς από όλη την Ελλάδα για τη συμμετοχή τους και τους Συλλόγους Τελμησσός Μαραθώνα, Απόλλων Δυτικής Αττικής,ΣΔΥ Πάτρας, Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς, Σύλλογος Δρομέων Μεσσηνίας, Σύλλογος Αθλουμένων Μεσσήνης, Φιλιατρά Runner’s, ΣΔΥ Αγρινίου,OlympiaRunners, ΣΔΥ Ιεράς Πόλεως Μεσσολογγίου, Σύλλογος Δρομέων ΝαυπάκτουLepanto, Σύλλογος Μαρθωνοδρόμων – Δρομέων Αργολίδας, ΣΔΥ Βόλου, ΣΔΥ Πρέβεζας, ΣΔΥ Άρτας, Αθλητικός Σύλλογος Δρομέων Αιτωλικού,  για τη μαζική συμμετοχή των μελών τους.
  • Τους συλλέκτες Πέτρο Συναδινό, Βασίλη Μολόχα και Γιώργο Φουσέκηγια την ευγενική διάθεση των ιστορικών αρχείων τους
  • Το γιατρό Τάκη Γεωργακόπουλο, τους μηχανικούς Η/Υ Γιώργο Πετρόπουλο και Βαγγέλη Πετρόπουλοκαι τον φυσικοθεραπευτή Χρήστο Μπακούνη για την ευγενική προσφορά των υπηρεσιών τους
  • Τις εταιρείες για τις ευγενικές προσφορές τους:
  1. Λουξ
  2. Δίρφυς
  3. My Way
  4. MI RENT
  5. PETROU CARS
  6. EURONUTS Μπακάλης Ηλίας
  7. Γέφυρα «Χαρίλαος Τρικούπης»

Η Οργανωτική Επιτροπή του Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου θα συνεδριάσει άμεσα υπό την Προεδρία του Δημάρχου Πατρέων Κώστα Πελετίδη για τον απολογισμό της διοργάνωσης και για να θέσει τους στόχους του Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου Πάτρας 2023 «Φάνης Τσιμιγκάτος».

ΣΤΙΒΟΣ

Το έκανε ξανά ο τρομερός Τεντόγλου- Πρώτος στην κορυφή του κόσμου

Published

on

Ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε την κορυφή σε παγκόσμιο επίπεδο στο άλμα εις μήκος για 2η συνεχόμενη φορά.

Με άλμα στα 8.22 ανέβηκε πρώτος στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου και υπερασπιστηκε τον τίτλο που ειχε κατακτήσει το Βελιγράδι πριν απο 2 χρόνια.

Δεύτερος έμεινε ο Ιταλός Ματία Φουρλάνι που έκανε επίσης 8.22, αλλά ο Τεντόγλου είχε καλύτερο δεύτερο άλμα (8,19 έναντι 8.10 που είχε ο Ιταλός) και έτσι κατέκτησε την πρωτιά.

Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Τζαμαϊκανός Κάρεϊ ΜακΛάουντ με 8,21 μέτρα.

Continue Reading

ΣΤΙΒΟΣ

Οι ελληνικές συμμετοχές και το αναλυτικό πρόγραμμα στο 19ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου

Published

on

Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του παγκοσμίου πρωταθλήματος κλειστού στίβου, με εννιά Έλληνες αθλητές να συμμετέχουν με το εθνόσημο στη Γλασκώβη.

Η Εθνική ομάδα στίβου ταξίδεψε στη Σκωτία με την μεγαλύτερη αποστολή της εικοσαετίας, αφού η τελευταία φορά που η χώρα είχε πιο δυναμική εκπροσώπηση ήταν πίσω στο 2004 και το πρωτάθλημα της Βουδαπέστης, λίγο πριν από τους Ολυμπιακούς αγώνες της Αθήνας με 19 αθλητές.

Σημειώνεται ότι σε κάθε αγώνισμα υπάρχουν διαφοροποιήσεις σε ότι αφορά στο δρόμο προς τον τελικό.

Επτά προκριματικές σειρές θα πραγματοποιηθούν στα 60 μέτρα ανδρών και γυναικών, με τους τρεις πρώτους να προκρίνονται από κάθε σειρά και να τους ακολουθούν οι τρεις με τους καλύτερους χρόνους. Στα 60μ. μετ’ εμποδίων, οι προκριματικοί περιλαμβάνουν έξι σειρές.

Στον ημιτελικό συνεχίζουν οι τρεις πρώτοι κάθε σειράς και οι έξι καλύτεροι χρόνοι από όλες τις σειρές. Για αμφότερα τα αγωνίσματα, το εισιτήριο για τον τελικό εξασφαλίζουν οι δύο πρώτοι από κάθε σειρά και οι δύο καλύτεροι χρόνοι.

