ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Ο Αγγελάκης στο Πλατανιάς-Παναχαϊκή
Γνωστοποιήθηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τους αγώνες της 28ης αγωνιστικής της Football League.
Το εκτός έδρας ντέρμπι της Παναχαϊκής με τον Πλατανιά θα διευθύνει ο Άγγελος Αγγελάκης του Συνδέσμου Μακεδονίας, βοηθούς τους Φράγιο (Μακεδονίας), Τοροσιάδη (Μακεδονίας) και 4ος τον Βουρνέλη (Μακεδονίας).
Αναλυτικά οι ορισμοί:
Τετάρτη (17/4)
15:00 Πλατανιάς – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
16:00 Κέρκυρα – Σπάρτη
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών), Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Περράκης (Αθηνών)
16:00 Ηρόδοτος – Αιγινιακός
Διαιτητής: Αντωνίου (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Καραθανάσης (Αν. Αττικής)
4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
16:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης – ΑΟΧ-Κισσαμικός
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας), Στεφανής (Καρδίτσας)
4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
16:00 Βόλος – Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Παπαδάκης (Ημαθίας)
4ος: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
16:00 Ηρακλής – Τρίκαλα
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Χατζημανώλης (Δωδ/νήσου)
4ος: Αδριανός (Αχαΐας)
Πέμπτη (18/4)
16:00 Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Εμπλιούκ (Ξάνθης)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
Με μία μόλις αναμέτρηση άνοιξε η αυλαία των πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο της Super League 2, της Παναχαϊκής με τον Γιούχτα, καθώς οι δύο στις τρεις αναμετρήσεις αναβλήθηκαν λόγω παρουσίας των ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού Β’ και του Παναθηναϊκού Β’ στις «μικρές» Εθνικές ομάδες.
Η Παναχαϊκή έχασε μοναδική ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή από το ξεκίνημα, αντιμετωπίζοντας το πιο βατό της αντίπαλο, στην έδρα της και πλέον μπλέκει σε… περιπέτειες, καθώς θα πρέπει να ψάξει τους πολύτιμους βαθμούς που έχασε μακριά από την Πάτρα, ενώ ακολουθούν δύο πολύ δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια με τις κορυφαίες -βαθμολογικά- ομάδες του Ολυμπιακού Β’ και του Διαγόρα.
Το πρόγραμμα της Παναχαϊκής
1η αγωνιστική (24/03) – 6η αγωνιστική (21/04)
Παναχαϊκή – Γιούχτας 0-1,
2η αγωνιστική (30/03) – 7η αγωνιστική (28/04)
Ολυμπιακός Β’ – Παναχαϊκή 16:00
3η αγωνιστική (03/04) – 8η αγωνιστική (08/05)
Διαγόρας – Παναχαϊκή
4η αγωνιστική (07/04) – 9η αγωνιστική (15/05)
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β’
5η αγωνιστική (14/04) – 10η αγωνιστική (22/05)
Παναχαϊκή – Αιγάλεω
* Οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές για την κύρια μέρα της κάθε αγωνιστικής.
** Η 3η αγωνιστική θα είναι εμβόλιμη, ενώ από το Πάσχα και μετά ακολουθούν 3 Τετάρτες μέχρι το φινάλε της ειδικής διαδικασίας.
SUPER LEAGUE 2
Τα γκολ της πρεμιέρας στα πλέι οφ και τα πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο (vid)
Η Super League 2 έδωσε στη δημοσιότητα τα γκολ της πρεμιέρας στα πλέι οφ και πλέι άουτ του Νότιου Ομίλου Super League 2.
Μεταξύ αυτών και το στραβοπάτημα της Παναχαϊκής με τον Γιούχτα στην Αγυιά.
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Παναχαϊκή: Πότε παίζει με Διαγόρα και Παναθηναϊκό Β’
Οι ημερομηνίες της 3ης και της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο της Super League 2.
Μετά τον ορισμό της αναμέτρησης της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο της Super League 2, με την Παναχαϊκή να αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό Β’ το Σάββατο (30/03, 16:00) στο Ρέντη, οι «κοκκινόμαυροι» απέκτησαν και μία εικόνα για το πότε θα διεξαχθούν και οι δύο επόμενες αγωνιστικές.
Έτσι, όπως όλα φαίνονται στην 3η αγωνιστική θα ταξιδέψει στη Ρόδο την Πέμπτη (04/04) για να αντιμετωπίσει τον Διαγόρα, ενώ στην 4η θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό Β’ στην Αγυιά, με την αναμέτρηση να πηγαίνει για την Δευτέρα (08/04).