Για τα άλματα θα πραγματοποιηθούν απευθείας οι τελικοί.

Η ελληνική ομάδα θα εκπροσωπηθεί από 4 αθλήτριες και 5 αθλητές, με την αρχή να γίνεται την Παρασκευή (1/3), με τους Γιάννη Νυφαντόπουλο (στο αγώνισμα του σπριντ των 60 μέτρων) και Τατιάνα Γκούσιν (στο ύψος των γυναικών). Η 30χρονη ανταγωνίζεται τις κορυφαίες αθλήτριες στον τελικό του αγωνίσματος στις 21.41 το απόγευμα, ενώ ο Νυφαντόπουλος θα αγωνιστεί στον προκριματικό γύρο στις 14:58 το μεσημέρι.

Ο Μίλτος Τεντόγλου μπαίνει στη μάχη του τελικού των ανδρών στο άλμα εις μήκος το Σάββατο (2/3) στις 12:00 και θα επιδιώξει να υπερασπιστεί τον τίτλο του, καθώς είχε φορέσει το χρυσό μετάλλιο στο Βελιγράδι το 2022, με το άλμα του να φτάνει στα 8.55 μέτρα.

Η Κατερίνα Στεφανίδη, από την πλευρά της, επιθυμεί να κατακτήσει τον τίτλο για πρώτη φορά, αφού στις δύο προηγούμενες συμμετοχές της – το 2016 και το 2018 – ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου. Η προσπάθειά της θα ξεκινήσει το απόγευμα του Σαββάτου (2/3) στις 21.05.

Ο πολύπειρος Δημήτρης Τσιάμης θα καταγράψει και εκείνος την τρίτη του παρουσία στη διοργάνωση, επιστρέφοντας σε αυτή μετά από 14 χρόνια και το 2010, όταν είχε μείνει εκτός τελικού.

Ο Κώστας Δουβαλίδης, θα συμμετάσχει στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου για 6η φορά, αριθμός που αποτελεί ρεκόρ για Έλληνα αθλητή. Στην τελευταία προσπάθεια που επιχείρησε το 2022, σταμάτησε στον προκριματικό γύρο, κάτι που θέλει να αποφύγει στην φετινή έκδοση της διοργάνωσης αγωνιζόμενος στις 12.10 το μεσημέρι του Σαββάτου.

Από την πλευρά του, ο Εμμανουήλ Καραλής θα πάρει μέρος στο παγκόσμιο για δεύτερη φορά μετά το 2018 στο Μπέρμιγχαμ, όπου κατέλαβε και την πέμπτη θέση, πετυχαίνοντας, παράλληλα, παγκόσμιο ρεκόρ στην κατηγορία U20 στα 19 του χρόνια. Στην Γλασκόβη μπαίνει στη μάχη την Κυριακή (3/3) στη 13.15.

Η Ελισάβετ Πεσιρίδου αγωνίζεται για τρίτη φορά μετά το 2018 και το 2022. Η 32χρονη αθλήτρια θα συμμετέχει στον προκριματικό γύρο των 60 μέτρων μετ’ εμποδίων την Κυριακή στις 12.25 το μεσημέρι.

Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, ούσα η μικρότερη της αποστολής (γεννημένη το 2003) θα λάβει μέρος στα 60 μέτρα κλειστού στίβου, με την προσπάθειά της να ξεκινά στις 13:20 του Σαββάτου.

Οι επιδόσεις στο δρόμο προς το παγκόσμιο

ΑΝΔΡΕΣ

60μ: 53 αθλητές / Γιάννης Νυφαντόπουλος: 6.68 (31η επίδοση)

Κορυφαίος: Νόα Λάιλς (ΗΠΑ) 6.43

60μ. εμπόδια: 45 αθλητές / Κώστας Δουβαλίδης: 7.76 (35η επίδοση)

Κορυφαίος: Γκραντ Χόλογουεϊ (ΗΠΑ) 7.27

Επί κοντώ: 13 αθλητές / Εμμανουήλ Καραλής: 5,72 μέτρα (12η επίδοση)

Κορυφαίος: Μόντο Ντουπλάντις (Σουηδία) 6,02 μέτρα

Μήκος: 17 αθλητές / Μίλτος Τεντόγλου: 8,26 μέτρα (2η επίδοση)

Κορυφαίος: Ματία Φουρλάνι (Ιταλία) 8,34 μέτρα

Τριπλούν: 15 αθλητές / Δημήτρης Τσιάμης: 16,26 μέτρα (10η επίδοση)

Κορυφαίος: Ιγκ Φαμπρίς Ζανγκό (Μπουρκίνα Φάσο) 17,21 μέτρα

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

60μ: 58 αθλήτριες / Πολυνίκη Εμμανουηλίδου: 7.24 (29η επίδοση)

Κορυφαία: Τζούλιεν Άλφρεντ (Σεντ Λουσία) 6.99

60μ. εμπόδια: 43 αθλήτριες / Ελισάβετ Πεσιρίδου: 8.24 (37η επίδοση)

Κορυφαία: Ντέβιν Τσάρλτον (Μπαχάμες) 7.67

Ύψος: 13 αθλήτριες / Τατιάνα Γκούσιν: 1,91 μέτρα (10η επίδοση)

Κορυφαία: Γιαροσλάβα Μάχουτσικ (Ουκρανία) 2,04 μέτρα

Επί κοντώ: 13 αθλήτριες / Κατερίνα Στεφανίδη: 4,64 μέτρα (11η επίδοση)

Κορυφαία: Μόλι Κόντερι (Μ. Βρετανία) 4,85 μέτρα

Το πρόγραμμα των αγωνισμάτων

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (1/3)

Πρωί

  • 12.05 60 μ. εμπ. 5αθλου
  • 12.20 400 μ. (Γ) πρ.
  • 12.55 Ύψος 5αθλου
  • 13.00 400 μ. (Α) πρ.
  • 13.06 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
  • 13.40 800 μ. (Γ) πρ.
  • 14.22 800 μ. (Α) πρ.
  • 15.10 60 μ. (Α) πρ. –Νυφαντόπουλος–
  • 15.20 Σφαιροβολία 5αθλου

Απόγευμα (τηλεοπτική κάλυψη 21.00-00.00)

  • 21.05 1.500 μ. (Γ) πρ.
  • 21.15 Μήκος 5αθλου
  • 21.41 Ύψος (Γ) Τελικός –Γκούσιν–
  • 21.45 60 μ. (Α) Ημιτελικός
  • 22.10 1.500 μ. (Α) πρ.
  • 22.20 Σφαιροβολία (Α) τελικός
  • 22.50 400 μ. (Γ) Ημιτελικός
  • 23.10 400 μ. (Α) Ηημιτελικός
  • 23.30 800 μ. 5άθλου
  • 23.45 60 μ. (Α) Τελικός

ΣΑΒΒΑΤΟ (2/3, τηλεοπτική κάλυψη 12.00-15.00)

Πρωί

  • 12.00 Μήκος (Α) Τελικός –Τεντόγλου–
  • 12.10 60 μ. εμπ. (Α) πρ. –Δουβαλίδης–
  • 13.00 60 μ. Α 7αθλου
  • 13.20 60 μ. (Γ) πρ. –Εμμανουηλίδου–
  • 14.10 800 μ. (Γ) Ημ.
  • 14.15 Μήκος 7αθλου
  • 14.30 800 μ. (Α) Ημ.
  • 15.35 Σφαιροβολία 7αθλου

Απόγευμα (τηλεοπτική κάλυψη 21.00-00.00)

  • 21.05 επί κοντώ (Γ) Τελικός –Στεφανίδη–
  • 21.10 60 μ. εμπ. (Α) Ημ.
  • 21.30 Ύψος (Α) 7αθλου
  • 21.40 Τριπλούν (Α) τελικός –Τσιάμης–
  • 21.45 60 μ. Γ Ημ.
  • 22.15 3.000 μ. (Γ) Τελικός
  • 22.40 3.000 μ. (Α) Τελικός
  • 23.00 400 μ. (Γ) Τελικός
  • 23.10 400 μ. (Α) Τελικός
  • 23.30 60 μ. εμπ. (Α) Τελικός
  • 23.45 60 μ. (Γ) τελικός

ΚΥΡΙΑΚΗ (3/3, τηλεοπτική κάλυψη 12.00-15.00)

Πρωί

  • 12.05 60 μ. εμπ. 7αθλου
  • 12.18 Τριπλούν (Γ) Τελικός
  • 12.25 60 μ. εμπ. (Γ) πρ. –Πεσιρίδου–
  • 13.10 4Χ400 μ. (Α) πρ.
  • 13.15 Επί κοντώ 7αθλου
  • 13.38 4Χ400 μ. (Γ) πρ.
  • 13.50 Ύψος (Α) Τελικός

Απόγευμα (τηλεοπτική κάλυψη 21.00-00.00)

  • 21.00 Επί κοντώ (Α) Τελικός –Καραλής–
  • 21.15 Μήκος (Γ) Τελικός
  • 21.40 60 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
  • 22.15 4Χ400 μ. (Α) Τελικός
  • 22.30 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
  • 22.45 1.000 μ. 7αθλου
  • 23.00 60 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
  • 23.10 800 μ. (Α) Τελικός
  • 23.20 800 μ. (Γ) Τελικός
  • 23.30 1.500 μ. (Α) Τελικός
  • 23.45 1.500 μ. (Γ) Τελικός
Continue Reading

ΣΤΙΒΟΣ

Με Kαυκά και Μπαρδάκη η ελληνική αποστολή για το Βαλκανικό πρωτάθλημα

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην θα γίνει στις 9 Μαρτίου στην Αττάλεια της Τουρκίας

Published

on

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην θα γίνει στις 9 Μαρτίου στην Αττάλεια της Τουρκίας, στο οποίο η χώρα μας θα λάβει μέρος στη διοργάνωση με οχτώ αθλητές και αθλήτριες στο σύνολο των κατηγοριών, μεταξύ των οποίων ο Γιάννης Καυκάς (φωτό) και ο νεαρός Ελισσαίος Μπαρδάκης της Ολυμπιάδας.

Αναλυτικά όλες οι συμμετοχές

20χλμ. βάδην Ανδρών

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (Παμμηλιακός ΑΣ)

Γιάννης Καυκάς (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών)

20χλμ. βάδην Γυναικών

Κυριακή Φυλτισάκου (ΑΓΣ Ανατολή Ν. Ιωνίας)

Παναγιώτα Τσινοπούλου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλήρου)

10χλμ. βάδην Ανδρών Κ20

Ελισσαίος Μπαρδάκης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών)

10χλμ. βάδην Ανδρών Κ18

Νικόλαος Μάρτος (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας)

5χλμ. βάδην Γυναικών Κ18

Μαρία Ζουμπαδέλη (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης)

Αθηνά Ντάτσα (ΑΣ Πρέβεζας Ευ ζην)

Continue Reading
Advertisement
Uncategorized9 hours ago

Match Αχαΐας: Το πρώτο βήμα της Παναχαϊκής, το «πρέπει» του Απόλλωνα με Μαρούσι, η μάχη του Προμηθέα με Μούρθια

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ9 hours ago

Πένθος στην Παναχαϊκή – «Έφυγε» ο Απόστολος Βανταράκης

ΒΟΛΕΙ10 hours ago

Πρωταθλήτριες Πελοποννήσου οι νεανίδες του Απόλλωνα – Νίκησαν τον Παμβοχαϊκό στον τελικό

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο ΟΦΗ έστησε μπλόκο στον Παναθηναϊκό και τον έστειλε στην 4η θέση

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο Μορόν στο 90΄+7 έριξε την ΑΕΚ από την κορυφή

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο ΠΑΟΚ έκανε τη δουλειά του και μπήκε πρώτος στα playoffs

ΑΘΛΗΜΑΤΑ11 hours ago

Βραβεύσεις σε αθλητές και αθλήτριες όλων των τμημάτων στην πίτα της ΝΕΠ (pics)

SUPER LEAGUE 111 hours ago

Με τριάρα και ασταμάτητο Ελ Κααμπί ο Ολυμπιακός μπαίνει φουριόζος στα playoffs

ΜΠΑΣΚΕΤ11 hours ago

Νέα «γκέλα» της Αχαγιάς ’82 εντός έδρας από Ιόνιο

SUPER LEAGUE 111 hours ago

Ολυμπιακός – Βόλος: Ο Μπαριέντος αποβλήθηκε στο 6′ για κλωτσιά στο πρόσωπο του Μασούρα

Uncategorized9 hours ago

Match Αχαΐας: Το πρώτο βήμα της Παναχαϊκής, το «πρέπει» του Απόλλωνα με Μαρούσι, η μάχη του Προμηθέα με Μούρθια

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ9 hours ago

Πένθος στην Παναχαϊκή – «Έφυγε» ο Απόστολος Βανταράκης

ΒΟΛΕΙ10 hours ago

Πρωταθλήτριες Πελοποννήσου οι νεανίδες του Απόλλωνα – Νίκησαν τον Παμβοχαϊκό στον τελικό

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο ΟΦΗ έστησε μπλόκο στον Παναθηναϊκό και τον έστειλε στην 4η θέση

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο Μορόν στο 90΄+7 έριξε την ΑΕΚ από την κορυφή

SUPER LEAGUE 110 hours ago

Ο ΠΑΟΚ έκανε τη δουλειά του και μπήκε πρώτος στα playoffs

ΑΘΛΗΜΑΤΑ11 hours ago

Βραβεύσεις σε αθλητές και αθλήτριες όλων των τμημάτων στην πίτα της ΝΕΠ (pics)

SUPER LEAGUE 111 hours ago

Με τριάρα και ασταμάτητο Ελ Κααμπί ο Ολυμπιακός μπαίνει φουριόζος στα playoffs

ΜΠΑΣΚΕΤ11 hours ago

Νέα «γκέλα» της Αχαγιάς ’82 εντός έδρας από Ιόνιο

SUPER LEAGUE 111 hours ago

Ολυμπιακός – Βόλος: Ο Μπαριέντος αποβλήθηκε στο 6′ για κλωτσιά στο πρόσωπο του Μασούρα

Facebook